Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csúnya pattanásos bőrre, mit tudnátok ajánlani? fórum

Csúnya pattanásos bőrre, mit tudnátok ajánlani? (tudásbázis kérdés)


23. totek63 (válaszként erre: 22. - 301ae9b789)
2015. szept. 16. 15:56
Nagyon köszönöm mindenkinek.
22. 301ae9b789 (válaszként erre: 21. - Totek63)
2015. szept. 14. 19:01
Nem marja ki. A kamasz lányom bőre hajlamos lenne a pattanásokra, de tiszta, makulátlan az arca, mert rászoktattam a sós arcmosásra. Tegyél a kád vagy zuhanyzó mellé mondjuk jégkrémes dobozban közönséges konyhasót, nem tisztítottat. Be kell nedvesíteni az arcot,egy marék sóval finoman átdörgölni, kicsit rajta hagyni, lemosni. Sem előtte, sem utána ne használjon tusfürdőt. Aki rendszeresen használja a sót, annak nem kell többé krémekkel küzdenie, évek óta én is csak ezt használom. A sós fürdő pedig 3 napi méregtelenítéssel ér fel és az egész testen szép bőrt csinál.
21. totek63 (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2015. szept. 14. 16:51
Nem marja ki az arcot a só?? Irnál nekem egy keverési arányt??
2015. szept. 14. 15:40
azzal bőrradírozni fürdéskor
19. totek63 (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2015. szept. 14. 15:25
És azt hogyan?? Vizzel higitva és azzal mosni??
18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Totek63)
2015. szept. 13. 16:17
közönséges konyhasó
17. totek63 (válaszként erre: 16. - 301ae9b789)
2015. szept. 13. 16:10
Milyen só???
2015. szept. 11. 23:06
SÓ!!!!
2015. szept. 11. 20:49
Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat!!!
2015. szept. 10. 18:54
Nekem a Differin krém vált be. Napi 1-szer kentem az első héten, aztán már csak ha kijön rajtam 1-1 ragya, akkor kenem be az arcom. De ez jó hátra, vállra is, nekem ott is volt.
2015. szept. 10. 10:12
holt tengeri készítményeket.nekem is sok bajom volt az arcom, de mióta ezeket használom, sokkal szebb a bőröm.
2015. szept. 10. 09:25
CO2 lézeres arckezelésről (szénporos) nagyon sok jót hallottam.
2015. szept. 10. 08:32

Patikában kénes szappan pár száz Ft,

illetve Ilcsitől a fekete szappan pumpás fejadagolóval.

Nekem ez a kettő vált be.

2015. szept. 10. 08:29

Sajnos nekem is ugyanez volt,mintha kiütés lenne,nem rendes pattanás.Végigjártam a bőrgyógyászokat,mindenféle olcsó-drága terméket(órákig sorolhatnám),rengeteg pénzt költöttem kozmetikusra,mert 3-4 hetente jártam,és járok is a mai napig. Ő rengeteget segített nekem,mert rendesen ki tudja tisztítani a bőrt.A legtöbbjük a vio-t is használja,ami szintén nagyon jó.

Így tehát a kozmetikust havonta mindenképpen ajánlom.

Viszont ami már 90%-ban elmulasztotta(remélem lassan 100% lesz) az a fogamzásgátló volt...sajnos,én sem akartam,az utolsó megoldásként nyúltam ehhez. Ha már tényleg annyira csúnya,akkor pedig a roucuttan-t szokta írni a doki.

2015. szept. 10. 08:06

Annó a lányomnak a kozmetikus azt ajánlotta, hogy reggel éhgyomorra igyon meg 1 dl vizbe féld dl citrom lé (rendes citromból) keveréket és utánna 20 percig ne egyen semmit, Kb 3 hét elteltével szépen letisztult az arca, de nem hagyta abba évekig, viszont csak néha jelent meg rajta egy-egy pattanás.

Szerintemez a citromos viz szépen letisztította a gyomor és bélfalat, ettől múltak el a pattanásik is. De ha megjelent az arcán azt is citrommal kezelte

2015. szept. 10. 07:11

Én is küzdöttem ezzel a problémával, amit sikerült már szerencsére megoldani. Sajnos ez nem olyan probléma, ami egyik napról a másikra megszűnne, de kitartó munkával nagyon szépen helyrehozható.

Több dolog is szükséges hozzá:

-egy jó kozmetikus, aki 3 havonta elvégez egy arctisztítást, tudom nem olcsó mulatság, de mindenképpen megéri, én 13 éves korom óta járok arckezelésre.

- otthoni ápolás: ez is nagyon fontos van, néhány szabály, amit be kell tartani. Napi 2* arctisztás, külön törölköző az arcnak,amit gyakran kell mosni, csak tiszta kézzel nyúlunk az archoz, nincs otthoni nyomkodás, a hajat, a körmöket (szemüveget) is mindig tisztán kell tartani.


Arctisztítás lépései:

1. arctisztítóval történő arcmosás- mindennap akár 2-3-szor

2. arcradír- ezt a bőr állapotától függően hetente 2-3-szor

3. arcpakolás- hetente 1-2-szer, nagyon jó maszkokat lehet erre a célra kapni

4. tonizálás

5. hidratálás- igen, a zsíros bőrnek is szükséges, mert a pattanásos bőrre való készítmények hajlamosak szárításra és így akár fokozhatják a faggyútermelést is.

6. igény szerint sos pattanáskezelő termékek.


Nagyon sok terméket próbáltam az olcsótól a drágáig, a drogériástól a gyógyszertári készítményekig és végül a drogériás vált be a legjobban. Konkrét termékeket nem szeretnék itt leírni, de ha szükséges privát üzenetben leírok mindent.

2015. szept. 10. 05:15

Mi is voltunk bőrgyógyásznál de az a fehér lötty nenm segitett

Nagyon csunya olyan apró kis picik mintha kiutés lenne de ez pattanás sajnos amit nem tudok eltüntetn neki.

6. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Totek63)
2015. szept. 9. 22:21

Tejtermékkel, tojással, csínyján kell bánni és sok folyadékot kell inni.

Gyógyszert semmi esetre sem szabad szedni, még ha orvos mondaná, akkor sem, mert nagyon erős és ki tudja, mi kárt tesz máshol.

Komoly, hozzáértő bőrgyógyász beszélt le róla, mikor a fiamnak voltak gondjai.

Elvittem a kozmetikusomhoz, eljárt egy jó darabig, majd lassan elmúlt.

2015. szept. 9. 21:36
barátnőmnek a fogával volt gond, megcsinálták és a bőre is szép lett
2015. szept. 9. 21:32

Duac gél,szerintem nagyon hatásos.

Nagyon régen nem voltam pattanásos ,de pár hónapja csúnya patik jöttek ki az államon ,nyakamon,arcomon.

Egy doki ajánlotta a gélt,azóta ismét szép az arcom pedig nem rég óta használom.

Nem minden nap kenem vele,mikor eszembe jut,mégis rendbe tette a bőröm.

Nézz utána és ha kell beszélj egy dokival,hogy írja fel neked!

2015. szept. 9. 21:26
2015. szept. 9. 21:25
a táplálkozás megváltoztatását
2015. szept. 9. 21:21
Csúnya pattanásos bőrre, mit tudnátok ajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook