Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit ajánlotok 2 éves fiamnak éjszakai köhögésre? fórum

Mit ajánlotok 2 éves fiamnak éjszakai köhögésre? (tudásbázis kérdés)


1 2
28. urbanszkyviki (válaszként erre: 25. - Malkata)
2011. nov. 18. 08:41
A nurofen nem gyógyszer? :O
2011. nov. 18. 08:40

Szia. :)

Én úgy tudom, az éjszakai köhögés leszálló betegség jele, így mindenféleképpen orvoshoz kell vinni. Van nálunk 3 gyerek - egyik kruppos, másik alig beteg, harmadik asztmás. De a doki mindig azt kérdezi mindenkitől: éjszakai a köhögés? Mert akkor általában gubanc van....:S

A mézről én is úgy tudom, nem károsítja a fogakat, mi is szoktuk használni. A stoda is nagyon jó dolog, nagyon sokszor beválik. A hagymáról és fekete retek levéről?? is hallottam nagyon sok jót, és a luuf balzsamot is sokan dícsérik - bár bevallom ezt azért nem merem kipróbálni. Ha száraz a levegő, ebszolút köhöghet attól is, de attól is, hogy éjjel nem tud az orra miatt rendesen lélegezni. Az orrát feltétlenül kezelni kell valamivel. Nálunk a nasivin nem sokat használ, mára eljutottam odáig, hogy csak kidobott pénz lett. :( Doki ajánlott helyette olcsóbbat, ez most nekünk nagyon beválik, Vibrocil orrcsepp - 1 éves kortól (a legkisebb nálunk 14 hós, ő kapta 2 hete). És starimar is nagyon jól át tudja mosni az orrjáratokat...

És jobbulást! :)

26. malkata (válaszként erre: 25. - Malkata)
2011. nov. 18. 08:38
ja és Luuf és orrszívás és csipkebogyó tea, citrom, paprika, méz:) Elvileg köhögésre nagyon jó a kalcium, így azt is kap.
2011. nov. 18. 08:37

Pár napja én 2 éves kislányom is köhög, tegnap doktornéni Ambroxolt javasolt nyákoldásra, mert a torkán nem látszik, hogy beteg, valahol lejjebb van a gond. Ha a torka lenne a ludas akkor lándzsás útifűt mondott volna.


Mivel neki nagyon fáj, egy-egy köhögési roham után sírt, így Nurofen szirupot is kap. Orrspraynek Nasicot javasolt a doki, de még nem váltottam ki, nem annyira taknyos. Ha fulladna (ahogy tegnap), akkor van receptünk hörgőtágítóra. Nem szívesen adok neki gyógyszert, a nyákoldót se:(

24. b-zs
2011. nov. 18. 08:36

nekünk meleg párásítónk van, Imetec, és kamilla teát szoktam bele főzni, majd azzal párásítok.

A hideg párásító miért jobb? nem mindegy, hogy hideg, vagy meleg?

23. Serry (válaszként erre: 18. - Milup2)
2011. nov. 18. 08:32

Mi is ezt használjuk.. illetve a hideg párologtatót. A fürdővizébe mindig teszek menta vagy eukaliptusz fürdősót. Éjszakára Baby luff hátra, mellkasra és homlokra.

Ha nem tudja fújni az orrát akkor rendszeresen szívjad neki... nehogy orrmelléküreg gyulladás legyen.

Éjjel ha köhög nyiss ablakot az is segít ilyen párás időben. S mindig félig ülő helyzetben. Magasabb párnán aludjon.

2011. nov. 18. 08:23
Lándzsás utifüvet én 2 napig attam neki, és teljesen megszűnt az éjszakai köhögése. Egyáltalán nem nyom el semmiféle tünetet, hanem meggyógyítja!
21. b-zs (válaszként erre: 4. - Fmagdi78)
2011. nov. 18. 08:23
ha éjjel úgymond értelmetlen száraz köhögése van, akkor Sinecod cseppek, de ez receptköteles. A dokink szokta így hívni, hogy értelmetlen száraz, ugató köhögés, mert nem hurutos, csak köhécsel a gyerek, nem tud aludni tőle. Ja, és az sem jó, ha túl meleg van éjjel a szobában.
20. b-zs (válaszként erre: 1. - Fmagdi78)
2011. nov. 18. 08:19
hívd fel a dokit, ő tudja leginkább.. Ha száraz köhögése van, nekünk mindig a Sinecod cseppeket javasolja, köhögéscsillapításra, napközben pedig én amroxol köptetőt szoktam adni, ha hurutos. NEkem az a tapasztalatom, hogy vannak köptetők, amelyek köhögésre nem ingerlik a gyereket (nálunk legalábbis), így nekem az ambroxol jön be. Sajnos így jártam az ACC-vel és a Prospannal is. Ha pedig napközben nem köhög, nem szakad neki, az sem jó, mert nem ürül ki. Este köptetőt már nem szabad a gyereknek adni, de gondolom ezt tudod.
19. csillus78.06.27 (válaszként erre: 3. - Fmagdi78)
2011. nov. 18. 08:02

Szia Magdi!


Régóta tart a köhögése, és száraz, vagy slejmes. Ha száraz, régóta tart, és nem csak akkor köhög amikor taknyos is, akkor gyógyszeren kívül ajánlok egy jó kis dolgot, egy próbát megér. Mondjuk nálunk krupposak voltak a gyerekek, és mindíg csak télen volt ez az éjszakai köhögés. Végy egy jó kis hidegpárologtatót a szobába. De hideget, ne meleget.

Az orrába meg csepegtess, csak sós vizes oldatot, a gyógyszertárban kapni, és szívogasd napjában többször is porszívóval. Muszáj, hogy kiürüljön mindíg, ha kicsi is van benne, nehogy a fülére menjen az állandó orrdugulás.

Beni fiammal a hadak útját megjártuk, és nem is hinnéd, milyen komoly dolgokat tud okozni az, amikor azt hisszük, hogy csak kicsit taknyos a gyeek, és alig van az orrában valami.


Sok sikert, és jobbulást!

18. Milup2
2011. nov. 18. 08:01

Stodal (homeopátiás szirup köhögésre)

Baby Luuf balzsam (hátára kell kenni, s köhögésre, orrdugulásra jó)- én a mellkasára is kicsit kentem annak ellenére, hogy nem oda ajánlják kicsiknél.

Nasivin (orrdugulásra)

És én készítek citoromos-mézes csipkebogyóhústeát neki ilyenkor..Immunrendszer erősítésre...Langyosan issza..



De azért gyerekorvosnak mutasd meg...

2011. nov. 18. 07:59
Meg egy amit hasznalunk: fekete retkeknek a kozepet kivalyuk, mezet rakunk belle es hagyuk par orat hagyuk.Enged egy levet, azt levet kel ini.
16. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 15. - Patyoma)
2011. nov. 18. 07:56
A mez nem karos a fogra.Tudom mit irok.
15. patyoma (válaszként erre: 4. - Fmagdi78)
2011. nov. 18. 07:50

a mi orvosunk már pár hónapos korában azt adatot velem a lányomnak, szerintem jobban lett tőle.

Baby Luuf balzsam (mellkasra kell kenni, segít felszakítania köhögést, könnyíti a légzést))

Vöröshagyma tea

Prospan szirup (Borostyán kivonat, ez csak két éves kortól adható, de szerintem pont annyira, ha nem jobban káros a fogaknak, mint a méz)

2011. nov. 18. 07:28

Nálunk ez orrfolyás nélküli éjszakai köhögés volt anno, kiderült, hogy laringitiszes volt a kisfiam.

Ezek a tünetek ködös, párás időben időnként visszatérnek általában hajnali 2 körül jön rá a köhögési roham.

Tehát mindenképp érdemes utánajárni, hogy mi okozza a köhögését.

Fűtési szezonban a párologtatás sosem árt, mert a száraz levegőtől is köhöghet.

De írtad, hogy meg van fázva, nem tudja az orrát kifújni. Mivel nekem 2 gyerkőcöm is gégészeti problémával küzd, mindkettőnek ajánlották a Sterimar orrsprayt, ami nekünk be is vállt.

De mindenképp az orvosra hallgass elsősorban.

2011. nov. 18. 07:25

Naturland légzéskönnyítő mellkas kenőcs


kicsinek is adható,kibírható ára van(700-800 asszem)

nekünk nagyon bevált

3-ból 2 asztmás és ez szokott segíteni

12. 92c7c20f7e (válaszként erre: 11. - Solmyr)
2011. nov. 18. 07:21

Hasonló a helyzet nálunk is. Most szedjük az antibiotikumot.


Hívd fel a gyerekorvost!

11. solmyr (válaszként erre: 1. - Fmagdi78)
2011. nov. 18. 07:13

orvos látta már?


az én fiam is csak köhögött, próbáltunk 2 féle kanalas orvosságot amik egy időre el is mulasztották a köhögését, de visszajött mindig (oviba jár így mindig találkozik vírusokkal, bacikkal)

a vége 1 hét antibiotikum lett

10. piac
2011. nov. 18. 06:55
Én a baby luuf balzsamot szoktam,csak a hátát szabad bekenni.Ha nincs jó a sertés zsír is.
2011. nov. 18. 06:54
Köszi! Várok még tippeket, egy óra múlva benézek ide. :)
2011. nov. 18. 06:49
Mezet citromal. Egy orvosno mondtta a tv-ben is(csaladi orvos) hogy nagyon sok esetben csak ezt ajanl a betegeknek.Kiprobalttuk.Hasznalt.A masik.Ha szaraz a levego(mint nallunk) mindig legyen egy labas viz a tuxelon.Nem kel forjon de legyen ott.
7. Brad (válaszként erre: 4. - Fmagdi78)
2011. nov. 18. 06:49
ja, akkor storno az elözö 2 valaszom ;)
6. Brad (válaszként erre: 5. - Brad)
2011. nov. 18. 06:48
de meg kell nezni hany eveskortol adhato, mert viszont azt nem tudom.
5. Brad (válaszként erre: 2. - Fmagdi78)
2011. nov. 18. 06:47
Hustensaft gyerekeknek!
2011. nov. 18. 06:46
Egyik gyógyszertárban a lándzsás utifű szirupot pl. nem ajánlotta még 3 éves kor alatt, mert elnyomja a tüneteket.
2011. nov. 18. 06:43
Néha adok neki mézet pár kanállal éjjel, segít is, de nem szeretném, hogy a foga kárára menjen.
2011. nov. 18. 06:42
Nappal alig köhög, egy picit taknyos, de fújni még nem tudja az orrát. A legjobban az éjféli köhögése aggaszt, de azt is tudom, hogy nem adhatok neki bármilyen orvosságot.
2011. nov. 18. 06:40
Mit ajánlotok 2 éves fiamnak éjszakai köhögésre?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook