Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen egy szemműtét utáni állapot? fórum

Milyen egy szemműtét utáni állapot? (tudásbázis kérdés)


25. 4cb1f3a3b9 (válaszként erre: 24. - Kisj)
2019. nov. 4. 08:13
Köszönöm!
24. kisj
2019. nov. 3. 08:53

Egyébként voltak számomra kellemetlen részek is.

-Napszemüveg hordása borult, esős időben is 1-2 hétig. (vigyázni kell, hogy ne menjen bele idegen test)

-6 hétig nem érheti víz (búvárszemüvegben tusoltam és mostam hajat)

-a szemeim extrém módon kiszáradtak, fájtak és homályosabban láttam. (műkönnyet használtam)

Egyébként semmi extra. Csütörtökön műtöttek, hétfőn már dolgoztam. (mindkét alkalommal)

23. kisj (válaszként erre: 22. - 4cb1f3a3b9)
2019. nov. 3. 08:44

Most májusban és júniusban műtöttek.40-et adtam szemenként.

Hogy ez sok-e, vagy kevés azt nem tudom.

Lehet, hogy sokatok szerint nem is kell a paraszolvencia, de akkor lehet sokatokat még nem is műtöttek soha.

Növérkéknek nem adtam, mert sokan voltak és percenként változtak.

22. 4cb1f3a3b9 (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2019. nov. 2. 19:59
Ha még kérhetem a véleményeteket. Mennyibe fog kerülni a műtét, vagy amennyit gondolok? Mennyit illik adni a dokinak, vagy a nővér-, nővéreknek?
21. Guruljka (válaszként erre: 17. - Kisj)
2019. nov. 1. 19:41

Akkor a te látásod is javult.

Nyilván nem beszélve arról, hogy eredetileg a szürkehályogot műtik, nem elsősorban látáskorrekció.

20. Guruljka (válaszként erre: 18. - 4cb1f3a3b9)
2019. nov. 1. 19:40
Én is szívesen osztottam meg a tapasztalataimat. Várunk vissza majd a beszámolóval! :D
19. 80ASIQ (válaszként erre: 18. - 4cb1f3a3b9)
2019. nov. 1. 15:37
Nagyon szívesen! Jer vissza Édesanyád műtéte után is!
2019. nov. 1. 11:37
Tényleg jó helyre kerülhettem. Nagyon szépen köszönök minden érdekes tudnivalót. Többet tudtam meg, mintha szemészeten a nővért kérdezem meg. Így könnyebb lesz részt venni és túl lenni a műtéten. Köszönöm még egyszer. Szép napot mindenkinek!
17. kisj (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. nov. 1. 11:24

Örülök, hogy jobb lett a látásod.

Én a műtét előtt már 2-es olvasó szemüveggel sem igen láttam.

Most a dokinő szerint 1-es kell, de az az igazság, hogy nekem nem hiányzik. (max akkor veszem fel, ha hangyányi betűket olvasnék egy termék címkéjén)

2019. okt. 31. 21:20

Ja és a legfontosabb: rövidlátó vagyok, és idővel az egyik szemem elhúzott, sokkal gyengébb volt, mint a másik. Ezért az a szemem a szemüveggel készült fényképeken is kisebbnek látszott, és persze a valóságban is.

A műtét után én voltam az egyetlen, akinek még kellett szemüveg, de közel egyforma és gyenge lencse kellett már csak, nem látszik már különbség.

Nem is hordom a szemüveget állandóan, csak ha elmegyek itthonról, de olyankor is nagyrészt a táskámban van a tokban.

15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Kisj)
2019. okt. 31. 21:17

Igen, de ahogy halad a szürkehályog, sok színt másképp látunk anélkül, hogy ezzel tisztában lennénk. És habár persze, visszaszokunk hamar a "valódi" színekre, és a látásélességre, azért az nem semmi, hogy sokaknak nem kell a szemüveg, vagy ha mégis, sokkal gyengébb.

A műtét előtt én már próbálgattam a látásomat. Villanyoltás után az ablak elvileg a sötét szobában egy kicsit világosabb négyszögletes folt, mert az utcai világítás és a kevés kinti fény azért beszűrődik rajta. A szürkehályog mellett az egyik szememmel az ablak egyik felének csak az egyharmadát láttam, a másikkal az ablak felét. A többi sötét volt.

A meggyfa fehér virágaira azt hittem, elfagytak, mert barnásnak láttam.

A műtét nyáron volt, a színes virágágyások mindegyike mellett megálltam a városban, mert a kórházba menet még egészen más volt a színük.

14. kisj (válaszként erre: 1. - 4cb1f3a3b9)
2019. okt. 31. 20:01

Engem a diagnózis után 10 évvel műtöttek meg. Mindig halogattam, hogy jól látok még. Aztán meg mégsem.


A műtét után csodálatosan ragyogó színű lett a világ, élesen láttam mint a sas. Mikor hazaértem elragadtatással nézegettem még az asztalterítő csodálatos színeit is:)

Hozzá kell tennem, hogy ez a csoda néhány hét után tompul, de a látás az sokkal jobb lesz.

De csak olyan lesz, mint mielőtt a szürkehályog kialakult a szemen, hiszen nem egy új szemet kap az ember.

13. Guruljka (válaszként erre: 11. - 80ASIQ)
2019. okt. 31. 18:49

Igen, ennek a nővérnek ez volt a dolga (később közvetlenül már a műtő előterében ő csepegtetett még párszor), nagyon kedves és készséges volt, mindig mindent türelmesen végighallgatott és megfelelően válaszolt.

A műtét előtt látta, hogy kicsit ideges vagyok, adott egy kis tabletta nyugtatót.

A védőkagylót a cseppentés idejére le lehetett venni, de arcot mosni még nem volt szabad. A műtét másnapján úgyis levette maga a doktornő.

12. 80ASIQ (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. okt. 31. 14:51
Semmi baj!
11. 80ASIQ (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2019. okt. 31. 14:50
Kösz a kiegészítést! Remélem a kedves kérdező kellőképpen fel lett világosítva. Azt elfelejtettem leírni, hogy műtét után néhány órával haza lehet menni. Messzi vidékiek talán egy éjszakára maradhattak volna, de ha jól emlékszem, mindenki hazament, volt aki autóval saját vezetésűleg. Olvasni, tv-t nézni lényegében azonnal lehet. Lehet, hogy otthon le lehet a védőkagylót venni, erre már nem emlékszem pontosan. Poros, huzatos helyre - nyilván- nem lehet nehány hétig menni.
10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2019. okt. 31. 12:48

5 ezer Ft a szemcseppek műtét előtt és műtét után is.

Külön kell megvenni, nem egyeznek, illetve a szemész orvos sterilitási okból nem engedte az előzőt használni, azt az egyet, ami megegyezett.

2019. okt. 31. 12:47
Bocsánat, pár szó egybeszaladt, kontakthibás a szóköz billentyűm, és nem mindig veszem észre.
8. Guruljka (válaszként erre: 4. - 80ASIQ)
2019. okt. 31. 12:45

A "büdös életbe sem fog elhomályosodni" azért nembiztos, mert utóhályog ritkán, de kialakulhat, ezen viszont pár perces lézerkezelés segít.

A műtét előtti és a műtét utáni szemcseppek tényleg fontosak, erre rá kell szánni a pénzt, emlékezetem szerint kb. 5 ezer Ft az összes. Többfajta kell, más és más adagolásban, mindent pontosan megmondanak.

A kagyló alakú szemvédőt már a másnapi kontrollnál levették a szememről, nem kellett többet. Újabb kontroll egy hét múlva volt.

A műtétre várakozás heteiben volt egy kapcsolattartó nővér, akit bármilyen kérdéssel felhívhattunk.

Sokunkat hívtak be akkor reggel,egyelőkészítő szobában, kényelmes fotelokban üldögélhettünk (át kellett öltözni, egy kórházi hacukát kaptunk), szóval egy köntöst és papucsot ajánlott volt vinni. Így kaptuk a szemcseppeket. Lehetett inni, sőt teát hoztak is.

Ki mikor került sorra, innen vitte a betegszállító és ide is hozta vissza.

És ide jött mindenkiért a kísérő, amikor már eltelt az a várakozási idő, kb.két óra.

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Globus)
2019. okt. 31. 12:36

Bizony, örülök is neki nagyon.

Köd még nem volt, eső pár napig csepergett.

6. globus (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2019. okt. 31. 12:34
Komolyan? Nálunk egy hete borús, esik az eső :) Olyan köd van, alig látok el a város feléig innen a magasból.
5. 80ASIQ (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2019. okt. 31. 11:56
Nekem napszemüveget csak néhány hétre javasoltak, persze én január 2-án voltam műtve. Nyáron illetve bármikor, biztosan nem árt.
4. 80ASIQ (válaszként erre: 1. - 4cb1f3a3b9)
2019. okt. 31. 11:54

A legjobb helyre fordultál! Két éve estem át rajta, a jobb szememmel. Semmi baj a 8-10 hét várakozással, legjobb tudomásom szerint a szürkehályogon bármikor lehet segíteni, azaz, nem lehet elkésni vele. Műtét előtt néhány napon keresztül napi 5-ször kell csepegtetni a beteg szembe. A műtét napján reggel be kell menni a kórházba, ott mindenféle szemcseppeket csepegtetnek a szembe, érzéstelenítőt, fertőtlenítőt, tudom is én mit. Aztán délelőtt valamikor jön a műtét, ami csak néhány percig tart. Remélem, nem hat riasztóan, hogy az eredeti homályos szemlencsét (hiszen úgysem látna vele az ember) műlencsére cserélik, ami abszolút beépül a szembe és az már a büdös életben nem fog elhomályosodni. Nekem UV -szűrős lencsét tettek be, tehát elvileg nem árt neki a nap sugára. Nem tudom, hogy ezt mindenütt így csinálják-e, rá kell kérdezni. Olvastam már olyat is, hogy van olyan műlencse is, amit a szemizmok mozgatni tudnak, tehát szemüveg sem kellene egyáltalán. Ez a technika még nem kellően kiforrott, erre is rá lehet kérdezni. Nekem nem olyan van, nekem olvasáshoz kell szemüveg. Lehet, hogy megbeszélhető a dokival, hogy Édesanyád inkább olvasni tudjon szemüveg nélkül vagy inkább messzire lásson jobban.

Tehát - már írtam - néhány perc a műtét. Nem fájdalmas, pislogási ingere sincs az embernek valamelyik szemcsepp hatására. A látás kitisztulásához kell egy kis idő, amíg a szemcseppeket kipislogja az ember. A szemet egy-két napig egy kis műanyag kagylóval védeni ajánlott. Néhány (6-8) hétig 5 kilónál (lehet, hogy Anyukádnál kevesebb) nagyobb terhet nem ajánlott emelni, tehát ne ő járjon bevásárolni. Ezen néhány hét alatt még sokat kell a szembe csepegtetni ha jól emlékszem, naponta 5-ször. 2 hónap a teljes gyógyulás, addig ajánlatot táppénzen lenni (könnyű munkahely esetében nem okvetlen), kímélő életmódot élni, hirtelen mozdulatokat kerülni, óvatosan hajolni, wc-n lehetőleg nem erőlködni.

A 8 hét letelte után lényegében bármit lehet csinálni. Ég és föld a különbség a műtét előtti és utáni állapot között!! Megéri!


Én megkérdeztem, futballozhatok-e. Igen!

(nem futballozok, de a lehetőség megengedett.)

Strandon lemerülhetek-e nyitott szemmel a víz alá? Igen! (hát ezt azért nem merném!)

Boxolhatok-e (értsd: ökölvívás) Hát.., ezt nem ajánlotta a doktornő.


Mit mondjak még? Fel a fejjel, sok sikert!

3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Globus)
2019. okt. 31. 11:47

Ami azt ileti, éppen hétágra süt a nap, szóval legyen csak napszemüveg is.

Nekem nem csakemelni, lehajolni se volt szabad egy darabig, de a jó látás mindent megér.

2019. okt. 31. 10:11
Azonnal jobban fog látni. Műtét után néhány hétig ne végezzen nehéz fizikai munkát, ne emeljen nagy súlyt és ne nézzen a napba 🙂 Nyáron napszemüveg szükséges, de most ez a veszély nem fenyeget.
2019. okt. 31. 10:08
Anyukámat műteni kell szürke hályoggal. Időpont csak 8-10 hét múlva lesz. Addig nem lesz baj? Akinek már volt, hogy élte át? Valóban jobban fog látni? - Bocsi, új vagyok, de látom itt vannak szak(-orvosok?).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook