Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit reagáltok arra, ha a gyerek nem hagyja abba a hisztit (már 1 órája)? fórum

Mit reagáltok arra, ha a gyerek nem hagyja abba a hisztit (már 1 órája)? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
100. vasskriszta (válaszként erre: 96. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 13. 13:43
ahogy olvasom folyamatosan vissza a hsz-t,azt látom,hogy teljesen elbeszélünk egymás mellett.és nem csak veled.amióta leírtam,hogy én ezt és ezt a módszert nem alkalmazom,bár hangsúlyozom,hogy minden gyerek más más,azóta csak azt kapom,hogy az ilyen szülők gyerekeinek nem lehet parancsolni,az ilyen gyerekek nem tudnak kompromisszumot kötni....nem értem,hogy értelmes felnőtt emberek tényleg nem tudnak mondatokat értelmezni
99. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 87. - Vasskriszta)
2011. ápr. 13. 13:42

nyílván itt ezt szerintem kivétel nélkül mindenki elismeri, már mint azt hogy minden gyerek más, és szerintem azt se mondta senki, hogy nem kezelhető a gyereked, vagy nem képes kompromisszumot kötni. Ezeket te találtad ki magadnak, és kattogsz ezen nem tudom hány hsz óta, hiába nem reagál rá senki, akkor sem hagyod abba. Szerintem súlyos komplexusaid lehetnek, bár nem akarok bele okoskodni tényleg csak nemértem mire fel ez hogy téged itt megbántottak mikor szerintem senki nem írt neked rosszat pláne nem a nevelési elveidről


és aki leszólt más elveket az pontosan Te és morca voltatok, ígyhát megint csak nem tudom, hogy miről beszélsz?

98. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Sopianae)
2011. ápr. 13. 13:38

bizony, bizony, ősi módszer!!


én még élénken emlékszem a hidegzuhanyokra, nekem hatásos volt!

ritka hisztérika voltam, de lecsengett, maradandó séülés nélkül! :)))


sokat röhögünk rajta(m) a családdal, ha valakinek eszébe jutnak ezek a régi emlékek....

97. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 84. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 13. 13:37

igen ez előtt látom végre tudtál írni konkrétumot is, mert eddig csak azt hajtogattad hogy milyen szar amit más csinál, és hogy te milyen jól oldod meg, én csupán csak ezért kérdezgettem többször is mert kíváncsi voltam :) ennyi, nem kell rögtön kötöszködésnek venni, csak én úgy szeretem ha már leszólunk valamit az azért legyen mert mi jobban tudjuk és mindössze ennyit szerettem volna ha elárulsz mitől vagy Te jobb:)


Ami biztos, tényleg minden kicsi más és más és mindegyiknél más válik be, próbálgatni kell. Bár szerintem senki nem mondta, hogy magára kell hagyni a gyereket, de abban igazad van hogy tényleg kell hogy érezze az anyu vele van csak éppen nincs játszó mert hisztizett.

96. eaedab0e25 (válaszként erre: 87. - Vasskriszta)
2011. ápr. 13. 13:35

Oké, mondjuk nem értek egyet a módszereddel. Miért nem? Mert nem egyenrangúak velünk még egyelőre. Nekem nagyon pici gyerekem van, de sokat tapasztaltam a nővérem gyerekei által. Ezt a kompromisszumot, hogy képzeljem el?

-Pannácska, ha abbahagyod a hisztit, akkor előbb leérünk az állatkertbe?

(mindeközben nem érünk le előbb, mert én nem vagyok hajlandó egyéb okok miatt előbb indulni, pl. dolgom van)

-Oké.



És ez a következetesség, hogy elhallgattatjuk amíg tényleg indulás lesz? Ez a jó módszer?

95. ebba518fdb (válaszként erre: 85. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 13. 13:35
én aztán nem kötözködöm.. :)))
94. jozsi.38 (válaszként erre: 86. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 13. 13:35
csak tudod a hiszti mindig anyának szól, nem a nagynéninek nagymamának bölcsis gondozónak akárkinek. mindig anyát találják meg vele, még az apát sem! csak anyának szól. csak azt hiszed hogy segítettél a nővérednek a hisztikorszak legyűrésében. valójában a saját gyerekednél fogod megtudni milyen az
93. ebba518fdb (válaszként erre: 88. - Gavrilo1)
2011. ápr. 13. 13:34

az azért egy kicsit más szitu.. :)


sziaa.. :)))

92. ebba518fdb (válaszként erre: 70. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 13. 13:33
oké.. :)) a nagy fiam mikor 2 éves volt elkezdett hisztizni.. :)) milyen meglepő..:) akkoriban nagyon szerette a rudit, az ominózus esetnél is azt majszolta, majd egy falatot meghagyva a kezembe nyomta a papírral együtt.. :) akkor még nem beszélt, így azt hittem nem kéri.. :) kidobtam.. ebből lett olyan cirkusz, mint a fórumnyitó esete.. :))) később jöttem rá, hogy az volt a baj, hogy Ő azt megakarta magának tartani, mert az a dísze.. :) de mivel nem gyűjthettem a zsebemben a rudi maradékokat, mondtam neki, hogy kinevezzük a szemetest dísztartónak és ez annyira tetszett neki, hogy többé nem volt gond a kidobással.. :DD hát ilyenekre gondoltam.. :D
91. vasskriszta (válaszként erre: 89. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 13. 13:32
köszönöm.Neked is!!!
2011. ápr. 13. 13:31
megmondom mi ennek a történetnek a lényege.összejött ezen a fórumon x anyuka,akik azonos módon "tesznek rendet otthon",erre idetévedt még pár anyuka,akik nem értenek egyet ezekkel a módszerekkel,és ezt le is merték írni.csakhogy ezt az irányításhoz,parancsolgatáshoz szokott anyukák nem tolerálják....
89. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 79. - Vasskriszta)
2011. ápr. 13. 13:30

Én magyarázok bele??? ki volt az aki csak az erő fitogtatást látta az anyukák módszereiben? Na jólvan látom veled sem lehet beszélni, én nem is erőltetem.

Már nem célom hogy olyanokat győzzek meg akik így el vannak telve maguktól, tehát további jó ítélkezést és szép napot!

2011. ápr. 13. 13:29

A hisztinek is vannak fokozatai. Én már láttam ájulós, apnoés hisztit. Olyankor aztán próbálkozhatsz valamit is megbeszélni vele, vagy akár elviccelni a szituációt- az egész jelenet akár 1-2 perc alatt is lejátszódik . Ilyenkor jó esetben az arcrafújás, hideg vízzel való mosdatás segít, hogy elkerüljék az ájulást.

Pszichiáter mondta a barátosnémnak hogy a 2-3 éves korúak hisztijénél a megbeszélésnek nem sok értelme van, mert az esetek 99%-ban nem tudják még kontrolálni az érzelmeiket azért hisztiznek. megoldási lehetőség (de csak lehetőség) sokféle van- átölelés és szinte fogva tartás, míg meg nem nyugszik, simogatás, nyugodt monoton hangon beszélés a hisztizőhöz, mosdatás, figyelmen kivül hagyás - de azt mondta, hogy ami bejön az egyiknél az a másiknál még erősebb hisztit válthat ki. Kisérletezni kell,de sose szabad belemenni a játékba és megtenni azt amit a gyerek a hisztival el akar érni. És a legfontosabb, hogy az agy fejlődésével csökken a hisztik száma.

2011. ápr. 13. 13:28
lehet,hogy egyeseknek nem tűnt fel,de azok az anyukák,akik azt mondták,hogy Ők nem ezeket a módszereket alkalmazzák,nos ezek az anyukák azt is hozzátették,hogy minden gyerek más és más.és azért,mert mi nem ilyen eszközöket alkalmazunk,attól még igenis kezelhető gyerekeink vannak,akik tudnak kompromisszumot kötni
86. eaedab0e25 (válaszként erre: 81. - Jozsi.38)
2011. ápr. 13. 13:27

Képzeld van gyerekem. És azt is képzeld el, hogy aktívan vettem részt abban, hogy a nővérem gyerekei kinőjjék a dac- és hisztikort úgy, hogy el se nagyon kezdjék.

látsz olyat, hogy én megölelgetném, mikor veri a tam-tam dobot?

85. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 76. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 13. 13:27
nem magyarázok bele semmit a soraidba, én normálisan beszéltem veled annak ellenére, hogy csak kötöszködsz de most untam meg, akivel nem lehet beszélni, én azt nem erőltetem
84. ebba518fdb (válaszként erre: 80. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 13. 13:27
csak az nem érti, aki nem akarja.. :))
83. ebba518fdb (válaszként erre: 73. - Peppelínó)
2011. ápr. 13. 13:25
nálunk is van ilyen.. :)) ilyenkor szerintem csak maradj a közelében, kezdj el másról beszélgetni, de derűsen, az érdeklődését felkeltve, vagy kezdj el látványosan valami érdekeset csinálni, vagy csak maradj a közelében csöndesen és "csináld a dolgod".. :)) egy a lényeg, ő azt szűrje le, hogy attól, mert nem az ő akarata érvényesült, nem történt tragédia és ott vagy vele/mellette.. szóval próbálkozni kell.. :))) egyébként mire egy ilyen problémát megtanulunk kezelni, már állnak is elő az újabbal.. :)))
82. vasskriszta (válaszként erre: 67. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 13. 13:25
összekeversz te engem valakivel...
81. jozsi.38 (válaszként erre: 67. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 13. 13:24
van gyereked? mert én úgy látom fogalmad sincs a kétévesek dackorszakáról. minden gyerek másért hisztizik, és mást csinál van aki ordít és van aki a földhöz vágja magát. van akinél beválik az arcmosás, másnál a pohár víz, spec. én egy hisztiző gyereknél nem hiszem hogy az ölelés beválna :) a nagy a dokinál hisztizett de iszonyatosan. a kicsi akkor ha nem az van amit ő akar. két gyerek se egyforma egy családon belül, másként kell velük bánni
80. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 72. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 13. 13:24
szuper, akkor kár hogy még mindig nem tudjuk hogyan gondoltad, csak egyedül annyit hogy más módszere nem tetszik neked
79. vasskriszta (válaszként erre: 75. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 13. 13:23
pont ezt tettem.visszaolvastam,és egyértelműen az jött le,hogy amióta ide beléptél,folyamatosan csak belemagyarázol más hsz-ba.melyik mondatomból szűrted le,hogy csak a rosszat látom?
78. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 69. - Vasskriszta)
2011. ápr. 13. 13:22
ja a gyerekeidet pedig Te magad hoztad szóba, így megint nem tudom miről beszélünk..
77. Szilva79 (válaszként erre: 73. - Peppelínó)
2011. ápr. 13. 13:22
Ráfog jönni ahogy egyre nagyobb lesz,abba marad.Én majdnem beleörültem.Ö ilyenkor még támadott is teljesen mindegy mit csináltál vele.2évig tartott kb nálunk ez a korszak.
76. ebba518fdb (válaszként erre: 70. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 13. 13:21
:DD ez nagyon vicces.. :DDD amit ők belém neveltek az pusztán annyi, hogy Ők is emberek és bár az irányt én mutatom, attól még ők is teljes értékű tagjai a családnak.. :)) méghozzá nagyon is szuper tagjai.. :))) te pedig azt magyarázol bele a soraimba, amit csak akarsz.. :))
75. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 69. - Vasskriszta)
2011. ápr. 13. 13:20
megmagyarázás vagy nem, ezt tetted, csak olvass vissza ki mit írt és Te mit vontál le belőle.. téboly.. csak a rosszat látod
74. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 67. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 13. 13:19
Teljesen igazat adok Neked, és ez nem azt jelenti hogy rettegjenek a szülőtől de igenis legyen a szülőnek tekintete, és tisztelje a szüleit. ÉS minden gyerek elkezdi feszegetni a határokat, kiváncsi hogy meddig mehet el, de amint engedünk neki és átveszi az irányítást azzal se neki se magunknak nem használunk.
2011. ápr. 13. 13:18

Köszönöm a hozzászólásokat.

Hallottam mástól, hogy nem szabad hagyni a gyereket sokáig sírni, rákel fújni az arcára, de nálunk az nem válik be. Régebben a hideg vizes arcmosás segített, de mostanában már nem. :( Próbálom ilyenkor magamhoz ölelni is, de eltol és még inkább sír. Remélem, nem sokáig tart ez a hiszti korszak. Hátha gyorsan tanul belőle, hogy sírással nem ér el semmit.

72. ebba518fdb (válaszként erre: 51. - 3a8f3f8f11)
2011. ápr. 13. 13:16
egy pillanatig sem így gondoltam.. :))
2011. ápr. 13. 13:16
Sziasztok!Ez egy nagyon idegölő dolog én is átéltem,sőt nálunk annyira,hogy sem a szép szó,sem zuhany,egyáltalán semmi nem használt ilyenkor.Azt tudtam csinálni,hogy olyan helyre vittem ahol senkibe meg semmibe nem tudott kárt tenni,borzalmas volt,éppen ezért elmentem szakemberhez ezzel,mert nagyon bántott,és fogalmam sem volt mi a helyes ilyenkor.Meglepő volt a válasz,azt mondta kitart a gyerek az akarata mellett és ez éppen nem rossz tulajdonság,tehát én azt gondolom sok kitartás és türelem.Az én fiam kinőtte,szerencsére.Sok kitartást és TÜRELEM!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook