Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor hagyja el a gyerek a szülői fészket? fórum

Mikor hagyja el a gyerek a szülői fészket? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mikor hagyja el a gyerek a szülői fészket?

29. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Szabokisandi)
2023. okt. 25. 09:06
először ő is albérletben lakott,három lány,egy fiú.aztán eladtam a földemet,a részvényeimet,így vettünk egy kis lakást.aztán nagyobbat vett,most már remélhetőleg a férjével együtt a véglegeset.de már 43 éves.
2023. okt. 25. 03:19
amikor mondja van ra,s megteheti es eltudja sajat magat tartani.
27. Szabokisandi (válaszként erre: 26. - Velvetta003)
2023. szept. 19. 19:15
Nem könnyű a kamaszokkal, ez biztos. Gondolj rá vissza, milyen gondolataid voltak magadról, a szüleidről ennyi idősen. Ők már egy másik világban nőnek fel, ha megérted őket, könnyebb ellavírozni, míg fel nem nőnek :)
2023. szept. 17. 11:47
Én most nagyon negatív passzban vagyok. úgy érzem, alig várom,hogy 18 évesek legyenek....
25. Szabokisandi (válaszként erre: 11. - 45e71ccc79)
2023. szept. 11. 12:28
Hasonló kondíciókkal élek és még van egy kamaszlányom is. Nem dőzsölünk, de nem is éhezünk.
24. Szabokisandi (válaszként erre: 18. - C4da557d31)
2023. szept. 11. 12:26
Ez is egy jó módszer arra, hogy egy idő után el akarjon menni az ember. Mert nem ingyen laktál, de alkalmazkodni kellett. Ha meg elmész... akkor nem kell. Igaz, többe kerül. Kinek mi a fontosabb :)
23. Szabokisandi (válaszként erre: 20. - Tumbo2)
2023. szept. 11. 12:25
Feltételezem, azért járt egyetemre, hogy pénzt keressen. És ha van állása, akkor van pénze is. Én is albérletben lakom, nem diplomás fizetésből egy gyerekkel. Nem szorulok senkire. Még nem voltam 21, mikor elköltöztem otthonról.
2023. szept. 4. 21:08
Hát egyetem után azért illik... 30 évesen már elég gáz otthon lébecolni..
2023. szept. 4. 15:40
Amikor megteheti.
20. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Szabokisandi)
2023. szept. 4. 15:11
persze,ha van pénze.egy fiatal miből fizetné az albérletet,vagy venne lakást.meg persze mindenki diplomás.a lányom 18 éves korában ment kollégiumba,utána albérletbe az osztálytársával.mikor visszajött a volt vőlegényével Amerikából,vettem neki egy kis lakást.utána ő egy nagyobbat,most a férjével élnek.tehát 18 éves kora óta önálló.
2023. szept. 4. 15:00

Szerintem ez leginkább attól függ, hogy milyen nevelést kap a gyerek. Ez a fokozatos elengedésen múlik és itt jön be az, hogy melyik gyerek/fiatal felnőtt mire érett, mire képes. De szerintem nem bűn kicsit tolni azon, aki bátortalan vagy túlságosan kényelmes. Nagyon szeretem a szüleimet, de valószínűleg azért tudtam jó kapcsolatban maradni velük, mert idejében elköltöztem. Szerintem lejárt annak az ideje, hogy egy háztartásban lakik több generáció. Nyilván van előnye , de van ugyanúgy hátránya is. Nem egyféle életet élnek a különböző generációk, kár is egymást sokkolni ezzel. A szülők kertjében a kis vendégház csak egy ugródeszka kellene, hogy legyen. Van ismerős, aki egy ilyen kis házban éli az életét a két kamaszfiával egy 36m2 es szobában. Egy szobában! A felnőttelnek is kellene a saját tér és immáron a kamaszfiúknak is szükségük lenne arra, hogy legyen hova magukra csukni az ajtót. A hozzászólások között is látok olyat, hogy: jaj csak el ne költözzön! Ezzel teszik tönkre sokan a gyerekük életét, mert sosem fog tudni elszakadni - és ez szerintem senkinek sem jó. Neki legalábbis nem. Mert anyu, a ragaszkodó, egyszer csak nem lesz. És a kisfiam, aki a szeretetem és az önzőségem miatt mellettem maradt, 60 évesen magára marad.


Szóval szerintem legkésőbb, amikor normál időben az első diplomát megszerezte a gyerek, csak álljon talpra és menjen külön. A szülők megtették a magukét. Azalatt a 3-4-5 év alatt, mikor már felnőtt életet él a legtöbb szempontból, ráhangolódhat a teljes önellátásra, a saját maga eltartásától, a főzés, mosás, bevásárlás, takarításig.

18. c4da557d31 (válaszként erre: 13. - Rockcica)
2023. júl. 25. 19:18
Én nem lakhattam ingyen otthon 🙃
17. eunuch
2023. júl. 25. 16:40
Lassan nyugdíjas leszek, még nem hagytam el. :D
16. tumbo2 (válaszként erre: 3. - Soufflet)
2023. júl. 10. 09:50
ha az unokatestvéremmel találkoznék,föl sem ismerném.életemben kétszer láttam,kiskorában.
15. tumbo2 (válaszként erre: 6. - Globus)
2023. júl. 10. 09:46
a lányom 18 évesen ment Pestre kollégiumba.azóta csak vendégségbe jönnek haza.viszont a húgom nem engedné el a fiát,ami szerintem nem jó,de külön egyikük sem tudna megélni a kis pénzből.
14. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. júl. 10. 09:35

Itt a lényeg: "ismerek olyanokat, akik elég fiatalon elköltöztek otthonról, de nem lettek önállók, mert haza hordták a szennyest, a szülők fizették a rezsit, ők intézték a bevásárlást, takarítást és mindent"


Amikor meg tud állni a saját lábán. Családban is volt, hogy Pesten vettek hitelre lakást, mert Debrecenben nem akart a jogra járni, 2 évig hordta haza a szennyest, és 5 évig hordták fel neki a fagyasztott ételt. De pl. olyat, mint; borsófőzelék, mákostészta...tehát nem bonyolult kajákat.

2023. jún. 27. 12:16
Háát..nekünk van egy teljesen különálló kis komfortos házikó a kertben, külön fürdővel, de még egy kis konyhát is ki lehet alakítani... szóval én örülni fogok a kisfiam sem akar elköltözni.. mire fizessen, ha itthon ingyen lakhat.
12. Hattori (válaszként erre: 11. - 45e71ccc79)
2023. jún. 17. 08:59
A saját lábon állás ugyebár.
2023. jún. 17. 06:30
Nézzük csak: 150 eft-os albérlet mindennel együtt olcsónak számít (azt hiszem elég alacsonyan lőttem be), egy pályakezdőnek a nettó 300 eft jónak számít. Na, majd amikor nem kell a fizetése 50%-át (vagy többet) albérletre költenie, akkor vissza lehet a témára térni. Persze keressen mindenki többet (tudom-tudom).
10. Hattori (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. jún. 16. 11:40
Sosem értettem, hogy miért fontos ezen a témán csámcsogni.---Valamiből élnie kell az újságíróknak is.
2023. jún. 16. 08:29

Sosem értettem, hogy miért fontos ezen a témán csámcsogni.

Mindenki csinálja úgy, ahogy akarja.


Ismerek olyanokat, akik elég fiatalon elköltöztek otthonról, de nem lettek önállók, mert haza hordták a szennyest, a szülők fizették a rezsit, ők intézték a bevásárlást, takarítást és mindent, azaz az önálló életét az illetők úgy élik, hogy a szülőknek 2 lakást kell fenntartaniuk, rendbe tartaniuk, stb.


Olyanokat is ismerek, akik viszont egyedül oldanak meg mindent.


És ismerek olyanokat, akik otthon élnek szülőkkel, de önállók, és persze, olyanokat is, akik semmit nem tudnak egyedül megoldani.


A szülői fészek elhagyása nem feltétlenül jelenti azt, hogy valaki önálló, és a nem elhagyás sem jelenti azt, hogy életképtelen, aki otthon él...

2023. jún. 15. 21:44
22 év 8 hónap 11 naposan. Punk-tum.
2023. jún. 15. 12:10

"Az ideális életkor, amikor a gyerek elhagyja a szülői fészket, kulturális, társadalmi és egyéni tényezőktől függően nagymértékben változhat. Nincs általánosan "legjobb" életkor, hiszen minden ember, család és helyzet egyedi."


Ennyi a lényeg ebben a cikkben.

2023. jún. 15. 11:30
Teljes mértékben egyetértek veled. Nincs konkrét korhoz kötve, de amondó vagyok, minél előbb, annál jobb. Van az a halvány mesgye, ameddig jól esik mindkét félnek az együtt lakás, aztán észrevétlen tud átcsúszni olyan függőségbe, hogy "hiszen jó nekünk így, miért költöznél". Sajnos nagyon sok ismerős járt így, ötvenesen jöttek rá, amikor szüleik meghaltak, hogy milyen is az önálló élet. Minden korban önállósulni akartak a fiatalok- lehetőségekhez mérten. Én 14 éves koromban kollégista lettem, nem érdekelt az otthoni 5 szobás ház, magam akartam uralni az életem. Máig érzem, jól döntöttem, és gyerekemnek is megadtam erre a lehetőséget. Persze örómmel jön, és megyünk hozzá, de ő már egy új saját család tagja.
5. Soufflet (válaszként erre: 4. - Soufflet)
2023. jún. 15. 10:49
Atirnak
4. Soufflet (válaszként erre: 2. - Bichi)
2023. jún. 15. 10:48
Ha cikk lenne, atirnwk a cimet
2023. jún. 15. 10:47

A nagyapam egy kocsog volt, aki inkabb munkat valtott, hogy papiron kevesebbet keressen, es kevesebb gyerektartast fizessen, es fusizott.

Megertem ot is, mert egy meddonek hitt, ritka szep not vett el.


Az apam biztosan ezert ragaszkodik hozzam ennyire. Potol valamit, ami neki nem volt. En soha nem fogok "kirepulni" .

Lakas, penz, jonnek, mennek. De nincs olyan helyzet, hogy ne hivhatnam fel. Idosebb vagyok nalad, de aggodik minden nap, ha nem kuldok egy xaros kis szmajlit.

Negyen vagyunk tesok, de velem osztott meg olyasmit is, amit az anyammal sem.

Olyan sotet gondolatokon segitett atlepni...


Gondolom azert, mert nem "a s.ggedhez kell tapadni" elvet vallotta. A teljes Himnuszt ugy tanultam meg, hogy az iroszekrenyem alatt bujkaltam. Otost kaptam, es egy csillagot is, mert leirva mindent tudtam. A roviditeseket is.


En nem is akarok elszakadni. Egyszer majd meghal, es szar lesz, de addig miert ne szerethetnem?


Az unokatesoim gyerekei nem is tudjak, hogy ki vagyok. Az idosebbet lattam, amikor baba volt.

En minden karacsonyra kuldok ajandekot.

Az apam jatszik veluk.

En 6 eve egy "koszi" uzenetet nem kaptam. Se azt, hogy "tarsd meg, barom'. A nagynenem kuld helyettuk valamit.

Neki is sz.ar volt az rlete, de felnevelte az unokatesoim.

Csak akkor meg nem volt mobil.


A pszichiaterkent jol befutott, egeszseges kaja manias masik nagynenem parkokban aludt es a. Mcdonald's ketchupjait ette cukorral. Reggel kimosta a ruhajat, es vizesen vette fel.


..es soha nem mondta el a nagyanyamnak. Hogy ne aggodjon.

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Kingus06)
2023. jún. 15. 10:04
A cikkből mi derül ki? Hogy mindenki csinálja belátása és lehetősége szerint :DDDDDDD
2023. jún. 15. 09:35
Az ideális életkor, amikor a gyerek elhagyja a szülői fészket, kulturális, társadalmi és egyéni tényezőktől függően nagymértékben változhat. Nincs általánosan "legjobb" életkor, hiszen minden ember, család és helyzet egyedi.

Ugrás a teljes írásra: Mikor hagyja el a gyerek a szülői fészket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook