Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? fórum

Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? (beszélgetős fórum)


28. leara
2007. nov. 24. 00:29

Kedves mmanoka: a teafaolajos szappant egy bioboltban vettem Pesten a múzeum körúton, az Elte sulijával szemben van pont :) az enyém tulasi szappan, de állitólag van más bioboltban is, én ezt az egyet ismerem:)

Pannita: a sószappant szintén itt vettem a fent emlitett boltban, de ha nem pesti vagy a www.hunza.hu vagy www.bionivo.hu oldalán meg lehet rendelni. A sószappannak az a lényege, hogy nem szabad utána semmi krémet használni, mert önmagában is hidratál, és krémekkel elveszitheti a hatóerejét. Viszont ez csak a szappan utánra vonatkozik. Napközben én is sminkelek, alapozóról áttértem a korrektor+púderre (ezt egy kozmi mondta hogy zsiros bőrre nem jó az alapozó), este pedig lemosom a sminket a teafa szappannal és a tiszta arcbőrre viszem fel a nedves szappant. És lényegében hagyom megszáradni, kiül a só rajtam :D és ezzel alszom el. Reggel pedig lemosás és sminkelés :) igy tud hatni. Van aki reggel is használja, de azután megintcsak nem ajánlatos sminkelni. És már nem használok krémet sem:) Csak a két szappant. Kicsit hosszúra sikerült, remélem segitettem:) ha bármi kérdésetek van még szivesen válaszolok! üdv

2007. nov. 23. 18:11

sziasztok.

mmanoka: most a garnier 3 in 1-ben használom, illetve maradtam a clean&clear bőrradíros arclemosónál, illetve krém-jénél, de szinte semmit nem használnak. És heti egy alkalommal az anacondának az arcradírját. és csalántea...

Beus5: én is szedtem bőrgyógyász által kiírt gyógyszert (roaccutan), akkor és közvetlen utána szép volt a bőröm, de egy fél év múlva visszatért a pati.

leara: amit leírtál feltétlenül ki fogom próbálni, csak annyit még le tudnál írni, hogy hol lehet beszerezni, illetve arra lennék még kíváncsi, hogy te napközben használtál púdert vagy alapozót az arcodra, mert nekem szinte muszáj és lehet ez is ront a javulási helyzetemen.


Köszike

Üdv

Anita

26. mmanoka (válaszként erre: 25. - Leara)
2007. nov. 23. 13:50

A sószappanról még nem hallottam, de a teafaolajosat használtam.

Mai napig használnám, de sajna nem tudom beszerezni. Több bioboltban, drogériában voltam ajánlottak helyette mást . Hol tudod ezeket beszerezni?

25. leara
2007. nov. 22. 17:23
sziasztok!mivel évekig én is elkeseredett viselője voltam a pattanásoknak, szeretném veletek megosztani történetemet. Kamaszkoromban is voltak patijaim, de elviselhető volt. Aztán felnőttkoromra egyre több lett, és én egyre több kozmetikum után voltam kénytelen nyúlni. Először az avonos, oriflames termékeket használtam, későb b a loreált, clean and cleart, stb. Aztán, mikor észrevettem, hogy a bőröm ezektől csak egy kis időre nyugszik meg, a pattanások továbbra is megmaradnak, és emellett nyúzott és fáradt volt az arcom, szó szerint kikészült. Ekkor áttértem a drágább, gyógyszertári kenceficékhez. Kipróbáltam a vichy normadermjét-ami egy hétig hatott, majd egyre több patim jött ki. Pedig megvettem a tonikot, a zselét és a krémet is...Nagy elkeseredésemben rávettek a laroche effaklar-k kencéjére is, de akkor már nem is biztam benne hogy segithet. Aztán felfedeztem valamelyik fórumon a sószappant:) hozzá kell tennem, hogy ekkor már olyan ramaty állapotban volt az arcom (zsiros, patis és közben áll környékén szanaszét száradva, viszketett). Elentem hát megvettem a sószappant meg vettem hozzá egy tulasi teafaolajos szappant. Hát lássatok csodát-a bőröm egy héten belül kitisztult, regenerálódott, 3hete használom, azóta EGYETLENEGY pati sem jött ki!!!Azelőtt naponta 3-4...Nem akarok semmit reklámozni, de ez a szappan-mivel természetes anyag-visszaállitotta a bőröm ph-ját és tudja szabályozni mindenféle kece, krém nélkül. Ráadásul magába zárja a bőr a nedvességet, és amellett hogy a patikat eltünteti, nem szárit!Sőt hidratál is:) El sem tudjátok képzelni mennyire boldog vagyok-hogy végre megoldódott ez a problémám. Azért irtam meg ezt nektek, mert tudom mekkor kinszenvedés a patis bőr-és ha ezzel segitek a többieken-hát megosztottam:) Remélem nem lett túl reklámszagú :DDD nem annak szántam :D
24. mmanoka (válaszként erre: 23. - 52d67c6df3)
2007. nov. 21. 15:14
...hát igen állítólag csodát, csak abban kell bízni hogy ez veled fog megtörtténni.
23. 52d67c6df3 (válaszként erre: 17. - Pannita)
2007. nov. 21. 14:52

Bőrgyógyász írt fel régebben egy ismerődömnek gyógyszert. Ő is úgy volt, hogy semmi sem használt neki, de a gyógyszer szedése után teljesen rendbe jött.

Esetleg, ha túl durvának találod a gyógyszer szedést, próbálkozhatsz homeopátiás készítményekkel is. Ezt kombinálhatod az aloés propoliszos krémmel. (Állítólag csodát tesz.)

22. cleakm
2007. nov. 21. 14:46
Oriflame-től rendeltem aloe vera-s artisztítót. Nagyon bevált.
2007. nov. 21. 14:29
bocsi és=én
20. mmanoka (válaszként erre: 19. - Anita123)
2007. nov. 21. 14:28
Használtam és is egy ideig. Pattanások ellen talán jó is, de az apró "gombócok" ellen nem :(
2007. nov. 21. 14:05

Nekem es tesomnak is ez valt be:

clear&clean

18. mmanoka (válaszként erre: 17. - Pannita)
2007. nov. 21. 14:03
Most mit használsz?
2007. nov. 20. 19:43

Sziasztok.


Nekem is sajnos vannak problémáim a bőrömmel. Szinte mindent kiprobáltam ami itt fel van sorolva. Elöször szedtem a Diana 35 fogamzásgátlót, de beteg lettem töle és még a bőröm se javult. Dermofil pasztát is kentem magamra, de semmi... Kozmetikusnál is voltam, 4 különböző bőrgyógyásznál, akik szinte mindig egy alkoholos stift-et írtak fel ami még rontott rajta. Ja és egyszer egy olyan készítményt, ami ecsetelős volt és tűzpiros színű. Napi 2* kellett volna vele ecsetelni.... Szedtem roacutant is ami akkor hatásos volt, de fél év múlva megint visszajöttek a patik.

A rengeteg drága és kevésbé drága termékről nem beszélve. Vichy csalódás, Oxy szintén, Garnier is, talán a clear&clean volt idáig ami használt.

És ki ne hagyam: iszom a csalánteát!


:)

Üdv

Anita

2007. nov. 20. 19:27
Az én fiamnak is nagyon durván tele volt az arca aknéval.Elvittük bőrgyógyászhoz és ő írt ki neki egy Sotret nevü kapszulát.Gyönyörű lett a bőre tőle kb.6 hónap alatt.Mintha soha semmi nem lett volna rajta.Olyan most mint a baba bőre.
15. doszpi (válaszként erre: 14. - Mmanoka)
2007. nov. 20. 19:15
Nekem több ismerősöm van, akiknek bevált egy bizonyos termék, amiről bővebbet a reklámozás tilalma miatt nem akarok részletezni, viszont szeretnék neked segíteni. Ha érdekel, írj emailt, meg tudod nézni a cimemet az adatlapomon!
14. mmanoka (válaszként erre: 11. - Zojci)
2007. nov. 20. 10:49
Teljesen igazad van. Korábban már írtam hogy 4 évig szedtem Diane 35-öt ,de nem használt .A nőgyógyász is kérdezte, miért ezt írtuk fel annó. Ők nem igazán javasolják sokáig a készítmény szedését mert a méhnyakrák kockázata nagyobb, emiatt váltotam .Ő azt ajánlotta mejnek el bőrgyógyászatra. Kozmetikusnál nem voltam
2007. nov. 20. 10:18

Igyál csalánteát!


De a Vichy termékek is jók szerintem.

12. Zojci
2007. nov. 19. 19:56
Gondolog=Gondolod:)
11. Zojci (válaszként erre: 2. - 8a897208fc)
2007. nov. 19. 19:55
És miből gondolog,hogy ez a fajta fogamzásgátló neki használ??? Talán nőgyógyász vagy?? Én azt tanácsolom,hogy keress fel egy kozmetológust! Felesleges hormontartalmú bogyókat szedni,és ezzel magadat mérgezni,miközben van rá más megoldás! A zöld tea a legjobb méregtelenítő,az is sokat segít!
2007. nov. 19. 12:16
Szerintetek egy jó kozmetikus sokat segítene a dolgon?
9. mmanoka (válaszként erre: 7. - 8a897208fc)
2007. nov. 19. 11:38
Több mint 4 évig szedtem direkt a bőröm miatt választottuk , de ez sem használ.
8. Csigusz 79 (válaszként erre: 5. - 8a897208fc)
2007. nov. 19. 10:56
:)))))))
2007. nov. 18. 23:46
Mondom, hogy csak a Diane 35 használ. Egy évig kell szedni.
2007. nov. 18. 23:44
Hideg vizes arcmosás, aloés pattanásos bőrre való krém.
5. 8a897208fc (válaszként erre: 3. - Csigusz 79)
2007. nov. 18. 23:40
Ezt a hajót Sradinban fényképezted?
4. hetessycintia (válaszként erre: 1. - Mmanoka)
2007. nov. 18. 21:17
Dermofil pasta.
3. Csigusz 79 (válaszként erre: 2. - 8a897208fc)
2007. nov. 18. 19:31
szökét vagy barnát? :)))))
2007. nov. 17. 01:59
Diane 35-öt kell rá szedni.
2007. nov. 16. 12:32
Elég sok mindet kipróbáltam ,de igazából semmi nem használt. bőrgyógyászaton is voltam de nem sok sikerrel. Van valami ötletetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook