Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
10540. Sok kérdés (válaszként erre: 10537. - Futar)
febr. 18. 18:23

Jaja, akkor ezek szerint dokifüggő a rákszűrés is :-) Szerencsére nekem úgy látszik ügyes a dokim, hogy még soha nem éreztem kellemetlennek...


Most, hogy írod, tényleg olyan volt, mint egy darázscsípés :-) Asszem én attól paráztam be, mert váratlanul ért, pedig nekem is mondta a dokim, hogy ilyesmit fogok érezni. Én amúgy is nagyon parás vagyok az egészségügytől.

10539. OKinga79 (válaszként erre: 10538. - OKinga79)
febr. 18. 15:44
Vagyis éreztem,de még csak kellemetlennek sem mondanám. Mensi végén, minimálisan még véreztem.
10538. OKinga79 (válaszként erre: 10511. - Fekete Mariann)
febr. 18. 15:43
Szia! Nekem olyan volt a felhelyzés érzés,mint a rákszűrés,csak picivel több ideig tartott.
10537. Futar (válaszként erre: 10536. - Sok kérdés)
febr. 18. 11:36

Hmmm hát igen, sokfélék a tapasztalatok :)

Nekem a rákszűrés előfordult, hogy nagyon kellemetlen volt, és azt is orvosa válogatta, hogy mennyire. Az egyik korábbi (idősebb) doki szörnyen ügyetlen volt.


A felhelyezéssel kapcsolatban nekem még olyasmi rémlik, hogy azt mondta a dokicsaj, hogy "na most egy darázscsípés szerű fájdalmat fogok érezni egy pillanatra" és akkor lőhette fel.

De utólag egyáltalán nem emlékszem rá.

10536. Sok kérdés (válaszként erre: 10534. - Futar)
febr. 18. 10:37

Személy szerint én meg sem érzem a rákszűrést, nekem abban nincs semmi kellemetlen.

Örülök, ha többeknek inkább kellemetlen volt a felhelyezés, mint fájdalmas.

A felhelyezéskor a méhszáj kitágul vagy éppen ki van tágulva, ha éppen van vérzés és utána hirtelen összehúzódik valami, vagyis a hormon-eszköz hatására. Nekem ez nem a kellemetlen, hanem a kicsit fájdalmas kategória volt, igaz, hogy pár pillanatig tartott, de elég erős fájdalmat éreztem. De erre sem egyformán reagál a női szervezet :-)


Tudom ez Mariannak szólt, csak még ezt hozzá szerettem volna írni...

10535. Sok kérdés (válaszként erre: 10533. - Futar)
febr. 18. 10:33

Szívesen.


Ja, értem... Az más, ha erősebben fáj a hasad, akkor tényleg várj még egy ideig, hogy enyhüljön :-) Addig tingli-tangli :-)

10534. Futar (válaszként erre: 10530. - Fekete Mariann)
febr. 18. 09:54

Szerintem is inkább kellemetlen, mint fájdalmas. (és bár én nem szültem, úgy hallottam, hogy nem a szült nőknek lehet kellemetlenebb)


Nekem a dokinő úgy mondta, hogy kicsit jobban fáj, mint a rákszűrés, de hasonló "kategória".

Ezt vissza is tudnám igazolni utólag.

10533. Futar (válaszként erre: 10531. - Sok kérdés)
febr. 18. 09:44

Köszi a biztatást!


Edzeni, nem a kiesés miatt nem tudok, hanem, mert most pl. görcsölget a hasam. Többször mentem futni és van, hogy jobb, van hogy rosszabb. De a futás mellett még 3-4X járok Cross és Tabatára. Azon egyszer voltam eddig, de eléggé fájt után a hasam.

Dokinő azt mondta, hogy 2 hétig csak "tingli-tangli" lehetőleg, ne kemény súlyzós edzés. :)

10532. Sok kérdés (válaszként erre: 10529. - Fekete Mariann)
febr. 18. 09:08
Nagyon szívesen! :-)
10531. Sok kérdés (válaszként erre: 10527. - Futar)
febr. 18. 09:07

Szia.

Köszönjük, hogy megosztottad velünk az eddigi tapasztalataidat.

Igen, ez jellemző, a kiszámíthatatlanság.

Én Mirénás vagyok és nekem teljes mértékben kiszámíthatatlan volt, főleg, hogy a felhelyezést követően 11 hónapig nagyon erősen véreztem, ha éppen nem, akkor barnáztam, olyan, hogy tiszta nap, nem volt :-)

Két hét múlva írj majd a kontroll után, hogy mit mondott a dokinő, de biztosan minden rendben lesz :-)

Egyébként edzeni miért nem tudsz úgy, ahogy előtte? Úgy tudom, hogy ugyanúgy lehet mindent csinálni, mint előtte... Ha meg akar válni Tőled a spirál, az nem az edzés miatt lesz, inkább azért, ha a szervezeted nem fogadja be. De nem akarok "okoskodni" :-) Te érzed és majd eljön az ideje annak is, hogy ugyanúgy tudsz edzeni, mint előtte :-)

A legjobbakat Neked! :-)

10530. Fekete Mariann (válaszként erre: 10522. - TTT1976)
febr. 18. 08:32
Azt mondta a doktornő is,hogy inkább kellemetlen mint fájdalmas. Azzal jött,hogy hát szültem 2 gyereket 😅 mondtam de ez nem ugyanaz,ezzel nem nyugtat meg😅
10529. Fekete Mariann (válaszként erre: 10525. - Sok kérdés)
febr. 18. 08:30
Nagyon köszönöm a biztató szavakat😊
10528. Futar
febr. 18. 07:19
Bocsi, legközelebb nem ütök ennyi entert :)
10527. Futar
febr. 18. 07:10

Sziasztok,


Eddig csak figyeltelek titeket, de írok én is. Bár a Jaydess-esek táborát erősítem, de ott nem túl aktív a csoport és ha jól sejtem hasonló a működési elv, csak kevesebb hormonnal.


40,5 :) vagyok, nem voltam korábban várandós. A mensim világ életemben 27-32 napos, fiatalabb koromban nagyon durvan erős fájdalmakkal, néha hányás/hasmenéssel. (tudtam, hogy endom van, de nem akartam róla tudomást venni)

Pár éve életmódot váltottam, lefogytam 12 kg-t, rengegeteget sportolok, elhagytam több élelmiszert és azóta JELENTŐSEN enyhültek a mensik. (értsd 50%-kal kb)


Ennek ellenére 1.5 éve találtak nálam egy kisebb endos cisztát (más endot szerencsére nem, csak adenot. )

Közben orvost váltottam, férfiről nőre, ami az egyik legjobb döntésem volt.


Novemberben volt a műtétem, mert ő látott/érzett egy másik kisebb endos csomót is az UH-n, de végül a műtét alatt nem találtak semmi mást.

Utána javasolta a spirált, hogy ne újuljon ki az endo.


Jan legvégén tették fel. Bevallom a feltételtől jobban paráztam, mint az első fog implantomtól, mert olvastam máshol "modernkori inkvzíciós" kifejezéseket :) És a fájdalmat sem bírom jól.

Annyira paráztam, hogy az első alkalommal mikor aktuális volt a felhelyezés, le is betegedtem 2 napra, úgyhogy az csúszott.


Ehhez képest azt mondanám, hogy inkább "csak" kellemetlen volt. Én főleg mensis görcsöket éreztem közben, de semmiképpen nem elviselhetetlen. Persze tudom, hogy mindenkinek másképp fáj és az sem mind1 ki teszi fel.


Az én dokinőm sokat műt és szerintem az is számíthat.

Az asszisztenssel tették fel, és utána mondtak, hogy nekik is van, és nekik is fájt a feltétel :) Ez eszméletlen hiteles volt.


Utána kicsit vérezgettem aznap, meg fájogattam. Azóta barnázgatok pecsételve kisebb fájdalmakkal.

Azt hiszem most "jövöget" (?) meg az első mensim (24.napra) egyelőre (még?)enyhébb formában, nagyon szokatlan módon, de lehet, hogy 1 nap múlva mást fogok írni.


Alapvetően úgy fogalmaznék, hogy lövésem sincs éppen mi történik a testemben. Talán ez a legnehezebb érzés.

Jelenleg talán a kiszámíthatlanság amivel leginkább "küzdök", illetve hogy azóta nem tudok egyelőre még edzeni úgy, ahogy régen, és ez frusztrál.


Persze közben értem, hogy még nagyon az elején vagyok, és ezeket tudtam előre, de más megélni.


2 hét múlva megyek vissza kontrollra.

10526. Sok kérdés (válaszként erre: 10510. - Deri)
febr. 17. 20:39
Bocsánat, én figyelmetlen voltam, a fentebbi válaszok után rájöttem. Szóval most voltál dokinál. Ha lett volna ciszta, akkor azt látja, így akkor az nincs. Én akkor most arra tippelnék - mivel én mindig így járok, amikor a dokihoz megyek vizsgálatra -, hogy a vizsgálat miatt van most a vérzés. Azért csak benyúl eszközzel, kézzel, megnyomogat, UH-ot is csinál. Én ilyenkor egy kis ideig pecsételgettem... De biztos nincs semmi olyan, ami miatt aggódnod kelljen.
10525. Sok kérdés (válaszként erre: 10511. - Fekete Mariann)
febr. 17. 20:35

Szia.

Nekem nem a rendelőben tette fel, hanem a kis műtőben a kórházban, lehet azért, mert nagyon hátranyúló a méhszájam. Pár pillanat alatt feltette, viszont utána eléggé fájdalmas volt, de csak egy pár másodpercig, még bele is szédültem, de inkább az ijedtségtől :-) Sokan meg sem érzik. Utána fura tompa fájdalmat fogsz érezni, nem olyan, mint a mensis görcs, én inkább szülésihez hasonlítanám, de elviselhető és ez eltarthat majd pár napig-hétig, van, aki fájdalom csillapítót szed rá, van, aki nem, én semmit nem szedtem rá.

Szerintem nem kell aggódni, meg félni, tényleg pár pillanat alatt felhelyezi a doki és az a kis, illetve fura fájdalom is elviselhető, ha egyáltalán lesz, mert nem mindenkinek van.

10524. Sok kérdés (válaszként erre: 10510. - Deri)
febr. 17. 20:31

Szia.

Szerintem ne ijedj meg, nincs semmi gond, de hogy megnyugodj, keresd meg/fel a dokidat.

Okozhatja az is, hogy van cisztád és ezért van az együttlét után egy kis vérzés. De akár az az úgymond kontakt vérzés is lehet. De bármi más is előidézheti, stressz, étkezés, bármi.

10523. TTT1976 (válaszként erre: 10511. - Fekete Mariann)
febr. 17. 13:20
Elfelejtettem irni, szeptember 26.-a óta van Mirenám.
10522. TTT1976 (válaszként erre: 10511. - Fekete Mariann)
febr. 17. 13:17
Szia, a felhelyezés egyáltalán nem volt fájdalmas. Egy ügyes doki megoldja pillanatok alatt. Én miómás vagyok, brutáll vérzéseim voltak. Most épphogy pecsételő menzeszen van, össze vissza vérzésem nincs, semmi más panasz. Libidóm nekem nem a régi, de az életminőségem ezerszer jobb. Kitartást, és minden jót Neked 🌼
10521. gyöngy:) (válaszként erre: 10520. - Marvel)
febr. 17. 10:19
Jesszus!:DDD
10520. marvel (válaszként erre: 10519. - Gyöngy:))
febr. 17. 09:39
Spirál-testvérek 🤭
10519. gyöngy:) (válaszként erre: 10514. - Marvel)
febr. 16. 21:38
8 nap van köztünk:)
10518. marvel (válaszként erre: 10515. - Fekete Mariann)
febr. 16. 21:19
Várjuk a fejleményeket! 🤗
10517. marvel (válaszként erre: 10516. - Deri)
febr. 16. 21:19

Szia!

Jujdejó, hogy ezt megosztottad velünk! Az én dokim soha nem mondana ilyeneket… hogy kiszámíthatatlan, vagy bármi lehet…

De megnyugtató akkor, hogy normális a vérezgetés 1 év, vagy akármennyi tünetmentesség után. Bár gondolom az ember lánya úgyis elmegy olyankor kontrollra, ha valami szokatlant tapasztal, de így legalább nem kell egyből pánikolni, ennek tudatában.

A cytologia is rendben lesz, miért ne lenne? :)

A legjobbakat Neked is! 🤗

10516. Deri (válaszként erre: 10513. - Marvel)
febr. 16. 13:28

Szia!


Köszönöm a megnyugtatást,jól esik!🙂 Először csak az aszisztenst értem el, aki azt mondta,hogy a Mirenanál kb.bármi előfordulhat, annyira kiszámíthatlan...és hogy az 5év nem biztos,hogy egyformán telik el, lehet hogy most lesz egy ilyen időszak, aztán megint hónapokig semmit. Utána a dokim is visszahívott, és ő is megerősítette ezt,hogy elő szokott ilyen fordulni. Még várom a cytológia eredményét, remélem az is rendben lesz.

10515. Fekete Mariann (válaszként erre: 10514. - Marvel)
febr. 16. 12:44
Köszönöm gyors válaszod,remélem nekem sem fog fájni. Ha jól számoltunk március elején volt először megjönni ami már gyógyszer nélküli menstruáció lesz.Akkor ha minden jól megy tudok menni felrakatni
10514. marvel (válaszként erre: 10511. - Fekete Mariann)
febr. 16. 12:06

Szia!

Üdv a klubban :D

Van mit olvasni az tuti!


Nekem egyáltalán nem fájt a felhelyezés, teljesen rendben volt minden ès azóta is a helyén van, pont ma 8 hónapos :D


Írj majd! Szurkolok, hogy minden rendben legyen 🌷

10513. marvel (válaszként erre: 10510. - Deri)
febr. 16. 12:03

Szia!

Nem tudom mennyire normális ennyi idő után újra a vérzès, de ha most vizsgált a doki és minden rendben volt, akkor ne aggódj!

Majd írdd meg, mit mondott, szurkolok, hogy minden rendben legyen! 🌷

10512. marvel (válaszként erre: 10508. - Cinci2)
febr. 16. 12:01

Szia!

Jól tetted, hogy leírtad a tapasztalatod, köszönjük!

Szerintem sem fogja elriasztani a spirálon gondolkodókat.

Még mindig elcsodálkozok, mennyire máshogy reagál mindenkinek a szervezete!

Nekem például pont a hólyagendometriózisra megoldás a spirál, teljesen együttéreztem, mikor olvastam a fájdamaidat :( Csak nekem az endo okozta, ès a spirál szünteti meg :)

Jó egèszsèget kívánok Neked! 🌹

febr. 16. 11:48
Sziasztok! Új vagy itt nálatok😊 41 éves vagyok ,sajnos nem szedhető tovább bogyót trombózis gyanú miatt,az orvosokkal a mirena spirál mellett döntöttünk. Most várom a rák szűrés eredményét,és ha jó lesz a következő menstruációnál felrakja. Nem mondom,hogy nem félek ,a felhelyezéstől is. Minden tapasztalatot szívesen olvasok😊
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook