Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Missed ab utáni lelki állapot fórum

Missed ab utáni lelki állapot (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
357. évanéne (válaszként erre: 355. - Molly74)
2013. márc. 6. 21:11
Pótolni azt kell,ami nincs,vagy kevés. Ok,adjon progreszteront,de egy vérvétel után! Barátnőm ikreket vár,clostilbegytet szedett. Törékeny,pici csaj,óriási görögdinnyével:)májusban kéne szülnie,most 1,5 kg-osak a lurkók,apukáját az egyik rendszeresen orrba vágja,amikor pocipuszit ad nekik. Olyan jó őket látni...
356. évanéne (válaszként erre: 354. - Molly74)
2013. márc. 6. 20:51
Van protokollja mindnek,csak mindnek más. És mivel ráadásul minden páciens is más,a jobb dokik próbálnak figyelni a másságokra,a gyengébbek meg a sémákba próbálják beleszuszakolni a pácienseket. Utóbbiból van több,ők az egyetemi idomítottak. Előbbiek szerencsésen megtapasztalták,mi a működőképes.
355. molly74
2013. márc. 6. 15:40
Nos sikerült beszélnem az új nőgyógyász jelöltemmel.Ő azt vallja ,hogy az én koromban 50 (!) százalék esélyem van arra hogy a terhesség misseddel végződjön.Minél gyorsabban próbálkozzak,mert fogy az idő.Szerinte is hülyeség a progeszteron pótlás.Na most légy okos domonkos.Komolyan néha arra gondolok hagyom a fenébe az egészet.
354. molly74 (válaszként erre: 353. - Évanéne)
2013. márc. 5. 19:13

Olyan furcsa,hogy nincs egy protokoll amit minden nőgyógyi elővesz ilyenkor és aszerint kezdi el a kivizsgálást és a kezelést.Nekem 1 éven belül 3 doki háromféle véleményt mondott és sok teljesen ellentétes a másiktól.Én laikusként honnan a túróból tudjam melyik a jó irány.

Persze tudom,kell egy doki akiben vakon megbízol,de most már tényleg találkozhatnék vele,mert már fogynak az alkalmanként 10 ezer forintjaim.

2013. márc. 5. 13:01

Sziasztok!

Én is felhívtam ma a dokim, tök aranyos volt :-)

Mondtam neki, az alaphelyzet az, hogy idén szülök. (max jövő év elején...)Rögtön gratulált, mondtam, nem, még nem vagyok terhes, de az leszek.

Éreztem a hangjában a bizonytalanságot! :-DDD


Szóval... én majdnem 40 vagyok, a férjemnek picit alacsonyabb a spermaszáma a normálnál (egy vesével, lép, epehólyag nélkül nem csoda...) szóval kétoldali támogatást kéne kitalálni :-)

Azt mondta, átgondolja...

352. poszata01 (válaszként erre: 351. - Molly74)
2013. márc. 2. 15:39

Mindenképp járj utána Molly, kétszer egymás után, ennek kell h oka legyen!

Biztos tudsz találni egy lelkiismeretes dokit a környékeden, aki hajlandó addig vizsgálni míg ki nem derül, mi a baj.

351. molly74 (válaszként erre: 350. - Missteria)
2013. márc. 2. 14:08

Ő magán orvos,most kidobtam újabb 10 ezer forintot a semmiért,mert úgy döntöttem nem megyek vissza.Most új dokit keresek akivel lehet kommunikálni.Egyenlőre nem tudom kihez menjek,ajánlanak többet is.Ja és megint megkaptam hogy öreg a petém.

Az aszisztense pedig folyton kinyomja a telefont,ha meg felveszi flegma és gyorsan lezárja a beszélgetést.Tegnap lett meg egy vizsgálat eredménye,de lehetetlen beszélni vele.Ilyen csapatra nincs szükségem.

350. Missteria (válaszként erre: 349. - Molly74)
2013. márc. 1. 08:26
Szia!Szerintem se hagyd annyiban a dolgot!Nekem is két vetélésem volt már, és mondtam a dokimnak h többet nem akarom ezt átélni, küldjön el kivizsgálásra!Kaptam tőle beutalót genetikára és immunologiára!Endokrin dokihoz pedig külön mentünk, és ő mindent megnézett nálam, már ami a hormonokat illeti, és a vércukrot!Megéri csajok kiharcolni, még ha magánba is kell érte menni. Én kaptam pl immunologián vérhígítót, és most lekopogom, minden oké a 3. terhességemmel!
349. molly74 (válaszként erre: 348. - Niki2488)
2013. febr. 28. 20:03

Nem tudom,hogy ez a normális hozzáállása egy orvosnak,vagy ez hanyagság.

Én ragaszkodni fogok a kivizsgáláshoz,ha nem akkor keresek másik orvost.Már nagyon unom,úgy bíztam benne hogy ez a doki más lesz.

2013. febr. 28. 18:40
Nekem már 2 vetélésem volt sajnos mindegyik a 6.héten.egyik 2011 ben a másik pedig 2012ben.Kérdeztem az orvost ilyenkor nem csinálnak még vizsgálatokat.Erre az volt a válasz,hogy majd akkor ha elmarad a menszeszem menjek elhozzá.Én nem tudnák elviselni még egy vetélést már nagyon vágyunk egy kisbabára.
347. molly74 (válaszként erre: 346. - Évanéne)
2013. febr. 28. 13:34
Próbálok nem rágódni.Nem tudom maradjak-e ennél a dokinál,vagy keressek mást.Azt sem tudom hol és kit.Az előző dokimról is csak pozitív visszajelzések voltak a neten,nekem mégsem felelt meg.
346. évanéne (válaszként erre: 345. - Molly74)
2013. febr. 26. 19:24
Ezen végképp ne rágódj! Én a 4.héttől nagyon lelkiismeretes orvosi felügyelet alatt voltam, a vérzésre kaptam gyógyszert is, mégis elment a babám. Különben meg lehet találgatni, de az én véleményem akkor is az, hogy velünk,a majd 40 éves,első babásokkal menjen biztosra a doki,ne rajtunk tesztelje az elméleteit!
345. molly74 (válaszként erre: 344. - Évanéne)
2013. febr. 26. 17:12

Ráadásként azt mondta a második babát lehet,hogy meg lehetett volna menteni.:(

Az én dokim azt mondta ne törődjek a vérzéssel barnázással,holott gyógyszert kellett volna adnia rá.így utólag már mindegy de azért na.......

344. évanéne (válaszként erre: 343. - Molly74)
2013. febr. 25. 23:02
És ha bemész egy másik dokihoz azzal,hogy most kettőt vetéltél, mondjuk 10 éve meg egyet? Kizárt,hogy ellenőriznék,és végre akadékoskodás nélkül kivizsgálnának... Méghogy három,a mi korunkban. Tök felháborító!
343. molly74 (válaszként erre: 342. - Évanéne)
2013. febr. 25. 19:00
Nálunk minden oké,csak sok a munka meg a szaladgálás.Voltam dokinál,de kicsit csalódott vagyok,mert azt mondta csak 3 vetélés után szokott kivizsgálást javasolni.Azért behívott hormonvizsgálatra.De kiharcolom nála legalább az inzulin rezisztenciát és a trombózisos vizsgálatot.
2013. febr. 24. 23:48
De csendben vagytok,csajok... Remélem,ez annak a jele,hogy mindenki jól van,és nem ér rá netezni:)bagolykartársnő -mármint én - ilyenkor főz,mert napközben társagági élet volt, házépítésnek álcázva...:p
2013. febr. 20. 15:12

Flora05: Azért lehet, hogy érdemes lenne megnézetni magad egy orvossal, nehogy később valami gond legyen belőle (pl. bent marad valami, stb.).


évanéne: Nem gondolom, hogy felelőtlenség lenne, én is bízom a természetben. :)

Én úgy gondolom, nekem azért is kellett ez a három hónap várakozás, hogy helyre tegyem magamban a dolgokat. Nem tudom, hogy reagáltam volna, ha pl. egyből teherbe estem volna. Nekem kellett ez az idő, hogy átgondoljam, ami történt, és lelkiekben felkészítsem magam az elkövetkezendőkre, akár rossz, akár jó dolog. Most már magabiztosabbnak érzem magam, így jöjjön, aminek jönnie kell :)


Amúgy képzeljétek, olvastam valahol, hogy bizonyos országokban "természetesnek" veszik a missed ab-t/vetélést. Nem övezi misztikum, nem műtenek meg, csak ha nagyon muszáj, persze ha szükséges, adnak gyógyszert, meg mindent. Nem hagynak szenvedni, csak inkább nem szólnak bele a természet dolgába.

A cikkben az szerepelt, hogy úgy állnak hozzá az orvosok is, hogy ez a női élet, az anyává válás velejárója, és bizony néha nem úgy sikerülnek a dolgok, ahogy szeretnénk.


"Ne sírjon kismama, ez sajnos hozzátartozik az élethez. Valamiért a természet így oldotta meg, és ezen senki sem tud változtatni. Nem tudunk mást tenni, mint remélni a legjobbakat."


És ezt kedvesen, megértően, és nem lekezelően, flegmán. Talán valamilyen szinten elfogadják az iratlan törvényeket, és megpróbálnak ezek figyelembevételével gyógyítani.


Nekem szimpatikus ez a hozzáállás.

Lehet könnyebben dolgozná fel egy kismama a történteket, ha nem kellene kórházba feküdni, babasírást vagy éppen színhangot hallgatni a többi szobából, hanem az otthon csendes magányában lehetne végigküzdeni...


Ti mit gondoltok?

340. molly74 (válaszként erre: 335. - Évanéne)
2013. febr. 19. 14:09
A nők 12 százaléka vetél kétszer egymás után a statisztikák alapján.Nem gondolom,hogy felelőtlen vagy,te így tudod túltenni magad,így gyógyulsz.88 százalék azért elég nagy arány ahhoz,hogy ne aggódj. :)
339. f08844d0fd (válaszként erre: 336. - Flora05)
2013. febr. 19. 12:01
Nekem pont ilyen volt február 4-én. De én annyira véreztem, hogy kórházba mentem és műtéttel fejezték be. 7 hetes volt.
338. Flora05 (válaszként erre: 337. - Évanéne)
2013. febr. 19. 08:51
Köszönöm a választ, hát én is nagyon remélem, hogy magától lezajlik. Nem fájdogálok jobban egy sima menszinél, csak néha van egy pár mp-es nagyobb, élénk szúrás. Legalább tudom, hogy ennek így kell lennie.
337. évanéne (válaszként erre: 336. - Flora05)
2013. febr. 19. 08:47
Az biza olyan,nagydarabos,sötét,májszerű... Szerencsés vagy,hogy műtét nélkül megúsztad. Már a körülményekhez képest.
336. Flora05
2013. febr. 18. 23:19
Sziasztok! Tudnátok segíteni? Ma kiderült, hogy a korábban látott felritkulás már nincs meg, hcg nulla. A nyh 14mm volt ma. Viszont estére elöntött a vér. A nyh-nak ilyenkor ugyebár le kell válnia, hogy a méhem teljesen kiürüljön. Az volna a kérdésem, hogy aki átesett már spontán vetélésen a 6.hét körül, volt-e ilyesztően nagy valami a betétjén? Nem tudom, én mit láttam, de szerintem a nyh nem akar lebomlani és hatalmas darabokban ürül. Sima menszi görcsöm van, semmi extra, de kissé bizarr volt látnom, hogy a betétemen egy csirke máj nagyságú véres valami van, ami belőlem jött ki.
2013. febr. 18. 21:37
Talán felelőtlenség,de mi egy percig nem vigyáztunk,a természetre bíztuk magunkat. Nem tudom... November 6án műtöttek,én minden mensesnél csalódott vagyok,amiért megjött...
334. molly74 (válaszként erre: 333. - Csillagcsáp)
2013. febr. 18. 16:28

Erre csak azt tudom válaszolni,hogy én megbántam hogy az első vetélés után nem vizsgáltattam ki magam.Az orvosom nyugtatott,hogy semmi baj,egészséges vagyok,előfordul az ilyesmi.A második után már habogott,hogy hát most már kellenének a vizsgálatok,mert ez már nem normális,de persze lehet hogy ez is csak véletlen.Én most teljesen kivizsgáltatom magam.Amíg nem találok olyan dokit aki komolyan vesz és minden létező és alkalmazható terhesség támogatást biztosít,addig nem esek teherbe.

Én is úgy érzem ,hogy nem élem túl,ha még egyszer megtörténik .

2013. febr. 18. 13:12

Sziasztok!


Képzeljétek, most hétvégén volt először, hogy pocakos csajszi látványa nem húzott fel. Én ennek úgy örültem :)


Persze emellett azért ott van a nyugtalanság, mert nekünk lassan letelik a 3 hónap várakozás, és lehetne újra próbálkozni...Szeretném is, meg nem is.

Nagyon szeretnék már kisbabát, de amikor eszembe jut, hogy mi van ha még egyszer megtörténik, görcsbe rándul a gyomrom...


Nem is főleg a fizikai részétől félek, mert azt ki lehet feküdni, túl lehet élni, inkább a lelkitől...Most is elég nehezen szedem össze magam, és nem tudom, hogy viselném, ha megint megtörténne.

Tudom, tudom, nem szabad ilyenre gondolni, de valljuk be, mindenki gondol rá.


Ti hogy álltok/álltatok az "újabb próbálkozásokhoz"?

332. évanéne (válaszként erre: 330. - Molly74)
2013. febr. 17. 14:25
Van olyan, hogy túljutni? Max együtt élni a tudattal, az emlékkel, az elvesztett lehetőséggel...
331. évanéne (válaszként erre: 327. - Csillagcsáp)
2013. febr. 17. 14:19
Teljesen igazad van, gyógynövényezni sem lehet ész nélkül! Logikus, hisz a gyógyszerekben is van gyógynövényi hatóanyag, és azokat is orvosi felügyelettel szedjük. Mivel én a hozzáadott kemikáliáktól, és magától a vegyészeti feldolgozástól idegenkedem, szívesebben fordulok teákhoz, gyógynövényekhez. Ehhez kerestem orvost, aki homeopáiás szakvégzettségű. természetgyógyászt, akivel tudok egyeztetni... Szóval, az egydolog, hogy kerülöm a gyógyszereket, de az ésszerűség határain belül.
330. molly74 (válaszként erre: 328. - CrystalPhoenix)
2013. febr. 14. 18:45
A kórházban én is teljesen jól voltam,végig beszélgettük nevetgéltük a napot a szobatársammal aki sorstárs volt.Mire hazaértem ugyanolyan mélyen voltam mint amikor elindultunk.Bár a második után nem sírtam csak egyszer,inkább dühöt éreztem és tehetetlenséget.
329. molly74
2013. febr. 14. 18:42
Én úgy gondoltam már túl vagyok rajta,tegnapig.Beszéltem egy ismerősömmel telefonon most szült,mosolyogva gratuláltam,akkor úgy is gondoltam.Ám amikor letettem a telefont a fenébe kívántam őt,hogy neki sikerült. :)Szóval az irigység még tombol bennem rendesen. :)
2013. febr. 14. 16:22

Én szabályos hisztirohamot kaptam...

Mikor megtudtam,akkor csak sírtam..leutaztam pár órát vonaton.. beszélgetés családdal... majd mikor senki nem látta,nem hallotta kitört belőlem...

utána olyan higgadtan vonultam be a kórházba,hogy a saját dokim is meglepődött,de még a barátaim is akik bekísértek. majd 1 hónap totális padló, harag a világgal, kitomboltam magamból a fájdalmat stb. aztán nyugi :) majd +1 hónap múlva megfogant a kislányom../Igen,csupán 2 hónap telt el/ :) Azóta totális boldogság,most ő már lassan 3 éves lesz :)))

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook