Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
10510. Deri
febr. 15. 23:56

Sziasztok!

Nekem 1 éve van fent a spirál,36 éves vagyok, a 3.szülés után döntöttem a spirál felhelyezése mellett. Eddig tökéletesen funkcionált. A vérzésem elmaradt, semmilyen egyéb kellemetlenséggel nem járt. Kb. 2 hete együttlét után tapasztaltam egy kis vérzést, utána semmi. Pont esedékes volt a kontroll, ott a nőgyógyász megnyugtatott,hogy ez úgynevezett kontakt vérzés lehetett valószínűleg semmiség. Cytológiai eredmény még nincs. Ma újra minimális vérzést tapasztalok, csak most este. Tegnap voltunk együtt a férjemmel, utána nem volt vérzés. Eléggé megijedtem,hogy ez most mi lehet. Van olyan, akinek ennyi tünetmentes idő után újból köztes vérzése lesz? Normális ez? Természetesen holnap hívom az orvosomat, csak rátaláltam erre a fórumra és úgy megörültem, hogy hátha itt kapok válasz, talán más is járt hasonló cipőben. Köszönöm!

10509. Sok kérdés (válaszként erre: 10508. - Cinci2)
febr. 15. 21:00

Szia.

Köszönjük szépen, hogy megosztottad velünk a Te történetedet a spirállal.

Sajnálom nagyon, hogy Neked nem jött be :-( Nem mindenkinek reagál a szervezete jól rá...

De most már, hogy levetetted, a legjobbakat kívánom Neked és hogy mielőbb helyre gyere.

Szerintem ezzel nem veszed el a kedvet attól, aki határozottan tudja, hogy mit szeretne, benne van a pakliban ez is, ezzel számolni kell mindenképp.

10508. Cinci2
febr. 15. 19:41
Sziasztok! Elmesélem a sztorimat, hátha segít valakinek, aki hasonló cipőben jár. 50 éves vagyok, mióma és vérzészavar miatt döntöttem a hormonos spirál mellett. Felhelyezés után kb. 2 héttel elkezdtem egyre gyakrabban pisilni járni, azt hittem felfáztam.Gyógynövényes szerek nem használtak, háziorvos, antibiotikum következett, nem használt, rosszabb lett. Ekkor visszamentem a nőgyógyászhoz, No-spat javasolt és írt egy gyógyszert, ami tényleg hatásosnak bizonyult, de nem hatott rögtön kellett neki 2 hét. Borzasztó sokat kínlódtam, fájt a hólyagom, sokszor 10 percenként pisiltem, éjjel óránként keltem, a labor lelet viszont negatív lett. Volt, hogy javult valamennyit, aztán visszaestem, megint nőgyógyász, de még ekkor sem mondta ki, hogy a spiráltól van. Ezután elmentem urológushoz, aki az uh alapján közölte, hogy a méhem küzd az idegen tárgy ellen, megnagyobbodott és láthatóan nyomja a hólyagomat, ráadásul közben lett egy nagy cisztám is, ami szintén nem segített a dolgon. Előtte sosem volt, legalábbis nem tudtam róla, pedig rendszeresen jártam vizsgálatokra. Szóval 3,5 hónap össze-vissza vérzés, hólyag probléma, idegeskedés, orvoshoz szaladgálás után az eltávolítás mellett döntöttem. Azóta kicsit javultak a dolgaim, de még nem tudtam elhagyni a gyógyszert, remélem rendbe jövök. Tényleg nem akartam senki kedvét elvenni, de ilyen is van sajnos. Amúgy ha nem bántja a hólyagomat szerintem bejött volna nekem, mert a vérzést jelentősen lecsökkentette.
10507. Sok kérdés (válaszként erre: 10506. - Enikosz)
febr. 14. 21:17

Szia.

Örülök neki, hogy kezd beállni Nálad is! :-)

Jaja, lassan már nem lesz ciklusod :-)

Csak így tovább! :-) Örülök a pozitív tapasztalatnak, véleménynek :-)

10506. enikosz
febr. 14. 07:54

Sziasztok! Jelentkezek én is.

Úgy tűnik nálam is kezd beállni a Levosert. Nekem okt. 4-én került fel. Nem voltak mensi problémáim, a védekezés miatt döntöttem mellette és a korom miatt (42).

Az első spirálos mensim egy héttel hamarabb megjött, és vérezgettem 2-3 hetet, nem erősen, de nem is pecsételve.

A 2. időben jött, ott 2-3 hetet tartott ki a vérezgetés. A 3. Szilveszter előtt már 5 hétre, kb. 1-1,5 hét pecsételgetés volt.

Most Megint 5 hétre, de még kevesebb pecsételéssel. Kb. semmit nem befolyásolt. Januárban voltam vissza, a helyén van.

Nem nagyon tudok már ciklust követni. Ami még van, mielőtt elkezdődik a pecsételés, kb egy héttel full feszülnek a melleim, mint anno a terhességek elején, sőt még jobban.

Én úgy érzem nagyon jóban leszünk a spirállal, mert hónapról-hónapra jobb a helyzet.

Libidóm inkább pozitívan változott, mert nyugodt vagyok a védekezés biztonsága miatt.

10505. Sok kérdés (válaszként erre: 10499. - TTT1976)
febr. 9. 21:50

Szia.

Nekem ellenkezőleg, a Miréna megemelte a libidóm, pedig előtte is volt :-)

Igen, mintha már olvastam volna ilyet itt, hogy volt, akinek csökkent. A Miréna egyik mellékhatása lehet.


Egy javaslat, ha nem törlik a hozzászólásom és ha közel áll valamelyest Hozzád: füves Gyuri bácsi teája, ami a nőknek való és emeli a libidót :-)

10504. Sok kérdés (válaszként erre: 10496. - Szilvike1234)
febr. 9. 21:47

Szia.

Nagyon örülök, hogy minden rendben van! :-)

Na, látom előbb-utóbb a dokik is belátják, hogy ehhez türelem kell és hogy mindenkinek másképp reagál a szervezete...

Ha el vagy keseredve írj, ahogy tudok én is itt vagyok és írok, de a többiek is! :-) Ezen ne múljon! :-)

10503. Sok kérdés (válaszként erre: 10494. - OKinga79)
febr. 9. 21:43

Szia.

Mivel nekem 6 év eltelt, hogy nem vérzek, már nehéz visszaemlékezni, de mintha használtam volna valami kúpot, valamit mintha felírt volna a dokim.

Ezek a fura folyások, váladékozások vagy nem is tudom minek nevezzem: a szervezet rendje fel lett borulva, szokja a spirált, hormont, alkalmazkodni próbál hozzá, de még nem jut el idáig, nyilván küzd ellene. A spirál - és nem megijesztés a cél - okozhat enyhébb gyulladást, idegen anyag, "be kell épülnie", vagy cisztát és ez is okozhatja a váladékozást, de ez "normális". A másik, hogy akinek spirál van felhelyezve, a méhszáj nyitottabb, így sokkal fogékonyabb mindenféle fertőzésre, nem kell ehhez az, hogy valakivel együtt legyél, szóval ezek okozhatják ezeket a kellemetlen tüneteket, de jó esetben ezek elmúlnak, megszűnnek. Nekem is voltak.

10502. Sok kérdés (válaszként erre: 10492. - Marvel)
febr. 9. 21:38

Szia.

A fejem nekem is fájt, most, hogy írod, beugrottak a régi emlékek :-)

Neked is csak azt tudom írni, hogy légy még türelemmel..., ha nincs komolyabb mellékhatás, nagyon erős fájdalom.

10501. Sok kérdés (válaszként erre: 10491. - Szilvike1234)
febr. 9. 21:36

Szia.

Ha előbb nem áll be, őszig legyél türelemmel. A dokidnak igaza van, jó lesz, meglátod.

Nekem 11 hónapig tartott ez, mint Neked, csak azzal a különbséggel, hogy eléggé erősen véreztem. Betét-tampon kombó kellett.

Szóval türelem :-)

10500. kannanana (válaszként erre: 10499. - TTT1976)
febr. 9. 20:59
Nem tudom, hogy ki tapasztalta ezt, de okozhatja a Mirena. Minden hormonális változás befolyásolhatja a libidót sajnos. :(
10499. TTT1976
febr. 9. 20:54
Sziasztok, én már írtam hogy nekem három hetem teljesen tiszta,egy hét pecsételgetés a menzesz, és nincs semmi más problémám. Viszont a libidóm az 10-es skálán kb 1 és 2 között mozog. Azt gondoltam a fáradtság, de nem. Azóta van ez mióta Mirena velem van. Pedig sok alkalom lenne,tényleg sok a teljesen tiszta napom. Csak egy a bökkenő: eszembe se jut 🤔. Nem tudom, vajon ebben lesz-e változás. Nem olvastam vissza a hozzászólásokat, volt/ van valakinek ilyen? Vagy mégsem a Mirena....öregszem 😏
10498. gyöngy:) (válaszként erre: 10496. - Szilvike1234)
febr. 9. 17:53

Tényleg csak türelem és bizakodás.

Már én is a 8. hónapnál járok és még nem múlt el, de nagyon elenyésző már, remélem nem esek vissza.

10497. OKinga79 (válaszként erre: 10496. - Szilvike1234)
febr. 9. 17:44
Mást nem nagyon tudsz csinálni, türelmesen várod, aztán egyszer majd elmúlik.
febr. 9. 13:47
Sziasztok:) Voltam vissza ma..minden a legnagyobb rendben van!6 hónap minimum..kinek hogy áll be ..nemtudott igazbol időt mondani az orvos.. Türelmesen várjak! Tehát csajok ha elvagyok keseredve írok nektek..öntsetek belém lelket!
10495. marvel (válaszként erre: 10494. - OKinga79)
febr. 9. 13:35

Szia!

Amikor nagyon barnázós időszakom volt, akkor a hüvelyöblítést mondta a doki, amikor “csak” a megnövekedett nyák miatt panaszkodtam, akkor mondta a tejsavas kúpot. De mire megvettem a Canesbalance-ot, addigra megjött most, úgyhogy még nem tudom mennyire használ.

Kúpot még nem próbáltam vérezgetős időszakban, de úgy tényleg nehéz ha sosincs tiszta nap :(

10494. OKinga79 (válaszként erre: 10488. - Marvel)
febr. 9. 09:21

Szia! Belőlem is folyik valami fura,néha marja is kicsit a gátam tájékát

Elmentem a Medivoverbe,de azt mondta a doktornő,hogy mivel folyamatosan vérzek, nem tudja megállapítani, mitől lehet

Használjak Canestent, amikor nem vérzek ( decemberben azt kaptam a saját doktoromtól,aki a spirált is feltette)

Használnék szívesen,de minden nap szivárog belőlem a vér, reggelente ébredés után mindig jön.


Így aztán nehéz bármit is feltenni estére


Pedig van Gynoflorom is.



Használtatok eredményesen kúpokat az ilyen szivátgós,pecsételős időszakban?

10493. marvel (válaszként erre: 10491. - Szilvike1234)
febr. 9. 08:13

Szia!

Még nagyon az elején vagy, tudom, hogy nehéz, de hidd el, hogy idővel jobb lesz! Még korai a levételről gondolkodnod :)

Legalább 6-7 hónap mire pozitív változást tapasztaltam, és még mindig vannak furcsaságok 8 hónap után. Legalább 1 év az összevisszaság a dokim szerint.

Ha úgy érzed eleged van, írj ide és megnyugtatunk! :)

10492. marvel (válaszként erre: 10490. - Sok kérdés)
febr. 9. 08:10

Szia!

Igen, az lehet amit írsz, köszi a megnyugtatást :)


Este el is kezdett fájni a fejem, most megint, ilyenkor 2-3 óránként fájdalomcsillapító kell. Szóval az ultrahangon vékony vonalszerű volt a nyálkahártya, na mondom egy darabig nem jön meg..

nem is sok volt, hasam se fájt annyira, de a fejem mindig fáj amikor elmúlik a mensi…

febr. 9. 06:02

Sziasztok

Nekem tavaly novemberben tették fel a mirenát! Hát hogy is mondjam..azóta össze vissza van minden..novemberben egész hónapban véreztem.Jött egy parnap úgy mond tiszta nap de nem volt az kivel barnázos napok voltak.December elején újra véreztem 2 hétig 2 hét szünet barnazos napok jöttek. Január elején újra verztem 2 hétig 2 hét barnázos napok.Februarban vagyis most újra ugyan az vérzés van.Ez idő alatt 2 szer voltam orvoshoz nézze meg.Jo helyen van e. Jó minden türelemmel legyek jó lesz meglátom milyen jó lesz.Ma ismét megyek nézze meg.Türelemmel viselem én de kezdem unni.Egybeként a sok vérzés miatt tették fel.Ami igen kevesebb van de mégis van .Tehát mérlegelni kell,hogy levetettem és újra a rengeteg vérzést kell elviselhetetlenül viselni, vagy várok hátha beáll így,hogy folyamat van.Kevesebb de van !

TÜRELEM JÓ LESZ AZ ! :)

10490. Sok kérdés (válaszként erre: 10487. - Gizike2020)
febr. 8. 21:12
Ja és Marvel válaszára reagálva még: a Miréna felhelyezésekor ugye még vastag volt a méhnyálkahártya. Rendszeresen jártam dokihoz, eleinte szinte havonta a nagyon erős vérzés miatt és hogy nem voltak tiszta napjaim, azok a barnázós napok voltak. Aztán elkezdett vékonyodni a méhnyálkahártya, már kezdtünk örülni, hogy na végre, lehet lassan abbamarad a vérzés :-) Aztán, mikor legközelebb mentem, megvastagodott, aztán a következő alkalommal még vastagabb lett. Ez már a vége felé volt és így telt el a 11 hónap. Dokim mindig mondta, hogy szépen vékonyodik, én meg, ugyan már doktor úr, egyre vastagabb megint :-) A lényeg, hogy amikor kezdett fél év eltelte után megint vastagodni, vastagodni és egyszercsak elkezdett vékonyodni és hopp, mintha elvágták volna, úgy elmúlt 11 hónap után a vérzésem, hogy azóta sincs meg és már több, mint 7 éve van fent a Miréna. Marvelnek is szerintem most ez lehet...
10489. Sok kérdés (válaszként erre: 10487. - Gizike2020)
febr. 8. 20:59

Szia.

A 11 hónapos én lennék :-)

Szerintem ne menj vissza a dokihoz... Normális minden, amit írsz, a maszatolgatás, hogy minden héten meg volt az első hétben és az a fura, folyós valami is. Meg az is, hogy az együttlét után vérzel egy kicsit. Be fog állni minden, hogy mikor, arra a válasz az, hogy a Te szervezeted mikor engedi beállni.

A legjobbakat.

Ja és akkor érdemes dokihoz menni, ha nagyon erősen vérzel és ezzel együtt erős görcseid vannak.

10488. marvel (válaszként erre: 10487. - Gizike2020)
febr. 8. 17:47

Szia!

Teljesen normális a folyás és az összevisszaság. Nekem 1 évet mondott normálisnak, 8 hónapja van Mirenám ès még mindig megjön. Nemrég dicsekedtem, hogy egyre kèsőbb jön meg, előzőleg 48 napra, erre most a 35. napon váratlanul megjött, de nem úgy ahogy szokott: enyhébb, kevesebb, fejem se fáj, nem is értem most mivan…

A folyásra tejsavas kúpot kellene használni 3 hetente.

10487. Gizike2020
febr. 7. 21:37

Sziasztok!

5,5 hónapja tetettem fel Mirenat, amikor a szülést követő hathetes kontrollra mentem és már peteérésem volt. 41 éves voltam akkor és a férjemmel megbeszéltük, hogy nem szeretnénk másik babát, viszont én bogyót nem akartam szedni. A szülés előtt atompontos, 24 napos ciklusaim voltak, viszonylag kevés vérzéssel, de két éve endometriózis gyanú merült fel a bal petefészkemben. A műtétre készültünk, amikor pozitív lett a terhességi teszt 🎉🥰 Lényeg az, hogy az endó, a korom és a fogamzásgátlás miatt lett Mirena.

Mióta feltette a doki, januárban (5.hónap) volt az első olyan hónap, hogy nem jött meg minden héten.

Illetve azt vettem észre, ha szeretkezünk a férjemmel, utána tuti megint vérzek pár napig (pedig nem vadulunk).

A másik problémám a fura, folyós, más szagú folyás, ami egy-két napig jelentkezik, majd elmúlik.

Másnak is van ilyen?

Menjek vissza a dokihoz? Ő azzal biztatott, hogy három hónapig normális az összevissza vérezgetés, de már jócskán túlvagyok ezen. Olvastam a 11 hónapot... Hát jó lenne, ha tényleg elmúlnának a tünetek.

Még szoptatok, abban nem okozott semmiféle problémát. Ha nem lennének ezek a maszatolások, szuper kényelmes megoldás lenne.

10486. OKinga79 (válaszként erre: 10485. - OKinga79)
febr. 5. 15:30

*jav: ez a csöpögés.

**Nekem Jaydess spirál van, nem Mirena 🤭

10485. OKinga79 (válaszként erre: 10483. - Kata.csiki)
febr. 5. 15:20

Nekem van submucosus miomám is.



Ha nem vérezgetnék még mindig, nagyon boldog lennék a spirálommal. Semmi más panaszom nincs,csak szűnne már meg egy a csöpögés. A "menstruációim" teljesen jók, ezzel már megbékéltem. A néha fellépő görcsök,szúrásokkal is el vagyok,mert csak pár percek.

Csak állna már végre el ez a buta vérzés


Jaydess babám 8 hós és 3 napos egyébként.

10484. TTT1976 (válaszként erre: 10483. - Kata.csiki)
febr. 4. 09:37
Szia, nekem két miómám van, viszonylag nagyok. Egy hátsó fali, másik a mêh aljában. Már volt egy mióma eltávolító műtétem 2018-ban de sajnos kiújult. Azt mondta a doki tavaly hogy vagy mêhkivétel vagy megpróbáljuk a mirenát. Elmondta hogy kétesélyes. Ki is lökődhet ha erősebb vérzés van. Az is előfordulhat hogy belenő a spirál a miómába. Legtöbb esetben csökken a mérete a spiráltól, de volt már aki máshogy reagált és pont nőtt. Én belevágtam. Előtte csinált egy endometrium biopszát mert 26 mm volt a méhnyálkahártya menzesz előtt, és ki kellett zárni a mêhtestrákot. Szerencsére menzesz után visszament 5 mm-re. Nem tudom még hogy mit hoz a jövő. Annyit tudok hogy az életminőségem jelentősen javult, nekem szerencsére nincs össze-vissza vérzés sem. Márciusi kontroll fogja megmondani, az ultrahang hogy bent is minden ok e.
10483. kata.csiki
febr. 4. 02:03
Sziasztok. Kapott esetleg valaki mirènàt submucosal miomàval? A legtöbb helyen azt olvastam hogy a kettő együtt nem igazán működik. Írországban élünk, és a méhtükrözés után, nem vette ki a nödoki csak betett egy mirénát. Ez 2 napja volt, úgyhogy kicsit tartok tőle, milyen lesz a menstruációm ami néhány napon belül meg kellene hogy jöjjön. Működhet, vagy kivétel lesz a vége? Köszi. Kata.
10482. marvel (válaszként erre: 10480. - TTT1976)
febr. 3. 21:10
Oké, várjuk a fejleményeket! :)
10481. Sok kérdés (válaszként erre: 10480. - TTT1976)
febr. 3. 20:58

Akkor úgy látom, hamarosan bővül a fórum a két kolléganőddel :)))


Nah, tényleg érdekes hónap lesz a március, lesz olvasnivaló remélhetőleg ;-)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook