Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudna valaki segíteni, hogy mit jelent az hogy kicsi a méhem, hormonzavaros, és vérzékeny vagyok? fórum

Tudna valaki segíteni, hogy mit jelent az hogy kicsi a méhem, hormonzavaros, és vérzékeny vagyok? (tudásbázis kérdés)


29. biológus (válaszként erre: 22. - Anett0013)
2012. szept. 17. 08:06
Köszi szépen!
28. homern (válaszként erre: 9. - Anett0013)
2012. szept. 13. 11:29
nem félreértetted? kenetvételnél megsérthetik picit a nyálkahártyát, van akinek az a rész vérzékenyebb.nekem is mondta,hogy vérzékeny ott,hoztam-e tisztasági betétet,mert ha nem akkor ad ő...de ez nem a betegséget jelenti !
27. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11. - Anett0013)
2012. szept. 13. 10:34
Hidd el, ha az lennél, nem most derült volna ki, hanem már korábban. És keress másik nőgyógyászt.
26. M0ncsa (válaszként erre: 25. - Anett0013)
2012. szept. 13. 10:23
Najo, most meg te vagy a szemtelen :D Muszaj ezt, csajok?
25. anett0013 (válaszként erre: 23. - Remoni)
2012. szept. 13. 10:16
Sajnálat? A válaszaid is csak az értelmi szintedhez köthetők. Inkább téged kellene sajnálni. Mert te olyan okos, és tökéletes vagy.
24. M0ncsa (válaszként erre: 23. - Remoni)
2012. szept. 13. 10:09
Ertelmezd az irottakat. En Vigyorex hsz-ere reagaltam. Egy szoval sem mondtam a topikinditonak, hogy haemofilias. Szo sincs sajnalatrol. Te viszont szemtelen vagy.
23. Remoni (válaszként erre: 17. - M0ncsa)
2012. szept. 13. 09:58

És a hemofíliája ennyi idős korában egy nőgyógyászati kenetvétel során derül ki ? Gratulálok a sok okossághoz.

Biztos vagyok abban, hogy ez a szó, hogy vérzékeny, nem hangzott el a rendelőben. De sajnáljátok tovább, ezért írt végül is...

22. anett0013 (válaszként erre: 20. - Biológus)
2012. szept. 13. 09:53
Elnézést, de neked meg sok sikert és minden jót a babához.
21. anett0013 (válaszként erre: 20. - Biológus)
2012. szept. 13. 09:48
Köszönöm. Sajnos még ezen kívül is vannak nőgyógyászati problémáim. De tudom hogy találnak majd mindegyikre megoldást.
20. biológus (válaszként erre: 9. - Anett0013)
2012. szept. 13. 09:39

Sajnos, nekem is volt hasonló rossz tapasztalatom nemtörődömség terén. Azóta orvost váltottam, nem bántam meg!

PCO-m volt, két vetélésem, kezdődő méhnyakrákom... most 17 hetes vagyok, az első babámat várom. Lehet, hogy a Te problémáidon is lehet segíteni.

Egyébként a vérzékenység egy kenetvétel során nem derül ki, legfeljebb az, hogy hosszabb az alvadási időd. Sok sikert kívánok a továbbiakhoz, informálódj, keress jó szakembert és egyenlőre még ne add fel, amíg nem tudod pontosan, milyen lehetőségeid vannak! :)

19. anett0013 (válaszként erre: 18. - M0ncsa)
2012. szept. 13. 09:26
Köszönöm
18. M0ncsa (válaszként erre: 17. - M0ncsa)
2012. szept. 13. 09:25

Sot, kiegeszitem magam, a verzekenyseg nem csak oroklott lehet (elnezest a hanyag leirasert, fejbol ment, kesobb neztem csak utana a neten).


Itten van egy jo kis leiras, ha valakit erdekel:

[link]

17. M0ncsa (válaszként erre: 13. - Vigyorex6)
2012. szept. 13. 09:21

Ez nem egeszen igy van. A verzekenyseg X (nemi) kromoszomahoz kototten oroklodik, dominans-recessziv modon. Nok is lehetnek verzekenyek, csak joval ritkabban, mivel a ket X kozul valamelyik az esetek tobbsegeben dominans, igy a no csak hordozo. Ha viszont mindket X hordozza a recessziv verzekenyseg genjet, akkor no is lehet verzekeny. Verzekeny lanygyermeke csak egy hordozo anyanak es egy verzekeny apanak lehet, es az eselye 50%.

A verzekenysegnek viszont tobb fajtaja es fokozata van, nem feltetlenul verzik el a no az eslo menstruacio alkalmaval :) Meg persze kezelheto is.


(Szakmai szempontbol elegge sarkitottam, nyilvan vannak ilyen-olyan kivetelek).

16. anett0013 (válaszként erre: 13. - Vigyorex6)
2012. szept. 13. 09:20
A menstruáció nem jár nyílt sebbel, csak a nyálkahártya válik le. Ezért nem lehet elvérezni.
15. anett0013 (válaszként erre: 12. - Rekuczy)
2012. szept. 13. 09:19
Köszönöm, pénteken megyek hormon vizsgálatra, akkor fog kiderülni hogy mi is pontosan a baj.
14. Vigyorex6 (válaszként erre: 13. - Vigyorex6)
2012. szept. 13. 09:16
De egyébként vannak más típusú véralvadási zavarok is.
13. Vigyorex6 (válaszként erre: 11. - Anett0013)
2012. szept. 13. 09:13

Valóban csak férfiak lehetnek vérzékenyek. A nők csak genetikailag örökíthetik.

Tulajdonképpen ésszerű, mert a nő az első menstruáció folyamán elvérezne.

12. rekuczy (válaszként erre: 11. - Anett0013)
2012. szept. 13. 09:13
ne torodj az ilyenekel mindig lesznek roszindulatuak ha forumot irsz ki. Nekem is 5 eve egy orvos azt mondta hogy kicsi a mehem es nem lehet gyerekem azota 3-szor vagyok terhes. Igen lehetsz verzekeny a hormonzavar az eleg nagy baj de kezelheto. Szerintem ker meg az orvost hogy kuldjon el laborba es kideritik mivel lehet kezelni. Nekem is volt baj a hormonokal es ki kezeltek ne csugedj el. A kicsi meh dologba nem hiszek a sajat tapasztalatom miatt.
11. anett0013 (válaszként erre: 10. - Remoni)
2012. szept. 13. 09:08
Tudom hogy mit mondtak, és mit hallottam. Amúgy meg nézz utána, hogy nő is lehet vérzékeny.
10. Remoni
2012. szept. 13. 09:01

Jó nagy baromság. Valamit félreérthettél. Esetleg azt mondhatta, hogy a kenetvétel miatt vérezhetsz egy kicsit. Vérzékeny nem lehetsz, mert azok csak férfiak lehetnek. A gént hordozhatod, de az nem a kenetvétel során fog kiderülni.

A kis méh és a hormonzavar nem feltétlen kizáró oka a terhességnek.

Figyelj oda jobban, hogy mit mondanak, vagy ne ferdíts.

9. anett0013 (válaszként erre: 5. - Biológus)
2012. szept. 13. 08:57
Nem első alkalommal voltam, de első alkalommal magán nőgyógyásznál. És csak itt foglalkoztak velem, előtte semmit nem mondtak. Nem tudtam hogy vérzékeny vagyok, csak most közölte a doktornő miközben vette le a kenetet. 23 éves leszek, és igen szeretnék babát 1 éven belül.
2012. szept. 13. 08:55
Az,hogy kicsi a méhed,nem jelent semmit.Nekem is kicsi és még hátrahajló is.Mégis voltam terhes,nem is egyszer.Van is gyermekem.Max nehezebben eshetsz teherbe.A hormonzavar már neccesebb,mert azt be kell állítani.A vérzékenység fura,hiszen,nők max hordozók,de nem jellemzőek rájuk.Hacsak nem szednek vérhígítót.Nem tudom milyen dokinál voltál,de én azért felkeresnék egy másikat is,mert ahányan vannak annyi félét mondanak.
2012. szept. 13. 08:51

"kicsi a méhem, hormonzavaros, és vérzékeny"

Az első kettő is gondos későbbiekben, de a vérzékenység miatt akár bele is halhatsz!

2012. szept. 13. 08:44
Köszönöm a választ. Nem az hogy nem tudom, csak tapasztalatokat vártam volna. Mivel nekem azt mondta a doktornő hogy valószínű nem lehet majd gyerekem. Csak érdeklődtem, de köszönöm.
2012. szept. 13. 08:37

Elnézést, hogy visszakérdezek, de ez hogyan derült ki? Nyilván nőgyógyászati vizsgálaton... de ezek szerint első alkalommal voltál?

Gyermeket szeretnél, vagy még nem vagy abban a korban? Mióta tudtok a hemofíliádról? Ez nem mindegy a válaszok szempontjából, mert mást jelenthet egy 15 éves lánynak vagy egy 30 éves nőnek teljesen...

4. Anyagi (válaszként erre: 1. - Anett0013)
2012. szept. 13. 08:35

Tulajdonképpen azt nem értem, hogy miért tőlünk, "szakemberektől" szeretnél informálódni???

Nyilván orvosnál voltál, ő diagnosztizált téged, tőle tudnál kérdezősködni, hogy pontos válaszokat és gyógymódokat, tanácsokat kapjál.

Menj vissza hozzá kérlek és kérd meg, hogy általad is érthető formában tájékoztasson! Ez a kötelessége!

2012. szept. 13. 08:29

Az előző kettő elég érthető magyarul is.

Azt nem említették, hogy melyik hormon?

Hemofília? Hordozó vagy csupán, vagy valóban vérzékeny is. Mert nem mindegy a kettő.

Pontosabb információk: wikipedia, google...

vagy a középiskolai biológiai könyvek.

2012. szept. 13. 08:11

Ha kicsi a méhed, akkor lehet nem fejlődött ki normálisan.


Hormonzavaros: valamelyik hormonod nem működik megfelelően.


Vérzékeny: hát szerintem azt jelenti, hogy a véred nem tud megalvadni, tehát ha elvágod a kezed, akkor az is veszélyes lehet.


Furi, hogy ezeket nem tudod...

2012. szept. 13. 07:21
Tudna valaki segíteni, hogy mit jelent az hogy kicsi a méhem, hormonzavaros, és vérzékeny vagyok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook