Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek ha a fiam 22 évesen nem akar dolgozni? fórum

Mit tegyek ha a fiam 22 évesen nem akar dolgozni? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
419. spinneli (válaszként erre: 418. - Bucili)
2009. márc. 8. 14:40

megkérdezhetem, hogy gyakorlatban skerült-e az utóbbi időben valamit javítani a helyzeten?

nem bántásból kérdem, komolyan érdekel.

418. bucili (válaszként erre: 412. - 7dea0ad493)
2009. márc. 8. 14:36

Nagyon tévedsz, nem azért tetszett, mert azt írta, amit olvasni akartam.

Hanem azért, mert ő volt az egyetlen, akiről azt éreztem hogy valóban tárgyilagosan és felelősségteljesen reagált, és ezt sértegetések nélkül tudta megtenni.

417. bucili (válaszként erre: 411. - 7dea0ad493)
2009. márc. 8. 14:34

Hogy mi a baj a tanácsokkal?


Egyrészt az, hogy ezt az 5 dolgot úgy tüntettétek fel, mintha 5000, különböző tanácsot kaptam volna, s a hülye liba egyiket sem fogadta meg.


Másrészt:

rúgd seggbe: jól tudjuk, az erőszak erőszakot szül. Dumálni könnyű más kockázatára!

ne adj neki pénzt: többször is leírtam, hogy tényleg nem adok neki, de ti csak szajkóztátok ezt is.

köttesd ki a netet: ezt többen is visszavonták, vagyis nem volt igazán jó tanács.

zavard el, rakd ki: ha megtenném, lehet, hogy egy életre megbánnám, hogy hallgattam egy keselyűcsapatra. És az lenne csak az igazi megfutamodás a problémák elől! Szinte már örülök is, hogy nem élek egyedül.

te vagy a hibás: részben biztosan, de két ember elromlott kapcsolatában soha nem az egyik fél hibás 100 százalékosan.

416. bucili (válaszként erre: 410. - 0b099f6590)
2009. márc. 8. 14:30

Arról, hogy a dolgok így alakultak, nem egyedül én tehetek. A 350. hsz.-om elég részletes, de úgy látszik, azt kihagytad.


Gondolom, élvezed a szidalmazásom. Tudod mit? Ez legyen a legnagyobb örömöd az életben!

415. bucili (válaszként erre: 408. - 7abb7adbf0)
2009. márc. 8. 14:29

A témához csak csatlakoztam, azon egyszerű oknál fogva, hogy a fórumindítóhoz hasonlóan nekem is gondjaim adódtak a nagykorú fiammal. Ha te ezt megkaparintásnak veszed, lelked rajta.

A fórumindító pedig – csak gondolom, nem kerestem fel privát – belefáradhatott, és elborzadhatott attól, ahogy rámszálltatok. Ő valószínűleg köszöni szépen, de nem kér belőletek. Lehet, hogy ő teszi jól.

2009. márc. 7. 20:54

Ami még hozzáfűzni valóm van igy utoljára, mert úgy érzem a szavak falra hányt borsóként peregnek le, hogy ő egy fiú gyermek,aki előbb utóbb családfenntartó lesz.Lehet hogy konzervatív amit mondok, de általában még mindig a legtöbb családban a férfi a családfenntartó.Aki általában a család terheit cipeli,általában ő dolgozik akkor is amikor az anya otthon van a gyerekkel.

Tudom nem mindenhol így van,de általánosságban a férfi a halászó-vadászó:P

Most lehet hogy ez neked nem tetsző, de pont ezért egy fiút teljesen másképp kéne nevelni.

Akár úgy hogy megállja a lábát az életben , még jobban mint egy nő.

A férfi adja ugyanis a biztonságot, rá támaszkodik a felesége a gyerekei stb...

Most te nem akarsz büszke lenni a fiadra?Nem akarod azt hogy a fiad kellően megalapozott felelősségteljes életet éljen?Hogy lesz így neki családja?Ha egy lány megtudja ahogy viselkedik veled,ahogy élősködik rajtad, kihasznál, úgy elmenekül a fiad elől hogy csak nézhetsz.Azért nem hiszem hogy ez nem jut eszedbe.Egy nőnek nem egy léhűtő, link alak kell.A maiaknak biztos nem.

De ha így csinálod tovább, akkor úgy nő fel, hogy megszokja, minden van, semmiért nem kell megdolgozni, majd ha gond lesz anya ott áll mögötte.Viszont ha ilyen marad a golndolkodásmódja, sosem kap feleséget.

Lehet most így sajnálod őt, de ha hosszú távon előre akarsz gondolkozni, akkor bizony ki kell engedned az otthoni környezetből, mert ha egy igazi felelősségteljes férfit akarsz a fiadból, azt nem lehet úgy hogy először egy falat kenyeret vonok meg, aztán mégegyet, mint egy kisgyereknél, hogy először egy falat csokit vonok meg, aztán mégegyet,hogy ne sérüljön a lelke.Ő már huszonéves, nem kétéves.



De tudod mit?Csináld így mert így elmondhatod azt hogy van lelked,és ezt kellően meg is tudod saját magadnak magyarázni.

Csakhogy telnek az évek, és mire észbe kapsz a fiad 40 évesen is veled fog lakni, és el fogja várni majd hogy te eltartsd.És ha ellent mersz mondani neked, még akár meg is verhet.Ez elég veszélyes játék.Jó szélsőséges eset, de nem lehetetlen.Ha magad alatt akarod vágni a fát, akkor csak hajrá, mert a fa már majdnem kidőlt, és egyenesen csak egy ág tart hogy ne zuhanj le az alagútba.



Még mindig kitartok amellett hogy tedd ki mert ennek nem lesz jó vége.

413. a1baa7edcc (válaszként erre: 411. - 7dea0ad493)
2009. márc. 7. 20:34
Abszolut helytallo ez az 5.
412. 7dea0ad493 (válaszként erre: 407. - Bucili)
2009. márc. 7. 20:28
Visszaolvastam az illető hölgy hozzászólásait,neked csak azért szimpatikus, mert azt mondta, amit hallani akartál.Nem idézek vele kapcsolatban, majd ha valakit érdekel az majd elolvassa.
411. 7dea0ad493 (válaszként erre: 407. - Bucili)
2009. márc. 7. 20:23

Ha ezek neked nem tanácsok akkor mi a tanács?



Megfogadtam hogy nem írok már ide, mert ha azt mondom amit eddig, tuti nem tetszik



De ég mindig nem értem, adott egy fiú aki nem csinál mást mint az anyján élősködik, nem tudom miért érzed úgy ha azt mondjuk hogy csak úgy lehet ebből kiszállni hogy kirakod, ez neked miért nem felel meg?



És még mindig nem tudjuk a választ hogy mi rossz van abban amit tanácsoltunk?

neked miért nem felel meg?


Válaszodat még mindig várjuk, és ha lehet ne azzal hogy visszamásolod amit írtunk, hanem valami ésszerűt légyszives.


Szóval:


Mi volt a baj a tanácsokkal?



Idézek tőled:

"Hónapokon keresztül, egymást szajkózva 5 dolgot kommunikáltatok felém – kevés kivétellel - szánalmas okfejtésekkel:


rúgd seggbe

ne adj neki pénzt

köttesd ki a netet.

zavard el, rakd ki

te vagy a hibás "



Most ez ennyire rossz?Igen kedves, rúgd seggbe, és ne adj neki pénzt....stb

Ezzel pedig nincs baj.


Ez miért bánt téged?

410. 0b099f6590 (válaszként erre: 407. - Bucili)
2009. márc. 7. 20:07

Valószinüleg te vagy eltévedve önmagad ismeretével szemben.

Ez már nem anyaság, amit te müvelsz.

Nem felesleges arról beszélni, hgy mindez miért alakult is, mert te alakitottad igy!

Véleményt, tanácsot kértél, erre mindenre azt mondtad amit tanácsoltak neked, hogy nem jó, nem jó, nem jó!

Mit nyavajogsz még mindig itt?

Menj adj a fiacskádnak még egy szelet vajas kenyeret, nyald ki a valagát, aztán szenvedd el tőle amit tesz veled.

Kész. Ennyi.

2009. márc. 7. 20:06
Most akkor mi van?
2009. márc. 7. 20:02

Vettem a fáradtságot és végigolvastam ezt a 14 oldalt.

Többször meg kellett néznem, hogy ki indította a topicot, pedig - egyelőre - nem vagyok gyengeelméjű.


Nem értem és nem jöttem rá, hogy kaparintottad meg a témát és tértél át magadra, kedves bucili, mikor nem is a te problémádról volt szó...


Egyébként ez pont az a hozzáállás részedről, hogy mindegy, hogy mit, csak beszéljenek rólam.


Nagyon szomorú.


:-(((

407. bucili (válaszként erre: 406. - Spinneli)
2009. márc. 7. 19:20

Drágalátosaim! MelisUK-t kivéve tényleg keselyűk vagytok.


A helyzet: adott egy anya, akinek gondjai vannak fiával. Hogy miért alakult ez így, arról felesleges már beszélni, bár részleteztem mindent, de az csak támadási felületnek volt jó.


Rászántam az időt, és kigyűjtöttem a szuper tanácsaitokat, amiből annyit kaptam, hogy elmekórintézeti esetnek tituláltatok, mert (szerintetek) nem fogadtam meg egyiket sem.


Hónapokon keresztül, egymást szajkózva 5 dolgot kommunikáltatok felém – kevés kivétellel - szánalmas okfejtésekkel:


rúgd seggbe

ne adj neki pénzt

köttesd ki a netet.

zavard el, rakd ki

te vagy a hibás


megfűszerezve azzal, hogy mártírnak, szerencsétlennek tituláltatok, akit csak sajnálni lehet, ezért ráadásképpen még szidalmaztatok is jó vastagon.


Qrvára el vagytok tévedve velem kapcsolatban!


Anyának tartom magam, nem mártírnak.

Senki sajnálatára nem tartok igényt.



Az alábbi sorok tőletek származnak. Tükör. Nyugodtan szembeköphetitek magatokat!



rugdosd jól seggbe, aztán vegyél el tőle minden pénz támogatást, ételt, stb.


A gondokat te csinálod magadnak


ne adj neki pénzt


Még mindig nem értem. Miért nem rakod ki hogy álljon meg a saját lábán?


elzavarnám a franca. de komolyra fordítva a szót, elbeszélgetnék vele. . .


Ha neked mindenki észt oszt aki nemcsak sajnalgat, akkor mit varsz a forumtol?

Tudod mit? Nagyon nagyon sajnallak. Téged, meg a kicsi fiad is, aki szegényke el kell viselje az anyucit a lakasban, mert nincs sajat otthona. Remélem a sors megsegit.


Sokat megélt?Hallod te nagyon pancser vagy. . .


Én nem lakást vennék neki hanem fognám és kiraknám a szűrét az utcára. Annyit tennék hogy kifizetném az albiját a kaucióval együtt, hogy azért mégse a hajleszohoz kerüljön, aztán éljen ahogy akar. a fenébe is ez a nő úgy elcseszte hogy ennél jobban már nem s lehet


Nézd akárhogy is van, erről csak te tehetsz. Én csak annyit mondtam , hogy rakd ki.

Ha ez nem megy, akkor fogd magad, add el a lakást, vegyél egy nagyon pici 1 szobás lakást magadnak, a fiad amint lehet inkább elköltözik minthogy veled egy szobába lakjon.

Ha nem teszi akkor tedd pokollá az életét, ha ő ezt teszi te is megteheted


Reménytelen.


de egyet nem értek. Miért nem teszed ki???????


a helyedbe kivágnám az utcára, hogy csak pattanjon a kölke


Kitenném a szűrét. Elmúlt 18 éves, saját felelőssége van.


Bizony bizony. Ha lezarna a netet jol tenné


Add el a hazat és koltozz el. O meg menjen ahova akar


Első lépésként kiköttetném a netet, hogy lássa nem csak beszélsz a levegőbe. Azután nem beszélnék vele, hanem keresztül néznék rajta.

Viszont ha nem főzöl és neki nincs jövedelme, akkor miből tud venni magának bármit is?


És ha kipakolod otthonról? Végül is nem vagy a cselédje. . .


Szerintem korábban kellett volna valamit tenni vagy nem tenni.


Ne adj neki pénzt!


Ne adj neki pénzt, motiváld valamivel.


Amíg megvan mindene minek törje magát? Csak nem leszel mindig ott, hogy segítsd!


ne adj neki pénzt meg fedelet


Rúgd fenékbe!

406. spinneli (válaszként erre: 403. - Bucili)
2009. márc. 6. 16:59

nem, kérdezek őszintén-válaszolsz őszintén, remélhetőleg.

a kritika lehet építő is, ha nem bírod, annak az oka is odabent van, meglelése is előrevisz.

2009. márc. 6. 16:01

Csak egy kérdés?

Akarsz egyáltalán tenni valamit azért, hogy dolgozzon a fiad?

Ha igen, akkor először rugdosd jól seggbe, aztán vegyél el tőle minden pénz támogatást, ételt, stb. majd meglásd milyen gyorsan elmegy dolgozni.

Véleményem volt.

Közöltem.

Uff!

404. bucili (válaszként erre: 400. - Spinneli)
2009. márc. 6. 16:00

Belátom, szamárság volt azt gondolni, hogy csak a gyereknevelésben jártasaktól, meg idősebbektől kaphatok használható tanácsokat.


Hogy mi rosszat látok a tanácsokban?

Szerintem már egyenként válaszoltam mindenkinek, de azok kedvéért, akik nem értettek meg, vagy érdekli még a téma (a számlálóm növekedése alapján úgy tűnik, vannak néhányan), de nem akarja átolvasni a topicot, majd ha lesz időm és energiám, kimazsolázom.

403. bucili (válaszként erre: 402. - Spinneli)
2009. márc. 6. 15:58
Na, ti ketten is csatlakoztok a keselyűcsapathoz?
402. spinneli (válaszként erre: 401. - 3e0ba54fb8)
2009. márc. 6. 15:39
(pssszzttt:)
401. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 400. - Spinneli)
2009. márc. 6. 12:32
Hogy te milyen bölcs tudsz lenni a magad 26 évével :))))
400. spinneli (válaszként erre: 399. - Bucili)
2009. márc. 6. 12:00

nem csak erre gondoltam, számon kérted a gyerekek számát, mikor nem a te szájízednek megfelelő választ kaptál...utána számon kérted a kort...

inkább kibúvónak tűnik a neked nem tetsző vélemények, tanácsok elől az, hogy a fejedben egyes alapkritériumok alapján hiteltelennek minősíted a tanácsolókat.


eredeti kérdésem mégis az, hogy mi rosszat láttál abban, amit a többiek tanácsoltak?

399. bucili (válaszként erre: 398. - Spinneli)
2009. márc. 6. 08:14
Nem hiszem, hogy el volnék tévedve. Csak azt akartam kifejezni, hogy egy fiatal sokszor bölcsebb, mint egy idősebb, akinek több tapasztalata lévén illene „leköröznie” a fiatalabbat.
398. spinneli (válaszként erre: 397. - Bucili)
2009. márc. 6. 00:56
eléggé el vagy tévedve, ha azt hiszed, itt évek száma alapján kapsz jobb, vagy hasznosabb véleményt.
397. bucili (válaszként erre: 396. - Klimpírozi)
2009. márc. 5. 23:04

Kedves keselyűcsapat: Klimpi, Helen, supin! Plusz Cathrine, aki a korát eltüntette az adatlapjáról. Vajon miért?



Sajnálattal közlöm: nem kell csatározni velem

MelisUK a maga 26 évével százszor bölcsebben állt a problémámhoz, mint ti együttvéve. Gondolom azért szállt ki a témából, mert őt is kikezdték itt (pl. supin).



Minden ellendrukkolásotok ellenére vannak eredményeim.



De a rólam alkotott véleményeitek alapján ez valószínűleg már nem is érdekel titeket, úgyhogy nem is koptatom a klavit.

396. Klimpírozi (válaszként erre: 395. - 7dea0ad493)
2009. márc. 4. 14:34

Veled tartunk.

El.

Innen.

Csapó, végszó.

Finita la komedia.

Szakembert kíván az eset, gyógyítót.

395. 7dea0ad493 (válaszként erre: 386. - Bucili)
2009. márc. 4. 14:23

Elhiheted hogy segíteni próbáltam.

De attól,hogy te nem közreműködtél a segítség elfogadásában,az nem az én bajom.

Kérdeztem már sokszor, ha nem fekszik a tanácsom, akkor hogy oldod meg?Erre választ nem kaptam.Akkor maradok a nálam sokkal okosabb fórumtársak válaszánál,és kérdésénél hogy ha nem fogadod el a segítséget,akkor van-e neked bármi alternatív megoldásod?Nos erre választ nem kaptam, így annyiban hagyom,és tanultabb hozzáértőbb társaimhoz igazodván azt mondom ,te csak együtt bólogatást szeretnél.Mivel nekem ez nem megy:szia.

Én itt kiszálltam.

Klimpi, és Helen további jó csatározást a hölggyel:))

394. helenhadsell (válaszként erre: 391. - Klimpírozi)
2009. márc. 4. 00:48
Futok veled. Remélem elég messzire az ilyen emberektol :-)
393. spinneli (válaszként erre: 388. - Bucili)
2009. márc. 3. 23:56

Én nem igazán értelek, végigrágtam a topikot, sőt anno. a topik nyitóval is beszéltem.

A problémádra rengeteg megoldási javaslatot kaptál, több szempontból is, amire az egyetlen reakciód az volt, hogy megkérdőjeleztél, és felháborodtál.

Mi ennek az oka?

Ha segítséget kérsz, és kapsz, szépen meg kell köszöni, és hasznosítani amit értékelhetőnek tartasz, megfontoltan kidobni amit nem.

Sajnos pont ezzel a reakcióval teszed hitelessé azt, amit a többiek állítanak, miszerint valójában nem megoldást akarsz találni mások segítségével, hanem csak sajnáltatni akarod magad.

2009. márc. 3. 23:39

Eric Berne: Emberi játszmák elsődleges lenne..majd a Sorskönyv, ha sikerül megbarátkozni az olvasás és a továbblépés gondolatával..igazán nagyszerű könyvek, talán nem válik károdra az elolvasásuk...

Szólj ha végeztél, keresek mást is:)

391. Klimpírozi (válaszként erre: 386. - Bucili)
2009. márc. 3. 23:32
Fussunk Cat, Helen és futok jómagam is messzire, nincs keresnivalók ezen a bolygón:)))))
390. Klimpírozi (válaszként erre: 386. - Bucili)
2009. márc. 3. 23:31

Szegény én.

Sajnál téged valaki?

Szán inkább, szánalmas vagy.

Szegény én, szegény énke...azok a többiek ott a világban mind rosszak, csúnyán néznek rám,. csúnyákat szólnak hozzám.

Szegény én, szegény énke.

Ajánlhatok szakirodalmat, vagy pszichiátert az internetről?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook