Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szóltok, hogy az egyiptomi tragédia áldozatainak gyűjtést rendeznek? fórum

Mit szóltok, hogy az egyiptomi tragédia áldozatainak gyűjtést rendeznek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
293. e33ecb08b8 (válaszként erre: 287. - 3fcc53e39c)
2011. nov. 9. 11:14
Szerintem együttérző, nem erről van szó. Nem igaz, h nem veszed eszre h nem sajnalja a szerencsetlenul jartakat, v hogy nem segitene, ha tudna, hanem a rendszert vitatja, az intezmenyesitett koldulast, ahogyan itt valaki jol megrfogta es azt az alszentseget, h az emberek kuldenek ket sms.t es a napi jo cselekedet le van tudva kozben meg utalkoznak azon ha a hajlektalan a kapu elott fetreng. De beleragadtok/ beleragadtunk egy témába és senki nem hajlandó meghallani, h rég nem arról szól a fórum, amivel indult, hanem arról h miért szar és elfogadhatatlan ha valaki másként gondolkodik.
2011. nov. 9. 11:13

már nagyon eldurvult ez a fórum. Itt mindenki mások véleményét kifigurázza már...


És tényleg GaGaFAN-nak igaza van...

291. Martian (válaszként erre: 288. - 3fcc53e39c)
2011. nov. 9. 11:13
Mert te aztán két kézzel szórod adományra a pénzedet, azért is kéred számon rajtam, hogy én is tegyem ezt.
290. a0c1361e44 (válaszként erre: 281. - Sundance)
2011. nov. 9. 11:11

Ügyes vagy! És biztos egyedüli!

Kicsit döcögősre vetted a figurát, ha ennyi időbe telt a tanulás...

Én a főiskolát 4 év alatt elvégeztem:) Ja ha benne van az ovi és az általános és a tanfolyamok és a nyelvvizsga és egyebek, akkor én nyertem:)


Én felfogom, de te nehezen fogod azt fel, hogy nem ért egyet mindenki ezzel.


Nem, nem kerestek fel személyesen. Téged igen?

Teszik neked ez a gyűjtögetés? Úgy látom igen, de ettől nem tartalak jobb embernek magamtól és még sok embertől.

Nekem tetszik ez a gyűjtögetés? Nem, és ettől még lehetek jobb ember nálad és még sokaknál.


Leírtam a véleményemet, aki nem fogja fel a lényeget az tanuljon még 20 évet vagy többet.

Nekem nem kell tanulnom már, mert tudom, hogy van aki jó dolognak tartaj az ilyen adakozást, de egyet értenem nem kell vele.


Szeretem az orosz regényeket:) Remélem te is, mert ha nem, akkor te egy műveletlen proli vagy:)

289. Martian
2011. nov. 9. 11:11
Én is fizetem a tb-t, és voltak kedvesek kivenni a porcépítő gyógyszert a támogatott gyógyszerek listájából, és annyi pénzem már nincs, hogy erre is jusson, és ha egyszer már szétmentek az ízületeim, akkor azt többet oda senki vissza nem rakja, és jó esetben még élek 50 évet.
288. 3fcc53e39c (válaszként erre: 286. - Martian)
2011. nov. 9. 11:08
Mindenki annak ad akinek akar. Ha ez neked szimpatikusabb add csak a cigánygyereknek. Vagy ha már ekkora a szád, kezdeményezhetsz neki gyüjtést is!
287. 3fcc53e39c (válaszként erre: 283. - 3fcc53e39c)
2011. nov. 9. 11:05

Adományt lehet küldeni az árván maradt fiúnak, vagy azoknak akik nem voltak biztosítva. Ha figyelnéd a híreket nem tennél fel ilyen ostoba kérdéseket.

Szánalmas hogy ennyire nem vagy együttérző.

286. Martian (válaszként erre: 283. - 3fcc53e39c)
2011. nov. 9. 11:04

De pontosan erről van szó, kiragadnak egy-egy ügyet, és a többiek le vannak sz.rva.

A cigány gyerek úgy halhat éhen a mocsokban ahogy akar, de Afrika szarván élő néger kisgyerekre pénz gyűjtenek az egyik karitatív szervezet honlapján.

285. e33ecb08b8 (válaszként erre: 276. - Sundance)
2011. nov. 9. 11:03

Én is végig olvastam és nekem nem az Jon le.

Nekem az Jon le,

h van aki szerint nem ez a megoldás, vagy

h kételkednek az adományok gyűjtéseben,

max. Felelőtlennek tartják, aki utasbiztositas nélkül utaztak, illetve

legvégső esetben azt mondtak, h nem biztos h a pénz segítség itt,

illetve h van aki rászorul mégsem segít senki neki.

De azt senki nem mondta vagy írta h rohadjon meg, mert el

tudott menni Egyiptomba és a kettőt összekötve mar nem kell neki segíteni.

284. GaGaFAN
2011. nov. 9. 11:03
Őszinte részvétem a sérültek és hozzátartózóiknak!!! Undorító, hogy ez a féreg sofőr azon élvezkedik, hogy egy ilyen kib..aszott hodállyal milyen gyorsan lehet száguldozni. Biztos elélvezett párszor miközben megdőlt a busz egy-egy kanyarban... óvodában én is csináltam ilyeneket, elméletben így vettem be egy kanyart és jól bedőltem hozzá. Egy a köcsög retek inkább a fa..szát vette volna elő otthon és azzal kellett volna játszadoznia, nem mások életével. Szegény kislány, aki olimpiai bajnok és most azzal a bal kezével kell megtanulnia teniszezni, amit lehet hogy a napokban levágnak neki, ezzel örökre kiszolgáltatva lesz segítség felé, mert még a fenekét sem tudja majd kitörölni soha többet. Szegény kisfiú, aki a szüleit veszítette el. Szegény fiatal férfi, aki várandós feleségét veszítette el, és minden egyes többi sérült, aki elveszített valakit, azért mert ez az állat játszott a busszal!!! Ezeknek a sérülteknek, viszont az élet nem lesz játék innentől kezdve, keményen kell küzdeniük, hogy talpra tudjanak állni, és újra kezdhessék az életet, már ha tudják. Na ehhez kell a segítség, adomány, jó szó..bármi... Én hívtam a vonalat!!!
283. 3fcc53e39c (válaszként erre: 282. - Martian)
2011. nov. 9. 10:59
itt most nem arról van szó, hogy mindenkit támogatni kell akinek meghal valamely hozzátartozója
282. Martian
2011. nov. 9. 10:57

Tényleg a west balkánban meghalt 3 lánnyal mi lett?

Ja, hogy azokért nem verte a habot senki, akkor biztos semmi, őket is úgy temették el, hogy embert nem érdekelt.

281. sundance (válaszként erre: 278. - A0c1361e44)
2011. nov. 9. 10:55

Ráhibáztál, nem minimálbért keresek, de tanultam is érte vagy 20évet!

Egyébként téged személyesen megkerestek, hogy adakozzál? Nem fogod, hogy a dolog önkéntes? Ha nem akarsz, ne adj.

280. 5bfba16667 (válaszként erre: 277. - Martian)
2011. nov. 9. 10:53
Látom, ahogy kérted Te.. Személyeskedés nélkül:)))
279. sundance (válaszként erre: 277. - Martian)
2011. nov. 9. 10:53
Hát persze, mert széles látókörrel kizárólag TE és a VELED egyetértők rendelkeznek! Világos!
278. a0c1361e44 (válaszként erre: 276. - Sundance)
2011. nov. 9. 10:52

Hát mit tegyek, ha én csak egy proli vagyok:)

Nem nagy dolog?

Neked mennyi a fizetésed? Minimálbér? és tellik rá? Gratulálok! Nekem nem minimálbérem van, de így sem tellik rá, max úgy, ha nem fizetem ki a rezsimet.



Igen, szükségük van a segítségre, de nem tőlünk! Vannak rokonaik, barátaik, ismerőseik és az önkormányzat. Aztán ha ez nem elég, akkor jöhet az adakozás.

277. Martian (válaszként erre: 276. - Sundance)
2011. nov. 9. 10:50
üdv a szűk látókörűek táborában
2011. nov. 9. 10:47

Végig olvasgattam a hozzászólásokat és megdöbbentő, hogy némelyik embernek miyen proli gondolkodásmódja van.

Nagyjából az jön le: "ha Egyiptomba el tudott menni, rohaggggyon máááá meg, méghogy segíteni..."

Ma már Egyiptomban nyaralni nem olyan nagy szám, mint egyesek gondolják és egyeltalán nem a milliomosok kiváltsága.

Segítségre pedig szerintem szükségük van ezeknek a szerencsétlenül járt embereknek, mert a rehabilitációt, a temetést...stb. nem biztos, hogy ki tudják fizetni.

275. Martian
2011. nov. 9. 10:46

Itt több millió forint úgy el fog tűnni, mint a pinty, mint ahogy eltűnt eddig is.

Az egyiptomi tragédia áldozatai meg majd nem tudom mit kapnak ebből, mert eddig se szenvedtek hiányt semmiben.


Azt írták, hogy összeszokott baráti társaság ment el nyaralni, többször jártak ott, tehát már korábban is láthatták, hogy milyen körülmények voltak ott, és ezek ellenére visszamentek.

274. a0c1361e44 (válaszként erre: 266. - Egypt)
2011. nov. 9. 10:46

Igen, jól látod, hogy nem voltam ilyen helyzetben. Annak ellenére, hogy jól keresek, nem tellik külföldi nyaralásra. Balatonra is évek óta nem jutottunk le.

Nem, nekem nem fáj, ha te segíteni akarsz, de azt ne úgy tedd, hogy a szád jár. Én is hírdethetném, hogy adok, mert megérdemlik és közben megveszem a sokadik parmüfömet, de nem teszem. Ha gyűjtünk a tegnapi áldozatoknak is, akkor ok, de ha csak az egyiptomi buszbaleseteseknek, akkor nem. Mennyivel rosszabb nekik, mint annak akik ma halnak meg, rokkannak meg balesetben akár itthon, akár külföldön?

273. 35486a5042 (válaszként erre: 272. - Egypt)
2011. nov. 9. 10:43
hol? :) Leírnád légyszi ?
272. egypt (válaszként erre: 268. - 35486a5042)
2011. nov. 9. 10:40

Igen.

A konkrét esettel kapcsolatban leírtam már vagy ötször, mi a probléma, miért vannak most anyagilag IS nehéz helyzetben ezek az emberek.

271. a0c1361e44 (válaszként erre: 263. - Martian)
2011. nov. 9. 10:40
Jaja, én sem a médiában közzétett adakozásra ugrok, mert van jó néhány hajléktalan szálló, ahova ha elviszem a ruhákat, takarókat, akkor azok kapják meg közvetlenül, akik rászorultak. és szívesebben rakok a kezébe pénzt a koldusnak, minthogy eltűnjön az éterben és valamelyik elhízott gazdag jóllakjon, nyaroljon, szórakozzon belőle. Igen, az ilyenektől sajnálom...
270. e33ecb08b8 (válaszként erre: 259. - Mamma2)
2011. nov. 9. 10:39
Én támogatom azt h gyujtsunk, Adakozzunk, éljünk közösségben és gondolkodjunk is úgy, de ez utóbbi hiányzik meg, s az itteni adomány gyűjtés nagy része az ügyeskedők pénzkereseti lehetősége. Ha közösség volnánk, meg nem fordulna a fejemben kételkedni a gyűjtés hitelességeben, s az egyiptomban szerencsétlenül jártakon is volna hírverés nélkül is aki segítsen anyagilag, lelkileg egyaránt, de nem tartunk itt.
269. 35486a5042 (válaszként erre: 267. - Andi6020)
2011. nov. 9. 10:39
hát sssziiijaa :))))
268. 35486a5042 (válaszként erre: 266. - Egypt)
2011. nov. 9. 10:39

persze nagyon szép dolog, ha segítesz valakinek.

De most erre válaszolj!!! Mire küldöd a pénzt? Pénzel lehet segíteni az elveszetteken? Van konkrét cél , ahova és miért küldöd?

2011. nov. 9. 10:36
Medve anyám...
266. egypt (válaszként erre: 262. - A0c1361e44)
2011. nov. 9. 10:36

Demagógia.

Attól nem lesz senkinek sem jobb, ha másoknak sem segít senki. Aki meg ettől jobban érezné magát, az nagyon szégyellje magát.

Látszik, hogy nem voltál még ilyen helyzetben, mert a TB, biztosítások, stb..., messze nem állnak minden felmerülő költséget. Szóval nem fér bele, az adónkat meg költik mindenfélére, nem kizárólag mások segítésére, ha nem tudnád.

Nem értem, miért fáj neked, hogy valakik segíteni szeretnének.

265. a0c1361e44 (válaszként erre: 261. - 35486a5042)
2011. nov. 9. 10:35

Gondolom belőlem.

Hiszen az én hozzászólásomat fejtegetik éppen, de értelmezni nem tudják.

264. a0c1361e44 (válaszként erre: 257. - 04e95f637a)
2011. nov. 9. 10:34

Ja, baromi drága belépőért ismét jól szórakoznak akik megtehetik. Az alapítvány vezetősége és ismerősei természetesen ingyen. Nem saját pénzből, hanem abból, amit az alapítványnak a kisemberek felajánlottak. És ennyivel már kevesebb jut azoknak, akiknek tulajdonképpen felajánlottuk. Én a beteg gyerekeknek szoktam vagy állatmenhelyeknek.

Hát jó szórakozást ezen alapítvány dolgozóinak is...

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook