Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Missed ab utáni lelki állapot fórum

Missed ab utáni lelki állapot (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
447. évanéne (válaszként erre: 446. - Molly74)
2013. ápr. 19. 08:18
Naugye!;)különben is: olyan nincs,hogy meghalt,totál nincs többé. Valahol,valamilyen formában VAN! Szóval figyel,segít,és ha hű önmagához,az orrodra is koppint:p
446. molly74 (válaszként erre: 445. - Évanéne)
2013. ápr. 18. 13:19

Megígérem neked,hogy pozitívan fogok gondolkodni.:)

Anyukám se adta fel én a sokadik terhessége voltam és lásd milyen szép nagy lánya lett! :)

445. évanéne (válaszként erre: 444. - Molly74)
2013. ápr. 18. 10:34
Nézd, én a munkám miatt is sokat foglalkozom kommunikációval, mélyen hiszek abban, hogy a negatív kommunikáció végtelenül kártékony, nagyon sok erőt, energiát visz el, és ez fokozottan érvényes az önmagunkkal való kommunikációra. Ha egy falnak háromszor nekifutsz, max a fejedet töröd be, de negyedszer sem fogod tudni megugrani. Tehát kerüld meg!
444. molly74 (válaszként erre: 443. - Évanéne)
2013. ápr. 17. 12:18

Köszi,aranyos vagy és teljesen igazad van.Bár ma egy kicsit tényleg megijedtem,annyira hányingerem van és fáj a mellem.Még egy hónap hátra van a próbálkozásig.

A vérvételeim eredménye tökéletes,van peteérésem és ez jó hír. :)Pedig 2 hónapja a mensim szinte csak barna,amióta Anyu meghalt.Szerintem amiatt van.

Már írtam párszor nem hiszek a hókusz-pókuszokban,,de abban igen,hogy a hormonok és az ember lelki állapota összefügg.

443. évanéne (válaszként erre: 442. - Molly74)
2013. ápr. 15. 20:58

Mi volna, ha nem próbálnád leállítani?

Úgy értem, mi van, ha adsz egy esélyt a tudatalattidnak?

Tudom, te nem hiszel ilyesmiben, de nincs vesztenivalód. Alkoss egy pozitív mantrát a fantáziádból, valami olyasmit, hogy "Megszületik a gyermekünk,boldog, kiegyensúlyozott családban élünk." Van az Agykontrollnak erre módszere, meg a pozitív gondolkodást tanító módszerekben is van erre gyakorlat... Én anno azt a mantrát kaptam, hogy "Megtalálom a hivatásom, megtalálom a párom, megtalálom önmagam..." és lőn, minden megjött szépen :-)A pasira olyan szinten fel voltam készülve, hogy polcot ürítettem neki a szekrénybe :-DDD


Nem az a lényeg, hogy elfogadj bármi olyan hókusz-pókuszt, ami idegen tőled, hanem az, hogy ne a küzdelem, a tagadás vigye az energiádat!

Nem tudod kiűzni magadból a gondolatot? Hát használd a magad javára! Az, hogy itt elmondod, racionálisan,a magad okos módján kezeled, már eleve jó, úgyhogy nem féltelek én téged! ;-)

442. molly74
2013. ápr. 15. 18:28

Ma voltam a második hormon vérvételen.Hát még mindig nem egyszerű pocakos nőket látni.Annyira irigy vagyok rájuk,hogy az már fáj.

Megint álterhes vagyok,hányinger,mell érzékenység,fájdogál a méhem plusz az agyam megpróbál meggyőzni.Arról fantáziálok,hogy babás vagyok,ettől pedig jó kedvem van.Hogy a fenébe lehet ezt leállítani?

Még nem is próbálkozunk,hátra van még a hycosy.

441. molly74 (válaszként erre: 437. - Évanéne)
2013. ápr. 15. 18:23

Akkor jó!

:)

Én ezt úgy fogom megoldani,hogy ikreim lesznek. :P

440. Szandra1111 (válaszként erre: 438. - Rocky)
2013. ápr. 15. 17:38

Megfogadom a tanácsodat...az önerősítés fog a fejemben járni!!! Egyébként barátnőm mondta, hogy megérti, ha úgy döntenénk, nem megyünk el.

Nehéz lesz, de úgy érzem egy barátnak osztoznia kell a másik boldogságában.

439. Szandra1111 (válaszként erre: 434. - Missteria)
2013. ápr. 15. 17:31

Először is gratulálni szeretnék a pocaklakóhoz! Remek hír. :) Biztos rendben lesz minden. Sok egészséget kívánok mindkettőtöknek.

Köszönöm, hogy megosztottad velem a happy enddel végződő történetedet és a biztatást!

A vizsgálatokban reménykedek most én is. Ebben a pillanatban úgy érzem más választásom nincs. Meg igyekszem összeszedni magam és valahonnan a mélyből visszahozni a felszínre hozni a pozitív gondolatokat.

438. rocky (válaszként erre: 431. - Szandra1111)
2013. ápr. 15. 08:08
Szia Szandra!Biztosan nagyon nehéz lesz lelkileg megélned a keresztelőt,de tudod,hogy szól a mondás:Ami nem öl meg,az Téged tesz erősebbé.Én többek közt ezt mondogattam a szülőágyon,hogy túléljem.A saját tapasztalatom az,hogy minél több ilyen helyzetbe kerültem,annál jobban és könnyebben kezeltem őket.Az elején szándékosan kerültem a kismamás-babás helyzeteket és amikor ilyenbe kerültem,sokszor sírva menekültem.Amikor viszont már szembementem a szituációkkal,nem menekültem el tőlük,sokkal jobban is kezeltem őket.Egyre erősebb lettem általuk.Tudom,hogy ez most Neked pokoli nehéz lesz,de hidd el,ha nem menekülsz el tőle,Téged fog erősíteni.
437. évanéne (válaszként erre: 436. - Molly74)
2013. ápr. 14. 18:48
Dehogy adom fel! Eredetileg arról álmodoztunk,szülök,aztán örökbe is fogadunk. De gyakran eszembe jut,hogy módosíthatnánk a sorrenden,vagy legalább is elindíthatnánk a folyamatot,megy az idő.
436. molly74 (válaszként erre: 432. - Évanéne)
2013. ápr. 14. 18:23
Ne írj ilyet,hogy örökbefogadás.Te vagy aki erőt ad nekem,hogy folytassam.Ha én nem adom fel akkor neked sem szabad.
435. évanéne (válaszként erre: 433. - Poszata01)
2013. ápr. 14. 18:04
Sajna nem becsület,hanem kapcsolat,és pénz kérdése,hogy ne folyton a sor végén kullogjon a babára váró,ez tény. A férjem most is szedi a gyógyszert,pedig tök féltem a kemikáliáktól,mert 1 veséje van.
434. Missteria (válaszként erre: 429. - Szandra1111)
2013. ápr. 14. 16:02
Szia!Sajnálom, amin keresztül mentél!Nem könnyű, nagyon nem, főleg egymás után átélni, tudom, mert velem is megtörtént!Első babánk áprilisban fogant, sajnos amilyen gyorsan jött (tabi abbahagyása után 2. hónapra),, olyan gyorsan itt is hagyott minket az 5. héten..spontán!Rá két hónapra már újabb pozitív teszttel a kezemben bíztam a csodában, h ővele nem lehet baj!felhőtlenül örültem boldog voltam, táppénzre mentem, de a 10. héten megállt a szíve, így műtét lett a vége :( Egy világ omlott össze bennem. Ekkor mondtam, h most elég, addig nem lépünk bele újabb babaprojectbe, míg nem tudm mi a baj!3 hónap pihit javasolt a dokim műtét után, nem is a fizikai sebek miatt, hanem a lelkiek miatt, mert nagyon nehezen dolgoztam fel!Ezt a 3 hót arra szántuk h kivizsgáltattuk magunkat, el mentünk genetikai és immunológiai kivizsgálásra, ahova mire bejutottunk már babát vártam, lejárt a 3 hó és egyből jött az újabb baba!A doktornőnk egyből vérhígító gyógyszert adott, vény nélküli a babára teljesen ártalmatlan, a méhlepény vérellátását erősíti, valószínű ez is volt a baj h túl sűrű a vérem, és a méhlepény hajszálerei elzáródtak, és ettől halt el a babánk!Szal ez elejétől szednem kell ezt a gyógyszert a 28. hétig!Nem mondom, h mindenkinél ez a baj, de egy próbát megér!Astrix a gyógyszer neve, vagy aspirin protect ezt is szokták adni, persze orvosi felügyelettel, hiába vény nélküliek!Most 19 hetes vagyok, a kis Hannánk már ficereg a pocakomban!Nem szabad feladni soha!Én ezeket a vizsgálatokat ajánlom a doktornő szerint nagyon sokszor csak ennyi a baj!
433. poszata01 (válaszként erre: 432. - Évanéne)
2013. ápr. 14. 13:48

Akkor lehet h inkább a párodnak kéne egy kis erősítés. Nem folytatjátok a Clostit? Mármint, hogy csak Ő. Vaaaagy..... asszem férfiaknak van vmi Maca Vibe, de lehet hogy nem jól írom a nevét sem, az nem lehet h jó lenne?


Ha meg örökbefogadáson gondolkoztok, nemtom Nálatok hogy megy a dolog, de van 1 barátnőm, ők 3 évet vártak egy örökbefogadható gyerekre. Már úgy értem, miután keresztülmentek mindenféle felkészítő tanfolyamon, és a gyámügytől is zöld utat kaptak h alkalmasak. Már majdnem kicsúsztak az időből (mert asszem 3 v 4 évenként meg kell ismételni a procedúrát, ha még mindig örökbe akarnak fogadni), asszem fél évük volt hátra, amikor szóltak h van egy bébi. Csak azt akarom ezzel mondani, h nemtom Felétek hogy megy az ilyesmi, de én a csajszi helyében addig izzítottam volna a kapcsolataimat (önkormányzatnál, politikai vonalon stb.), amíg el nem jutok vkihez aki hathatósan tud segíteni h "meggyorsítsa" a dolgot. Szép dolog a becsületesség, meg a "kivárjuk a sorunkat"-magatartás, de vannak dolgok, amik kis hazánkban ne mennek némi protekció nélkül.

432. évanéne (válaszként erre: 428. - Poszata01)
2013. ápr. 14. 11:38
Á,hacsak nem talál bennem egy marék cisztát,miómát,mélyen hallgatok!:)alapvetően a férjemnek írta a doki a clostit,mert határérték alatt van a spermaszáma. Teák... Túl vagyok a cickafarkon,a palástfűn,a málnalevélen,szedem a barátcserjét... Az elmúlt éveim erről szóltak,merthát nálam semmit nem találtak. Petevezetők átjárhatók,peteérés van,nyálkahártya tökéletes. A párom 1hónapja szedte a clostit,amikor terhes lettem,ez akár véletlen egybeesés is lehetett. A 10.héten vetéltem el,azóta megint semmi. A teákat iszogatom. Megszagoltam a méhpempőt. Azért az mindent visz!:Dde arra is bepróbálkozom talán. Bár,egyre inkbb foglalkoztat az örökbefogadás gondolata.
431. Szandra1111 (válaszként erre: 430. - Rocky)
2013. ápr. 14. 10:48

Köszönöm szépen a bátorító szavakat. Sokat jelentenek. Nagyon erős nő vagy, le a kalappal előtted.

Jövő vasárnap keresztelőre kell mennünk barátnőmékhez. Nagyon szeretem őket, de ez őrült nehéz lesz. Másik barátnőmék is ott lesznek, ott 1 éves a pici. Baráti körben, csak nálunk nincs még baba. Olyan nehéz.

Párom, olyan szinten áll mellettem, hogy az valami hihetetlen. Pedig ő is nehezen éli meg ezt az egészet. Nem is tudom, hogyan köszönjem meg neki.

Az már jó, ha az eredményeidből kimutatható valami, legalább el tudtok indulni valamerre. Gondolom hosszú még az út.

Ami engem illet, pénteken a doktornő szervezte telefonon a másnapi műtétet, meg kapcsolatban volt a genetikai laboratóriummal, így a jövőbeni lépéseket nem részleteztük tulságosan. Most az a helyzet, hogy az abortusznál vett minta genetikai vizsgálatra lesz elküldve. Ennek több hét az eredménye. 10 nap múlva megyek ellenőrzésre, majd akkor szeretnék sort keríteni a hogyan továbbra. Amit tanácsol, azt végigjárjuk. Más választásom most nincs. Ahogy kivettem a soraidból ezzel te is így vagy.

430. rocky
2013. ápr. 14. 08:58
Szia Szandra!Én is sajnálom a Veled történteket!Hinned kell,hogy felállsz,ahogyan én is felálltam,és maximálisan együttérzek Veled!Most még nagyon friss az újabb fájdalmas élmény,de menned kell előre,természetesen a gyász folyamatát megélve!Nálad milyen vizsgálatokat kértek?Nálam kettő vizsgálatnak már biztos,hogy rossz az eredménye,így talán közelebb kerülünk a megoldáshoz,de az eredményekkel csak jövő héten megyek vissza az orvoshoz.A pajzsmirigyemmel biztos,hogy gond van.A munka miatt érzett aggodalmad is teljesen megértem,én sajnos elvesztettem a munkám,igaz,hogy nem rúgtak ki,de nem vártak tovább arra,hogy talpra álljak.Nagyon-nagyon Veled érzek,és ha tudok Neked segíteni,írj!Hidd el,hogy lesz gyermekünk!!!!!!
2013. ápr. 14. 07:59

Sziasztok, az előbb főztem egy kávét és leültem a számítógép elé. Olyan lelki állapotban vagyok, hogy nem is tudom mit kezdjek magammal, így hát gondoltam írok nektek. Mint itt oly sok mindenkié, az én történetem is egy sok-sok fájdalommal, könnyel teli mese.

2012. szeptember 14-én volt spontán vetélésem. Szörnyű volt. Akkor voltam 7 hetes terhes. Műtét nélkül lezajlott minden. Lelkileg a poklok poklát jártam meg...de tudom, ti tudjátok milyen ez.

Idén március elején ismét megajándékozott a sors egy pozitív teszttel. A múltkori "eset" miatt, 5. héttől nem mentem dolgozni. Teljesen stresszmentesen és boldogsában, telistele pozitív gondolatokkal álltam a második terhességhez. Előző vetélés miatt utrogestant kaptam. Erre ismét megtörtént a tragédia...pénteki vizsgálaton kiderült nem fejlődik a magzat. Ekkor voltam 7 hetes és 5 napos. Tegnap reggel meg is volt a műtét.

Én tényleg nem tudom, hogyan tovább?! Fel lehet ebből "állni"?

Muszáj hinnem benne, hogy valaha nekem is lesz gyerekem, csak most nagyon nehéz!!! Most, a második vetélés után, 30 évesen, sokkal kilátástalanabbnak látom az egészet. Nagyon el vagyok keseredve... Nemhogy aludni, egyszerűen már gondolkodni sem tudok.

Ez most a legkisebb gondom, de munkahelyre hamarosan vissza kell mennem, na persze, ha lesz még hova. Ott is a létszámleépítésről szól minden egyes nap. Katasztrófa az egész.

Az előbb olvastam el Rocky történetét. Végig potyogtag a könnyeim, ahogyan haladtam előre mondatról mondatra.

Kedves Rocky, nehéz hozzáfűzni bármit is ahhoz, amiket leírtál. Nagyon sajnálom ami veled történt. Kérlek nézd el nekem, hogy nem találom a megfelelő szavakat, amivel bátorítani tudnálak. Légy erős!!!!

Az én történetem semmi a tiédhez képest.

Remélem a vizsgálatokból sikerül majd kideríteni valamit. Én is vizsgálatok előtt állok, úgy érzem, ez az egyetlen, amibe most kapaszkodni tudok...ha érted, hogy értem...

2013. ápr. 13. 11:59

Nah, hát így viszont bölcsen hallgass a Clostiról, ne szedd tovább, és ártatlanul kérdezz rá, segítene-e Nektek. Vagy tud-e a dokid vmi mást. Mert persze, persze, normális az is, ha 1 évig nem jön össze a baba, de azért 39 évesen az ember már nem szívesen vár 1-2 évet, ha nem muszáj, tudom.

Ha a rosszízű teák Neked nem jönnek be, nem akarod kipróbálni a Mastodynont? Ez homeopátiás csepp, elvileg a premenstruációs tünetek enyhítésére van, de nőgyógyászok kifejezetten szokták javasolni fogamzássegítésre is.

427. évanéne (válaszként erre: 424. - Poszata01)
2013. ápr. 13. 09:14
Lehet,bár ezt a fajta érzést,amikor a méhemet egyszerűen nagynak,keménynek érzem a hason fekvéshez,a terhességemkor éreztem először. Valahogy a fáj a hasam,nem jó sehogy más érzés volt:)őszintén szólva én most egyáltalán nem vagyok csalódott,megkönnyebbültem,hogy nincs semmi bajom. Nekem rendesen szokott mensesem lenni,ha nem is jött meg a 28.napon,akkor is tuti jelei voltak,hogy meg fog jönni... Hiába,így jár,akinek rossz a lelkiismerete:)nem kalózkodom többet!
426. poszata01 (válaszként erre: 425. - Évanéne)
2013. ápr. 13. 08:01

Hát.... kár. :( De azért már ez is valami, legalább Ciklusod VAN!

Amúgy, ez a has-érzékenység sztem Nálad igenis mensi előtti tünet, vmelyik hónapban már volt ilyen "nembírokhasonfeküdni"-érzésed megjövés előtt.

425. évanéne (válaszként erre: 424. - Poszata01)
2013. ápr. 12. 15:15
Halleluja!:)megjött a mensesem. Még csak pecsételget,de megjön. Nem görcsölök,semmi tünet. De hálisten megjön.
2013. ápr. 12. 12:51

Hát drukkolok. Addig is, míg nem lát orvos, jobb ha azt gondolod, csak a Closti miatt szórakozik Veled a ciklusod. Ha még is van baba, így még jobban fogsz örülni. De ha meg nem, akkor nem leszel annyira csalódott. Azért hétfőn reggeli pisiből még tesztelj egyet, hátha....

Hétfőn várjuk a híreket!!!!!

423. évanéne (válaszként erre: 421. - Poszata01)
2013. ápr. 12. 11:34
A teszt negatív. Hétfő délután megyek dokihoz. Se hasfájás,se egyéb. Majd kiderül...
2013. ápr. 12. 10:55
Bizony, várjuk az eredményt!!!!
421. poszata01 (válaszként erre: 419. - Évanéne)
2013. ápr. 12. 10:16

PÉNTEK VAN!!!!!!


Évanéne, teszteltél már?? És ha nem, mi az eredmény? Jelentkezz, kíváncsi vagyok!! :-))

420. rocky (válaszként erre: 416. - Csillagcsáp)
2013. ápr. 10. 19:27
Kedves Csillagcsáp!Nagyon köszönöm a soraidat,jól estek az együttérző szavak!Szép napot Neked!:)
419. évanéne (válaszként erre: 418. - Poszata01)
2013. ápr. 9. 10:53
Igazság szerint én ezeket a dolgokat nem is korai terhességnek, inkább kínlódósan készkelődő mensesnek értelmezem. Az egyetlen, ami mensesnél nem szokott lenni, hogy nem tudok hason feküdni, olyan "tele van" a hasam, s hogy ez a méhem érzékenysége, azt csak onnan tudom, hogy apa az este bepróbálkozott, de fájdalmas tapasztalat volt, szegény tök megijedt:-)
2013. ápr. 9. 10:32

Csillagcsáp,

Köszönöm a bíztatást. Igen, sajna kicsit aggódósabb vagyok most, de remélem elmúlik majd a 20-24. hét után.


Évanéne,

Egyébként ezek a kora terhességi tünetek nagyon nem megbízhatóak ám! Mert annyira enyhék, hogy az ember pszichésen is tudja érezni. Tavaly év elején volt egy 45 napos ciklusom, minden terhességi tünetet éreztem, mégse volt semmi. (Akkor még védekeztünk is, tehát nem is igazán értem, miben bíztam...)


Tudom, hogy ezt a legrosszabb most megtartani, de türelem, és kivárás - most csak ezt tudod tenni. És ahogy írtad, pénteken tesztelj még egyet.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook