Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, hogy a 3 és fél éves gyermekem szobatiszta legyen? fórum

Mit tegyek, hogy a 3 és fél éves gyermekem szobatiszta legyen? (tudásbázis kérdés)


2015. febr. 11. 00:19
Ovis már? Csak mert oviban általában megoldodik ahogy látja hogy mindenki wc-be pisil. Ö meg ugye utánozza. Unokahugom igy volt oviban 1 hèt alatt szoba tiszta lett. Elötte ha nem adtunk rá pelust inkább nem pisilt egèsz nap. Lát más gyerekeket bilizni wc-zni? Barátnöm kislánya nem volt 2 amikortol csak bilibe volt hajlando mert a kis barátnöje aki 10 honappal idősebb nála èpp akkor kezdett bilizni. Ö meg ugye utánozta hogy na akkor ö is.
2015. febr. 10. 23:07

Az én kisfiam is elmúlt 3 és fél, mikor már nagyjából szobatiszta lett. Itthon.. De az óvodában csak jó három hónapra rá kezdtük el a pelenka nélküliséget. De alváshoz még most is kell.

Lehet, hogy a miénk egy helytelen módszer volt, de reggel, mikor felkelt egyből ültettem a bilire a TV előtt.... Megnézet egy mesét, s közben volt siker. Az elején kapott apró meglepit a klotyómanótól, s egy nagyobb ajándékot "ígért" neki, ha nagyobb dolog is sikerült. S persze a bilit is neki kellett kiválasztania (Verdás lett). Tudom, kicsit túl lett lihegve a dolog, s minden rosszat elkövettünk, de másként nem lehetett elérni, hogy ráüljön a bilire. Aztán a következő lépés a wc ülőke volt (kb 4 hónap után), ami persze Verdás volt... Most már 5 hónap alatt elértük, hogy nincs bili, csak szűkítő (ami már nem Verdás...), nincs TV sem hozzá. Szóval nagyjából a normális kerékvágásba jutottunk, igaz hosszú idő alatt, de sok türelemmel. Meg kell találni, hogy mi az, ami motiválhatja. Mi hiába magyaráztuk, hogy nagyfiú, meg hogy vissza fogják küldeni a bölcsibe, nem is zavarta.Szóval kitartás, s leleményesség!!

2015. febr. 3. 19:03

[link]


ismerek olyat, akiknél ez a mese egy nap alatt megoldotta a dolgot!

2015. febr. 3. 18:05

Köszönöm a válaszokat.

megprobáljuk a Wc - szűkítőt, és a bili könyvet.

Remélem sikerrel járunk.

2015. febr. 3. 17:37
Megnyugodhatsz,nem a Te fiad az egyetlen,aki nem kapkodja el.:) Az enyém is elmúlt 3,5 éves,amikor szobatiszta lett,és ő sem haverkodott a bilivel. Valami kellene,ami kibillenti ebből a kényelemből. Nálunk a bölcsiben egy csoportváltás hozta ezt meg. De ne aggódj,légy türelmes vele,ennél többet nem adhatsz neki. El fog jönni nála is ez s pillanat.:)
2015. febr. 3. 17:32
Nyáron a melegben, kánikulában könnyebb a szobatisztaságra nevelés. Az lányom egyszer csak fogta és letépte magáról a pelust, és onnantól kezdve nem kellett neki. Épp a Balatonon nyaraltunk:)
5. 6b006fc769 (válaszként erre: 2. - A5cb9d3f04)
2015. febr. 3. 17:31

Beszéld meg vele, hogy ő már nagy, és a nagyok bizony WC-be pisilnek, kakilnak. Igazából úgyis ő határoz. Ha ez vigasztal, a lányom is elmúlt három éves egy-két hónappal, mikor rászánta magát.

De addig közölte, hogy ő még kicsi, neki nem kell WC-be, mert nem akar és ennyi.:))

Egyébként én azzal győztem meg, hogy mire óvodába megy ősszel, már nem lehet pelusos, mert ott nem tűrik meg a pelenkát.

Egyébként mikor elhatározta, akkor egy hét alatt szobatiszta lett.

2015. febr. 3. 17:26
Az én kisfiam sem szerette a bilit. Fellépőt tettünk a wc-hez, és a szűkítőt is ledobta...mindig féltem, hogy bepottyan, de ügyes volt. Nyáron meg megtanult az udvaron állva is pisilni. Hű de szerette...alig várta, hogy kint lehessen. Kitartás, ne keseredj el! Kicsit hanyagold a témát, ne is említsd pár hétig, aztán próbálkoztok újra. Ez az idegrendszeri éréstől függ.
3. Kilimcs (válaszként erre: 2. - A5cb9d3f04)
2015. febr. 3. 17:19
próbáld meg a bilikönyvvel ;) no meg persze a wct. nem minden gyereknek tetszik a bili. Amúgy ha egyébként egészséges, ne pánikolj. Az csak legenda, hogy régen bezzeeeggg.... As fiúknl még a hivatalos státuszban is 5 éves!! igen jól olvasod 5 éves a szobatisztaság "határa". Az éjszakait meg ... ht nekem mesélte a védőnő, hogy apukk mit mesélnek a sajt ygerekkorukról, meg ő ugye mr 40 éve védőnéni... szóval... nyugi ;) jtékkal, keddvvel, bátorsggal... bele fog lendülni.
2015. febr. 3. 17:11

Kisfiam 3,5 éves és még nem szobatiszta.

Volt 1-2 alkalom amikor belepisilt a bilibe, de azóta hallani sem akar róla.

Próbáltam matrica, jutalom de nem jártam sikerrel.

Wc-t még nem próbáltuk.

2015. febr. 3. 17:09
Hol rontottam el? Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook