Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
10431. Sok kérdés (válaszként erre: 10429. - Szviola)
jan. 18. 21:41

Szia.

Nagyon sajnálom, amit írsz és hogy Neked nem vált be :-(

És hogy döntöttél, váltasz a másikra? Jajdess vagy melyik a másik, meg még egy harmadik nevét is szoktam itt olvasni...


Azért szívesen venném, ha írnál, hogy a dokid mit tudott erre mondani.

10430. gyöngy:) (válaszként erre: 10429. - Szviola)
jan. 18. 19:56

Szia!

Sajnálom, hogy így alakult, de egy hős vagy, hogy ennyi ideig kitartottál és kínlódtál.

Legutóbb mikor voltál dokinál, és akkor mit mondott, még biztatott?

10429. Szviola
jan. 18. 18:34

Sziasztok, nagyon rég írtam.

De sajnos az én utam a mirenával ma véget ér. Majdnem két év borzalom, szerintem elég türelmes voltam, 1 év folyamat pecsételés után volt fél év mikor rendesen mensi havonta. Aztán megint váltott a dolog, azóta 10 naponta 10 nap mensi. Elég volt,elfáradtam, már a vérképem is elromlott.

Adtam sok esélyt, elfogyott a türelmem.

Remélem, tud mondani valamit az orvosom, mi miatt nem válik be nekem.

10428. Sok kérdés (válaszként erre: 10424. - Március23)
jan. 10. 14:19

Szia.

Akkor véleményem szerint próbálkozz tovább :-) Kösd le a gondolataidat olyan olvasmányokkal, ami felvidít, megmosolyogtat vagy olyan filmekkel, amiken jókat lehet kacagni. Vagy ami érdekel, magával ragad, elvonja a figyelmed, kizökkent a búskomorságból.

Szerintem igen, lehet annak nevezni...

Szóval csak pozitívan! :-)

10427. Sok kérdés (válaszként erre: 10423. - Vkatka)
jan. 10. 14:17

Szia.

Hát van kitartást Nálad is! :-) Másfél év sem semmi!

Nagyon bízom én is benne, hogy már csak javulni fog!

Sajnos a covid nagyon sok mindenre képes és több hétig, hónapig is eltarthatnak a covid által kialakult összevisszaságok :-(

10426. Sok kérdés (válaszként erre: 10422. - Gyöngy:))
jan. 10. 14:14
Látod, ezt én nem figyeltem. Igen, tényleg nagyon fiatal ahhoz...
10425. Sok kérdés (válaszként erre: 10421. - Gyöngy:))
jan. 10. 14:13

Szia.

Értem, amit írsz.

Nyilván mindenkinek más és más a problémája, saját maga éli meg mindenki a saját "szenvedését", nem más és mindenki a lehető legjobban dönt azokban a kérdésekben, amik őt érintik.

Remélem Neked segíteni fog a spirál! :-)

10424. Március23
jan. 10. 07:35

Jó reggelt!


Mikor először ajánlotta a dokim a spirált akkor kezdtem utánaolvasgatni 2 évvel ezelőtt, aztán mikor tavaly eldöntöttem hogy feltetetem akkor gyakrabban olvasgattam...

...viszont úgy voltam vele hogy ugye hiába olvasom a véleményeket, mindenki szervezete más, mindenki másképp reagál, nekem csak beválik majd...barátnőmnek is Mirenája van, tavaly cserélték neki 4.alkalommal, soha egy csepp barnázás...semmi gondja nem volt vele semmilyen téren.

Pattanásokat nem írtam de igen, mintha újra pubertás lennék, ez a tünetem is megvan.

Minden fejben dől el ezzel is tisztában vagyok, nem akarok én engedni a depressziónak...nem is tudom egyáltalán annak hívjam e...

Míg nem volt a spirál, teljesen kiszámítható voltam🙂...1 héttel előtte gyagyásabb voltam, mellfeszülés...ahogy kell ugye...

Miután megjött utolsó 2 nap már fel voltam pörögve, nagyon jó kedvem volt...tudtam élvezni a dolgokat.

Mióta ez a borús hangulatom van, egyszerűen egysíkú vagyok.

Hiába történnek pozitív dolgok...hiába csinálok bármi olyat amit szeretek...semmi nem válik be.

Bármivel próbálkozom nulla.

10423. vkatka
jan. 9. 23:31
Sok kérdés mellett itt vagyok én is példának. Nekem másfél év kellett, mire észre lehetett venni a vérzés csökkenését. Mikor 3 hónapja volt fent a Levosert, elkaptam a covidot, utána elkezdtem összevissza vérezni, sajnos nem mindig gyengén. Addig is volt rendes menzeszem, de utána teljesen megbolondult a szervezetem. Most szeptember környékén vettem észre hogy egyre kevesebb a menzeszem, sőt beállt havi egy alkalomra. A mellfájdalom sajnos erősen megvan még, de a menstruációm alig vehető észre, bőven elég a tisztasági betét mert épp csak maszatol. És bízom benne hogy még javulni fog!
10422. gyöngy:) (válaszként erre: 10416. - Sok kérdés)
jan. 9. 23:09

Később írta, hogy 37 éves, az még valóban fiatal egy méh kivételhez.

Én már jóval idősebb vagyok, már nem is negyvenes.

10421. gyöngy:) (válaszként erre: 10416. - Sok kérdés)
jan. 9. 22:47

Azért kérdeztem hány éves, mert az sem mindegy, épp azért, mert szükség van a méhre.

De van az az életkor, vagy ha eljön a változókor és úgymond már kiszolgált a méh és egészségügyi gondok vannak, ott már mérlegelendő a kivétel szerintem.

Én úgy indultam neki, hogy kivetetem, de mivel kiderült, hogy ez nem is lenne olyan egyszerű az egyéb problémák miatt, azért lett belőle a spirál.

Lehet a saját elkeseredésem is beszél belőlem.

10420. Sok kérdés (válaszként erre: 10419. - TTT1976)
jan. 9. 21:37

Köszönöm! :-)

Kívánom, hogy továbbra is jól működjetek együtt a Mirénával, mint ahogy én is már több, mint 7 éve az elsővel :-)

10419. TTT1976 (válaszként erre: 10416. - Sok kérdés)
jan. 9. 21:19

Teljesen egyetértek Sok kérdéssel. Nem véletlenül születtünk a méhünkkel,ami szülés után is nagyon fontos szervünk. A méh, petefészkek, mell egy rendszer. Együtt tudnak jól működni.Persze ha rosszindulatú megbetegedés éri, nem is kérdés a műtêt.

Nekem is a Mirena jelenti az utolsó lehetőséget műtét helyett. Egyszer már megúsztam, megmaradt a méhem. Eddig szerencsére jól működünk Mirenával, úgyhogy talán marad a méhem. Nagy segítség, hogy van egy jó példa előttünk, aki 11 hónapig hitte hogy jó lesz, működni fog, és így is lett szerencsére 🙂. Egy évet én is biztos kivárnám.

10418. Sok kérdés (válaszként erre: 10411. - Gyöngy:))
jan. 9. 20:41

Bocsi, de ha jól olvastam, Március23 a nagyon erős vérzés miatt tetette fel a Mirénát, mint én és én plusz a változókori tünetek enyhítése végett.


Az én gyerekkoromban nagy divat volt pont a könnyebbség kedvéért, hogy ne kelljen a gyerekekkel annyit orvoshoz rohangálni, meg szenvedni, éjt-nappallá téve fent lenni vele, mert állandóan beteg volt felső légútilag, szóval 4 éves korban kikapkodták a mandulákat. A mandulának nagyon fontos szerepe van, hisz akinek van, a bacikat, vírusokat az szűri meg, megakad és nem jut tovább a szervezetben. A mandula begyullad, de helyrejön. De ha már nincs mandula, megy hörgőkre, megy a tüdőre, megy a gyomorra... Nem részletezem. Szóval az a méh nem véletlenül van. Annak hiánya is okozhat problémákat, szóval én meggondolnám azért ezt a méhkivételt.


Elnézést, remélem, bízom benne, hogy senkit nem bántottam meg a véleményemmel, hisz nem ez volt a szándékom. Csak én is megírtam az ezzel kapcsolatos véleményemet, hogy legyen ellenvélemény is a könnyebb dönthetőség kedvéért is.

10417. Sok kérdés (válaszként erre: 10410. - Március23)
jan. 9. 20:36

Oké, mond el az én történetemet is neki nagyon röviden összefoglalva, egy percben :-)

Lesz még az a csoda... :-)

10416. Sok kérdés (válaszként erre: 10408. - Gyöngy:))
jan. 9. 20:35

Naaa...

Az én véleményem: az emberi szervek azért vannak bennünk, mert arra szükség van...

10415. Sok kérdés (válaszként erre: 10407. - Március23)
jan. 9. 20:34

Szia.

Ha megkérdezhetem, mióta olvasod ezt a fórumot folyamatosan? Mert hogy engem nem olvastál, ebben az írásod után biztos vagyok...

Nekem a Miréna 2016 októberében lett felhelyezve, szerintem következő év elején tuti, hogy már írtam itt, 2017-ben és azóta is folyamatosan.

A nevem sem véletlenül lett itt ez, hogy "Sok kérdés".


Szóval én vagyok az, akinek a Miréna felhelyezésétől kezdve 11 hónapon keresztül nagyon erős vérzése volt. Olyan, hogy tiszta napom nem volt, a tiszta napokat neveztem és nevezem barnázósnak.


Amit írtál, abban nagyon sok mindenben magamra ismertem - csak Neked kimaradt a hízás és a pattanások, meg még biztosan más is, ami most nem jut eszembe -. Hányszor, de hányszor indultam a dokimhoz a 11 hónap alatt, hogy levetetem. Kb. hétszer és mindig "lebeszélt" a dokim, hogy legyek még egy kis türelemmel, hogy ha beválik, hogy meg fogja érni és mindig maradt a Miréna. Érdekes módon az én dokim sem találkozott állítólag olyan pácienssel, aki így járt a Mirénával. Állandóan UH-t csinált, mikor mentem, mert a Miréna melletti erős vérzéstől arra gondolt, hogy Miómám van, de mindig, minden rendben volt. Ja igen. Már-már kezdtem azt gondolni fél év után, hogy kezd beállni, mert csökkent a napi 2000 mg C vitamin hatására a vérzés erőssége, amikoris ömlött belőlem, tenyérnyi, nagy darabokban vált le a méhnyálka hártya. Akkor még nem tudtam, hogy ez az odavezető út ahhoz, amit 11 hónap után elértem.


Eltelt a 11 hónap így, a derekam majd leszakadt, ha lehajoltam, nem tudtam felegyenesedni. Szóval egyszercsak mintha mindent elvágtak volna, elmúlt, olyannyira, hogy azóta sincs meg. A Covid oltás után volt pár csepp pár éve, de semmi. 11 hónap után megszűnt a ciklusom teljesen.


A depresszióra annyit reagálnék, hogy a hormon hatására ugyanaz volt nálam is, mint Nálad, ilyen érzékeny életemben nem voltam, mint akkor, pedig én alapjáraton is nagyon érzékeny vagyok. Minden sz@ron elbőgtem magam már közel az 50-hez :))) hangulatom a béka segge alatt. Éreztem, hogy ez depi lesz, de nem hagytam magam. Egyszerűen nem vettem tudomást róla, nem foglalkoztam vele és milyen jól tettem, mert nem húzott le.


11 hónap kegyetlen volt minden téren, de megérte.


Ezek után azt tudom írni Neked, hogy igenis van női szervezet, akinek a hormonra így reagál, ezekkel a borzalmas tünetekkel, nem vagyunk egyformák azért, mert mindannyian nők vagyunk. Véleményem szerint rendeződni fog Nálad is, az erős vérzés, ami most megint jött Neked, erre utal.


Ha mész dokihoz, csak azt nézesd meg még, hogy hány mm a méhnyálkahártyád most? És mennyi volt előtte vagy Miréna felrakáskor?


Ja igen, ez jó :))) Elkezdett a Miréna után csökkenni szépen folyamatosan a méhnyálkahártyám és kb. fél év után megint elkezdett nőni. A dokim mindig mondta, bíztatólag, hogy szépen csökken, el fog ez maradni, én meg: de doktor úr, múltkor vékonyabb volt, mint most. Nem, az nem lehet igaz, mondta a doki. Hazajöttem, elővettem a leleteket és igen csökkent, utána megint nőtt. És a megint növekedés után hirtelen csökkenés, 8 mm-ről 2 mm-re. Úgy látszik ez így áll be.


Szóval röviden összefoglalva: fel a fejjel és a depiről ne vegyél tudomást, ne engedd, hogy lehúzzon! Férjednek és Neked pedig még egy kis türelem, rózsát terem :)))


A legjobbakat Neked! :-)

10414. TTT1976 (válaszként erre: 10407. - Március23)
jan. 9. 19:31
Szia, hát ez nagyon szomorú 😔 Alakuljon minden úgy, ahogy Neked a legjobb lesz 🙏
10413. Március23
jan. 9. 10:40

Igen elnézést azt kihagytam hogy 37 éves vagyok, 2 gyermekem van, többet már nem is szeretnénk.

Pénteken megyek a dokihoz, jelzek mindenképpen hogy mi volt.

10412. Süti 2 (válaszként erre: 10410. - Március23)
jan. 9. 09:04

Kérlek írj ,mit beszéltetek a dokival.

Szorítok Neked!

10411. gyöngy:) (válaszként erre: 10410. - Március23)
jan. 9. 09:03
Én a helyedben, ha nincs más oka kivetetném a méhem. Nem tudom mennyi idős vagy, de már gyerekeid is vannak. Ahogy olvasgatom, szinte mindenki minőségibb életet él a méh kivételét követően. Ha nekem nem lennének egyéb szervi problémáim én a műtétet választottam volna tavaly.
10410. Március23
jan. 9. 08:55

Köszönöm, aranyosak vagytok.

Hát én benne lennék a méh kivételében, de ugye ez nem csak úgy van...

Meglátjuk majd most mit ajánl a doki ha elmegyek hozzá, mert nyár óta nem beszéltem vele, ugye csak vártam-vártam hátha elér engem is az a csoda hogy egyik napról a másikra jó lesz.

Elmondom neki nyár óta mennyi minden történt, és meglátjuk mit ajánl következő lépésként.

10409. Süti 2 (válaszként erre: 10407. - Március23)
jan. 9. 07:46

Szia!

Én is így voltam kb. Mint Te.

Nehezen szántam rá magam ,de nagyon jó döntes volt a méh kivétele.

Azóta felszabadultan élem az életem

Remélem h rendben leszel ,hamarosan.

Jó egészseget kívanok Neked!

10408. gyöngy:) (válaszként erre: 10407. - Március23)
jan. 9. 06:40

Szia!

Nagyon sajnálom! Ezt olvasni is rossz volt, nem még átélni.

A méh kivétele nem jöhet szóba?

Akkor megszabadulhatnál a sok vérzéstől.

A legjobbakat kívánom!

10407. Március23
jan. 9. 06:03

Sziasztok!

Végre rászántam magam hogy írjak...folyamatosan olvastalak benneteket és már nagyon el vagyok keseredve. Ezt nem értheti meg más csak aki végigment rajta.

Szóval 2023 márciusában feltetettem a Mirenát. Már régebb óta ajánlotta a dokim de soha nem mertem belemenni...

Az én problémám a sok menzi volt...második gyermekem születése után sem javult, sőt már nem 5 napos ciklusaim voltak hanem 6-7...első 3 nap pedig volt a kínszenvedés.

Ajánlotta az egészségügyi kaparást...laparoszkópos vizsgálatot...végül kismedencei mri-n voltam de mindent rendben találtak.

Az erős menzi mellé csatlakozott a derékfájás...ott is ki voltam vizsgálva mindenre sehol nem találtak semmit. Neurológ azt mondta nőgyógyászati- nőgyógyász azt hogy neurológiai...

Tehát a tavaly februári menzeszemkor eldöntöttem hogy a következőnél jöhet a Mirena, nem szenvedek tovább.


Felhelyezés után 3 hétig folyamatosan véreztem. Nem volt vészes,1 betét elég lett volna egész napra de hát ugye már 3 hete...

Hívtam a dokim, írt ki gyógyszert hogy megszűnjön a vérzés...

Nem múlt el.

2 hét után vártunk picit.

Még mindig véreztem.

Írt másik gyógyszert.

Az sem volt jó...attól sem maradt abba.

Kaptam injekciót. Az segített...5 napig...újra véreztem...továbbra is 1 betétes vérezgetés volt dehát ugye a komfort érzet...

Így telt el az első 3 hónapom...egyetlen pozitív dolog volt hogy a derékfájásom teljesen megszűnt...ja és mégegy hogy nem ömlik belőlem a vér...csak csepeg.

Szóval júniusban kirándulni mentünk, ismét injekciót kaptam hogy legalább pár napig ne legyen semmi...

Így is volt. 5 nap semmi és újra.

Itt megbeszéltük a dokimmal hogy én vagyok az első páciense aki így van a Mirenával, legyek picit türelmesebb...én is mondtam hogy igen, több gyógyszer és injekció nem kell, épp azt akartam elkerülni a Mirenával...türelmes leszek és várok.

Augusztusban hegymászós túrázós kirándulásra mentünk...minden évben jártunk...

1 nap nem sok séta után olyan lábremegésem lett hirtelen a semmiből...persze megijedtem...hát mi ez...aztán eszembe jutott hogy itt írta egy hölgy anno hogy sportoló és emiatt is vetette le a Mirenát mert sok ilyen problémája lett...

Tehát jött a 2.nap, túra felénél vissza kellett fordulnom mert éreztem hogy nem bírják a lábaim...

Aztán jött a következő pofon...visszatért a derékfájás, sőt erősebben mint szokott...szeptemberre pedig nagyon erős depresszió kapott el...nem volt kedvem semmihez...nem voltam boldog semmitől...

Rettenetes érzés volt...mindenki körülöttem észrevette segíteni próbált de nem tudott.

Csak ültem bambán egész nap, bőgni tudtam bármikor és csak annyit éreztem hogy semmi...

Na ott akkor megint azt mondtam hogy megyek és levetetem...de itt mindig azt olvastam hogy 8-9 hónap után mint akit elvágnak megszünik minden és jó lesz...úgy voltam vele ennyi pénzért az meg kibírom...nem adom fel, csak jobb lesz.

Közben a ciklusom a következő- 15 nap vérzés 10 nap szabad.

És erős görcsök...a méhem legszívesebben kiszedném a helyéről, már nem csak pecsételő hanem rendes vérzés...dee még mindig nem olyan erős mint előtte...

Egy nap piros másnap barna...volt fejfájás is de az kimaradt egy ideje hál istennek deee boldogsághormonom az fix hogy 0.

Saját magamból van elegem már.

Semmitől nem vagyok boldog, nem tudok mosolyogni hiába erőltetem nem megy.

Férjemmel a szexuális életünk is romokban...ami mindig fantasztikus volt...

Decemberben letelt a 9.hónapom.

Készülök a dokimhoz egy nagy beszélgetésre, és szerintem megválok a Mirenától.

Neharadugjatok hogy hosszúra sikeredett de...én már nagyon el vagyok keseredve...

10406. Sok kérdés (válaszként erre: 10405. - Gyöngy:))
jan. 5. 21:37

Szia.

Örülök neki, már azt gondoltam, hogy más is van...

Akkor ezt én is lekopogtam! :-)

10405. gyöngy:) (válaszként erre: 10403. - Sok kérdés)
jan. 4. 21:47

Köszi!

Azok amikről írtam neked, azóta nincs újabb szerencsére:)

De most (kop-kop) nem fájok.

10404. Sok kérdés (válaszként erre: 10400. - Marvel)
jan. 4. 21:47

Szia.

Neked is boldog új évet kívánok és azt kívánom, hogy rendeződjön minden! Ha lehetne, én máris pár kilót átadnék Neked :-)

Próbálj meg olyan ételeket enni, amik táplálóbbak, most úgyis tél van, kell, hogy valami melegen tartson :-) Jó kis sült szalonna dínsztelt káposztával, ez az igazi téli kajcsi :-)

Na jó, nem viccelődöm, tudom, hogy nem olyan könnyű hízni sem, mint fogyni. És igen, a hormonok fogyásra is képesek, nem csak hízásra.

10403. Sok kérdés (válaszként erre: 10401. - Gyöngy:))
jan. 4. 21:44

Szia.

Mi fáj? Milyen újabb fájdalmaid lettek?

A legjobbakat kívánom Neked is!

10402. Sok kérdés (válaszként erre: 10399. - Enikosz)
jan. 4. 21:43
Boldog új évet Neked is és kívánom, hogy beálljon, rendben legyen mielőbb minden! :-)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook