Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
10450. Lady Lavender (válaszként erre: 10449. - Jooeva)
jan. 27. 16:58

Egyik sem jött be? :D Se a spirál, se a netes mende-mondák a mell növelő oltásokról? Csak a pocsék mellekhatás.

Én is Pfizert kaptam, az első ott helyben kiütött pár órára. A kemény műanyag székeken meg a földön fetrengtem a sátorban. Napokra lázas meg még tovább bágyadt voltam. És a második után ki kapta el a rohadt vírust? Én, nem az oltatlan pasim.

Legalább nem lett nagyobb bajunk.

10449. jooeva
jan. 27. 16:42

Sziasztok!

Régen írtam már, de olvasni szoktalak Titeket.

Én az elégedett mirenások táborát erősítem, 3 hónap alatt beállt az első (2013), évekig nem volt menzim egyáltalán. A másodikkal még ennyi gondom sem volt, csak a covid-oltások megzavarták a ciklusomat sajnos....nesze neked Phizer.

2023-ban nem jutottam el az orvosomhoz, ma voltam nála.

Tavaly ősszel letelt az 5 évem, panaszom nincs, spirál és jelzőszál a helyén. Annyi, hogy menzes idején pár napos maszatolás már van.

Doki azt javasolta, hogy maradjon még 1 évet, akkor leszek már 48 éves és akkor a 3-ikkal hátha kihúzzuk a menzeses éveket.

Azt mondja, hogy jelentősen megdrágult sajnos...60-70ezer között van már.


Sajnos nálam sem jelentkezett a mellnövekedés, mint mellékhatás! Jól jött volna, mert akkor megspórolok 1 millát, ami elment mellplasztikára :-))

10448. Sok kérdés (válaszként erre: 10447. - Zsaki)
jan. 27. 08:51

Szia.

Nagyon szívesen! :-)

Örülök neki, ha segített :-)

10447. Zsaki (válaszként erre: 10446. - Sok kérdés)
jan. 27. 08:21
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Nem lett volna türelmem visszaolvasni a rengeteg tapasztalatot, úgyhogy sokat segítettél :)
10446. Sok kérdés (válaszként erre: 10441. - Zsaki)
jan. 26. 20:12

Szia.

Itt még hasonló tapasztalatot nem olvastam a 7 év alatt... De bármi elképzelhető a hormon hatására :-)

10445. Sok kérdés (válaszként erre: 10444. - Szviola)
jan. 26. 20:11

Szia.

Értem.

Köszönöm, hogy megírtad, még nem hallottam erről a tapaszról, de utána olvasok azért :-)

10444. Szviola (válaszként erre: 10439. - Sok kérdés)
jan. 26. 12:53
Evra tapasz a neve. Mivel van 2 másik hormon amit szájon át kell szedjek, vagyis 1 és egy komolyabb kalcium anyagcsere gond, arra amiket szedek azzal nem akarja a doki keverni az orális tablettával.
10443. Szviola (válaszként erre: 10436. - Gyöngy:))
jan. 26. 12:51

Hát van egy férjem, és nem vagyunk még aggastyán korúak nekem még messze a változókor.

Evra a tapasz neve.

10442. Szviola (válaszként erre: 10437. - Lady Lavender)
jan. 26. 12:50

Szia, nem, nem akarok több gyereket, ahhoz kellene talán már segítség, így is nehéz a logisztika.

Műtétet köszönöm, kihagyom,ami nem életbevágó. A férjemnek ideje se lenne elmenni elköttetni magát.

10441. Zsaki
jan. 26. 08:03

Sziasztok! Tapasztalt valaki olyat, hogy a Mirena felhelyezése után “megnőtt” a melle?

Október közepe óta van fenn, és kb december közepétől érzem, hogy sokkal teltebb lett a mellem. Időközben fogytam is kb 3 kg-t, így csak a hormonokra tudok gondolni, hogy az okozhatta a változást.

10440. Sok kérdés (válaszként erre: 10435. - Vkatka)
jan. 20. 20:46

Szia.

El fog múlni...

10439. Sok kérdés (válaszként erre: 10434. - Szviola)
jan. 20. 20:46

Szia.

Értem.

Még akár ilyen is lehet, nem vagyunk egyformák, a szervezetünk reagálása sem ugyanarra a dologra.


A tapaszról nem hallottam. Milyen tapasz ez?

10438. Sok kérdés (válaszként erre: 10432. - Zsuzsi988)
jan. 20. 20:45

Szia.

Szerintem normális, a hormon...

Hiába a második spirál, simán lehet bármi.

Nekem több, mint 7 éve van fent az első és azért nem cserélte 5 év után a doki - és még mindig nem -, mert valszeg már nem fog megjönni, 6 éve nem vérzek, viszont, ha cserélné, kezdődne minden előlről és megint 11 hónapig véreznék erősen valószínűleg.

10437. Lady Lavender (válaszként erre: 10434. - Szviola)
jan. 19. 13:34

3 gyerek utan ti terveztek tobbet? Elore bocsatom, en egy vagyok a negybol.

3 gyerek utan meg 40 alatt is el lehet kotni, es ferfiaknal ambulans kezeles helyi erzestelenitessel.


Mostanaban megint olvasgatok spiral temat (bar nem tudom minek), a polipom lehetseges szovodmeny a regi spiralok egyike miatt. Elmozdult.

10436. gyöngy:) (válaszként erre: 10434. - Szviola)
jan. 19. 13:24
Nem ismerem a tapaszt egyáltalán. Neked milyen célból kellett, fogamzásgátlás vagy egyéb okok miatt?
10435. vkatka (válaszként erre: 10432. - Zsuzsi988)
jan. 19. 13:05
Szia! Nekem van ilyen jellegű problémám. Igaz, tudom kötni a ciklushoz mert minimális maszatolás még szokott lenni, de sajnos nekem már a ciklus félidejében elkezdődik és a menstruáció kezdetéig fájnak a melleim. És nem kicsit, hanem olyankor hozzá se lehet érni, borzasztó. Remélem hogy elmúlik majd idővel.
10434. Szviola (válaszként erre: 10431. - Sok kérdés)
jan. 19. 11:40

Spirál most nem javasolt másikat, mert pont az gyanítható, hogy kevés a hormon tartalma. A többi még gyengébb.

Tapaszt írt helyette.

10433. Szviola (válaszként erre: 10430. - Gyöngy:))
jan. 19. 11:39

Már ő is azt mondta itt a vége, nincs tovább. Sokszor beszélek vele, mert a férjemmel kollégák( a férjem nem nődoki)

Tapaszt ajánlott helyette. Valószínűleg nekem kevés az ebben lévő hormon.

10432. zsuzsi988
jan. 19. 11:36
Sziasztok!Egy éve van fent a spirálom.Ez már a második.Az elsőnél nem volt ilyen panaszom.A vérzésem teljesen megszűnt,viszont sokat fájnak,feszülnek a melleim.Hol csak az egyik,hol mindkettő.Mivel nincs vérzésem, így a ciklushoz sem tudom kötni.Szerintetek ez normális,vagy keressem fel az orvosomat?Ti tapasztaltatok-e ilyen mellékhatást?
10431. Sok kérdés (válaszként erre: 10429. - Szviola)
jan. 18. 21:41

Szia.

Nagyon sajnálom, amit írsz és hogy Neked nem vált be :-(

És hogy döntöttél, váltasz a másikra? Jajdess vagy melyik a másik, meg még egy harmadik nevét is szoktam itt olvasni...


Azért szívesen venném, ha írnál, hogy a dokid mit tudott erre mondani.

10430. gyöngy:) (válaszként erre: 10429. - Szviola)
jan. 18. 19:56

Szia!

Sajnálom, hogy így alakult, de egy hős vagy, hogy ennyi ideig kitartottál és kínlódtál.

Legutóbb mikor voltál dokinál, és akkor mit mondott, még biztatott?

10429. Szviola
jan. 18. 18:34

Sziasztok, nagyon rég írtam.

De sajnos az én utam a mirenával ma véget ér. Majdnem két év borzalom, szerintem elég türelmes voltam, 1 év folyamat pecsételés után volt fél év mikor rendesen mensi havonta. Aztán megint váltott a dolog, azóta 10 naponta 10 nap mensi. Elég volt,elfáradtam, már a vérképem is elromlott.

Adtam sok esélyt, elfogyott a türelmem.

Remélem, tud mondani valamit az orvosom, mi miatt nem válik be nekem.

10428. Sok kérdés (válaszként erre: 10424. - Március23)
jan. 10. 14:19

Szia.

Akkor véleményem szerint próbálkozz tovább :-) Kösd le a gondolataidat olyan olvasmányokkal, ami felvidít, megmosolyogtat vagy olyan filmekkel, amiken jókat lehet kacagni. Vagy ami érdekel, magával ragad, elvonja a figyelmed, kizökkent a búskomorságból.

Szerintem igen, lehet annak nevezni...

Szóval csak pozitívan! :-)

10427. Sok kérdés (válaszként erre: 10423. - Vkatka)
jan. 10. 14:17

Szia.

Hát van kitartást Nálad is! :-) Másfél év sem semmi!

Nagyon bízom én is benne, hogy már csak javulni fog!

Sajnos a covid nagyon sok mindenre képes és több hétig, hónapig is eltarthatnak a covid által kialakult összevisszaságok :-(

10426. Sok kérdés (válaszként erre: 10422. - Gyöngy:))
jan. 10. 14:14
Látod, ezt én nem figyeltem. Igen, tényleg nagyon fiatal ahhoz...
10425. Sok kérdés (válaszként erre: 10421. - Gyöngy:))
jan. 10. 14:13

Szia.

Értem, amit írsz.

Nyilván mindenkinek más és más a problémája, saját maga éli meg mindenki a saját "szenvedését", nem más és mindenki a lehető legjobban dönt azokban a kérdésekben, amik őt érintik.

Remélem Neked segíteni fog a spirál! :-)

10424. Március23
jan. 10. 07:35

Jó reggelt!


Mikor először ajánlotta a dokim a spirált akkor kezdtem utánaolvasgatni 2 évvel ezelőtt, aztán mikor tavaly eldöntöttem hogy feltetetem akkor gyakrabban olvasgattam...

...viszont úgy voltam vele hogy ugye hiába olvasom a véleményeket, mindenki szervezete más, mindenki másképp reagál, nekem csak beválik majd...barátnőmnek is Mirenája van, tavaly cserélték neki 4.alkalommal, soha egy csepp barnázás...semmi gondja nem volt vele semmilyen téren.

Pattanásokat nem írtam de igen, mintha újra pubertás lennék, ez a tünetem is megvan.

Minden fejben dől el ezzel is tisztában vagyok, nem akarok én engedni a depressziónak...nem is tudom egyáltalán annak hívjam e...

Míg nem volt a spirál, teljesen kiszámítható voltam🙂...1 héttel előtte gyagyásabb voltam, mellfeszülés...ahogy kell ugye...

Miután megjött utolsó 2 nap már fel voltam pörögve, nagyon jó kedvem volt...tudtam élvezni a dolgokat.

Mióta ez a borús hangulatom van, egyszerűen egysíkú vagyok.

Hiába történnek pozitív dolgok...hiába csinálok bármi olyat amit szeretek...semmi nem válik be.

Bármivel próbálkozom nulla.

10423. vkatka
jan. 9. 23:31
Sok kérdés mellett itt vagyok én is példának. Nekem másfél év kellett, mire észre lehetett venni a vérzés csökkenését. Mikor 3 hónapja volt fent a Levosert, elkaptam a covidot, utána elkezdtem összevissza vérezni, sajnos nem mindig gyengén. Addig is volt rendes menzeszem, de utána teljesen megbolondult a szervezetem. Most szeptember környékén vettem észre hogy egyre kevesebb a menzeszem, sőt beállt havi egy alkalomra. A mellfájdalom sajnos erősen megvan még, de a menstruációm alig vehető észre, bőven elég a tisztasági betét mert épp csak maszatol. És bízom benne hogy még javulni fog!
10422. gyöngy:) (válaszként erre: 10416. - Sok kérdés)
jan. 9. 23:09

Később írta, hogy 37 éves, az még valóban fiatal egy méh kivételhez.

Én már jóval idősebb vagyok, már nem is negyvenes.

10421. gyöngy:) (válaszként erre: 10416. - Sok kérdés)
jan. 9. 22:47

Azért kérdeztem hány éves, mert az sem mindegy, épp azért, mert szükség van a méhre.

De van az az életkor, vagy ha eljön a változókor és úgymond már kiszolgált a méh és egészségügyi gondok vannak, ott már mérlegelendő a kivétel szerintem.

Én úgy indultam neki, hogy kivetetem, de mivel kiderült, hogy ez nem is lenne olyan egyszerű az egyéb problémák miatt, azért lett belőle a spirál.

Lehet a saját elkeseredésem is beszél belőlem.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook