Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Missed ab utáni lelki állapot fórum

Missed ab utáni lelki állapot (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
327. csillagcsáp (válaszként erre: 324. - Évanéne)
2013. febr. 14. 16:12

Ergam cseppet én is szedtem, hát hogy annak milyen szörnyű íze van...Tudom, tudom, ez a legkevesebb, be is szedtem szó nélkül, de közben befogtam az orrom :)


Gyógyteákat én is innék, de csak úgy, ha egy hozzáértő ember segít nekem, és nem saját kútfőből kell összeválogatni, mert annak rossz vége is lehet.


A barátcserjének lehet valami mellékhatása? Vagy bárki nyugodtan szedheti?

326. csillagcsáp (válaszként erre: 325. - Molly74)
2013. febr. 14. 16:09

Drukkolunk :)


Amúgy én is arra jöttem rá, hogy nem jó, ha nagyon rágörcsölünk dolgokra. Az utóbbi napokban több intéznivalóm is akadt, több a munka is, így kevesebb időm jut az agyalásra. És így határozottan jobban érzem magam. :)


Persze nem tökéletes, de jobb, mint pl. egy héttel ezelőtt. Bár tény, hogy nekem most ez az időszak a legrosszabb, mert ilyenkor már úgy érzem, jól vagyok, aztán jön egy ultrahang kép vagy babafotó ismerőstől, és máris kész a hisztéria...:(


Lehet nekem is tojnom kéne mindenre, és lesz, ami lesz. Sok befolyásom úgy sincs a dolgokra, ami meg tőlem telik, azt úgyis megteszem.


Szóval ezennel le van tojva minden.


:)

325. molly74
2013. febr. 14. 15:10

Jövőhét csütörtökön megyek az új dokihoz,drukkoljatok nekem,hogy jól sikerüljön.Már úgy érzem képes vagyok ezzel a témával foglalkozni.


Nekem 36 napra jött meg az első a második 28 napra,utána kétszer 27-re .De szerintem azért,mert egyáltalán nem foglalkoztam vele,nem görcsöltem rá.Már kezdem elhinni,hogy a szervezetünk működését egy részben a lelki állapotunk határozza meg. Jól lenne megtartanom ezt a "letojom" hozzáállást a terhesség alatt is.(Mármint nem a terhességet,csak az önmagam megfigyelését és az aggódást).

324. évanéne (válaszként erre: 321. - Csillagcsáp)
2013. febr. 13. 12:02

Igen, az orvos javasolta, merthogy a barátcserje nem csak a ciklust rendezi, de a fogamzóképességre is jó hatása van.

Nekem olyan dokim van mondjuk, aki teljesen jól elvariálgat gyógyteákkal, s csak akkor kemikáliáz, ha nagyon olyannak látja a helyzetet :-) Én ezért nagyon becsülöm! A teáktól, gyógynövényes cuccoktól soha nem volt még bajom, de pl. a missed ab után Ergam cseppet kellett szednem, az úgy felvitte a vérnyomásom, hogy hetekig nem tudott visszarázódni...

323. Missteria (válaszként erre: 322. - Csillagcsáp)
2013. febr. 13. 09:22
Nekem úgyanúgy sikerült peteérést számolnom így is :) Mondjuk én hőmérőztem, de egyből kirajzolódott a peteérés napja, még a 23 napos ciklusban is :) Szóval hajrá :)
2013. febr. 13. 08:57
Amúgy úgy látom, mindenkinek idő kellett, hogy beálljon a ciklus. Sajnos így tényleg nehéz peteérést számolni...
321. csillagcsáp (válaszként erre: 318. - Évanéne)
2013. febr. 13. 08:56
Évanéne, miért kezdted el szedni a premens tablettát? Esetleg az orvos javasolta?
320. évanéne (válaszként erre: 319. - Poszata01)
2013. febr. 12. 19:52
Nekem ez a mostani menses volt fura. Első nap csak némi rózsaszín váladék volt délután,aztán volt 2 nap közepes vérzés,majd 1 nap pecsételés. Ma az 5.nap van,mintha látszana némi rózsaszín a betéten,de... És számoljon az ember lánya így peteérést:)
319. poszata01 (válaszként erre: 316. - Csillagcsáp)
2013. febr. 12. 17:03
Nekem az első 33 napos volt, utána 30, aztán 28. És az első mensi "minőségileg" elmaradt a megszokottól, alig volt vérzés, az is csak 2-3 napig. Bár nálam a 28 napos ciklus ritkaságnak számít, mert sohasem volt napra pontos. Sőt, tavaly januárban 45 napos ciklusom is volt, utána májusban terhes lettem.
318. évanéne (válaszként erre: 316. - Csillagcsáp)
2013. febr. 12. 13:03
Nekem november 6-án volt a missed ab, decemberben, 35 napra meg is jött a mensesem, aztán januárban 30 napra, s most 29-re. Igaz, december óta szedek premens tablettát (barátcserjét) és szerintem az sokat segített.
317. Missteria (válaszként erre: 316. - Csillagcsáp)
2013. febr. 12. 09:43
Szió!Nekem teljesen összezavarodott sajna, először 32 napra jött meg utána 25 napra az utolsó pedig 23 napra!(előtte 28 napra jött)De utána már nem jött meg ;) Szóval nem jelent semmit ha kicsit összezavarodik a ciklusod!
2013. febr. 12. 09:02

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy Nektek a missed ab után hogyan alakult a ciklus? Hamar rendeződött minden, vagy azért voltak fennakadások a menstruációval?

315. évanéne (válaszként erre: 313. - Poszata01)
2013. febr. 9. 15:24
Tudod, a skótnak is azt mondta a jóisten, hozzásegíti a nyereményhez, de legalább egyszer vegyen egy sorsjegyet :-))))
314. poszata01 (válaszként erre: 302. - Évanéne)
2013. febr. 9. 12:12
Miért is nem lepődtem meg? Ez valahogy jellemző a Te humorodra! :-))))
313. poszata01 (válaszként erre: 312. - Évanéne)
2013. febr. 9. 12:11

Hát tudod, hogy van: kérjél és megadatik! Bízz benne, és LESZ! :))

Én így teszem! Aztán, ha megint pofánver az élet, majd kitalálok egy B tervet! :)

312. évanéne (válaszként erre: 310. - Molly74)
2013. febr. 9. 10:35

Az ám! :-) Tegnap a bementem a kicsikhez táncolni (néptánc) és elvétettem a lépést. A mellettem álló 4 éves Sára azt mondta "vááárj, majd én megtanítalak" :-)))))

Akkora haverok lettünk, hogy amikor eláradt, simán felmászott az ölembe, és 2 perc múlva elaludt :-)

Ott szuszogott az ölemben, én meg nyeltem a könnyeim. Megadja nekem a jóisten, hogy egyszer a saját gyerekem ölel majd így meg?

Jövő héten találkozunk egy házaspárral, akik örökbefogadtak két gyereket...

311. f08844d0fd (válaszként erre: 309. - Molly74)
2013. febr. 8. 15:05
Lehet igazad van. De ez akkor természetes, hogy magam hibáztatom.
310. molly74 (válaszként erre: 305. - Évanéne)
2013. febr. 7. 19:30
Fiatalok vagyunk és szépek mind,maradjunk ennyiben. :)
309. molly74 (válaszként erre: 308. - F08844d0fd)
2013. febr. 7. 19:28

Ne hibáztasd magad ezért!

Az első vetélésnél én beütöttem a hasam a kádba azért mentünk be a kórházba.Hiába mondták semmi köze hozzá ,nekem mégis lelkiismeret furdalásom volt.Amikor a második ment el akkor előző nap migrén rohamom volt,felhívta az ügyeletet ahol azt tanácsolták hívjak mentőt,de én inkább otthon maradtam.Valószínű,hogy egyiknek sincs semmi köze a történtekhez,mégis benne marad az emberbe,mi lett volna ha...Ezzel csak tönkre teszi magát az ember.

308. f08844d0fd (válaszként erre: 307. - Csillagcsáp)
2013. febr. 7. 17:43
Nem terveztünk még babát, a kicsi most múlt 1 éves. Épp most kezdtem el szedni a fogamzásgátlót. Valószínű, hogy attól ment el. 7 hetes volt. Sajnos tudom, hogy kicsit gondolkodnm kellett volna, mert a gyógyszert november 27-én írták ki. Akkor még nem voltam terhes. És én meg látatlanba elkezdtem szedni most.
2013. febr. 7. 17:07

Szia Noncsy!


Sajnálom, hogy Neked is van okod csatlakozni :(

Ezek szerint még az elején lehettél,ha még nem tudtál róla...Tervezett baba volt?

2013. febr. 7. 16:41
Üdv. mindenkinek. Csatlakozom én is a csoporthoz ha nem baj. 4-én úgy tudtam meg, hogy terhes vagyok, hogy elment a baba. :( Szerintem a körülményekhez képest egész jól bírom, de iszonyú minden nap úgy feküdni kelni, hogy mi történt. Szerencsére van két fiam már, így azért könnyebb.
305. évanéne (válaszként erre: 304. - Csillagcsáp)
2013. febr. 7. 11:20

Én ilyet senkinek nem mondok, hogy előtted az élet, mert nekem is addig mondogatták, hogy mindjárt 40 vagyok, pedig csak most voltam 30 :-)

Persze, hogy helyre fogsz zökkenni! Egyébként meg az a normális, ha fáj, aggódni, sajnálni azt kell, aki csak úgy túl tud ezen lépni.

2013. febr. 7. 08:38
Évanéne, 28 éves vagyok. Tudom, még előttem az élet, és olvasva az itteni történeteket, túl kell lennem ezen az egészen. Ha Nektek megy/ment, nekem is fog! :)
303. évanéne (válaszként erre: 299. - Évanéne)
2013. febr. 6. 20:39
Nem hónapos természetesen,hanem hetes... De úgyis értettétek.
302. évanéne (válaszként erre: 301. - Poszata01)
2013. febr. 6. 20:37
Ezt a mantrádat én is átvettem, de majdnem botrány lett:)piacnap volt,ismerősök jöttek babakocsival. Lement a kötelező kör, iszkoltam tovább,rákezdtem magamban,váltogattam magamban a baba,meg a babakocsi képét. Ééés a sarkon elém fordult egy roma család. Apu tolta a babakocsit. Tele lomokkal. Anya a purdét hozta. Fürtös,maszatos,hisztis kiscsaj. Ja,és a nagytesó is ott gyalogolt,mind a 4-5 évével,öntudatosan:)tök aranyosak voltak,én meg felröhögtem az utcán... Tuti dilisnek hittek:D
301. poszata01 (válaszként erre: 293. - Csillagcsáp)
2013. febr. 6. 19:40

Szia Csillagcsáp,


A "túlélésre" a tippem az, h találj vmi célt. Én gőzerővel tornázni kezdtem, EBBE legalább bele tudtam adni minden dühömet, amit a világ iránt éreztem.

Már sokkal jobban érzem magam, deeee még mindig nem vagyok túl rajta. Pont ezen a héten szültem volna. :((((

Illetve, amikor már-már azt hiszem, túl vagyok rajta, akkor jön valami, ami kiborít és padlón vagyok. Jó kis ingyen hullámvasút ez az egész.


A kismamák látványa: nekem picibabákat és babakocsikat volt nagyon nehéz látni. Hetekig sírtam, ha megláttam egy babakocsist az utcán. Aztán azt találtam ki, h ha ilyet látok, azt mantrázom magamnak: "nekem is lesz még ilyen, még szebb is!"

300. évanéne (válaszként erre: 296. - Molly74)
2013. febr. 6. 18:37
Győzike máig terpeszállásban vár a terepszálláson, Gizike pedig gőzekével gázol :-DDDDD
299. évanéne (válaszként erre: 293. - Csillagcsáp)
2013. febr. 6. 18:35

Nah, erre ugrok, amikor gyermektelen embert csesztetnek, hogy miért nincs még. Régebben azt szoktam erre mondani, senki nem jószántából kínlódik, nem kéne olyanban kotorászni, amiről nem tudnak.

Manapság kereken az a standard válaszom, hogy "azért, mert novemberben elvetéltem, kioperálták a méhemből a 10 hónapos, halott gyerekemet. Szeretnél részleteket is?" zavarba jönnek, elszégyenlik magukat, a hátam mögött persze jól kibeszélnek... de én már napi nagy adagban szedem a lesz@rom tablettát az ilyenek ellen :-) Mégis, mit képzelnek? Én akartam 40 éves koromig várni az első szüléssel?! Te hány éves vagy?

2013. febr. 6. 17:35
Köszi, igyekszem arányos is lenni :)
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook