Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
1515. realiti (válaszként erre: 1513. - Greenarrow)
2013. dec. 23. 10:26
Érdekes hogy a lelki problémák nálam is meg vannak.Mondjuk lehet hogy nálam az elmaradt eredmény miatt.Nem tudom.A mütét utáni gyógyulás azt mondom egész jó volt .De nagyon sokáig tartott amig az uj felállást megszoktam.Illetve talán még most sem egészen.Sokszor bizonytalan vagyok és tovább ill. többször nézem meg ugyan azt hogy biztos legyen.Ezek után a második mütéttől már nagyon tartok .Kell egy kis idő hogy rászánjam magam.Nagyot csalódtam a Szamosi doktornőbe és ezt nehezen dolgozom fel.Hatalmas önbizalommal mondta azt amit mondott én meg elhittem hogy amit tesz ahhoz annyira ért mint ahogy beállitja.Aztán a mütét után az addigi állitásait sorra cáfolta,majd természetes folyamatnak állitotta be.Nekem ezek után elállt a szavam mert nem hittem a fülemnek.Ezután vázolta a második mütét lehetőségét és elég hamar lerázott.Hát ennyi.
1514. cristal6996 (válaszként erre: 1513. - Greenarrow)
2013. dec. 22. 16:25
Szia greenarow! Én szivesen megnézném a szemedet.Egy takarás próbával,cover,uncover teszttel meg lehel nézni van -e beigazító mozgás.Szerintem ha elmész szemészetre ott megvizsgálják és akkor megnyugszol.Ha gondolod küldj egy fényképet magadról.Van email cím az adatlapomon.Egyébként én is sokáig néztem a kislányom szemét mire megnyugodtam.
1513. greenarrow (válaszként erre: 1512. - Realiti)
2013. dec. 22. 13:12

Hát nem tudom... mióta megműtöttek és gyakorlatilag jó, azóta a helyzet "rosszabb". Lassan belebetegedek ebbe a témába, mindig nézegetem, nem jónak látom, tükröt kerülöm, mert ha elé tévedek képes vagyok fél órákig nézni.... Egyszerűen e körül forog már március 27. óta az életem! Nem tudom hogy tudnám ezt levetkőzni. Előtte esküszöm sokkal kiegyensúlyozottabb volt az életem, tudtam mi a szitu és nem érdekelt.


Meg szoktam ugye kérdezgetni. Mindig azt mondják jó... tegnap megkérdeztem egy srácot skit akkor láttam először, házibuliba voltunk két külön társaság. Azt mondta szerinte jó amikor a szemébe nézek... de mintha egyszer látta volna h nem... mást megkérdezem aztmondja teljesen jó. Van aki ezt mondja van aki azt mondja. Én erről arra merek következtetni h valami nem stimmel!


Mit gondolsz?

1512. realiti (válaszként erre: 1510. - Greenarrow)
2013. dec. 8. 19:12
Ha te is egy szemmel nézel akkor többnyire kancsalnak látod a szemed mert keresztbe nézel.Pl.már észre vettem hogy ha nézek valakire akkor akaratlanul is egy szemmel az arc közepére nézek és az már ugye nem párhuzamos.
1511. realiti
2013. dec. 8. 19:09
Kérek mindenkit aki ezen a fórumon van ill.volt ha olvassa még az eseményeket ,irjon a gyógyulási folyamatáról.Sok megbeszélni való lenne sztem.
1510. greenarrow (válaszként erre: 1501. - Nefi101)
2013. dec. 8. 19:00

Semmi vitatkozni valóm! Teljesen igazad van!


Most viszont ezzel, hogy nem maradandó az eredmény, kicsit megijesztettél.


9 hónap eltelt és változatlan. ( Hozzáteszem, szerintem nem tökéletes én mindig azt látom , hogy kifelé áll, majd rájövök , hogy nem majd megint vissza... Kiborító... A telefonom tele van a rólam készült fényképekkel, már ez nekem elég "dilis" dolognak tűnik. Számtalan embert megkérdeztem, mind azt mondta h tökéletesen párhuzamos. Volt köztük barát, idegen is ... egyöntetű volt a válasz.)


Szerintetek mennyi az esélye, hogy visszaáll?

1509. vorosj (válaszként erre: 1506. - Tam1981)
2013. nov. 11. 13:55

A cím:


Senyi Katalin senyikati@yahoo.com


Üdv.

1508. cristal6996 (válaszként erre: 1507. - Nefi101)
2013. nov. 8. 08:38
Szia nefi101!Írjál hogy mi van veled,miként gyógyulsz.
1507. nefi101 (válaszként erre: 1505. - Cristal6996)
2013. okt. 29. 13:38

Inkább úgy fogalmaznék, hogy a 2. műtét után úgy nem maradhatott, nem volt más választásom. Most már tudjuk, hogy miért...

Köszönöm a jókívánságaid, kedves Tőled így látatlanba is nagyon! :)

Nem semmi az sem, amit írtál! Hát igen, néha ilyen kevésen múlik. Döbbenet!


Konzultálok az orvosommal, ügyvéddel már beszéltem, lehetséges, hogy perre megy a dolog. Meglátjuk. Egyelőre arra koncentrálok, hogy próbálok regenerlódni minden téren. Főként most pszichésen. A jobb szemem még mindig be van dagadva, de sztem már kezd újra nagobb lenni.

1506. Tam1981
2013. okt. 28. 17:32

Sziasztok !

Sényi doktornő elérhetőségi címét megtudnátok adni?

Köszi.

2013. okt. 26. 18:44
Szia Nefi101!Nagyon bátor csajszi vagy,gratulálok az erődhöz és a kitartásodhoz.Velem egyszer szintén nagyon durva dolog történt.Nem a szememmel kapcsolatos,de leírom hogy jártam.Lett egy piros folt a combomon.Nem akart elmúlni,elmentem a bőrgyógyászhoz aki írt fel egy kenőcsöt és egy gyógyszert.Nem javult,visszamentem.Ugyan azt felírta ,használjam tovább.Semmi javulás,sőt inkább még nagyobb lett.Ekkor az én szerencsémre ,hozzánk járt a fodrászatba ahol dolgoztam, a főorvos asszony, akit megkértem hogy nézze meg a lábamat.Sosem felejtem el,felrakta a szemüvegét ránézett a lábamra és azt mondta:magának lyme kórja van,vettek vért?Mondtam hogy úristen nem ,csak kenőcsöt és allergia elleni gyógyszert kaptam.Ezután már írta is a beutalót,vért vettek és kiderült hogy lyme kór.Ezen múlt hogy meggyógyultam,mert ha nincs akkor a főovosnő,bele sem merek gondolni mi lenne most velem.Ilyen felelőtlen orvosok is vannak.Szörnyű!Szívből kivánom neked hogy ennyi szenvedés után gyönyörűek legyenek a szemeid!
1504. nefi101 (válaszként erre: 1500. - Realiti)
2013. okt. 26. 14:52
Az 1501-es hsz-ben ott a válasz. ;)
1503. nefi101 (válaszként erre: 1499. - Realiti)
2013. okt. 26. 14:51

Maximálisan átérzem a problémádat. :(

Ha adhatok egy tanácsot (úgyis Te döntesz), menj más orvoshoz. Ajánlom a Heim Pál kórházat, Domsa Patríciát.

Felejtsd el a Molnár-módszert. Ez a doktornő mesélt erről a módszerről nekem, ő is használta, aztán kint tanult külföldön, és most az alapján műt. Pontosan tudja, hogy ez a módszer nem jó (amit a mi orvosunk csinált). Aztán látta műtétem során, amit látott...

Vagy kérdezd meg a Pécsit, milyen eljárással csinálja az egészet. konkréan kérdezd ki, mit fog csinálni a műtét során. Én azt hallottam, ott Takács Eszter jó orvos. Bíró Zsoltról rossz véleménnyel voltak.


A szemüveggel kapcsolatban én ugyanígy jártam, ezért leszoktam a szemüvegről, még a kontaktlencsétől is szabályosan fájt, mert még jobban kifelé húzta a szememet. Fél éve nem hordok szemüveget, így dolgoztam én is... Hát meg van erőltetve, mi tagadás... Most hordom, fura is...

Ne keseredj el!

1502. nefi101 (válaszként erre: 1497. - Cristal6996)
2013. okt. 26. 14:38

Köszönöm! Jól tetted! ;)

Nehezen javulok, ez komoly műtét volt, a jobb szemem kisebb, és gennyes, lassan gyúgyul, és nem is látok vele élesen... Remélem alakul... Azt meg még jobban, hogy nem lesznek sorstársaim!!

1501. nefi101 (válaszként erre: 1498. - Greenarrow)
2013. okt. 26. 14:36

Elsőre is szeretném, ha tudnád, én annak örülök, hogy jól sikerült a műtéted és másnak is! Ez teljesen természetes! A többi hozzászólásoddal viszont nem értek egyet a következők miatt, szeretném, hogy megértsd/megértsétek:


A hangsúly azon van, hogy lehet úgy műteni és nyiszálni 21. században FELELŐSSÉGTELJESEN, hogy nem látod, mit csinálsz?


1. nem látja az orvos, mi történik a szemizomnál, mit vág el? --> Bízzuk a szerencsére a dolgot, vagy a sorsra. A magabiztosság ennek ellenére 100%-os. Ha mégsem jó, gyerek vissza jövőre, addig is nekem adsz újabb munkát.


2. Az esetek többségében, mi 30 körüliek általában már átestünk gerekkorunkban a Mária utcai klinikán egy ilyen kancsalsági műtéten, érdekes módon x év eltelte után mégis a fórumon kötünk ki mind, mivel az EREDMÉNY NEM MARADANDÓ.


3. Ha jól is nyiszálnak, elmondják, attól függ, hogy reagál rá a szervezet. Az eredmény után bármi lehet, általában rosszabb.


4. Mivel egy műtéthez fix, precizitást igénylő mérések, pontosság, stb. szükséges, kétségbeejtő - annak ellenére, hogy külföldön erre alapozva műtenek -, itt még mindig annyira büszkék egy ilyen módszerre, ami az orvos ÉRZÉSÉRE hagyatkozik. Érzéssel műt. Iylen még van? Ezek szerint igen. Szomorú!


5. Az orvos nem számol a dioptriával és a szemüveg viselésével (lsd. itt 1-2 hózzászólót is), tehát a cél 0-ra hozni a szemeket, de azzal nem számol, mi történik, ha hordod a szemüveget. Igen, akkor már 2-3 fok kifelé kansalítás történik. A mostani orvosom ezzel is számolt. Ez alap kéne, hogy legyen. Ezért megbeszéltünk mindent, hogy is legyen.


6. Az orvos elmondta, az eredmény csak jobb lesz. Az eredmény csak rosszabb lett, belefelé kancsalítás 12 fokból lett kifelé kancsalítás 25 fok. A belső szemizmok pedig nem működtek, nem tudtam befelé nézni. Durva? Az!


Bizonyíték:

Nem maradandó eredmény és műhiba.


greenarrow:

Ezek után még őszintén kíváncsi lennék, te áldanád-e ugyanúgy a nevét, ha mindezt neked kéne végigcsinálni? Az, hogy neked sikerült, mázli volt, de neked is elvághatta volna a szemizmokat véletlen. Az esélyed éppúgy megvolt, mint nekem vagy másoknak. Gondolj bele egy kicsit, mit szólnál? Örülnél? Nem hiszem, pláne azok után, hogy más szakemberektől hallod, ezt a módszert külföldön a fenti okok miatt nem is engedélyezték. Ez tény.

Ahány ember annyi komplikációval vitatkoznék, ugyanis az enyémmel semmi extra nem volt: befelé kancsalítottam kb 12 fokkal. Ennyi a történetem. A komplikáció nem az én szervezetem rossz reagálása miatt volt. Fehéren-feketén a tény az, hogy a "kedves" doktornő, aki nagyon magabiztos és azt hangsúlyozza, imádja ezt a műtétet, mert bármikor bármennyiszer el lehet végezni (láttad volna hogy megváltozott, mikor a kezébe került a boríték), ELVÁGTA A SZEMIZMAIM. EZ MŰHIBA. A MÓDSZER ROSSZ. BÁRKIVEL MEGTÖRTÉNHET, MIVEL NEM LÁTJA AZ ORVOS, MI TÖRTÉNIK. ÉS MOST SE TUDJA, MIT MŰVELT! Fogalma sincs róla! Ennél jobban nem tudom ragozni. Ha valaki ezt nem fogja fel, és csak a kis saját szerencséjére hagyatkozik, és nem lát tovább az orránál, hogy összességében belássa, lutri az egész, mert a módszer kimenetele minden esetben bizonytalan, azzal nem tudok mit kezdeni. Őszintén sajnálom, hogy ezt magyarázni kell... A doktornő módszeréről is hallottam szakmai berkekben. "Kissé" bátran nyúl a szikéhez, nem gondolva, hogy a vakmerőségével mit okozhat. (Sényi doktornő pont az ellentéte.) Egy jó orvos úgy gondolom sosem kockáztatja a betege épségét.


(Az én doktornőmhöz már olyanok kerültek, akiknek nem sikerült ez a fajta módszer.) Milyen érdekes!


"csak annyit szeretnék mondani, hogy nem szabad elítélni ilyen szinten egy orvost, ahogyan te teszed!" mondatod nem gondolhattad komolyan.


De igen, elítélem, és ez a minimum.

Megkárosított mind fizikálisan, pszichésen, lelkileg, mind anyagilag(gyógyszerek, hálapénz, magánorvos, ezen az úton történő műtéti költség, utazás, taxik, állandó munkakiesések, ami majdnem a munkám elvesztésével járt, kevesebb fizetés, stb., kb. 170 ezer).

Az eredmény pedig az, hogy a 2. műtétnél helyrehozták azt, amit Szamosi doktornő elrontott. Ezért állok ugyanott, ahol 1 évvel ezelőtt. Lelkileg pedig összetörtem.


A lelki dolgokat nem ecsetelném, de gondolhatjátok... Sikerül aztán mégse, sikerül aztán megint mégse... Hibáztatni magad, bele se kellett volna vágni, az egész szenvedésed hiábavaló volt, mert mintha nem tettél volna semmit érte, és a mostani kimenetel is még bizonytalan... Sorolhatnám...


Ezek után kérdem én még mindig, nem szabad elítélni a doktornő munkáját? Pontosan azért írok ide, hogy ezeket összegezve döntsetek és tegyetek.

1500. realiti (válaszként erre: 1496. - Nefi101)
2013. okt. 24. 21:53
Hogy érted hogy ugyan ott állsz mint az első műtét után?
1499. realiti
2013. okt. 24. 21:47

Talán itt lehetek őszinte!Ennek a fórumnak köszönhettem azt hogy egyre nagyobb önbizalommal vállaltam fe a műtétet.Mások mellett én is az orvos iránti bizalmat hirdettem.Most mi a helyzet?Nem kicsit csalódtam a doktornőbe.Két hónapom kiesett a munkábol ,a 25 fok helyett kb.10fok.Amikor kérdeztem az ujonnan felirt szemüveget meg csináltassam e ,a válasz az volt hogy a műtét a dioptriákon nem változtat.Ugrott 30000.Két szemüveg.Majd a műtét után mondtam hogy nem igen látok az új szemüveggel a válasz annyi hogy persze hiszen megmütöttük!De mivel erősebb dioptriánál nagyobb az eltérés mivel akkor még a 10fokot is meghaladja hordjak kisebb dioptriát.Olyan 2 körül.Mondtam hogy az jó de azzal nem látok rendesen.Munka,vezetés,amugy én lennék a családfentartó.Ja a szemüveg: az optikus majd keres valamit ami használható!Megint kb 20000 .De volt jó hire is !Novemberben meg tudjuk müteni.Nem vagyok szarrágó ,de ezt anyagilag se lehet birni.

1.Nem tudom van e még egy mütétnek esélye ugyan annál?

2.Budapest elég távol van

3.Nincs bizalmam a doktornő fele.A gáz csak az hogy már mással szemben se nagyon.

Pécsen van egy doki akinek sok eredményes sikeres mütétje van.Nem tudom.Aki csalódott azt is megértem.Akinek sikerült annak csak örülök.Nekem az jött le a doktornővel való beszélgetés közben hogy fogalma sincs mit kezdjen a helyzettel.Februárban kéne vissza mennem kontrolra de lehet hogy már oda vagy ahhoz nem megyek.

1498. greenarrow (válaszként erre: 1496. - Nefi101)
2013. okt. 24. 20:44

Nem szeretnélek megcáfolni semmiben, csak annyit szeretnék mondani, hogy nem szabad elítélni ilyen szinten egy orvost, ahogyan te teszed!


Március 27.-én műtött Dr. Szamosi Anna, konkrétan a jobb szemem ha tehette volna körbefordult volna... 25fokot mondtak rá. 0 fok a jelenlegi állás is! Kettős látásom megszűnt! Sok embert kérdeztem, barátokat illetve szimpla ismerősöket is, hogy őszintén mondják meg, hogy párhuzamos e a két szemem, nem e áll kifelé. Egyetlen egy ember nem mondta, hogy kifelé állna.


Én nyilván soha nem fogom magamnak jónak érezni/látni %100-osan ( főleg, hogy a tükörre rájöttem, hogy nem adhatok, hisz a jobb szemem tompalátó, gyakorlatilag nem sokmindent látok vele, így mikor a ballal (vezérszem) nézem az is mozdul)


Lényeg a lényeg: Ahány ember, annyi komplikáció, annyi probléma illetve annyi siker történhet.


7 hónapja stagnál az állapota ez már elég siker. Nagy az esély, hogy marad is. Imádkozom is érte minden este, hisz megkönnyíti az életem. Természetesen minden nap próbálom kicsit tornáztatni.

1497. cristal6996 (válaszként erre: 1496. - Nefi101)
2013. okt. 24. 08:31
Szia Nefi101!Remélem jól vagy,nagyon szorítok neked!Az én kislányomat is a Heim Pálban műtötték,nagyon hálás vagyok nekik.El vagyok ájulva hogy mi történt veled,most már bízom benne hogy minden o.k.Írjál hogy miként gyógyulsz!
1496. nefi101 (válaszként erre: 1480. - Realiti)
2013. okt. 23. 21:17

Sajnos ez nem olyan biztos... Ugyanaz volt az orvosom, mint a Tiéd. Ugyanúgy jártam, mint Te: 0 fok frissen műtötten, 1 hónapig 2 fok kifelé (előtte befelé voltak a szemeim), aztén kezdett kifelé vándorolni. 1 hete volt egy újabb műtétem, és feltáráskor derült ki: kedves doktornő elvágta a szemizmaim!


Visszavonom, amit eddig itt valaha is írtam: a Molnár-módszer nem megbízható (mivel egy kis lukon keresztül nyiszálnak, amit nem látnak), sokszor elvágják a szemizmokat, illetve a jószerencsére és a sejtjinkre bízzák, merre fog akár 1 hónap vagy 10 év múlva vándorolni a szemünk.

1986-ban első műtéti napon 3-ként műtött maga Molnár doktor, úgymond én voltam nektek a teszt... Akkor nem volt más.

Most 3 műtéten vagyok túl, az utóbbinál helyrekerült az, amit Szamosi doktornő tönkretett: sikeresen elvágta a szemizmaim, a jobb szemnél az egész belső szemizmot elnyiszálta!

Ez a műtéti eljárás csak Magyarországon elfogadott, nincsenek róla esettanulmányok, nem maradandóak az eredmények, és látjátok, műhibát is okozhatnak. (Lehet nektek is, csak nem tudtok róla... Én se tudtam, ez a műtőasztalon, élesben derült ki.)

Élő példa vagyok, hogy ne a Molnár-módszerrel műtessétek meg magatokat. Kötelességemnek érzem, hogy szóljak! (Valószínű, hogy esettanulmány is készül erről az esetről, kongresszusra kerül.)


Van alternatíva, semmi aggodalom! Ajánlom a Heim Pál kórházat (felnőtteknek is), Domsa Patríciát. Ő feltárja a szemet, pontosan látja, mi történik műtét során, a szemizmokból vág le, majd varrja vissza a szemgolyóhoz. Nekem most reméljük jól helyretette azt, amit az előző műtét töknretett. Gyakorlatilag ugyanott állok, mint az első műtét után... :(

Ha részleteket akartok, kérdezzetek! ;)

A szemünk fontos, 100-szor nézzük meg, ki kezére bízzuk!

1495. nefi101 (válaszként erre: 1488. - Ibcsy19)
2013. okt. 23. 20:41
Amíg véraláfutásos, nyilván nem szép, ha kifested. kb. 6-8 hét a maximális felszívódás. Enni kell sok c vitamint. Utána bátran lehet! ;)
1494. Lakatalin (válaszként erre: 1492. - Timike1986)
2013. okt. 12. 14:08
Szia!Szerintem se keseredj el.Az én kisfiamnak tavaly augusztusban kezdtül el a tapaszolást.Engem nagyon idegesített, hogy mindenki kérdezgeti, hogy : MI LETT A KIS SZEMEDDEL??".....megőrülök ettől a mindattól. A kicsi drágámnak, aki mostanra betöltötte a 4 évet, teljesen természetes, hogy tapaszos.Reggel felkel, megtalálja a tapaszt, és magának felragasztja.Ez nekünk nehéz, szülőknek.A kislányod tapaszal is szép.Viszont nekünk is lassan másfél év tapasz után (dec11-én derül majd ki) valószínű műtét lesz.
1493. cristal6996 (válaszként erre: 1492. - Timike1986)
2013. okt. 4. 09:03
Szia˘! Ne keseredj el.Fontos hogy legyen egy jó orvos akiben megbízol.Fél évenként vidd el a kislányodat kontrollra.Mi már túl vagyunk ezen, a műtét nagyon jól sikerült.Sok erőt és kitartást kivánok neked .Kérdezz nyugodtan válaszolok szivesen.
2013. szept. 30. 13:12
sziasztok!nagyon el vagyok keseredve!9 hónapos a kislányom és kancsal mindkét szemére.dioptriája nincsen úgyhogy csak tapasztjuk neki-3 hónapja.azt mondta a doktornő,hogy szerinte majd műteni kell és leghamarabb 3-4 éves korban szokás.már bele vagyok betegedve teljesen hogy addig tapasztani kell.és egyáltalán a műtét sikerül e majd.nem akarom hogy emiatt hátrány érje.már most úgy megnéznek minket!és az anyukák is!mert persze még a gyerekek nem értik.annyira szép kislány pedig!
1491. Vivione (válaszként erre: 1446. - M.melus)
2013. szept. 12. 22:11

Szia!


Az én kislányom is váltva kancsalít.(minta ahogy leírtad úgy a miénk is)Mi alkalmazunk szemtornát ami a dioptriára hatott de sajna a szemtengelyferdülésre nem.Pedig állítólag arra is hatásos!De minden test más és úgy gonolom minden test másképp reagál.Nekem 2 hónaposan kezdett kancsalítani.Fél éves korában szemüveg kb. 3éves koráig.Ekkor +3 és +4 volt.majd rátaláltam egy szemtornára (www.szemtorna.hu Vén Péter).Ekkor elhagytuk a szemüveget, mert ehhez az kell és 2,5év alatt 2-es lett a dioptria.Most 6éves a kislányo műtét vár rá hogy behúzzák egyenesre a szemét és újból szemüveg, amit igen ritkán fogok ráadni, mert tökéletesen, élesen lát csak hát szegénykém befelé, váltva kancsalít.De most megijesztett a cikked, hogy tulajdonképpen nem igazán sikerült a műtét.De állítólag van hogy nem elég egy műtét!Viszont bármennyire is izgulunk bele vágunk.Nem szeretnénk ha suliba megy leki sérülései legyenek e miatt és hogy csúfolják.Kisányunkat már nagyon zavarja, hogy ha emiatt bámulják és csúnyának tartja magát, pedig egy gyönyörű kislány!(megkérdezhetem hol és ki műtötte?privátban is írhatod)

Ja nekünk viszont sajna a szemüveg sem segített mert abban is kancsalított.

2013. szept. 11. 14:22
Na kinek hogy javul a szeme?eredmeny?
1489. ibcsy19
2013. szept. 3. 18:31
am sztem addig nem kéne amíg 1 picit is meglátszik :S sztem 1 hónap...:S....holnap leszek 2 hetes és már sokkal szebb de még közel sem az igazi
1488. ibcsy19
2013. szept. 3. 18:30
amúgy a sminkelős kérdésnek a válaszára én is nagyon kíváncsi vagyok :D
1487. liliom0101 (válaszként erre: 1485. - Realiti)
2013. szept. 3. 12:13
Köszönöm a válaszodat remélem hamarosan begyogyul bár már elég szép ahhoz képest amilyen volt.És még azt szeretném megtudni elsősorban a nőktől h szerintetek mennyi idő mulva lehet sminkelni,vagy nektek mit mondtak ezzel kapcsolatban köszi:)!!!
1486. realiti (válaszként erre: 1484. - Karafakati)
2013. szept. 1. 13:18
Azt mondhatom hogy egyálltalán nem fájdalmas .A mütét alatti idő kiesett az életemből.Utána is inkább kellemetlen mint fájdalmas de nem szabad mozgatni az első egy hétben.Akkor szurhat fájhat.Hát a kisérő szülő kérdést meg kell kérdezni.Ha mentek műtétre akkor kellett kapnotok egy brossurát ezekröl a dolgokról és van rajt egy telefon szám amin lehet érdeklődni.Ha nincs akkor elöfütetem és megirom.
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook