Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? fórum

Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? (beszélgetős fórum)


2007. dec. 17. 17:24
Most egy kicsit művelődtem sószappan ügyben. Hát nem tudom nekem a sós tenger is csípte a bőröm egy idő után.
87. virgilius (válaszként erre: 86. - 27525d0da6)
2007. dec. 17. 15:55
Én sem mosom le, de már szinte sebes tőle a bőröm. :(
2007. dec. 17. 15:53
Én nem mosom le a sószappant,hanem lefekszem úgy sósan!Vagy ha megyek valhová,száraz ruhával letörlöm!
85. pedit72 (válaszként erre: 80. - Pannita)
2007. dec. 17. 15:00
Szerintem használd csak a sószappant és az arcodra kenj valami semleges bőrpuhító krémet. Az enyém gyógyszertári olyan fehér nyomós már nem emlékszem hogy receptre kellett volna. az van ráírva, "BŐRPUHÍTÓ KRÉM" rákenem és eltűnik az arcomról, semmilyen szaga nincs. Kérdezd meg a gyógyszertárban. A sószappannal felcsigáztatok, mert én sima vízzel mosom le este.
2007. dec. 17. 14:57
Akkor te még használod ezek után?? Én nem hiszem. Majd az esti kedvemtől és állapotomtól fog múlni! :D
83. virgilius (válaszként erre: 82. - Pannita)
2007. dec. 17. 14:52
Pár nappal utánad kezdtem én is. :(((
2007. dec. 17. 14:23
Hát ez az. Persze elinte rosszabbodik, de én már 3 hete használom, és egyre rosszabb. Meddig tart az "eleinte"??
81. virgilius (válaszként erre: 80. - Pannita)
2007. dec. 17. 13:44

Nekem effektíve csupa seb tőle a bőröm.

De ha valaki állítja, hogy nemsoká jó lesz és szép, akkor tűrök, csak hiába nem szenvednék inkább, ha nem muszáj.

2007. dec. 17. 13:42

Akkor szerinted csak az egyiket használjam?? Mert az egyik este nem használtam a sószappant, csak a teafaolajosat és reggel olyan csúnya lett, mintha a szappan teljesen eltömítette volna. Volt is a tv-ben, hogy nem túl jó ötlet a szappan haszálata, mert kiszárítja a bőrt, és ez által a pórusokat bezárja, ami még több pattanást idéz elő.Viszont a sószappan meg olyan kelletlen. Nemtom ti hogy vagytok vele, de engem nagyon iritál. Mármint az hogy este tiszta só a bőröm.... :s

De lehet csak én vagyok ilyen zsémbes :D

2007. dec. 17. 13:26
Lehet,hogy egymást üti a két szappan.Nem biztos,hogy jó,ha egyszerre többfélét használsz.Én először tonikkal áttörlöm,utána kicsit később jöhet a sószappan.
78. Pannita (válaszként erre: 62. - 27525d0da6)
2007. dec. 17. 13:15

Szia anheszenamon.


Hát nem is tudom. Tegnap este idegeségemben elővettem a clean&clear bőrradírozó arclemosóját, és annyira jó volt :D Mintha a bőröm is fellélegzett volna. Nekem a szappan nagyon kiszárította... nagyon csúnyák lettek a pattanások, mert idáig csak pirosak voltak, de ezek után kiszáradt, hámló piros foltok :s így nagyon tanácstalan vagyok. Pedig beszereztem vagy 4 szappant. A sószappant, Kátrány-, teafa és alga szappanokat. Nem is tudom mit kezdjek velük?! Ne adjam fel, vagy inkább térjek vissza a régi módszereimhez?! Bár azóta nekem sem fénylik a bőröm, de olyan száraz lett, hogy ettől a fénylő is jobb volt. Azon legalább egy kis púder segített.

Vkinek vmi jó tanács!! Nagyon jó lenne!!


Sziasztok

Anita

2007. dec. 17. 12:22
A teafaolajos szappan nálam elég jól bevált. Nagyából két hete használom minden reggel és este bár az aknéim nem tűntek el ,de jelentősen visszahúzódtak. És a legjobb, hogy nem érzem zsírosnak a bőröm.
2007. dec. 17. 12:21
Ráadásul tegnap este úgy összekarmolta a bőrömet a sószappan, hogy egész félelmetes. Mintha macskatámadás áldozatául estem volna. Pl az orromon kereszben egy vágás... Marha jól nézek ki.
2007. dec. 17. 10:43

Néha a vállamon, hátamon, nyakamon is. Most álatlában a fülem mögött és a fülcimpámon vannak aprók.

Azt még elfelejtettem a nyári problémákhoz írni, hogy a hajas fejbőrömön az arc vonalába olyan volt mintha lesmirgliztem volna. Tele volt csomós, sebes patikkal.

74. virgilius (válaszként erre: 73. - Pedit72)
2007. dec. 17. 10:34
A kezeden nem szokott lenni? nekem ott is. Meg az államon, meg a homlokomon.
2007. dec. 17. 10:27
Én nem tudom mitől van, de amikor van akkor nagyon kellemetlen.
72. virgilius (válaszként erre: 71. - Pedit72)
2007. dec. 17. 10:07
Nekem is megkeményedik, erre gondoltam allergiás reakció név alatt, és olyan lesz, mint a rinocérosz bőre. Brrr. Van egy gyanúm, hogy az A vitamintól.
71. pedit72 (válaszként erre: 69. - Virgilius)
2007. dec. 17. 09:55
Nálunk mindenkinek normális bőre van csak én vagyok ilyen csúnyácska. Mondjuk lehetne rosszabb is, szerencsére nekem hegeim nem maradtak vissza (köszönet a kozmetikusnak)Nekem azt mondat a bőrgyógyász hogy sajnos már annyira érzéken lett az arcom , hogy azért viszket mert allergiás vagyok a faggyúmirigyeim váladékára. Ha nem puhítom a bőrőm akkor megkeményszik és kinyomhatatlan csomók lesznek, amiket állandóan piszkálok.
2007. dec. 17. 09:37
A változó kor nálunk még elég sokára lesz,jó lenne addig tenni valamit! :-) Én 23 vagyok!
69. virgilius (válaszként erre: 66. - Pedit72)
2007. dec. 17. 09:35

A Green Peel-re gondoltam. Jó drága, nem mertem még belevágni.

Az én bőröm ráadásul allergiás tüneteket mutat bizonyos készítményekre, amelyek egyébként mintha használnának...

Én is 35, egyébként. :S Anyám bőre is ilyen volt, neki a változó korban múlt el a pattanásosság.

2007. dec. 17. 09:32
Igen, kozmetológus bőrgyógyász ő volt az elsők között. A-vitaminos krémet kaptam télen kezeltük hogy ne érje fény. De mindhiába. A nyári bőrgyógyász óta nem rossz a bőröm, patim azt is mondhatnám egy-egy és puha sokkal egészségesebb a felülete.
2007. dec. 17. 09:26
Kozmetológus szakorvosnál jártál már?Biztos van megoldás!
2007. dec. 17. 09:20
Nem tudom milyen a mélyhámlasztás én az AHA gyümölcsavas kezelést próbáltam, annyira bíztam benne de semmit nem használt. Azt hiszem most 35 évesen elfogadtam hogy ez van, ezek csak tüneti kezelések és nem tudnak a kialakulásról semmit.
65. virgilius (válaszként erre: 63. - Pedit72)
2007. dec. 17. 09:17

Szerinted a mélyhámlasztás nem segíthet esetleg? Ezen szoktam gondolkodni. Az leszedné ezt a tönkretett réteget.

Én is úgy gondolom, hogy kb menthetetlen a bőröm.

Igazából a belső okot kéne megtalálni, de attól tartok, hormonális, és hormonkezelést nem szeretnék, mert komolyabb egyéb ilyen problémám nincs.

64. virgilius (válaszként erre: 61. - Pannita)
2007. dec. 17. 09:14

Nálam dettó ugyanez!!! Pont most akartam írni. Kb ugyanakkor kezdtük, és a bőrünk is hasonló lehet.

Szerinted adjunk még időt neki?

Én nem használok semmilyen sminket, csak korrektor a legcsúnyábbakra.

2007. dec. 17. 09:14
Én is állandóan pattanásoktól szenvedtem, a kozmetikus minden hónapban 60-70 percet nyomkodta az arcom. Mindig 1 nap szabimba került plusz az ilyen olyan kezelésekkel egy csomó pénzbe.Kipróbáltam mindent ami a piacon kapható, mindig nevetnem kellett azon hogy az összes velem egyidős csaj ránctalanítókat vesz én meg a pattanástalanítók között matatok. Voltam bőrgyógyásznál is jó párszor, nem sok sikerrel. A nőgyógyász is írt fel szereket azok sem használtak. Szóval elegem lett és nem mentem többet sehova Vettem 2 drága bioccucot és azt használtam. De sajna a sok gyötréstől olyan lett az arcom este fürdés után mikor bekrémeztem, mintha pengével bevagdalták volna. Éjjel arra ébredtem hogy vakarom a homlokom, csomók voltak amiktől már megőrültem és elviselhetetlenül viszketett. Tiszta vörös lett az arcom, a szám körül piros és vastagon hámló. Nem bírtam tovább és elmentem orvoshoz. A doktor hamar le akart rázni de én kérdeztem és mondtam a magamét. Az illúziót vette el, mert már nem fog javulni jelentősen a bőröm. Felírt két gyógyszertári ott kikevert cuccot, nem bíztam benne de használt a viszketés már másnap elmaradt! Persze mindenkinek más baja van, én is azt hittem hogy a legjobbat teszem. Csak azért írtam le nektek hogy egy kicsit óvatosan a krémekkel nehogy oda jussatok mint én.
2007. dec. 17. 08:10

Ajaj!Sajnálom!Most mit fogsz tenni?Próbálkozol még vele,vagy abbahagyod?

Én még nem tapasztaltam változást,viszont a húgom száraz érzékeny bőrére nagyon jó!

2007. dec. 17. 00:53

Sziasztok.


Hát szomorú, de rosszabbodást kell, hogy közöljek. A kezdetben talán úgy tűnt, hogy javul (de így utólag szerintem, csak én szerettem volna azt hinni), de most egyre rosszabb. Már tiszta érdes a bőröm, meg tele van pici pattanásokkal, illetve egy jó pár nagy fájóval is. Talán még rosszabb is mint előtte. Lehet nem hagytam elég időt neki?! Már több mint 3 hete csak ezt használom. Smikknél is csak kifejezetten problémás bőrre valót használok.... :(

Remélem a nektek bejött :(


Anita

2007. dec. 10. 07:08
Elkezdtem használni múlt héttől a sószappant.Még a homlokomra is jöttek pattanások,pedig oda már évek óta nem nőtt egy sem.Remélem ez csak kezdetben lesz ilyen!
59. Tánczos Réka (válaszként erre: 46. - Apatifl)
2007. dec. 8. 15:46

Szia!


Azt megköszönném ha megírnád! Az email címem: tanczosreka@citromail.hu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook