Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit reagáltok arra, ha a gyerek nem hagyja abba a hisztit (már 1 órája)? fórum

Mit reagáltok arra, ha a gyerek nem hagyja abba a hisztit (már 1 órája)? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
40. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 33. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 13. 12:42
hát ez elég nagy hülyeség, ez esetben a gyerek gondja most az h a játszóra akar menni de azonnal.. Szerintem elég kompromisszum kész volt az, hogy egy picivel késöbb, de van amikor a gyereknek ez nem felel meg és akkor igenis nem szabad neki engedni, mert különben a fejedre nő, és mindig ő fog irányítani, főleg ha rájön, hogy egy kis sírással bármi elérhető.. Tehát igen a szülőnek abból a reakciójából következik ez most hogy nem azonnal tudja elvinni játszani hanem majd késöbb, ás ha szerinted itt a szülő a hibás, akkor a Te gyerekeidnek késöbb az életben még nagyon komoly gondjai lesznek...
39. ebba518fdb (válaszként erre: 36. - Ac808a6b30)
2011. ápr. 13. 12:40
szerintem meg előtte/ közben kell megbeszélni, mert így tanul meg sok mindent.. a hiszti nem ellenünk szól, egyszerűen még nem tudja kontrollálni az érzelmeit, így nem legyőzni kell, hanem megtanítani, hogy hogyan uralkodjon magán.. a mi viselkedésünkből pedig a konfliktus kezelést is ellesi mindeközben.. úgyhogy észnél kell lenni.. :))
38. vasskriszta (válaszként erre: 31. - Huanita80)
2011. ápr. 13. 12:39
erről van szó
37. Peppelínó (válaszként erre: 35. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 13. 12:38
Ilyenkor képtelenség bármit is megbeszélni vele, se hall, se lát, mondhatok neki bármit. A ráhagyom dolog bevált, kb. 10 perce abba hagyta, ide jött hozzám, az ölembe ült, és kért zsepit és vizet. Már alszik is. :)
36. ac808a6b30 (válaszként erre: 33. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 13. 12:35

Ezért beszéljük meg vele utána, ha abbahagyta az akaratoskodást.

Gondolom senki nem azzal kezdi, hogy lelocsolja, bezavarja a szobába, átnéz rajta stb.

35. ebba518fdb (válaszként erre: 27. - Peppelínó)
2011. ápr. 13. 12:33
és ha megbeszélnéd vele és közösen keresnétek kompromisszumokat.. lehet könnyebben venné a "muszáj" dolgokat és nem lenne egy órás hiszti..
34. vasskriszta (válaszként erre: 33. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 13. 12:32
:)
33. ebba518fdb (válaszként erre: 25. - Vasskriszta)
2011. ápr. 13. 12:31
na ez az.. :S én is csak pislogok.. anyukák, a gyerekeink nem legyőzendő ellenség.. ha "hisztizik" valószínűleg problémája van, inkább segíteni kellene neki megoldást találni rá, nem pedig belefojtani a gondját.. arról nem beszélve, hogy el kellene azon gondolkodni kicsit, hogy a hiszti, mindig a szülő reakciójából következik.. talán először a saját házunk táján kellene körülnézni, nem a gyerkőcöt büntetni..
2011. ápr. 13. 12:30

kezdj el hisztizni te is. ugy meglepodik, hogy abbahagyja, ha utanzod.

amugy en az enyemet a szobajaba rakom be, mikor befejezte kijohet. nincs is nagy gondom vele, pedig a lanyom epp most 3 eves. a fiam 1 eves 3 honaposan nagyobb hisztis...

kitartast!

neha ugy kikeszitenek, hogy magne b6ot szedek( az occse 1 eves 3 hos... a nagylany 3eves). na de azert nem tul gyakran.

31. huanita80 (válaszként erre: 29. - Macskanita)
2011. ápr. 13. 12:29
Na ezt sem tartom jó ötletnek,mert az ismerősön is ezt csinálta 9 éves koráig félt a zuhanytól a gyerek a rendes fürdésnél!!!Eléggé nyomot hagyott benne!
30. huanita80 (válaszként erre: 14. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 13. 12:27

Ez milyen hozászólás??????

Persze ülj rá hogy megfulladjon többet nem lesz gond vele???Úristen,sztem normális tanácsokat kért a fórum indító...

29. Macskanita (válaszként erre: 14. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 13. 12:26

Ráülni??????????????

:-((((((((((((((((((((((((((((

ezt a verziót nem hallottam még, de durva!!!

Amúgy nekem is művel ilyet a gyerek.Hát egyszer betettem zuhanyozni, ruhástól, azóta ha nyomja, megfogom a kezét, és közlöm vele, hogy akkor megyünk zuhanyozni. Az esetek többségében mire a fürdőhöz érünk, elcsitul, csak nehogy zuhany legyen.

28. anyucika3 (válaszként erre: 16. - Dus)
2011. ápr. 13. 12:26

Ez marhaság.Hogy válthatna ki epilepsziát bármi egy nem epilepsziás gyereknél?Brrr.

Nekünk pont ott javasolták a mosdatást,amikor epilepszia gyanúval vizsgálták.Volt egy időszaka a középsőnek,hogy ha megijedt,vagy hisztizett,akkor nem vett levegőt,elszürkült,és összecsuklott.Pár pillanatra úgy tűnt,elvesztette az eszméletét.Őt olyankor meg szoktam mosdatni,de sima hisztinél én nem.

27. Peppelínó (válaszként erre: 2. - 33b22c162d)
2011. ápr. 13. 12:26
A hideg vizet már próbáltam, nem használ (pedig régebben segített). Elvittem nyílt napra a közeli oviba (a leendő ovisoknak). Megnéztük ott az udvart, de nem maradtunk ott, mert nem voltam eléggé felöltözve, és befagyott a fenekem, ezért mondtam neki, hogy majd később lemegyünk a játszótérre, csak felöltözöm, és még jön egy szundi délben. Neki állt hisztizni, így pedig nem viszem sehova (mondtam is neki). Ezzel nem fog befolyásolni, hogy mit teszünk, hová megyünk. Különben most hagyta abba a sírást magától. Nem vagyok egy pszichológus, de az biztos, hogy nem szabad neki engedni, mert akkor ezentúl mindig sírással próbál majd befolyásolni. Az a baj, hogy nem is tudom sokszor elterelni a figyelmét a sírásról, hogy mással foglalkozzon.
26. huanita80 (válaszként erre: 8. - Sopianae)
2011. ápr. 13. 12:24
Az én fiamnak 2 perces hiszijei vanak.Még csak lemostam finoman az arcát,meg a lányomnak is régen az is elég volt a megnyugváshoz.Viszont ismerek olyat akinél csak a pofonburítás jött be,és neki is elég volt később azt mondani hogy hozzam a vizet??Csönd is lett!De nekem ez túl durva...
2011. ápr. 13. 12:23
ráülni?!?!?!lelocsolni?!?!?Anyukák!!!!miről is beszélünk?!
24. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2011. ápr. 13. 12:21
Én addig betettem a szobájukba Őket amíg "sehall selát" hiszti volt.(Szerencsére ki is ment a divatból nálunk,pedig a legkisebb nem egyszerű eset,3 lesz nemsoká).Azután pedig szépen elbeszélgetek vele.Mondjuk én ennyire nem hagytam elfajulni egyiknél sem,hogy 1 óráig bömböljön,de azzal ha figyelmen kívül van hagyva a hisztije le lehet szoktatni róla.És olyankor én nem engedem meg sosem ami a hiszti tárgya volt,azután sem,hogy befejezte.Érezze,hogy hisztivel semmit nem lehet elérni,ezt meg kell tanulni.Ha mondjuk játszóra akart menni,én nem értem rá,mondtam,hogy később de nem felelt meg hisztizett,akkor aznap nem mentünk el azért sem el.Vagy ha valamiért hisztizett,akkor azt biztosan nem kapta meg.
23. ac808a6b30 (válaszként erre: 14. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 13. 12:21
Ez még csak vicces sem volt!
22. e678c41c88 (válaszként erre: 14. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 13. 12:20
:)
2011. ápr. 13. 12:20

Én is meg szoktam mosni néha az arcát hideg vízzel,hogy megnyugodjon,ha már annyira belelovallta magát,aztán elkezdünk játszani,hogy felejtse el...nyugodt hangon,nevetgélve.Figyelni fog rá.Vagy levegőnek kell nézni kis ideig és utána elterelni.Amúgy meg majd kinövi ahogy okosabb lesz és megérti mit miért nem szabad!!!

Addig sem szabad szerintem becsukni,egyedül hagyni,mert nem tudja mire vélni és még azért is hisztizni fog.....

2011. ápr. 13. 12:20
Szerintem hagyd rá. Egyszer csak feladja.:) Én nem locsolnám le, mert ha belegondolok, hogy Én hisztizek, és valaki leönt egy pohár hideg vízzel.....hát Én még jobban ordítanék.:) Tereld el a saját figyelmedet valami mással, hogy ne idegesítsen. Hagyd, hagy próbálkozzon. Ezek szerint vasakaratú kisember.:) Nem baj, később jól jön majd az életben.:)
2011. ápr. 13. 12:19
Hideg vizzel megmosni az arcocskáját, ez tényleg a legjobb módszer. Rám is hatott, mikor kicsi voltam és a saját gyerkőceimnél is bevált. Hozzá pedig nyugodt hangnemben , nem kiabálva meséld el neki a tényállást, és aztán lehetőleg addig ne vegyél róla tudomást, míg le nem csillapodik.
18. ac808a6b30 (válaszként erre: 9. - Ac808a6b30)
2011. ápr. 13. 12:19
De volt egy kislány, akire vigyáztam, hisztizett, sírt, megfogtam a kezét, bevezettem a szobájába, még jobban elkezdett üvölteni, könny nem volt, majd mondtam neki, becsukom az ajtót jó, mert nagyon hangosan kiabálsz. Hamar lenyugodott, kijött, és megbeszéltük, Ő akkor 4 éves volt.
17. dus (válaszként erre: 15. - Eperlevél)
2011. ápr. 13. 12:19
Igen, én is ezt szoktam alkalmazni. Eddig bevált. :))
16. dus
2011. ápr. 13. 12:18

Ha abszolut nem sikerül semmivel sem lekötnöm a figyelmét, ráhagyom. Egyszer úgy is megunja.

Nekünk a pohár hideg vizet a neurológus nem javasolta, mert állítólagos orvosi szemlélet szerint epilepsziát válthat ki! Egyébént én is nehezen viselem az értelmetlen hisztit.

2011. ápr. 13. 12:18

1 óra? még az én fiamon is túltesz, pedig néha úgy ordít, hogy majd' elájul...

az én gyerekemnél nem válik be a hideg víz, csak ha ott hagyom és tudomást sem veszek róla

2011. ápr. 13. 12:18
Ülj rá, hogy ne tudjon mozogni.
13. Sopianae (válaszként erre: 7. - Korisa)
2011. ápr. 13. 12:16
Sajna nem mindenkinél válik be, h megmossa az arcát :(
2011. ápr. 13. 12:16
Fürdesd meg, adj neki valami finom enni-innivalót és menjetek el aludni. Van úgy, hogy bár nem fáj semmilyen, csak nagyon behergeli magát.
2011. ápr. 13. 12:16
én közlöm vele olyankor hogy most rácsukom az ajtót és akkor megyek be hozzá ha nem hisztizik. ha nem hagyja abba becsukom a szobába kimegyek pár percre és visszamegyek hozzá, megvigasztalom. ekkor gyorsan megnyugszik
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook