Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » PCOS, szőrösödés. Vank aki sikerrel kezeltette? fórum

PCOS, szőrösödés. Vank aki sikerrel kezeltette? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
117. 70b16b8f8b (válaszként erre: 113. - Kriszbebi)
2016. jan. 29. 17:25
Én úgy tudom, hogy "kötelező" folytatni az életmódváltást,amit te épp helyesen csináltál. Nem bizonygatni akarom az igazam,mert ugye messziről jött ember azt mond amit akar,nekem az első gyermekem gyógyszerrel(clostilbegyt-meforal-bromocriptin),diétával és mozgással sikerült utána meg minden segítség nélkül a 2-ik hónapban, így 1 év lesz közöttük. Én arra gyanakszom főként, hogy elsősorban helyrepakolta a hormonjaimat plusz folytattam azt az étkezést amit terhesség alatt,mivel terhességi cukros lettem.Kitartás!
116. kotyesz
2016. jan. 27. 13:57

Barátcserje (latin: Vitex Agnus Castus, angol: Chastetree berry, vitex)


A növény termését Európában évszázadok óta alkalmazzák nõi hormonális problémák orvoslására. Hagyományosan rendszertelen menstruáció kezelésére, a normális menstruációs ciklus visszaállítására és termékenységi problémákra alkalmazták a gyógynövényt, manapság emellett a premenstruációs szindróma (PMS) kellemetlen tüneteinek enyhítésére is ajánlják.

Mivel a PCOS egyik meghatározó tünete az ovuláció elmaradása és ebbõl adódóan menstruációs zavarok, a barátcserje hatékony szer lehet a betegség kezelésében.

Laboratóriumi kutatások nem történtek a gyógynövény PCOS-ra gyakorolt hatásának mechanizmusával kapcsolatban, azonban a betegek csoportjaival végzett klinikai kísérletek és tapasztalatok egyértelmûen pozitívak a gyógynövény hatékonyságát illetõen.

A tapasztalatok szerint a gyógynövény hatására a menstruációs zavarral küzdõ nõk jelentõs részében a menstruáció rendszeressé vált, a ciklus második felében a progeszteron szint emelkedett, valamint, a PCOS-ben szintén gyakran elõforduló, emelkedett prolaktin szint csökkent.

A növény hatóanyaga nem tartalmaz hormonokat, feltételezések szerint hatását az agyalapi mirigy mûködésére gyakorolt hatásán keresztül fejti ki, az LH hormon termelését szabályozva.

2016. jan. 27. 12:57
Sziasztok! Nekem is PCO-m van! Én is járok IPL kezelésre kéthavonta, + fodormenta teát iszok már két és fél hónapja, úgy vettem észre, hogy minimálisan de kevesebb lett a szőr rajtam. Amikor fogamzásgátlót szedtem, szinte el is tűnt, de most babát szeretnék....
2016. jan. 26. 16:59

Én IPL kezelésre jártam, már a tizenakárhányadinál jártunk de SEMMI VÁLTOZÁS nem volt. :(

Abbahagytam, most gyanta-borotva-csipesz a fegyvereim.


Az a durva hogy nem is foglalkoztam a többi tünettel, persze talán azért sem mert eléggé komolyan depressziós voltam. Miután ebből kigyógyultam kezdődött a kálvária a nőgyógyásznál majd a belgyógyászaton. A szőr szerintem már örök probléma lesz, egyik doki se biztatott azzal hogy ez eltűnik.

2016. jan. 26. 14:54

Sziasztok csajok!

Én is ugyanebben a cipőben járok mint ti:(2 éva az egyik orvos megállípította,hogy PCO-m van.Amerikából kellett speciális krémet rendelnem de szerencsére kontrollon minden rendben volt.Letelt a kúra szupi volt minden.Idáig ismét hullik a hajam deréktájt elhíztam olykor elviselhetetlen a hangulat ingadozásom na és a szőrösödés.Ahol eddig nem volt már ott is.8-n megyek új magán dokihoz mert elköltöztem időközben.De kész vagyok.Minden kezdődik elölről.Én azt tapasztaltam a szőrösödéssel kapcsolatban ha nem eszek burgonyát,cukrot fehér lisztből készült termékeket akkor lassabban nő de a végeredmény ugyan az.Én is egyre jobban belefáradok.Kitartást mindenkinek

112. Tundi30
2016. jan. 24. 14:45
Sziasztok.a szőrösödést lehet valahogy kezelni?mármint arcon?mitől lehet?
111. 70b16b8f8b (válaszként erre: 109. - Andika0106)
2016. jan. 23. 11:22
Azt elfelejtettem, hogy a PCO is okozhat szőrösödést és menstruációs zavart, cisztával.Azért is írtam le. Kinek hogyan jelentkezik.
110. 70b16b8f8b (válaszként erre: 109. - Andika0106)
2016. jan. 23. 11:19

Szia!


Nekem is Pcom van,nekem az első babámnál "kellett" segítség (Meforal-diéta-mozgás-Clostilbegyt), a második babám a második hónapban sikerült spontán és 1 év korkülönbség lesz köztük,mivel abban a hitben voltam, hogy a pcom és az első babám miatt úgy gondoltam nincs peteérésem és csak a pajzsmirigyemmel kell járnom endos dokihoz. Ezt a saját tapasztalatom miatt írtam le. Ha nem jön össze a baba spontán én helyedben elmennék endokrinológushoz,mert nekem ő írta fel a Meforalt nőgyógyászati lelet alapján, a Clostylt alapból úgy is a nőgyógyász írhatja fel.

2016. jan. 23. 00:01

Sziasztok

3-mal ezelőtt irtam, és azóta voltam nőgyógyásznál, megvizsgált és azt mondta minden rendben van a méhemmel, a petefészkemmel, egészséges vagyok, a kevés menstruációm a gy0gyszer miatt van, és higy a szőrösödés meg valószínűleg genetika, mivel szüleim is elég sötét szőrűek,

Szerintetek ez megnyugtató vagy menjen további vizsgálatokra? Most hagyom abba a gyógyszert és babát szeretnénk -ezért is kérdezem

108. ecus
2015. nov. 12. 19:51
Hát ez a yadin elég veszélyes gyógyszer lehet ahogy olvastam róla :-( ezek a gyógyszerek csak elfedik a tüneteket nem gyógyítanak sajna :-(
2015. nov. 10. 18:10

Én is PCOS vagyok. Egy nagy nevű orvoshoz jártam hosszú évekig, mostmár nyugdíjban van.

Nekem legjobban a Yadin fogamzásgátló vált be. Attól nagyon szépen eltűntek a szőrszálak, sokat ritkultak, szép lett a bőröm és a hajam is, ráadásul fogyaszt is. Igazából én úgy tudom ez a gyógyszer PCO-ra és inzulinrezisztenciára jó, a fogamzásgátlás mellékhatása. Persze amikor abbahagytam akkor fokozatosan visszatértek a szőrök, de amint újra kezdtem ismét rendbe tett. Nekem is azt mondták, hogy nehéz lesz a teherbeesés. Abbahagytam a gyógyszert és fél év mulva spontán terhes lettem.

106. ecus (válaszként erre: 105. - Andika0106)
2015. okt. 24. 19:03

szia

Hát nem tudom nekem elég fura hogy elmúltak a ciszták ilyet még nem is hallottam a tunetek alapján pco de nem vagyok orvos csak nekem is ilyen tüneteim vannak.Mindenképp menj el endikrinológushoz nagyon fontos lenne.A szőrösödés meg nem múlik el sajna esetleg fodormenta teát igyál minden nap az picit segít

2015. szept. 15. 22:30

Sziasztok!

Látómé elég rég volt már hozzászólva, de hátha valaki még olvassa.

23 éves lány vagyok. Sok sok éve jeként meg szőr az állómon , nyakamon, de fonté csak pihén. Jártam nőgyógyászhoz is, és kétszer volt cisztám de ezek el is múltak menstruáció kezdetével. Most viszont tudom hogy elég nagy baj, de lassan már két éve nem voltam nőgyógyásznál. A menstruációm régen nagyon sok volt, de 20 evésen az orvos tanácsára fogamzásgátlót kezdtem szedni, és beállt a vérzésem is. Viszont elég kevés. Van hogy csak 2-3 napig tart.

Eleg sok mindent olvasok a neten és nagyon felek hogy ez a szőrösödés és kevés vérzés minek lehet a jele? Lassan kisbabát is szeretnénk (1-2 év) jövőhéten bejelentkeztem orvoshoz. Végre.

Viszont az lenne a kérdésem hogy van e alakú nem hasonló tapasztalata, vagy egyáltalán befolyásolnak e a babavallalasban ezek a tünetek? Szőr ellen esetleg valamin módszer? Most minden reggel csipeszelőek+púder.

Minden választ előre is köszönök!

104. ecus (válaszként erre: 103. - Hanett04)
2015. ápr. 25. 08:49

szia

Hány éves vagy?

Tudom hogy nagyon rossz érzés de el kell menned vizsgálatra endokrinológushoz mert ezt kezelni kell ha nem teszed egyre rosszabb lessz.Nincs mit szégyelned erröl nem tehetsz.

2015. márc. 23. 15:41
sziasztok. nálam még nem diagnosztizálták konkrétan a problémát. de hát látom h hogy nézek és nagyon erre utal . nem is tudom pontosan mikor kezdődőt az egész előszőr azthittem h a lábamon azért van ennyi szőr mert sokat borotváltam aztán kb egy éve vagy talán több sajnos észre vettem h a fenekem a hasam a mellem között és sajnos a mellbimbó körül is van ..és akkor az arcomról nem beszélek. nem mertem eddig senkinek mondani rettentően megalázó, és azon gondolkodok h én nem akarom így élni az életemet , nézem h mások milyenek és megkérdezem h miért pont én vagyok ien..az arcom is pattanásos de hát az be tudható a tini kornak .. olvasom a dolgokat és abba reménykedek h egyszer csak elmúlik, tudom h nem fog..nagyon sok mindenben gátolja az embert rettentően utálom ha hozzám érnek akár egy kicsit is mert félek h észre vesznek valamit. ma suliba pont erről bezséltünk majdnem el süllyedtem pedig tudom h senki nem tudja..rettentő rossz . de így h leírtam le mertem írni kicsit talán jobban reménykedek h tudtok valamit mondani. :)
102. Pinguci89 (válaszként erre: 101. - Ecus)
2014. aug. 27. 19:22
Persze :)
101. ecus (válaszként erre: 100. - Pinguci89)
2014. aug. 27. 19:16
a fodormentát iszod ugye??
2014. aug. 27. 13:54

Sziasztok!

A történetem: 14-15 éves koromban a szám felett már szőkíteni kellett a szőrszálakat, bár szerencsére ezzel nem voltam egyedül. A menstruációm mindig rendszertelen volt, és iszonyatosan fájdalmakkal járt. 18 éves koromban a szakállam is elkezdett nőni, amit azóta is minden nap csipesszel tépkedek. Most 25 éves vagyok, a nőgyógyász soha nem írt fel semmit, és szerinte minden tünetem idővel elmúlik. Már évek óta kutatok a neten valami megoldás után, mivel idegesító minden reggel tépkedni a szakállam és a bajszom. Próbáltam epilálni, de mindig beletépte, estére meg mindig jöttek újabb szálak. BB krémet használtam a bőrhibák eltüntetéséért, de az mindig jobban kiemelte a szőrszálakat, mindig rosszul éreztem magam amikor az öcsém puszi adásnál hangosan megjegyezte, hogy szúrok… az IPL-ről a környezetembe senki nem mondott jókat, kirpóbáltam krémeket, amik elvileg segítenek hogy kevesebb nőjjön, vagy legalább lassabban. Persze minden más testrészemen segített, csak arcon nem. Pár napja elkezdtem inni mentateát, és bár felfordul tőle minden reggel a gyomrom és hányingerem van órákig, de legalább 2 napig teljesen sima volt az állam. Ma is csak apróságokat találtam. Úgy néz ki ez használ. Nem nagyon érdekel a hányinger, ha ennyire megtudja könnyíteni az életem, hogy nem kell takargatnom az állam. Kitartás csajok, mindenkinek más jön be :)

99. ecus (válaszként erre: 98. - Amacska)
2014. júl. 27. 12:14

szia

Nem savanyú semleges íze van és gyomorbántalmakra is jó

Hú de jó kapszulaba is jó lehet nem is hallottam még hogy van olyan is hallottam:-) remélem neked is hasznos lesz

2014. júl. 27. 10:22
külföldön fodormenta kapszulát szednek.ecus nem savanyú ez a tea?,mert refluxom vvan
97. ecus
2014. júl. 26. 20:27

sziasztok

Én iszom a fodormenta teát úgy szoktam elkészíteni hogy egy bögre forróvízzel leöntök egy evőkanál teát hagyom állni kb negyed órát leszűröm és én cukor minden nélkül megiszom én naponta egyszer szoktam de lehet 2-3-szor is nálam szinte 3-4 nap múlva észre lehetett venni a változást,sokkal gyengébb kevesebb és ritkább szőr nől azóta az államon,de sajna az a tapasztalatom ha abbahagyom vagy pár napig nem iszom a szőr újból jobban nől és erősebb is :-( de sajna ez van inni kell

96. amacska (válaszként erre: 94. - Ecus)
2014. júl. 26. 07:34
szia mennyi idő múlva látszik a hatás?
95. Dobibetti (válaszként erre: 94. - Ecus)
2014. júl. 25. 13:58
Sziasztok! Én is PCOS vagyok, annyi szerencsével, hogy nekem van egy kislányom. Viszont a szőr probléma az én életemet is megkeseríti. Aki issza a fodormenta teát, tőle kérdezném, hogy hol hallott róla és van-e valami tanács, hogy fogyasszuk?
94. ecus (válaszként erre: 92. - Leila0707)
2014. ápr. 26. 14:35

szia

Én is elkezdtem inni a fodormenta teát és tényleg sokkal kevesebb és ritkább szőr nől ki :-) PRÓBÁLD KI MEGÉRI :-)

93. Leila0707 (válaszként erre: 69. - Amacska)
2014. febr. 19. 23:53
Szia! Megvan még az a klub?
92. Leila0707 (válaszként erre: 88. - Agika24)
2014. febr. 19. 23:52
Szia! Használt neked a fodormenta tea? Én most kezdtem el inni!
2013. aug. 29. 08:30

Lányok! A szőrösödés, és a PCO pszichés zavarokból kiinduló betegség. Keressetek egy pszichológust, ő tudja a legtöbbet tenni értetek.

A szőrösödés oka, hogy a beteg nem tudja megélni férfias oldalát, méghozzá nem tudja érvényesíteni az akaratát, bár szeretné. Ezt nem tudja kifejezni lelkileg , ezért jelenik meg testi szinten. Ne hagyjátok háttérbe szorítani magatokat, legyetek "makrancosak". Ne hanyagoljátok a saját vágyaitokat. A PCO és inzulinrezisztencia mögött olyan érzelmi konfliktusok állnak, mint elfojtott düh, tehetetlenség, önmagunk háttérbe szorítása, kisebbségi érzés,önértékelési zavar, szorongás. Ezeket ti is könnyen megvizsgálhatjátok magatokon, de csak pszichológus segíthet. Ezután jöhet a diéta és a mozgás, de pszichoterápia nélkül nem sokat ér. (egy ex-beteg voltam..)

90. ecus
2013. jún. 17. 16:31
l
89. ecus (válaszként erre: 88. - Agika24)
2013. jún. 17. 16:31

Nekem az epilláló nem szedi ki :-( olyan erős fodormenta tea még nem halottam hogy jó rá.

Te hol halottál róla?

2013. máj. 16. 08:20
Fodormenta teát fogom kipróbálni, napi szinten, remélem legalább a növekedés üteme csökkeni fog.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook