Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? fórum

Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
238. icerose88 (válaszként erre: 237. - Red13)
2008. aug. 27. 13:36

Kedves red13!

Szerintem fordulj bőrgyógyászhoz. Ha még eddig nem voltál mindenképpen kérd ki a véleményét.

237. red13
2008. aug. 22. 14:11

SZiasztok!


19 éves vagyok, 4 éve szenvedek a pattanásoktól. Külsőleg már mindent kipróbáltam(kozemtikai termékek, gyógyszeretrárban kaphatóak, otthoni humbugok). Belsőleg csináltam már méregtelenítési kúrát, salaktalanítottam, lógosítottam, májtisztító kúrát csináltam, napi 2 liter vizet iszok meg. Csalántea, cickafarkteát stb már rengeteget ittam. Napi kb 3 km-t futok. Szoktam szedni vitaminokat. Laborvizsgálaton minden rendben volt. Étkezésem egészséges. Semmi zsíros, semmi csoki, semmi cukor. Napozni szoktam.


Akkor valaki mondjon valami újat, hogyan lehetne megszabadulni tőlük :D

2008. aug. 21. 19:04
Akkor jól tudtam... :)
235. Pocy88
2008. aug. 21. 19:02

Orsi cicuska:


Ahham, menj persze, azon is lehet szépíteni.

2008. aug. 21. 18:58
Azt nemtudja valaki véletlenül,hogy ha már nincs pati (mert már letisztult a bőröm a gyógyszer miatt amit szedtem rá)csak hegek vannak... azokkal menjek kozmetikushoz ugye?
233. Pocy88
2008. aug. 21. 18:50

A teafaolaj nagyon jó rá. 2-3 deci vizet felforralsz és 1-2 cseppet belecsöpögtetsz. Valamilyen ruhazsebkendőt belemártogatsz a forró vízbe és azzal mosod le az arcod/hátad/ami pattanásos.

Akné esetében kozmetikusnál szoktak csinálni ultrahangos biorezonanciás "terápiát"... állítólag 10 alkalom után szebb lesz a bőr. Egyik ismerősömnek felajánlották, hogy megcsinálják neki ingyen szépre az arcát, ha elvállalja, hogy a nyilvánosság előtt történik (pl. bemutatón), de ő nem élt ezzel a lehetőséggel.

2008. aug. 21. 18:42
Nekem a svédcsepp vált be
2008. aug. 19. 21:30
Szija a neten néztem!
230. mmanoka (válaszként erre: 227. - Ancsika14)
2008. aug. 6. 16:54
honnan vetted?
229. mmanoka (válaszként erre: 226. - Elvisz20)
2008. aug. 6. 16:53
A szauna az jó, de a szappan olcsó.
228. kedike
2008. aug. 4. 22:26
Elég látványosan tud helyrejönni a bőr, ha sikerülni megállnia valahogy az embernek, hogy ne buzgerálja... Persze nálam is idegi alapon megy, hogy sokszor nem is veszem észre, hogy "széttúrom" a fejem, csak mikor már sikerült teljesen elfertőzni :((( Ha sikerül nyugiban maradnom, akkor egész tiszta szokott maradni a bőröm.
2008. aug. 4. 19:16
Sziasztok..nekem is csunya a bőröm..sokmindent használtam..eddig semmi nemvált be..most találtam egy terméket.. a nevük:Herbline, Neem és Brahmi arclemosó, Magoba arc és testlemosó! ha valaki ismeri ezeket, vagy használta, milyennek találta..irjatok .fontos!!
226. elvisz20 (válaszként erre: 225. - Kedike)
2008. júl. 30. 15:54
Szappanozzátok csak magatokat,én meg élvezem a szauna hatását,és láss csodát mintha bababőröm lenne...:P :)
225. kedike (válaszként erre: 224. - 91707a6150)
2008. júl. 30. 08:09

Ezek vannak nálam is. A cickafarkfű és palástfű tea hatására elmúlt egy régóta fennálló női problémám.

A citromszappant én az illata miatt szeretem főleg. Minden szeretek amiben citrom illóolaj van.

2008. júl. 29. 22:11
én rendszeresen iszom a cickafarkfű teát,és citromfüves szappannal mosom az arcomat.ez bevált.
223. elvisz20 (válaszként erre: 222. - Mmanoka)
2008. júl. 22. 16:29

Hát gondolj bele,mit csinálhat egy tea? Egy növénydarabkákból álló filter amit átitatsz forró vizzel. Érintkezik a belső szervekkel meg a belső dolgokkal. Naív aki azt hiszi h fogyni lehet. Persze, lemegy pár kiló,de nem a zsír hanem a viz amit utána vissza is szedsz,mert ez csak vizelethajtó hatás.Millió1 ilyen ember van sajnos...


Az inhalálás jó,én is szoktam kamillával és egy kevés csalánlevéllel,a miteszereket kinyomkodom és lefertőtlenitem.

222. mmanoka (válaszként erre: 221. - Elvisz20)
2008. júl. 22. 16:07

Rendszeresen iszok zöld teát és citromfű teát, a csalánt nem szeretem bár ha tudnám hogy hatni fog ám legyen meginnám. Egy időben cellulitisz teát ittam pocsék volt az íze de gondoltam hátha jó lesz. Mondjuk az is igaz, hogy attól vártam a csodát, persze egy teától önmagában nem lehet fogyni, de ki tudja.. Amikor eszembe jut csinálok egy kamilla főzetet és azzal inhalálok, hogy a kitágult pólusokba a kamilla gőz majd kitisztítja a bőrt.A megmaradt lével mosom az arcom.


Valamelyik tv műsorban kozmetikus ajánlotta a természetes anyagokból álló bőrradírt ami 100% ananászléből és kevés búzadarából ő maga kevert ki. Ezt mindenki otthon is meg tudja csinálni.

Még nem próbáltam ki de a hétvégén kifogom.

Szóval akinek van hasonló ötlete, házi kencéje, az nyugodtan írjon talán nem kell messzire mennünk, mert az a bizonyos csodaszer lehet hogy ott lapul a konyhaszekrényben csak mi nem tudunk róla.

221. elvisz20 (válaszként erre: 220. - Mmanoka)
2008. júl. 22. 14:59
Örülök,h ennyi mindent megteszel,de mint mondtam,nem mind1 h hogyan méregtelenitesz,mert nem minden hatásos. Elöször is,a sok víz akkor kell ha vért tisztítasz pl teával vagy ha szaunázol rendszeresen,amúgy nincs hatása a pattanásokra. Próbáld ki a salaktalaítást teával,most én is ezen gondolkozok,bár a csalán tea is szépen tisztitja a vérem,1 hete iszom rendszeresen(napi 2 liter még plusszba megiszom mellette).Szóval salaktalaítás,nem kizárt h sok oda nem illő dolog van a belekben.Én maximalista vagyok és babapofit szeretnék...:)
220. mmanoka
2008. júl. 22. 14:50
Ezt a topikot novemberben indítottam azzal a céllal, hogy a tapasztalatainkat egymással meg tudjuk osztani. Elsősorban a természetes készítmények és ötletek érdekeltek volna és nem a különböző kozmetikumok drága csodaszerek. Nekem nem pattanásos az arcom , de az orrom két oldalán sok akném van ami ha nyomkodok begyullad és dionyi göböm lesz, fáj . Tudom hogy nem szabad de néha muszály kitisztítani a bőröm, értem ez alatt a nyomkodást. Korábban már írtam a problémámról és akkor priviben írtak a lúgosításról. Mindig is tudtam hogy kerülni kell a fűszeres, zsíros ételeket sok vizet inni bla bla bla .. Ezt mindeki tudja, de ez nem elég. Áprilisban elkezdtem egy diétát, méregtelenítés címszó alatt pontosan azért hogy szebb legyen az arcom. Olyan jól sikerült hogy egy idő után átcsapott a diéta egészséges étkezés és teljes szemléletváltásba. Zsír nélkül főzök rengeteg zöldséget, gyümölcsöt (még jó kertes házunk van és sok mindent termesztünk saját célra) és persze folyadékot iszom. Most ott tartok, hogy 12 kg-val könnyebb vagyok jól érzem magam a bőrömben szoknyát is fel tudok venni(5 éve nem volt rajtam) szóval magabiztos vagyok, DE az arcomon nincs változás. Azok a fehér gombócok továbbra is ott vannak, az orromon mittesszerek vannak. Bár már nem annyira zavarnak. A munkahelyemre is kerékpárral járok szóval teljes életmódváltáson vagyok túl. Van amikor az arcom annyira zsíros hogy már nem bírom tovább, olyankor teafaolajos szappannal megmosom és egy ideig ez jó érzés. Egyébként reggel és este is megmosom szappannal az arcom. Vettem babatörlőkendőt amit a munkehelyemen is tudok használni. Szóval nem elég a mozgás és méregtelenítés, de szükséges az is.
219. casifon
2008. júl. 12. 19:06

Sziasztok!


Bocsi, egy kicsit ideges lettem pár véleményen, nem tudom mit csodálkozik sok ember, amikor tele zabálja magát chipsel meg sok zsíros kajával, nem mozog, nem izzad, nem méregtelenít, alig eszik egészségeset és fel van háborodva azon h ő még pattanásos. TESSÉK MOZOGNI ÉS MÉREGTELENÍTENI nem ezeket az idióta kozmetikai szereket használni, mert (egy elötte szóló jól mondta) ezek nem szüntetik meg tartósan a pattanásokat, különben tönkremennének az ilyen cégek. Mi, buta emberek tartjuk el őket, mert használjuk a szdereiket. Régen mért nem volt ennyi pattanásos? Mert alig ettek zsírosat és amit ettek is azt is lekapálták a tűző napon és szét izzadták magukat.

Valaki említette a szaunát, tökéletes. Nekem 2 hét után semmi nem volt tőle pedig pattanásos vagyok elég rendesen, odafigyeltem az evésre és egy keveset mozogtam is. A természetes lefolyásnál nincs jobb és hatásosabb, a többi csak méreg.

Amúgy nézegettem a neten, 28 ezer ft. ért lehet ilyen belelülős szaunát kapni, a fejed kilóg, ezzel nem is kellemetlen az egész, levegőt is kapsz ugye. :) www. topshop. hu itt tudtok rákeresni, sztem érdemes beruházni egy ilyenre, tartós és hatásos.

üdv

2008. júl. 9. 22:38

Sziasztok!

Én 17 éves vagyok és már én is rengeteg mindent kipróbáltam a problémás arcbőrömre de egyik se hatott igazán.Januárban elmentem egy bőrgyógyászhoz és ő Isotretinoin hexált irt fel, meg skinoren krémet és estére vmi fehér krémet.Most a pattanások letisztultak de a bőrömön maradtak piros foltok meg egy kis hegesedés.

Esetleg akinek hasonló problémája volt és rendbe jött neki az arca az kérem segítsen nekem.

Előre is köszönöm.

217. 76b6d56def (válaszként erre: 216. - Gabbiga)
2008. júl. 9. 19:50

Szia!

Köszönöm, hogy reagáltál a hozzászólásomra. :)

Ha van kedved/időd, megoszthatnád a tapasztalataidat bővebben is, szívesen meghallgatnám. :)

Az az igazság, hogy már 7 éve problémás a bőröm, ami eléggé gáz, ugyanis most vagy 17... Egyszóval nagyon unom, zavar, rossz a tükörbe nézni, és ráadásul fáj is...

216. gabbiga (válaszként erre: 214. - 76b6d56def)
2008. júl. 8. 12:25

kedves angelscrime!

Ha megengeded, akkor felejtsd el az általad leírt terméket gyorsan!

A hormonkezelést pedig meg ne engedd!!!! Telhjesen felborítja a hormonháztartásodat, meg még sok mindent! Ezeket vedd halálosan komolyan! Félre ne érts, nem fenyegetni akarlak Téged/És mindenkit, aki ezzel a problémával küzd, de mint már írtam előző hozzászólásomban is, én sajnos átéltem ezeket. Megtörtént, sajnos kitörölni az életemből már nem tudom, de talán azért történtek meg velem ezek a dolgok, hogy másokat a saját káromból figyelmeztetni tudjak. Valaki vevő rá, valaki nem, ezt mindenki saját maga dönti el!

Az én arcbőröm már szép:-)

Ha gondolod/játok, szívesen elmesélem, én hogyan, miként csináltam és mindezeket az agyonreklámozott cuccok nélkül:-)

MOsolygós napot nektek!

Gabi

215. alyce
2008. júl. 7. 19:57

Csatlakoznék az előttem szólóhoz!!! Nem feltétlenül a külső kezelés lehet eredményes. Ha az nem hoz semmilyen változást, akkor bizony belülről van a gond. Én azt vettem észre magamon, hogy ha zsíros, fűszeres ételeket, csokit eszek, másnap vagy harmadnap kijönnek a ragyáim. Úgyhogy nagyon sok múlik szerintem is a táplálkozáson, és a megfelelő mennyiségű folyadékbevitelen.

Nagyanyáink idejében nem volt Clean&Clear meg hasonlók, és mégis megoldották a problémát! Én sokkal inkább hagyatkozom a régi módszerekre, mint a többezer forintos kencékre, amik végül semmit sem érnek...

2008. júl. 7. 19:31
Körülbelül 1 hete Clean&Clear termékekkel (mindennapi használatra ajánlott arcradírral és éjszakai nyugtató arckrémmel) kezelem az arcomat. Előtte a bőrgyógyász által felírt applikátoros Aknemycin oldattal ápoltam minden reggel és este - az első hónapban szépen el is múltak a pattanásaim, a további használat során azonban rosszabb lett a helyzet, mint előtte... Ódzkodom a hormonkezeléstől, mert 17 éves vagyok, és nem akarom felborítani a szervezetem egyensúlyát, de ha hamarosan nem találok megoldást, akkor az lesz az egyetlen esély. Unom már, hogy állandóan fáj az arcbőröm, és hogy csak nekem ilyen az osztályból.
213. Reana
2008. júl. 1. 22:11
Sziasztok! Az én bőrömön apró pici duzzanatok jönnek elő, amit ha nyomkodom pattanássá alakul! Soha nem volt ilyen azelőtt és már nem tudom mit használjak rá! Nagyon sok szert próbáltam már ki drágábbat is(clinique, de attól csak rosszabb lett a helyzet! Kéthavonta járok kozmetikushoz tisztítani, de pár hét múlva teljesen előjön! Most jelenleg a La Roche Effaclar K arckrémet és az Effaclar arctisztítót használom, azóta nincs pattanásom de ezek a duzzanatok azóta sem múlnak! Ha vki esetleg hasonlót tapasztalt szívesen venném a tanácsát! Egyébként én sosem voltam pattanásos típus néha jött elő egy kettő a vállamon. Reana
2008. jún. 25. 22:49

Homeopátiás szerek közül állítólag nagyon jó a Pulsatilla (zöld golyócskák)!

Nem drága, kb 500 Ft, napi 5 db-ot kell elszopogatni.

Ártani biztos nem fog, próbáljátok ki!

211. Pannita
2008. jún. 20. 18:10
Nálam bevált az Elicina csigakrém és a Rejuvenál arcradír. Már csak ezt a 2 terméket használom, és nem mondom, hogy nincs rajtam semmi, de szemmel láthatóan szebb lettem :)
2008. jún. 20. 13:20

Ichtiolos gyógyfüves pakolás 30 ml-es tégelyben kimérve eladó!!!! Ára: 710 Ft


A pakolás nyugtat, csökkenti a bőr gyulladt állapotát, összehúzza a pórusokat, és gyógyítja a sebeket.


Milyen bőrtípusra:


-korpás szeboreás bőrre

-olajos szeboreás bőrre

-aknés bőrre

-érzékeny, gyulladásra hajlamos bőrre

-rozáceás bőrre


Hatásai a bőrre:


-fájdalomcsillapító

-nyugtató

-gyulladáscsökkentő

-pórusösszehúzó

-érösszehúzó

-sebgyógyító

-hámképző

2008. jún. 18. 06:22
Infra rubin lámpa! Nagyon jó a gyulladt pattanásokra az infra vörös fény! Én is azt használom. Nem hiszem hogy nagyon drága, mert mi csak ilyen meneteset vettünk, amit belecsavarok egy régi kis lámpába.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook