Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kihez forduljak ezzel az erős szőrösödéshez és hajhullással? Lassan kopasz vagyok :( fórum

Kihez forduljak ezzel az erős szőrösödéshez és hajhullással? Lassan kopasz vagyok :( (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. Csipkerózsika (válaszként erre: 59. - Channa*)
2017. jan. 21. 13:38

Ezt nem értem. Egy sima fogröntgennel rögtön ki lehet zárni a foggyulladást. Bizonyos allergiáknál is ezt teszik, én is voltam így.

Hogy engedhette, hogy a fingra kihúzzák az összes fogát? Ráadásul gondolom jó pénzért... Basszus. :(

63. Csipkerózsika (válaszként erre: 54. - Panna.33)
2017. jan. 21. 13:36

Igen, de a hormonális problémának meg lehet oka lappangó gyulladás.

A szőrösödés nem csak úgy lehet ám, hogy most hirtelen rengeteg férfihormont termel a szervezet - mert minden nőé termel amúgy is - hanem hogy a női hormon lett jóval kevesebb...

Szóval akkor is játszik még akár a fog is.

62. Channa* (válaszként erre: 61. - D7ba7bf7ff)
2017. jan. 21. 07:26
Vannak dolgok, amik nem előzhetőek meg. Szerintem a PCOS sem, mert ez nem egy megfázás, amire bekapkodok néhány szem C vitamint, hanem ez egy genetikai hiba.
61. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 42. - Channa*)
2017. jan. 21. 03:12
Ez nem úgy működik hogy elfogy az életenergia, csak lecsökken. De úgyis megfogalmazhatnám hogy gyengül az immunitás, ami őszi-téli időszakban alap. Ezért kéne tudatosabban odafigyelni a karbantartásra. Én prevencióval sok mindent megúszok. És meg is lehet. A tudás az elsődleges és akkor nyitott az út.
60. barbus0501 (válaszként erre: 59. - Channa*)
2017. jan. 20. 22:05
Orvosa valogatja. Anno a bolcsessegfogam gyulladt be. En konyorogtem a magandokinak, hogy szedje ki, mert feltem, hogy megint problema lesz vele. Meg csak ki se tudna huzni, ki kellene muteni. 30 ezer ft. Viszont a doki azt mondta, o nem fog hozza nyulni, mert egeszseges fogrol van szo, es csak tobbet artanank ha kiszedne. Es igaza lett. Azota is makk egeszseges
59. Channa* (válaszként erre: 57. - Barbus0501)
2017. jan. 20. 21:10

Én ismerek olyan nőt, akinek az összes fogát kihúzták 30 éves korában (azóta protézise van), mert a dokik szerint amiatt fájt a dereka.

Sajnos fogai nem voltak innentől, de a dereka azóta is fáj, mivel porckorongsérve van....

58. 850bb2a149 (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2017. jan. 20. 20:46

Ez rettenetes :(

Remelem megtalaljak a problemat es visszano a hajad.

57. barbus0501 (válaszként erre: 56. - Channa*)
2017. jan. 20. 19:54
Hat akkor bocsi hogy hozza szoltam... nekem meg sose mondta egy doki se a fogamra ami jo volt hogy huzzuk ki. Na mind1 is. Remelem a lany jobban lesz
56. Channa* (válaszként erre: 55. - Barbus0501)
2017. jan. 20. 19:43

A legtöbb orvos pont azt teszi amit te.


Hullik a hajad? Húzzuk ki a fogaidat, mert tuti attól van! Ha nem oldódott meg a probléma, akkor így jártál, majd el leszel protkóval életed végéig, az már nem az ő gondjuk.


Na, nézzük. A fogak már nem okoznak gondot, akkor vegyük ki a manduláját, utána mondjuk azt, hogy nem ettől van, nem ettől van, nem ettől. Ja meg azt, hogy ne olvasgass a neten! Meg ha olyan nagyon okos tetszik lenni, akkor menjen el magánba, ahol jó pénzért esetleg megállapítják a problémát. Persze ők sem fogják, mert ha véletlenül diagnosztizálnának 1 alkalom után, akkor honnan jönne ismét a pénz?


Mi is mondhatjuk neki, hogy lehet, hogy most szültél, és ekkor természetes (bár szerintem ez sem, mert nekem 1 szál hajam nem hullott ki). Ja, nem voltál terhes? Akkor vitamin hiányod van, gyulladásod van, lehet, hogy a lábfájásodtól van, vagy a stressztől, stb.


Közben meg tudjuk, hogy a tünetei tipikus PCOS tünetek! Amit endokrinológus gyógyít. És tudod, honnan tudjuk? Mert mi már esetleg végig csináltuk, vagy van közeli ismerősünk, aki szintén PCOS....

55. barbus0501 (válaszként erre: 54. - Panna.33)
2017. jan. 20. 18:42
Igen. Az biztos. De meg az is lehet, hogy 2 kulon dologrol van szo. Lehet, hogy van egy hormonproblema, meg egy gyulladas a szervezetbe. Azert irtam. Sose tudni mi megy vegbe az emberbe.
54. Panna.33 (válaszként erre: 53. - Barbus0501)
2017. jan. 20. 18:39
A hajhullás oké, lehet gyulladástól, akár foggyulladástól is, de a szőrösödés nagyon valószínű, hogy hormonális probléma.
53. barbus0501 (válaszként erre: 52. - Panna.33)
2017. jan. 20. 18:31
Peldaul nekem vallizulet gyulladasom van. Mindenki azt mondta, a munka miatt van. Egesz egyszeruen a fogam miatt van. A hajam szint ugy hullik. Es az is fogorvosi problema. Anno amikor hullott, mindent vegigjartam, es kiderult, hogy lelki problemak vannak. Mivel gondolom te sem vagy orvos, igy te is csak tippelsz. En nem allitottam hulyeseget, csak kerdeztem...
52. Panna.33 (válaszként erre: 50. - Barbus0501)
2017. jan. 20. 18:18
Az enyém is.
51. 979d178bd3 (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2017. jan. 20. 17:32

Szia!:( sajnálom nagyon, hgoy neked is ezekkel. problémákkal. kell küzdened...megnéztem a fotókat, de ne afgódj! Nem olyan feltűnő! Tudom, hogy nagyon rossz ez, de "szerencsére" nem a legroszabb.


Én inzulinrezisztenciára és/ vagy PCOES-re gondolok :( szerintem mindenképpen menj el legeloszor is egy jo endokrinologushoz! es utana nogyogyihoz. Mert ha az a gond a nodoki ir ra fogigatlot, de azt nem szabad!!! mikor abba hagyod csak roszabb lesz.


Ha az a gondod sajnos, amiket irtam valoszinu kapni fogsz egy metformin alapu gyogyszert es egy ch dietat vagyis inkabb eletmodot kell kovetned. Akkor javulni fog ez a dolog. Kivanok sok sikert! Kitartast.

50. barbus0501 (válaszként erre: 49. - Panna.33)
2017. jan. 20. 17:15
Csak egy kerdes volt.
49. Panna.33 (válaszként erre: 47. - Barbus0501)
2017. jan. 20. 17:10
És szerinted a rossz fogtól, vagy a magánéleti problémától szőrösödik?
48. 5bab5193e7 (válaszként erre: 24. - Erzsike33)
2017. jan. 20. 16:50
Semmit.Gyantázom állandóan.Nem szedhetek fogamzásgátlót trombózis veszély miatt.(szívbillentyű problémám van)
2017. jan. 20. 16:39
Nincs veletlenul rossz fogad? Vagy gyulladas a szervezetedbe? Esetleg valamilyen maganeleti problemad?
46. VendrinerPiroska (válaszként erre: 32. - Erzsike33)
2017. jan. 20. 10:53

Van még TB is a világon, sőt még tisztességes orvosok is akadnak itt-ott. Az ilyen magán helyekkel az a baj, hogy legalább annyira a szolgáltatásokat próbálják eladni, mint gyógyítani. Annál jobb, minnél hosszabban jár hozzájuk a beteg.

Kérdeztem volna a korod, de megmondtad. Ebben a korban ez tényleg nem szokványos. Mellesleg, tényleg férfias típusu kopaszodásnak tűnik. A nőgyógyász és egy hormon panell biztosan segít kideríteni a probléma gyökerét. Viszont a hajbűvészkedéssel lehet, hogy kellene egy kicsit várni, hogy ne terheld a meglévő hajadat.

45. gribedli*** (válaszként erre: 43. - L.luiselotte)
2017. jan. 20. 08:44

Ha világosszőke lenne, talán még annyira sem, mert a világos fejbőrrel nincs akkora kontraszt. A szőke hajfesték egyébként sem annyira káros mint a fekete szín, mert abban más színkomponensek vannak.


Igaz, mire ebből a sötét hajból szőke lesz... de egy próbát megér.

44. Channa* (válaszként erre: 43. - L.luiselotte)
2017. jan. 20. 08:31
És persze világosra is lehetne festeni, mert akkor nem látszik annyira, de ez mindenképp betegség, ha régen nem volt ilyen....
2017. jan. 20. 08:27
A hajad talán azért tűnik ritkának , mert a kép akkor készült, amikor már kezdett lenőni az alja és világosabb mint a hajvégek. Ha egyenletesen sötét vagy bármiyen szinű lenne, nem lenne feltűnő. Le kellene vágatni és akkor a rövidebb haj dúsabbnak tűnne.
42. Channa* (válaszként erre: 40. - D7ba7bf7ff)
2017. jan. 20. 08:04
Persze, de ha megnézed, akkor látod, hogy ha ez így lenne, akkor ő már nem élne, hiszen 2012 óta gondjai vannak, azaz legalább 5 éve, ezt nem bírta volna ki életenergia nélkül....Ja, és ez sok tél nem egy, hogy ráfoghassuk....
41. Channa* (válaszként erre: 39. - Zebracsikó)
2017. jan. 20. 08:03

Igen, épp ezért írtam.

2014. áprilisában még priviben is beszélgettünk, így adtam meg neki egy belgyógyász, endokrinológus elérhetőségét, ahol nem kellett volna fizetnie és sokat várnia sem, mert egy beutalóval odament volna csütörtökön reggel fél 9-re és ő kivizsgálta volna, kezelte volna.

40. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 10. - Erzsike33)
2017. jan. 20. 01:15
A hajhullás az életenergia lecsökkenése. A foghullás is. Télen a haj és fogprobléma abszolút játszik.
39. zebracsikó (válaszként erre: 38. - Channa*)
2017. jan. 19. 22:42

több, mint 4 évvel ezelőtt indított ugyanezzel már fórumot...azóta semmi változás. közben terhességmegszakítás, vetélések.

A vetélés is a hormonzavartól lehetett.

Valószínűleg nem tartja az IR diétát és PCOS is.

Ennyi szőrrel komoly hormonzavar, férfihormon-túltengés lehet . Csak semminek nem jár érdemben utána.

2017. jan. 19. 22:21

Már 2 évvel ezelőtt is mondtam, hogy PCOS vagy, és ajánlottam dokit, ahová ingyen elmehettél volna, már régen megoldódott volna a problémád.


IR-re kaptál gyógyszert? Tartod a diétát? A PCOS-re ugyan azt a gyógyszert kapnád, mint az IR-re.


Most majd megírod, hogy mit intéztél?

2 éve ezt sem tetted meg....

37. Linzerkarika (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2017. jan. 19. 20:58
Ez szerintem hormonzavar és erre csak endokrinokógus tudja a megoldást. Javaslom, hogy sürgősen keress egyet és konzultálj vele.
2017. jan. 19. 20:49

Szerintem is nőgyógyászhoz menj. Endokrinológus tudna még segíteni, de tb-s rendelésre általában oda nagyon sokat kell várni. Amíg a hormonjaid nincsenek rendben (mert szerintem tutira nincsenek), addig nem nagyon fognak használni a különböző hajszeszek meg tabletták, stb... Utána meg már nem lesz rá szükséged. :-)

Van egy tudásbázis kérdés ("Mi hatásos hajhullás ellen") ott olvastam valakitől, hogy van valamilyen fekete por, amit rá kell szórni a fejedre és akkor nem látszik ki a fejbőröd, így nem feltűnő a kopaszodás. De ez sajnos csak feketében van.

35. Luijza
2017. jan. 19. 20:44
Ez olya PCO-san hangzik.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook