Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kóros szőrösödés nőknél fórum

Kóros szőrösödés nőknél (beszélgetős fórum)


1 2 3
72. grizus
2013. máj. 9. 06:56
Ha a combon úgy nő a szőr, mint a lábszáron, az kóros? Szerintem az.
2013. máj. 2. 19:04
Elnézést eltévedtem!!!:)
2013. máj. 2. 19:03

Sziasztok!!

A 21. napon nézett progeszteron értékem 13.6 ng/mL. Szerintetek ez még normál értéknek számít? Köszi a választ előre is!!

69. Dynna
2010. szept. 28. 08:35
Sziasztok.szeretnék segítséget kérni.Pécsett nem tudtok egy jó genetikust, akihez lehetne fordulni szőrösödéssel kapcsolatos problémák miatt? Az endokrinológusom elhajtott, azzal, hogy fogadjam el a helyzetet.Köszönöm
68. chatrina (válaszként erre: 66. - Youlcsi)
2009. nov. 15. 21:42

Na, jó, meggyőztél. Rákérdezek, úgyis aktuális lenne egy szűrés is.

Köszönöm.

67. youlcsi (válaszként erre: 66. - Youlcsi)
2009. nov. 15. 16:03
opps... most nézem, ismétlem magam :irul-pirul:
66. youlcsi (válaszként erre: 65. - Chatrina)
2009. nov. 15. 16:02

ó, hát a citológiának ehhet semmi köze nincs :o


a kivizsgálás uh (hüvelyi), 3. és pé+7. (ált 21.) napi hormon, terheléses inzulin... ez általában elegendő a diagnózishoz...


ha a nőgyógyászod endocrinológus is, akkor... hát mit mondjak? MÁZLISTA vagy!

65. chatrina (válaszként erre: 64. - Youlcsi)
2009. nov. 15. 10:25

Erre kevés a nőgyógyászati citológia?


Ha megyek legközelebb a nőgyógyászhoz, rá fogok kérdezni, ő endokrinológus is.

64. youlcsi (válaszként erre: 63. - Chatrina)
2009. nov. 9. 08:35

nem olyan nagy cucc a kivizsgálás.

igaz, el kellene menni endocrinológushoz... de ott még én sem voltam.


ilyenkor a kivizsgálás egy sima hüvelyi uh (hogy vannak-e ciszták), egy 3. és 21. cn-i vérvétel (hormonprofil), és egy terheléses inzulin.


engem is kórházban vizsgáltak ki, szakrendelésre járok orvoshoz... soha nem is voltam még magánrendelésen.

63. chatrina (válaszként erre: 62. - Youlcsi)
2009. nov. 9. 08:09

Nem akarok kivizsgálásokat, mert az sztk-s orvosokban nem igazán bízok, magánrendelést meg most nem tudok bevállalni (főleg, hogy a leírások alapján hosszú ideig kísérletezni tudnak csak).

Igazság szerint még a végleges szőrtelenítésre sincs meg teljesen a pénzem....csak akkor kezdem el, ha legalább két alkalom kezelésre már meg lesz a pénz.

62. youlcsi (válaszként erre: 61. - Chatrina)
2009. nov. 7. 16:18
ha a pcos-t kezeli (persze, ha valóban az vagy), nem fog erősödni... sőt, a megfelelő kezelés mellett gyengülni, ritkulni fog... elvileg...
2009. nov. 7. 15:11

Sziasztok!


Én is gyanakszom a PCO-ra....

Tini koromtól kezdve csúnyán pattanásos volt a bőröm, és zavaró menyiségű szőröm van. A bőrömön a Diane sem segített, azoban 5 hónapja szedem a Sotret-et, ezzel tudta helyrehozni a doki. Így a bőröm megoldva. (remélem, nem csak átmeneti lesz, még néhány hónapig kell szednem a gyogyit).

A szőreimmel nem bírok: most a gyógyszer miatt nem lehet gyantázni, mert az elgyengíti a bőrt, az silk epil nagyon fáj, a borotvától meg már másnapra szúr...:S

Gondolkozok az IPL szőrtelenítésen, de az a félelmem, hogy ha véletlenül PCO-s vagyok, akkor pénzkidobás lenne, mert akkor méginkább visszanő. Nem?

60. youlcsi (válaszként erre: 59. - Szisz24)
2009. nov. 6. 13:40

ennek lehet teljesen banális oka is... új sampont/zselét/lakkot stb használsz, olyat eszel, amit korábban nem, vagy nagyon ritkán...

de persze lehet hormonális ok is.

59. Szisz24 (válaszként erre: 58. - Youlcsi)
2009. nov. 6. 13:18
szia!Eddig rám se volt jellemző a túl gyorsan zsírosodó haj.Elég volt heti egy hajmosás,de kb 2hónapja már két nap után tökre zsíros a hajam:(
58. youlcsi (válaszként erre: 57. - Szisz24)
2009. nov. 5. 21:17

akár lehet tünet is.

azért eléggé, egyénenként változó. nekem pl nem zsíros a hajam, a bőröm, sosem voltak pattanásaim... de minden más megvan :s

2009. nov. 5. 19:05
sziasztok.a gyors hajzsirosodás is tünet?Mert az orvosom azt is meg szokta kérdezni h milyen gyakran zsírosodik a hajam.
2009. aug. 19. 19:51
Szia!Ha hajhullás is van sztem keress fel egy orvost!
2009. aug. 19. 15:13

a hajhullás sajnos megvan...19-25 éves koromig (kb) a hajam nagy része eltűnt...

mostanában jobb a helyzet

54. youlcsi (válaszként erre: 53. - 16d1dd6891)
2009. aug. 19. 14:16
sztem amíg téged különösképpen nem zavar, és más problémád nincs (olyan, ami esetleg hormonális bajt feltételez, mint pl hajhullás, zsíros, pattanásos bőr, rendszertelen ciklus...), addig kár vele foglalkozni.
2009. aug. 19. 13:54

mindig jellemző volt rám a szőrösség, afféle mediterrán típus vagyok (nem röhögni!:)

emlékszem, úgy 17-18 évesen hyperollaL szőkítettem a bajuszkámat:)


végül is addig nem probléma, amig képes vagyok szőrteleníteni magam.

akkor lenne gáz, ha vmi miatt nem lennék képes erre..

52. youlcsi (válaszként erre: 51. - 16d1dd6891)
2009. aug. 19. 13:44
amennyiben ez olyan mértékű, hogy problémát okoz, akkor "vagy mégesm"
2009. aug. 19. 13:19

üdv

nagyjából végignéztem a topikot.

sajnos nekem is probléma a szőrösödés.

epillátorral és szemöldök-csipesszel küzdök ellene (na meg borotvával)


nem látott még orvos, mármint ebből a szempontból.

amúgy minden rendben van velem, -- vagy mégsem...

2009. aug. 19. 13:10
Hahó csajok mi van Veletek?rég nem írt már senki:(
49. youlcsi (válaszként erre: 48. - Szisz24)
2009. jún. 18. 21:16

sajnálom :(

esetleg megkérdezhetnél más dokit is.

2009. jún. 18. 20:12
Sziasztok.Hát sajna nem volt szerencsém az orvos szerint minden eredményem jó.Ami részbenjó és részben rossz:(Még 1x megnézi az összes hormonomat és ha akkor se találnak semmit nincs mit tenni marad a szőrösödés:(
47. Szisz24 (válaszként erre: 46. - Youlcsi)
2009. jún. 5. 10:46
Azért köszi szépen.Majd kiderül........
46. youlcsi (válaszként erre: 43. - Szisz24)
2009. jún. 4. 18:15
véleményem nem nagyon van, mivel nem értek hozzá... az egyértelmű, hogy az androsztendion a férfias jellegek kialakulásáért felelős (kvázi) szteroid, így akár lehet ettől is fokozott szőrösödés, de hogy mennyi túllépés az, ami elfogadható, illetve okozó lehet... ne haragudj, nem tudom :(
45. youlcsi (válaszként erre: 44. - Fairy78)
2009. jún. 4. 18:11

sztem érdemes megemlíteni a szőröket. nálam mondjuk simán rákérdezett a doki, mondtam is: olyan a lábam alapesetben, mint az őzikéjé... na, nem olyan kecses :)


met: nem harcoltam érte. nagyon jó dokim van, kapásból mondta, hogy diabetológiára menjek, felírják (és ez sajnos a dokin múlik, hogy javasolja-e, mert vannak olyanok, akiknek eszébe sem jutna soha, inkább írják a clostyt, vagy fogigátlót roskadásig)

2009. jún. 4. 18:05
4-5 szál a mellbimbó körül szerintetek kóros, vagy sok nőnek lehet ilyen? Nem szóltam az orvosnak, mikor PCO gyanúval kérdezgetett, mert egyrészt szégyelltem, másrészt nem tudtam, hogy ez már szőrösödésnek számít-e.
2009. jún. 4. 16:32

youlcsi!

A véleményed szeretném kérni.Nemrég írtam h ismét voltam hormonvizsgálaton(menstruáció után kb másfél héttel)és az androsztendion szintem nagyon magas volt(másfélszerese a megengedett határértéknek.Azt tudom h a menstruációs ciklusban a progeszteron szint emelkedésével több androgén termelődik szóval az is lehet h nekem ezért volt magasabb,csak az idegesít h ez nem kicsi túllépés:4860,és max3060 lehetne.Orvossa 2hét múlva beszélek.Szeretném kikérni a véleményed:szerinted ez okozhatja nálam a fokozott szőrösödést?(egy éve az androsztendion szintem még teljesen rendben volt)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook