Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Missed ab utáni lelki állapot fórum

Missed ab utáni lelki állapot (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
417. évanéne (válaszként erre: 416. - Csillagcsáp)
2013. ápr. 9. 08:29
Aranyos vagy,szívderítő az optimizmusod:)én arra a következtetésre jutottam,hogy a clostilbegyt kitolta a ciklusom,majd meglátjuk,eredményesen,vagy sem. Hosszú lesz ez a hét:|
2013. ápr. 9. 08:25

Sziasztok!


Először is, Rocky, őszintén sajnálom, ami történt...Igazából nem is tudok erre mit mondani, mert magamból kiindulva tudom, hogy ilyenkor bármit mondanak, kevés, sokszor zavaró. Inkább bölcsen csendben maradok, és lélekben együttérzek Veled...


Poszata01, örülök, hogy minden rendben van a babával, kitartást még ehhez a pár héthez, és utána már talán kicsit nyugodtabb leszel.


Évanéne, szívből DRUKKOLOK! :)

Tudom, hogy a legutóbbi teszt negatív lett, de hátha...

2013. ápr. 9. 07:54
Reggel lerohantam a patikába,vettem tesztet. Szándékosan kis egyszerűt. Negatív. Menses sehol,tehát pénteken csinálok még egy tesztet,és bejelentkezem a dokihoz,jövő szerdára. Mondjuk tegnap este óta nem fájt a hasam,bár a méhem kimondottan duzzadt. Érdekes...
414. évanéne (válaszként erre: 413. - Poszata01)
2013. ápr. 8. 21:51
;) Egyáltalán nem zavartál össze,sőt! Ezekkel a fogalmakkal sokkal többet dobálózunk szerintem,mint amennyire ténylegesen infónk lenne. Ezeken az oldalakon ti,tapasztaltak sokkal kevesebben vagytok,mint mi,a vágyódók. Szóval köszi!:)
413. poszata01 (válaszként erre: 412. - Évanéne)
2013. ápr. 8. 19:40

Erre azért nehéz válaszolni, mert minden terhesség más. Az első gyerekemnél a "lappangás" időszakában rettenetesen erős görcseim voltak, erősebbek, mint a sima mensisek, bár sztem az beágyazódás lehetett. Most is voltak erős görcseim a nemvárt előtt 1 héttel, 2 napig. (mivel tudom, mikor volt pé, tudom h ez a beágyazódás volt). És MOST "mindjárt megjön"-érzésem nem volt, csak cicibizsergésem.

DE, hogy a kérdésedre válaszoljak, a "mindjárt megjön" inkább olyan, mintha picikét fel lennél fázva. Ha a mensigörcs 5ös, akkor ez 2-es, inkább csak a mensigörcs eleje, amikor úgy érzed, "namost kezd el görcsölni és megjön", de nem jön. A hasad meg, mintha fel lennél kicsit puffadva, ez is mint mensi előtt, csak ilyenkor nem kemény és görcsös, hanem be van puhulva a méhed. De mondom, nem mindig ugyanolyan mindenkinél, és egyénenként 1-1 terhességnél is lehet más és más.


Kielégítettelek vagy még jobban összezavartalak? :-)

412. évanéne (válaszként erre: 411. - Poszata01)
2013. ápr. 8. 18:36
Ha egy átlagos menses görcsöt tizes skálán ötösnek veszünk,akkor a "mindjárt megjön" érzés milyen erős? Azért jutott ez eszembe,mert anno a terhessegemkor is fájt a hasam, de akkor is inkább jobb oldalon éreztem,de mindenki azzal intett le,hogy ez normális,ne parázzak.
411. poszata01 (válaszként erre: 409. - Évanéne)
2013. ápr. 8. 15:22

Nnna, hát a halvány pozitív is pozitív!!!!!

Szóval, akkor eddig 1:1, hát tényleg várom a döntőt holnap! :))



Én is érzem h a 39 már necces kor (én most májusban töltöm), de azzal nyugtatom magam, h anno anyáink, nagyanyáink is szültek még ennyi idősen. Oké, nem az elsőt, meg levénkurvázták őket érte, dehát akkor is szültek, na.

Fizikailag talán jobban megterhelő, mint 25 évesen, meg azt mondják, a kromoszóma-rendellenességek veszélye nagyobb, DE azt meg lehet szűrni, és én bízom és hiszek benne, hogy 40-hez közel is lehet egészséges gyereket szülni.


Az ismerősök szülései: tudom, milyen ez. Én is a bőrömön éreztem, érzem. Épp tegnap voltunk babalátogatóban egy ismerősnél, aki januárban szült (én 3 héttel később, februárban szültem volna). Emlékszem, zokogva írtam a válasz sms-t, amiben a baba születéséhez gratuláltam. :((

És nem tudom, elmentünk volna-e babanézni, ha nem vagyok terhes. De lehet, hogy nem. Még így is, uralkodnom kellett magamon egy kicsit, mert egyszerűen NEM TUDTAM úgy nézni arra a babára, hogy egy kicsit ne sajdult volna bele a szívem, hogy "bakker, ekkora lenne az enyém is!" Persze szép gondolat, hogy felejtsük el, ami volt, de sajna nem tudok úgy tenni, mintha ez a tavalyi veszteség ne történt volna meg. :((

Még így is, hogy babás vagyok, azt hiszem, AZT az élményt soha nem felejtem el. :((


És nem mondom h hülyeség a Closti, mert nem biztos h én nem tettem volna meg a helyedben. Na, mindenképp menj dokihoz, és tessék hivatalos úton kérni valami fogamzószert a szépszeműtől!!!! Már persze csak akkor, ha most mégse vagy terhes. :)

2013. ápr. 8. 13:27

Elkalandoztam :-)

Azért lepett meg a digitális, mert az ősszel az volt az egyetlen, négy másik között, ami egyértelműt és pontosat mutatott :-)

409. évanéne (válaszként erre: 408. - Poszata01)
2013. ápr. 8. 13:24

Volt hát!

Tény, hogy olyan halovány volt, hogy az ablakhoz mentem megvizslatni, tényleg ott van-e, de ott volt, és a zuram is látta, pedig szándékosan nem mondtam neki semmit, csak megmutattam. Mondjuk én még nem láttam szellemcsíkot, csak olvastam másoktól, hogy létezik ilyen, de már hajlamos voltam azt hinni, hogy azt láttam.

Mondjuk ez a tegnap reggeli digitális teszt meglepett. Az elmúlt 2-3 évben tök összevissza volt a mensem, a doki szerint nem volt vészes, hormonálisan kár lett volna beleavatkozni, mert megjött minden hónapban 30-35 nap között valamikor. Aztán novemberben életem első babavárása, kb 10 hetesen missed abbal végződött. Onnantól viszont tök rendszeres volt a mensesem, 28-30 napra megjött minden hónapban. Csütörtökön volt a 28. nap, de ugye bekavartam magamnak a Clostylbegittel... Mondhatod, hogy hülyeség, én is tudom. De januárban 40 leszek, hiába nem kor, meg lehet mindenféle vígasz-közhelyeket puffogtatni, a lényeg akkor is az, hogy első gyerekhez biza ez már necces kor. Szóval... el kell döntenem, meddig megyek el, és sajnos ebben az eszem és az ösztöneim baromi nehezen találják meg a szinkront :-)


Most hatalmasodik azoknak a pocija, akikkel nagyjából együtt szültem volna, kb 1 hónap múlva... Szívszorító látni őket. Várom a babáikat, minden jót kívánok nekik, s közben meg a miénkkel beszélgetek: kicsi csillag, miért hagytad itt anyádat? nagyon szeretlek...

408. poszata01 (válaszként erre: 407. - Évanéne)
2013. ápr. 8. 13:01

Nah, hát akkor most mégiscsak volt csík???? Hm... mostmár én is várom a holnap reggelt!!! :-)


Amit az üzid második részében írtál... ettől ne ijedj meg, nem csak a Te embered ilyen. A férfiakból egész egyszerűen hiányzik ez a panel. Ha viszket, megvakarják - nekik ilyen a világ. :)) Nekem MINDEN terhességemnél az volt h az első harmadban nem nagyon értette a férjem, mitől vagyok fáradékony, mikor a baba még alig pár centis....

407. évanéne (válaszként erre: 406. - Poszata01)
2013. ápr. 8. 12:30

Ha csak az én kezemben lett volna az a teszt, azt mondanám, bebeszéltem magamnak. De reggel a párom épp azt a kérdést tette fel nekem, hogy " lehet csík akkor is, ha nincs baba, tudom, na de annak nincsen színe, semennyi se..." és ebben igaza van.


Pedig amúgy meg olyan kis kuka ám, olyan, mint egy kisgyerek. Amit nem lát, annak a létezéséről hajlamos megfeledkezni:-) Az első terhességnél lehettem úgy 6 hetes, tök jól voltam, de már két hete tudtuk, hogy babás vagyok... Szóval elém penderült az én emberem az építkezésen, hogy ugyan már, kapjam meg a nemtommilyen láda végét, vigyük ki :-) Mondtam neki, kiscsillag, nekem nem kéne emelgetni ám! És látszott, hogy nem érti :-)))Aztán összerakta, elnézést kért, de este azért még megkérdezte, hogy akkor én most már annyira terhes vagyok, hogy semmit nem emelhetek, csinálhatok? :-)))))

2013. ápr. 8. 11:54

Helyes! Férjecskének mondd meg, h zárja el a páncélszekrénybe a tesztet, és nyelje le a kulcsát! :))


Én mindig a legolcsóbb teszteket használtam, bár volt olyan is, ami annyira bosszantóan keskeny volt, hogy ékszerészkukker kellett volna az értelmezéshez. A tavalyi terhességnél az 5. teszt mutatta ki, kb. 1,5 héttel a mensi után, hát gondolhatod.... Most meg, az első teszt nagyon-nagyon halvány csíkos volt (28. napon), és utána 2-3 nappal már erősödött. Szval, ha VAN valami, annak holnap látszania KELL!!!!

És, ha biztos vagy benne h az első tesztnél LÁTTAD a halvány csíkot, akkor azt is feltétlen mondd el a dokidnak, ha majd mész hozzá!

405. évanéne (válaszként erre: 404. - Poszata01)
2013. ápr. 8. 10:18

Nem, természetesen nem nevetlek ki érte. Félelmetes is lenne ez a világ, ha nem hihetnénk a túlsó part segítségében, magányosak lennénk...


Anyukám mesélte, hogy amikor a születésemkor élet-halál között volt, egy szép, kék szemű nővérke vigyázott rá, akit aztán soha többé nem látott, és a többi nővér, orvos sem tudta megmondani, kire gondol, kit keres.


Ma reggel, felkelés óta fáj a hasam, mintha meg akarna jönni... Dokihoz nem jelentkeztem még be, várok. Ha péntekig se jön meg, akkor kérek időpontot. Ha cisztát, miómát, vagy hasonlót lát az UH-n, természetesen elmondom a clostot, ha csak simán terhességet lát, akkor is elmondom, ha nem lát semmit, én se mondok semmit :-)


Nem vettem tesztet, hogy ne essek kísértésbe. Úgy gondolom, munkából hazafele veszünk a férjemmel együtt, rá bízom, hogy dugja el, nehogy éjjel "rohamomo" legyen :-) És holnap reggel majd meglátjuk...

404. poszata01 (válaszként erre: 403. - Évanéne)
2013. ápr. 8. 09:47

Én jól vagyok, bár a múlt héten volt egy kis pánik. Volt egy kis maszatoló vérzésem, de aztán magától elmúlt, a dokimmal rögtön randit beszéltünk meg a kórházban, megnézte, minden ok a babával. Kicsit feszül és enyhén keményedik a hasam, ezért kértem engedélyt tőle h folyamatosan szedhessem a Mg-ot. Most sokkal jobb. Már 15 hetes vagyok.... még el kell telni 8-9 hétnek, hogy megnyugodjak, most nagyon féltem ezt a babát, de azért igyekszem uralkodni magamon.


Neked el merem mesélni, mert egy indigó talán nem nevet ki érte, de a vetélés után minden nap, lefekvéskor gondolatban megköszöntem az "Égieknek" a férjemet, a gyerekeimet, hogy egészségesek vagyunk, és együtt vagyunk. (Egészen sokára tudtam odáig eljutni, hogy meg tudtam köszönni, hogy a kisfiam 20 hétig lubickolt a pocakomban.)

És ezek után "kértem" az égiektől, hogy születhessen még egy babánk. Most is ezt szoktam csinálni, ha nagyon elragadna a félelem: megköszönöm az eddigieket, és Kérem, hogy ez a baba egészségesen megszülessen.

Lehet, hogy hülyeség, de engem megnyugtat, és már ez is valami. :-))


De most Rólad: teszteltél újabbat? Dokihoz mikor mész? Mesélj el neki mindent (ha nem lettél terhes, akkor a clostit ne).

403. évanéne (válaszként erre: 402. - Poszata01)
2013. ápr. 7. 14:32

Köszönöm, aranyos vagy! :-)

De inkább arról beszéljünk, te, TI hogy vagytok? :-) Hány hetes is vagy most?


Ez a tesztelős dolog az első terhességemnél is problémás volt, igazság szerint azért bíztam a digitálisban, mert negyedik tesztként az mutatta ki anno, hogy igen, tényleg 5 hetes terhes vagyok :-) Az első csík halvány volt, a második negatív, a harmadik negatív, de 20 perc után észrevettünk mégiscsak egy halovány második vonalat... másnap vettem a digitálist, és az egyértelműt mutatott.


De úgy látszik, most megtréfált bennünket az ostoba remény...

2013. ápr. 7. 14:06

Mindenképp csinálj egy másik fajta tesztet!

Vagy tényleg csak "becsaptátok" magatokat, mert annyira szeretnétek látni azt a 2 csíkot, vagy a második teszt hibás volt, és babás vagy! :) Vaaagy mégiscsak volt egy kémiai terhesség. Remélem nem az utóbbi... :(

Akárhogy is lesz, mindenképp menj el a dokidhoz, ahogy tervezted, és vagy a terhességet állapítja meg, vagy megbeszélitek hogyan lehetne megsegíteni egy kicsikét a fogantatást.


Drukkolok!!!!!

401. évanéne (válaszként erre: 400. - Poszata01)
2013. ápr. 7. 13:25
Talán csak csíknak láttunk egy szellemcsíkot mindketten az első teszten a férjemmel. Nem tudom. Nagyon szeretnénk babát,talán becsaptuk magunkat,mindketten.
2013. ápr. 7. 13:07

ÓÓóó.... dekáááár :-(((

Pedig az első pisis teszt az tuti, főleg 31. napon. A görcsölgetés normális ilyenkor, akkor is, ha van terhesség!

Várj 2-3 napot, ha nem jön meg, csinálj egy másik fajta tesztet.

Reménykedjünk, hogy kifogtál egy hibás tesztet...

2013. ápr. 7. 12:37
Ma van a ciklusom 31.napja. Menses sehol,bár néha tompán fáj a hasam,percekig. Ma hajnalban megint teszteltem. Negatív lett. Nem értem. 5kor felébredtem,első pisis teszt. Egy könnycseppem sem volt, nem tudnék érzelmet megfogalmazni. Egyszerűen visszafeküdtem, és rögtön el is aludtam,10-ig. Akkor is csak a telefoncsörgés ébresztett fel. Hát,nem értem... Talán a gyógyszerek kavartak be.
398. poszata01 (válaszként erre: 396. - Évanéne)
2013. ápr. 7. 09:30

Úúúú hát ebből még lehet karácsonyi bébi!!!!!

:-))))

Naggyon jóóóó!!!!! :))

És csatlakozok Missteriához: megismételted már a tesztet???? Hm????? Mostmár a 25-ös érzékenységű is ki kell mutassa, a nap bármely szakában!!!!

397. Missteria (válaszként erre: 396. - Évanéne)
2013. ápr. 7. 09:18
Dejóóó!Halkan gratulálok Neked :) És nagyon drukkolok, h minden oké legyen :) Teszteltél azóta már megint?
2013. ápr. 5. 19:11
Csajok,totál izgalomban vagyok! Tegnap volt a ciklusom 28.napja. Minden hónapban ilyenkor kezdtem zizegni,hogy hátha... Általában ellőttem potyára egy tesztet,másnap megjött a mensesem. De ma... A 10-es érzékenységű tesztem esti pisivel nagyon halovány rózsaszín lett. Legszívesebben ágyban maradnék 9 hónapig:)azért holnap veszek egy másik tesztet...
395. rocky (válaszként erre: 394. - Molly74)
2013. ápr. 5. 10:08
Pontosan ezt érzem,amit Te.Az első pozitív tesztnél felhőtlen boldogságot éreztem,igazából meg sem fordult a fejemben,hogy valami baj történhet.A másodiknál is nagyon örültem,és próbáltam nagyon pozitívan gondolkodni,pont az előzmények miatt,és titkon reméltem,hogy azok után ami történt,nem kapok az élettől még egy akkora pofont.Naiv voltam,mert kaptam...Most újra bizakodnék,de már sokkal több kétely és félelem lenne bennem,és az érzés,amit leírtál,hogy most,most talán sikerül...
394. molly74
2013. ápr. 4. 20:28

Talán azért érzek újra így,mert megint vágyom arra hogy terhes legyek.Október óta el sem tudtam képzelni.Csak élveztem,hogy végre nem vagyok beteg,nem kell idegeskednem.A második terhességem szőrnyű volt,állandó vérzések,görcsök,a végén már járni is alig tudtam olyan gyenge voltam.

Végig tudtam,hogy valami nem stimmel,de a dokim már ki volt rá m akadva hogy megint bementem hozzá a kórházba.Nem tudom képes vagyok-e újra belekezdeni.Másnak a pozitív terhességi teszt öröm és annak a ténye,hogy anya lesz.Nálam csak egy esély,hogy hátha most sikerül.

393. rocky (válaszként erre: 392. - Molly74)
2013. ápr. 3. 18:58
Molly!Ez egyáltalán nem ciki,mint az előző üzenetemben írtam,ez a gyászfolyamat természetes része.Én is teljesen ezt éreztem,mint Te,nagyon nehéz helyzetekbe kerültem miatta.Egyszer,közvetlenül a Babák elvesztése után mentem kontrollra,és a váró tele volt azokkal a kismamákkal,akikkel pár hete még boldogan tervezgettünk.Szerettem volna,ha megnyílik alattam a Föld,olyan rosszul voltam,a védőnő meglátott milyen állapotban vagyok és behívott soron kívül.Bent az orvos előtt kitört belőlem a zokogás és alig tudtam abbahagyni.Sok hasonló helyzetet éltem meg,de mostanra már elég jól kezelem őket.Sokszor nagy önuralom kell hozzá,de biztos vagyok benne,hogy Neked is sikerülni fog!Erőltetni felesleges,eljön az ideje,meglátod.Én sem hittem,hogy valaha elviselem majd az ilyen szituációkat,és mégis,szép lassan eljött az ideje.Ne legyen rossz érzésed emiatt!:)
392. molly74 (válaszként erre: 389. - Rocky)
2013. ápr. 3. 17:08

A HYCOSY-nál feltöltik a méhet és a petefészkeket folyadékkal és ultrahanggal 3 dimenzióban látják mi a helyzet kb. 15 perc az egész..Az az előnye,hogy nem kell felvágni és nincs altatás.Viszont elég költséges.Izgulok a vérvétel eredménye miatt,de direkt nem nézek utána,majd a második után elmondja a doki mi a helyzet.


Elég ciki ,de utálok minden terhes nőt,alig bírok rájuk nézni.Tudom ez nem szép tőlem,de ez az igazság.

2013. ápr. 3. 12:40
Rocky!Köszönöm válaszod :) Csupán 1 évet vártunk a babára és nagyon örültünk a párommal mikor végre összejött :) Probálok túl lenni az egészen... Én még csak 23 éves vagyok igy még sok "csoda" vár rám!
390. rocky (válaszként erre: 388. - Sziszmic)
2013. ápr. 3. 11:48
Kedves Sziszmic!Köszönöm,jól estek a szavaid.Nekem az a véleményem,hogy Mindenkinek a saját fájdalma a legnagyobb és ezen a tényen az sem változtat,hogy kétségkívül sokkal nehezebb volt nekem is,mind mentálisan,mind fizikailag a 21.héten szülni,mint a 7.héten elveszíteni a babát.Én is keresztülmentem azon a stádiumon,amit Te írtál,és mélységesen megértelek és átérzem.Én a kismamákat,babákat nagy ívben kerültem,mert nagyon megzuhantam a látványuktól,volt,hogy a nyílt utcán zokogni kezdtem egy kisbaba láttán.Nagyon durva volt,de ezen a szakaszon mára már túl vagyok.Nehéz volt megélni az emiatt érzett lelkiismeret furdalást is,bár szerintem ez egy ösztönös reakció és a gyászfolyamat része.Szerintem Neked is könnyebb lesz ezeket a helyzeteket kezelni,ahogy telik az idő és már tudsz egy másik baba vállalásával foglalkozni.Rászánod magad a műtétre és minden esélyed meglesz,hogy újra kismama légy.Sokáig vártatok erre a Babára? Ha így van,ez biztosan még fájdalmasabbá teheti Neked.Kitartás Neked is!:)
389. rocky (válaszként erre: 387. - Molly74)
2013. ápr. 3. 08:45
Szia Molly!Orvos szempontjából teljesen egy cipőben járunk.Nagyon örülök,hogy végre találtam egy olyan orvost,aki komolyan vesz és nem bagatellizálja el a problémámat.Én is pontosan azt érzem,amit Te,nem mernék addig újra belevágni,amíg nem derül ki,hogy mi áll a háttérben,ha ezt tenném,az már orosz rulett lenne.Ez a HYCOSY műtét mennyire komoly beavatkozás?(persze,minden műtét az)Nekem a doki már kilátásba helyezte,hogy a következő terhességnél bezárják a méhszájat,megelőzési céllal.Nekem a hormonprofil eredményem már megjött,de a többi még nem,így a dokim még nem értékelte ki,csak én,dr.Google-val:))))
2013. ápr. 3. 08:36

Kedves Rocky!

Minden tiszteletem a TIÉD!

Hisz a te "tragédiád" nagyobb mint az enyém!

Kitartást neked és ahogy te is írtad NE ADD FEL :)

Az én történetem annyi, hogy Végre teherbe estem tervezgettük a babával közös életünket, sajnos nemsokáig élvezhettem a terhességem a 7. héten elvetéltem 4 napot voltam kórházban szörnyű volt missed ab-al vették el tőlem, szörnyű volt hallani hogy nincsen szív hangja :(

Összedőlt a világ senkit nem viseltem el magam körül :( néha a páromat sem sőt magamat sem!

Én épp ezért becsüllek tisztellek mert veled szörnyűbb dolog történt!

Még annyit tennék hozzá hogy amikor kórházba kerültem a vérzésemmel akkor kiderült hogy van 74mm*65mm es cisztám amit mind addig nem vettek észre, műtétet javasoltak és én a mai napig nem vagyok készen arra hogy megműtessem magam!

Annyira nagy a fájdalmam még mindíg pedig 2012 10 30. án történt, hogy babákat látni nekem annyit jelent hogy könnybe lábad a szemem, oktalanul elkezdek néha bőgni...

Szeretnék minnél előbb kisbabát de még ez a ciszta dolog aggaszt de rávenni magam a műtétre elég nehéz!

KITARTÁS MINDENKINEK Fel a fejjel =)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook