Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit reagáltok arra, ha a gyerek nem hagyja abba a hisztit (már 1 órája)? fórum

Mit reagáltok arra, ha a gyerek nem hagyja abba a hisztit (már 1 órája)? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
70. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 64. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 13. 13:16

hát én ezt nem tartom mondjuk jónak mert a Te gyerekeid már "beléd nevelték" hogy ha balhé van az a te sarad.. Érdekes hozzáállás, de nem akarok ítélkezni.

Viszont azt hogy milyen egy "frappáns megelőző ötlet" még továbbra sem tudjuk :) Konkrétumot nem írsz, csak azt hogy hogy nem szabad..

69. vasskriszta (válaszként erre: 66. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 13. 13:16
azzal,hogy én "kiforgattam" a szavaitokat,sok mindent meg lehet magyarázni,ha így jobb,DE a gyerekeim nem téma
2011. ápr. 13. 13:15
minden gyerek más és minden szülő más. ha a kisebbem nem hagyja abba a hisztit a vigasztalás ellenére sem, akkor közlöm vele hogy kicsukom az előszobába. ha nem hagyja abba, meg is teszem, pár perc után megnyugszik. a vízzel leöntés nálunk nem vált be, de ráülni???
67. eaedab0e25 (válaszként erre: 57. - Vasskriszta)
2011. ápr. 13. 13:14

Kérjed.

Igazam van, az összes hozzászólásom igaz és helytálló ebben a témában.

Pont ez a hozzáállás, amit te képviselsz hozza magával azt, hogy zero alázat, zero tisztelet, mindenkivel ugyanaz a hangnem távozik a gyerekből. Visszaugatnak(szándékosan mondom, hogy ugatnak) a felnőtteknek éppen ezért, mert nem tudják, hogy van még nekik bő 15 évük, hogy mellérendelő viszonyba kerüljenek a felnőttekkel.

66. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 61. - Vasskriszta)
2011. ápr. 13. 13:13

nem, ez egy válasz volt arra ahogy kiforgattad az anyukák hsz-eit, és látom ezt is kiforgatod újra.

Nyugalom, senki nincs ellened, se a gyereke ellen :)

65. ebba518fdb (válaszként erre: 58. - Ac808a6b30)
2011. ápr. 13. 13:13
így van, meg kell tanulniuk, csak nem mindegy, hogy hogyan.. :)))) egy 2,5 éves és egy 4,5 éves pl teljesen másképp kezelendő ugyanabban a szituban, mert teljesen másképp látják/értik a dolgokat.. :))) egyszerűen menet közben tanulnak bele a dolgokba pl utánzással, példamutatás útján, de ehhez persze elengedhetetlen, hogy sokat beszélgessenek is egymással szülő és csemete.... :))
64. ebba518fdb (válaszként erre: 59. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 13. 13:09
:))) hát én csak a saját esetünkben tudok nyilatkozni, hisz minden szülő/gyerek más.. :) nálunk sok a humor, frappáns (megelőző) ötletek, előre elterelő hadműveletek, sok beszélgetés és még sorolhatnám.. :))) ha meg kitört a balhé, akkor rögtönzök valamit, de hangsúlyozom én nagyon szeretem a viccelődést, így ilyenkor is ezt vetem be.. :) ha nekem is rossz napom van, akkor balhézunk.. de az már az én saram.. :))
63. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 58. - Ac808a6b30)
2011. ápr. 13. 13:09

persze, főleg ha most hozzászokik hogy minden úgy van ahogy ő szeretné képzeld el késöbb mekkora pofonokat fog neki adni az élet, mire majd felnőtt fejjel megtanulja, hogy ez nem így van

Meg itt azért nem valami "komoly" dolgoról van szó, úgy értem nem valami baja van a gyereknek, "csak" a játszótérre akar menni.. És ha pár percet nem tud erre várni akkor igenis jogos ha nem mennek egyáltalán, legközelebb majd talán tud várni egy kicsit

2011. ápr. 13. 13:07

Elképzelni sem tudom, milyen, ha 1 ÓRÁN ÁT nem hagyja abba ...

Szerintem úgy csinálnék, mintha nem venném észre.

61. vasskriszta (válaszként erre: 56. - Ac808a6b30)
2011. ápr. 13. 13:07
ti úgy gondoljátok,hogy az én gyerekeim nem tudnak kompromisszumot kötni?!ezt pontosan miből szűrtétek le?!ja!már tudom,abból,hogy én mindent megbeszélek vele!!!!
60. ebba518fdb (válaszként erre: 53. - Peppelínó)
2011. ápr. 13. 13:06
maximálisan együtt érzek veled hidd el.. :)) nekem sokszor ketten egyszerre gyűrik az idegeimet, a "hülyeség ragadós" alapon.. :DD mert ugye a hisztit is ellesik egymástól és próbálgatják, hogy melyikük ér el mélyrehatóbb hatást nálam.. :))) na a lényeg, hogy tudom, mennyire nehéz az adott pillanatban, de akkor is mi vagyunk a felnőttek, nekünk kell "okosabbnak" lenni.. :) persze van, hogy szakad a cérna (nem a mostani esetre mondom), de nem hinném, hogy a gyerek lenne a hibás.. :)) arról nem beszélve, hogy neki is lehet rossz napja, ami nem is lenne csoda, hisz elég őrült az időjárás.. ilyenkor meg lehet jól esne neki egy kis együttérzés.. :)) persze mindez nem azt jelenti, hogy meg kell történnie azonnal annak amiért ordít.. :) nem kell, sőt, de azt érezheti, hogy egy oldalon álltok.. :DD
59. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 55. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 13. 13:05
jó, de akkor ne csak ezt hajtogasd hogy nagyon tutin meg lehet oldani, hanem áruld is el nekünk mi az a tuti :))))))
58. ac808a6b30 (válaszként erre: 39. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 13. 13:05

Így van! De itt már arról van szó, amikor semmi sem használ!

Egy hülye hsz-en kívül (ráülni) senki nem írt olyat, hogy "na majd én megmutatom neked kisfiam!"


Igen, a gyerek tanulja meg, hogy az életben nem fog megkapni mindent, és nem lesz mindig úgy, ahogy ő akarja, hiszen így van most ez velünk felnőttkorban, nem? Jó ha már most szoktatjuk ehhez!

57. vasskriszta (válaszként erre: 54. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 13. 13:05
ezt most magamra veszem,és kikérem magamnak!!!
56. ac808a6b30 (válaszként erre: 50. - Vasskriszta)
2011. ápr. 13. 13:02

Nem! Valamit félreérthettél! Ilyenkor az ember nem azt mutatja meg, ki az úr a háznál, van olyan is, de szerintem a többségenk itt a hsz-ek között nem ez a célja! Én legalábbis egyenrangú partnerként kezelem a gyerekeimet bizonyos fokig!

Hidd el, a gyereknek teszel rosszat azzal, ha nem mutatod meg neki, hogy kell többek között(!!!) kompromisszumot kötni!

55. ebba518fdb (válaszként erre: 46. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 13. 13:01
azt, hogy az illető anyuka konfliktus kezelése rendben volt-e, azt csak ő maga tudja szerintem.. :)) senkit nem vádoltam meg nemtörődömséggel, csak kicsit furcsa számomra, hogy ahogy egy ilyen téma felmerül, egyből az "önts le, ne vegyél róla tudomást" tanácsokat olvasom, pedig nagyon tutin meg lehetne oldani az ilyen kényes szitukat, sőt, meg is lehetne előzni a legtöbb esetben.. :) nekem is nagyon dacos fiaim vannak, így van ebben tapasztalatom.. :)) és amit megtanultam tőlük, sok általam produkált kiakadás után (mert nem tudtam, hogyan kezeljem a legújabb kirohanásaikat), hogy minél emberibben kezelem őket, annál "kezelhetőbbek".. :))))
54. eaedab0e25 (válaszként erre: 50. - Vasskriszta)
2011. ápr. 13. 13:00
ezt a reakciódat nem tudom szó nélkül hagyni. egyik legkedvesebb barátnőm óvónő. folyamatosan meséli, hogy az elmúlt négy év csoportjaiból milyen gyerekek vannak. uram bocsá' de azért a mi generációnk még meg volt nevelve. otthon is, az óvodában is, meg az iskolában is. nem jött a szülő petrencésrúddal agyonütni az óvónőt, meg a tanítót, ha a rácsapott a renitens lurkó hátsójára. de ritka kivételes eset volt, mikor alkalmazni kellett ezt. mert otthon a szülők nem könyörögtek a büdös rossz kölkének, hogy "na, működj együtt, egyenrangúak vagyunk, naaa, légyszike", hanem tudta a gyerek a helyét
53. Peppelínó (válaszként erre: 49. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 13. 12:58
Türelmetlen? Szerintem nem. Mikor feljöttünk az emeletre, hagytam is az ajtó előtt állni, míg felveszek egy melegebb kabátot, és utána mehetünk a játszóra. De mikor láttam rajta, hogy akkor is megy a hiszti, mondtam neki, hogy akkor nem megyünk sehova, majd csak délután, de délután is csak akkor, ha nem sír.
52. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 50. - Vasskriszta)
2011. ápr. 13. 12:57
értem, de szerintem Te félre értetted az anyukák hozzászólásait, én legalábbis egyikből se éreztem ilyet ki amit mondasz..
51. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 49. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 13. 12:56
na ez esetben most a gyerek akkor nem hisztizett volna ha a szülő reakciója az h mennek azonnal a játszótérre.. nem gondolhatod komolyan, hogy ez a helyes??????
50. vasskriszta (válaszként erre: 48. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 13. 12:54
én senkinek a nevelését nem kérdőjeleztem meg!!!!nem is szóltam volna hozzá,mert tudom,hogy minden gyerek más és más,és azt is tudom,hogy nem tudok tanácsot adni,mert nem voltam még ilyen helyzetben.De amikor azt látom,hogy vannak anyukák,akik büszkén írják,hogy egy gyereknek,hogy kell megmutatni,hogy ki az Úr a háznál.......
49. ebba518fdb (válaszként erre: 40. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 13. 12:52
mindig a szülő reakciója az alap.. :) ezt már megtanultam a fiaim mellett.. lehet, hogy kompromisszum kész volt az anyuka, de lehet kicsit türelmetlen vagy ilyesmi, erre gondoltam.. :) az a baj, hogy a legtöbb felnőtt nem tud vagy nem is akar a gyereke fejével gondolkodni.. ők abszolút nem úgy működnek mint mi felnőttek, ezért kellenek a trükkök.. :) nekünk is vannak korlátaink, szabályaink de ésszerűek és számukra is követhetők/betarthatók.. :)))
48. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 44. - Vasskriszta)
2011. ápr. 13. 12:49

nyílván azért a ráülés már kicsit más kategória.. az nem is tudom hogy pattant ki valaki fejéből..

De egy kis hideg vizes arcmosással semmi baj nincs, lenyugtatja a gyereket.. Sőt sokszor nekünk felnőtteknek se ártana:D

Neked szerencséd volt a Te gyerekeiddel, de minden gyerkőc más, és addig amíg nincs szerencséd egy igazán kis akaratos hisztis gyerekhez addig ne ítéld el az ilyen módszert, mert nem tudom Te mit tennél ha a szép szó nem segítene. Ilyenkor még nem feltétlen nevelés kérdése ha egy gyerek hisztis, késöbb már igen, és pont most dől el, amikor ekkorák, hogy hagyjuk e nekik

2011. ápr. 13. 12:49
Leöntöm egy pohár hideg vízzel, elkapom a karját, beteszem a szobájába és 10 perc után megnézem, hogy mit csinál. Anyukámnak bevált. Kétszer alkalmazta nálam és kuss volt. Nem a csík tolja a repülőt egyelőre.
46. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 39. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 13. 12:45

azért ha odafigyelsz egy kicsit láthatod, hogy az anyuka minden létező módon megpróbálta megbeszélni ezt a kicsivel, és nem egyből a nem törődömséggel kezdte.. De igen is van olyan amikor a gyerek annyira akaratos, hogy más nem fogad el mint amit ő akar.. Na erről kell lenevelni, mert ha engedsz neki később ő is és Te is jobban megszívjátok.. (már bocsánat) Tehát az anyuka konfliktus kezelése ez esetben teljesen rendben volt szerintem.

És senki nem legyőzni akarja a gyerekét, csupán azt nem szabad hagyni, hogy a gyerek győzzön le bennünket.

45. anyucika3 (válaszként erre: 40. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 13. 12:45
Egyet értek.Próbáljon valaki megbeszélni bármit egy annyira hisztiző gyerekkel,aki se nem hall,se nem lát,csak ordít.Meg kell várni amíg lenyugszik,és szépen elmagyarázni utána,hogy mit miét nem engedünk,és ez nem szép viselkedés,nem lehet elérni vele semmi mást csak büntit.
44. vasskriszta (válaszként erre: 40. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 13. 12:44
én személy szerint SOHA egyik gyerekemet sem öntöttem le,nem ültem rá,ehhez képest van két kezelhető fiam,akikkel mindent meg tudok beszélni,és nem nőttek a fejemre.
43. ebba518fdb (válaszként erre: 37. - Peppelínó)
2011. ápr. 13. 12:42
amennyire lehet meg kell előzni a balhét.. :) mindenki ismeri a gyerkőcét, tudja, hogy mik a kényes pontok.. így előre fel lehet készülni "trükkökkel" az elkerülés reményében.. :))
2011. ápr. 13. 12:42

Az én lányom is hiszti királylány. A földre dobja magát... ezt legutóbb a játszótéren próbálta meg, a szülők legnagyobb döbbenetére mellé dobtam magam és mondtam neki, hogy az öklünkkel meg verjük a földet és a fejünket is rázzuk! A másfél éves csuklott kettőt és csend lett! Itthon hátat fordítok neki és egyik játékával játszom, hangosan nevetek. 2 perc és vége a hisztinek.


Eleinte magamra csuktam a fürdőszoba ajtót, megmostam az arcom, vettem pár jó mély lélegzetet és visszamentem hozzá. Úgy megörült, hogy végre lát, el is csendesedett rögtön.


A nem epilepsziás is azzá válhat! Nekem 18 évesen jött elő az első rohamom, a hideg vizes dolog nem biztos, hogy jót tesz.


De a langyos fürdő és utána egy kis alvás is jó módszer, HA otthon jön rá a gyerekre a bolondéria.

2011. ápr. 13. 12:42
Az én fiam 2 éves kezd igen dacos lenni.Mi az apjával néha röhögünk rajta,de nem mindig lehet.Pl .amikor buszra mentünk és mindebnképp motorral(kicsi 9akart jönni.Úgy vonszoltam végig az útcán üvöltve.Ha itthon hisztizik beküldöm a szobájába,mondom kijöhetsz ha abbahagytad.Azt veszen észre azóta csökkent a hiszti amióta tudja,hogy nem ér el vele semmit.A dolgok úgy mennek ahogy apa és anya akarja.Sajnálatnak itt helye nincs ,meg víznek se csak határozott beszédnek és kitartásnak.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook