Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
10630. OKinga79 (válaszként erre: 10600. - Masni77)
márc. 26. 16:28

Szia Masni77! Nekem is Jaydessem van , lassan 10 hónapja, és alig van nap,hogy ne vérezgessek. 45 leszek, nem szültem, miómáim vannak, nagyon erős vérzés volt,most már gyenge,ám szinte mindennapos. Nálam is felmerült a csere,bár szerintem, illetve a doktorom szerint sem a különbségen múlik,hogy elálljon a vérzésem.


Te milyen paraméterekkel kaptál Jaydesst? Hogyan cserélték? J ki Mirena egyből fel vagy volt köztük szünet? Köszönöm,ha válaszolsz.

10629. edath74 (válaszként erre: 10610. - Maxy)
márc. 26. 14:12
Szia !Most leszek 50 nögyógyász javasolta a felhelyezést erős vérzés csökkentése-elmaradása a cél,van több barátnöm aki 49 évesen rakata fel semmi gondjuk nincs vele.
10628. Lèria (válaszként erre: 10627. - TTT1976)
márc. 25. 15:07
Akkor bízom benne,hogy az első csak ilyen hosszú,ès utána egyre kevesebb lesz.☺️ A doki szerint normális.
10627. TTT1976 (válaszként erre: 10625. - Lèria)
márc. 24. 21:44
Szia, nekem három hétig tartott az első. Fokozatosan egyre kevesebb a mennyisége, és tolódik ki a tiszta napok száma. Nekem múlt hónapban 6 napos volt és nem is vérzés inkább csak pecsételés. Pont ma kezdődött, 32 nap telt el tisztán az előző óta. Én ha így marad is nagyon boldog leszek, de tényleg hónapról-hónapra egyre jobb 🙂
10626. vkatka (válaszként erre: 10620. - Almavirag)
márc. 24. 21:03
Nekem sincs libidóm, de szerintem nem a spirál miatt van, inkább mert undorodom magamtól, annyira kövér vagyok. Ez fejben lévő probléma 😄
10625. Lèria
márc. 24. 18:57

Az első mensi nektek meddig tartott?

Nekem már 2 hete 😔 Kevès,de van.

Mikor elmúlt,a következő már kevesebb volt?

10624. Sok kérdés (válaszként erre: 10620. - Almavirag)
márc. 24. 14:42

Szia.

Sajnálom, hogy eltűnt a libidód :-( A fejfájás az el fog múlni... Szerintem.

A vizeletszerű folyás is "normális", olyat én is tapasztaltam anno.

A libidóval viszont nem tudom, hogy mi a helyzet, hogy az rendeződik-e idővel, mint a többi tünet, nekem pont ez nem volt gond, sőt, megsokszorozódott a libidóm, sokkal nagyobb lett, mint előtte volt.

10623. Sok kérdés (válaszként erre: 10617. - Rencsike 4)
márc. 24. 14:39

Szia.

Szívesen.

Tudom nem ajánlják, én is anno kérdeztem a dokimat, azt mondta, hogy nyugodtan használjam.

Hát én használtam is nyugodtan, eleinte persze picit félve, aztán már nem törődtem vele, hogy láttam, nincs semmi. Mármint gond :-)

10622. gyöngy:) (válaszként erre: 10620. - Almavirag)
márc. 24. 12:12
Nincs ilyen problémám, de én biztos, hogy nem adnám fel ezért 3,5 hónap után. Sok idő kell, amíg a szervezetünk beáll, ez is változhat még pozitív irányban.
10621. TTT1976 (válaszként erre: 10620. - Almavirag)
márc. 24. 08:23
Szia, nekem egy negatív mellékhatása van,ez a libidó csökkenés amit te is írtál. Nem nulla, de majdnem. Viszont nem szeretnék ugyanúgy vérezni mint előtte,amikor csak úgy éreztem magam biztonságban ha wc közelben voltam, mert féltem hogy jön a zutty. És jött is mindig. Nekem pont fél éves a Mirenám, bízom benne azért hogy fog változni jó irányban ez is....nem tudom érdemes-e várni talán igen. Nem olvastam itt ilyet mástól, inkább az ellenkezőjêt írták, hogy nagyobb a libidójuk.
10620. Almavirag
márc. 23. 23:30

Sziasztok!

Nekem 3,5 honapja van fenn a Mirena. Teny, hogy a felhelyezest kovetoen 2 hettel elindulo verzes (ami masfel honapig tartott) utan rovidebb ciklusokban ugyan, de sokkal gyengebb lett, mint mirena elott, de a libidom az szinte teljesen eltunt. Elotte rendben volt. Emiatt most ott tartok, hosszas fontolgatas utan, hogy ki fogom vetetni. 3 gyerek utan fogamzasgatlas celjabol es eros verzes csillapitasara tetettem fel.Ezekre valoban hatekonynak bizonyul, csak amit elvett az draga ar erte.Gyakrabban eszlelek fejfajasokat is, amiket csak fajdalomcsilapitokkal tudok szuntetni. Most 2 napja vizeletszeru folyast tapasztalok. Kb. 4 napja ert veget a menstruaciom.

10619. vkatka (válaszként erre: 10609. - Rencsike 4)
márc. 23. 23:24
Szia! Én kelyhet használtam, mikor még erősebb vérzésem volt a spirál mellett. Azzal kiválóan lehet wellnesselni is, mert nem engedi be a vizet.
10618. TTT1976 (válaszként erre: 10609. - Rencsike 4)
márc. 23. 22:45
Szia, nekem azt mondta a doki hogy lehet tampont használni. Viszont mi is nagyon szeretjük a wellnest, spirál előtt gyakran mentünk. Ezért én a dokinál rákérdeztem, hogy mehetek-e továbbra is gondtalanul. Azt mondta az első egy évben nem ajánlja mert a Mirena miatt sokszorosára nő a fertőzésveszély. Utána is csak úgy, ha utána csinálok hüvelyflóra helyreállítást, ha szerencsém van úgy nem lesz gond. Nem tudom neked mióta van spirálod,mindenesetre nekem ezt mondta a doki.
10617. Rencsike 4 (válaszként erre: 10614. - Sok kérdés)
márc. 23. 20:00

Szia

Köszönöm válaszod, én minire gondoltam mivel épp, hogy meg van, jelző szálat már az elejétől nem érzem én sem és a párom sem, úgyhogy valószínű az enyém is eléggé jól vissza van vágva.Csak azért kérdeztem mert a dokim nem ajánlotta a tampont csak betétet.De most muszáj vagyok tampont használni, mert megyünk Wellnesbe és amikor le foglaltuk még úgy volt, hogy nem lesz meg,de most nagyon úgy tűnik, hogy mégis 😔😔

10616. Rencsike 4 (válaszként erre: 10612. - BellaBlake)
márc. 23. 19:51

Szia

Köszönöm szépen a választ, én sem illetve párom sem érzi a jelző szálat már az elejétől.

Akkor meg próbálom én is a leg kisebbet és nem rakom olyan mélyre.

10615. Sok kérdés (válaszként erre: 10610. - Maxy)
márc. 23. 19:49

Ja, de mondjuk arra tudok Neked válaszolni, hogy hogy befolyásolta változókori tüneteket.

Mert változókori tünetek enyhítésére javasolta nekem a dokim 2016-ban, amikor feltette, akkor voltam 44 éves. 11 hónapig ugye már nem ismétlem önmagam ötszázadjára, nagyon erősen véreztem, a tiszta napok a barnázós napok voltak és utána, mintha elvágták volna, azóta sincs meg - kivéve pár napra jött meg a második covid oltás után -. De csak pecsételgettem, nem kellett se betét, se tampon, csak tisztasági. Előtte-azóta sem semmi és tavaly nem úgy nézett ki az UH-h, hogy nekem még meg akarna jönni, ezért is hagyta még a doki - 8 éve van fent -, hogy már ne kelljen cserélni, csak levenni most idén, mert ha cserélt volna régebben, akkor valszeg megint minden kezdődött volna előlről.

10614. Sok kérdés (válaszként erre: 10609. - Rencsike 4)
márc. 23. 19:45

Szia.

Igen, én használtam, O. B. 6 cseppest, a legnagyobbat.

Nem húzta le a spirált, vagyis nem tapadt hozzá a jelzőszálhoz, persze nekem eléggé visszavágta a doki.

10613. Sok kérdés (válaszként erre: 10608. - Maxy)
márc. 23. 19:44

Értem.

Hát nem tudom, hogy 50 év felett tesznek-e fel Mirénát, már szinte felesleges, csak felborít mégjobban mindent. De majd a válaszokból kiderül :-)

10612. BellaBlake (válaszként erre: 10609. - Rencsike 4)
márc. 23. 17:19

Szia!

Nekem ugyanezt mondta a dokim.

Múlt héten viszont beesett egy ad hoc utazás és persze pont' akkor volt meg.

Én mini tampont használtam. Semmi gond nem volt vele, de az hozzátartozik, hogy én kézzel sem érzem a jelzőszálat az első perctől. Sőt, a párom sem.

Arra figyeltem, hogy ne tegyem túl mélyre a tampont, éppen csak annyira, hogy ne érezzem.

10611. gyöngy:) (válaszként erre: 10610. - Maxy)
márc. 23. 14:22
Nekem. De még csak 9 hónapnál járok, nincs tapasztalatom, hogy fogja befolyásolni a változókori tüneteket, nem tudom, hogyan alakulnak a következő évek. Még ott sem tartok, hogy azt mondhatnám, hogy végleg elmúlt a menstruációm.
10610. Maxy
márc. 23. 09:18

Nincs senki akinek 50 év körül tettek fel spirált??????


Köszönöm a segitséget!

10609. Rencsike 4
márc. 22. 23:24

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van aki használt tampont mirena alatt?

Mert nekem a doki azt mondta nem ajánlja mivel ki húzhatom vele a spirált inkább betétet,de most viszont jó lenne a tampon mert,wellnesbe megyünk és mikor le foglaltam még úgy volt, hogy nem lesz meg,de mivel előbb jön meg minden hónapban pont bele esik!

Nem szeretném ha gond lenne vele, nem kellene nagy tampon csak mini mert mikor meg is jön az is Csak minimális.

Köszi a segítséget!!!

10608. Maxy (válaszként erre: 10605. - Sok kérdés)
márc. 22. 21:23

Konkrétan arra lennék kiváncsi, hogy van e itt olyan hölgy akinek 50+ évesen tették fel a spirált. És hogy mennyire befolyásolja a hormon a változó kor tüneteit esetlegesen.

Mivel nem 1-2 évig lesz fent, és mennyire van jelentősége ha mondjuk 55-58 éves korig fent van? 😊

10607. Sok kérdés (válaszként erre: 10606. - Gyöngy:))
márc. 22. 20:43
Én is! :-) De remélhetőleg jól... :-)
10606. gyöngy:) (válaszként erre: 10603. - Sok kérdés)
márc. 21. 21:24
Bízom benne, hogy jól látod!:)
10605. Sok kérdés (válaszként erre: 10601. - Maxy)
márc. 21. 21:08

Szia.

Hát, nekem 44 évesen tették fel, azóta is fent van, 8. éve. És változókori tünetek enyhítésére. Eddig azért nem cserélte a doki, mert remélhetőleg már nem kell cserélni, csak levenni, nemsokára megyek hozzá az éves kontrollra, jövő hónapban.

Szóval, ha a kort nézzük, akkor közel sem voltam még 50 akkor...


De mire lennél kíváncsi? Konkrétan?

10604. Sok kérdés (válaszként erre: 10600. - Masni77)
márc. 21. 21:06

Na tessék, egy újabb pozitív hozzászólás! :-)

Úgyhogy kitartást a többieknek! :)))

10603. Sok kérdés (válaszként erre: 10597. - Gyöngy:))
márc. 21. 21:04
Már végét járja Nálad, úgy "látom" :)))
10602. Sok kérdés (válaszként erre: 10595. - Amfora78)
márc. 21. 21:03

Nálam nem maradt így és ha minden igaz másnál sem... :-)

(Mármint aki ennyi ideig "szenvedett" vele ilyen téren).

10601. Maxy
márc. 21. 18:27

Sziasztok!


Van köztetek olyan akinek a változó korban közel 50 évesen tettèk fel a spirált?

Kiváncsi lennék a tapasztalatokra.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook