Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
10371. gyöngy:) (válaszként erre: 10365. - Sok kérdés)
dec. 8. 07:22
Én határozottan emlékszem, hogy olvastam, ráadásul erős fejfájást. Meg is jegyeztem magamban, hogy mindegy, amúgy is fáj.
10370. enikosz (válaszként erre: 10366. - Sok kérdés)
dec. 8. 07:09

Tudom-tudom. De rettentően unom.

Azóta sem múlt el, és most volt 1-2 nap amikor több is volt és inkább vérnek nevezném, mint barnás pecsételésnek. Lassan 3 hete “jött meg”.

Tudom, még csak 2 hónapja van fent és legyek türelmes. De nekem 4 napos gyenge mensesem volt, ehhez képes most van hetekig tartó, múlni nem akaró mensesem. A dokihoz is jó lenne visszamenni, de inkább valami tiszta napot választanék ehhez, ami most baromira nincs.

Ez így biztos fogamzásgátlás lett…

10369. Sok kérdés (válaszként erre: 10363. - Gyöngy:))
dec. 5. 21:42

Szia.

Igaz nem nekem válaszoltál, de érdekelne, hogy mit jelent az, hogy egy orvos - másik - számonkért a Miréna miatt?

Mi az, hogy számonkért???

10368. Sok kérdés (válaszként erre: 10361. - TTT1976)
dec. 5. 21:41

Szia.

Szerintem nem fog így maradni, a maszatolás is el fog maradni...

Neked is szépeket és a legjobbakat! :-)

10367. Sok kérdés (válaszként erre: 10359. - Gyöngy:))
dec. 5. 21:39

Szia.

Bízom benne, hogy Nálad is enyhülni fognak ezek a problémák.

A legjobbakat kívánom Neked is! És kitartást! :-)

10366. Sok kérdés (válaszként erre: 10358. - Enikosz)
dec. 5. 21:38

Szia.

Nem biztos, hogy mindig úgy lesz a megjövetel, mint a nagykönyvben. Lehet - és erre készülj fel -, hogy összevisszaság lesz.

Én írhatom nyugodtan, ha beleszámítom a barnázós napokat, hogy nekem tényleg nem múlt el, 11 hónapig.

A legjobbakat Neked! El fog múlni a mellfájdalom is, kitartást, tudom, hogy mennyire tud az fájni :-(

10365. Sok kérdés (válaszként erre: 10357. - Marvel)
dec. 5. 21:35

Szia.

Én fejfájásról még a Mirénától nem hallottam...

Mielőbbi "jobbulást" kívánok Neked és hogy mielőbb elmúljon végleg.

Neked is jó egészséget!

10364. marvel (válaszként erre: 10363. - Gyöngy:))
dec. 2. 19:13

Számonkért? Ezt hogy érted?

Elhiszem, h eleged van, együttérzek, ha ez vígasztal kicsit 🙃

10363. gyöngy:) (válaszként erre: 10362. - Marvel)
dec. 2. 17:02

A "jót" kértem Jézuskától karácsonyra, már nem sok ideje van:)

Február közepén kell mennem kontrollra, egyelőre nem látom a végét.

Egy másik orvos meg szinte számonkért a mirena miatt, szóval kicsit most elegem van.

10362. marvel (válaszként erre: 10359. - Gyöngy:))
dec. 2. 16:35

Jaj nemár, szomorúan olvastalak :( teljesen azt hittem, hogy minden rendben Veled és jókat fogsz írni..

Azt is hittem, hogy ahogy telik az idő, egyre könnyebb lesz de nem úgy látom. Egyre több a furcsaság….

Most mondjuk meleg front is van, aztán megint hideg, nálad lehet ez is közrejàtszik ( de lehet mindenkinél).

Akkor vársz januárig, hogy alakulnak a dolgok, vagy megvàrod az 1 évet a döntéssel?

Igazából ez is kínlódás így…. Mondjuk endóra nem nagyon van más megoldás :(

De érdekes, hogy megint hasonlóan vagyunk, csak nekem nem egyfolytába fáj a fejem.

Most már jónak kell jönnie!!! ❤️

10361. TTT1976
dec. 2. 10:34
Sziasztok, nekem is megvolt a második. Nem is mondanám menzesznek, inkább barnás- piros váladék, pecsételés. Az első három hétig tartott, most "csak" tíz nap volt. Fej, mellfájdalom nincs szerencsére. Én azt mondom, hogy fényévekkel jobb az életminőségem mint előtte. Nincs az a vér lavina, se darabok, óránkénti csere ami előtte volt a miómák miatt. Annyi hogy tovább tart ez a maszatolás.Ha így marad is elégedett vagyok. Szépeket, jókat mindenkinek 🍀
10360. gyöngy:) (válaszként erre: 10358. - Enikosz)
dec. 2. 08:56
Pont így vagyok most, mint te, szinte napra pontosan. Ezek szerint ez " normálisnak" is tekinthető.
10359. gyöngy:) (válaszként erre: 10357. - Marvel)
dec. 2. 08:51

Nyígjál nyugodtan, helyettem is, mert én is csak azt tudnék.

Olvastam ezt az erős fejfájás mellékhatást.

Sajnos én évtizedek óta nagy fejfájós vagyok, alig van olyan amikor nem fáj, most nyolc napja fáj már egyfolytában.

Így én már nem tudom, hogy épp mitől fáj, de biztos köze is van hozzá.

Máshol is fájok, kínlódok rendesen.

Jobbulást mindenkinek!

10358. enikosz
dec. 2. 08:16

Sziasztok!


Egy kis helyzetjelentés tőlem is. November 20-án megjött a 2. mensim, mint a nagykönyvben, 28 napra. Azonban azóta is tart. 😭

Nagyon enyhe, nem kell tampon, elég a tisztasági, de ugye megint lassan 2 hete velem van. Csütörtökön már szinte nem volt semmi, erre tegnap estére kicsit több sötét vér. Azóta semmi. Ezt a cickafark kapszulát lehet kipróbálom.

Voltak napok amikor csak barnás pecsételés, volt 1-2 tisztább nap, de nem múlik el. Az első mensi is 2 hétig húzódott, majd elmúlt és volt 2 teljesen tiszta hetem. Most meg lassan megint a 2 koszos hétnél járok. Mielőtt megjött bő egy héttel már majd leszakadt a mellem, aztán miután megjött az fokozatosan elmúlt.

10357. marvel
dec. 1. 08:39

Sziasztok,

Jöttem megint “nyígni”.

Most éppen a fejfájás a bajom. Tudom h hormonális alapon fáj, eddig is volt 2 nap a 14-17. napon amikor fájt a fejem, de most már akkor is fáj 2 napot amikor megjön, amikor elmúlik. Ilyenkor fajdalomcsill kell az első napon 3-4 óránként… ez vajon mennyire normális h egyre többször fáj? Ez is elmúlik ugyanugy csak türelem kell?

Amúgy 45. napra jött meg ès több volt a mennyiség mint az elmúlt ciklusokban. Múlthéten pénteken elmúlt a 8. napon, fájt a fejem, most a 16. nap van, megint fáj.

Tapasztalt valaki hasonlót?

Anno valaki belinkelte a Mirena lehetséges mellekhatasait, és úgy rémlik a fejfájás is köztük volt. De hogy most végig ez lesz, vagy csak amig el nem múlik a mensi? Ha egyáltalán elmúlik….

Na köszi ha elolvastad ès válaszolsz :)

Egészséget Mindenkinek! ❤️

10356. Syluuu (válaszként erre: 10353. - Mirena1982)
nov. 17. 22:06

Szia!

Nekem felrakástól voltak durva görcseim hetekig, folyamatosan, amire azt mondta a doki, hogy gyulladás. Én két kör antibiotikumos korán vagyok túl és most nagyjából oké a dolog, bár néha még most is vannak fájdalmas napok de csak ritkán, ez szerintem már csak a ciszta a petefészekben szóval kitartást! Szerintem jó, hogy nem hagytad magad és kipróbálsz még egy kört. Kívánom hogy segítsen és végleg megszüntetése a gyulladást.

10355. Sok kérdés (válaszként erre: 10353. - Mirena1982)
nov. 16. 20:45

Szia.

Nekem már 7 éve van fent a Miréna.

Eleinte nekem is többször volt gyulladásom, amikor éppen észrevettük, akkor írt fel a doki nekem is antibiotikumot. Egyszer volt nálam is, hogy egymás után kétszer.

Lehet, hogy Neked is segít és el fog múlni, de ez olyan dolog, amiben én tanácsot nem tudok adni.

Tény, hogy a szervezetnek szokni kell. Egy idegen test az mégiscsak egy idegen test, ami gyulladást okoz, kb. ahhoz tudom hasonlítani, hogy amikor beteg valaki, akkor lázas, mert a szervezet öngyógyító és a vírusokat pusztítja el.

Esetleg annyi tanácsot tudok adni, amit VKatka is írt, az a tea vagy mi, meg nézz természetes gyógymódokat, zellergumó, szőlő piros - az élet elíxír maga, persze, ha hozzájutsz saját terméshez -. Sok gyümölcs, zöldség, édességet ne egyél, mert az is a gyulladásnak táptalaja. Én ennyit tudok segíteni.


A legjobbakat Neked.

Szia.

10354. vkatka (válaszként erre: 10353. - Mirena1982)
nov. 15. 23:18
Szia! Nekem nagyon sokat segített a Javallat cickafark kapszulája. Nagyon jó gyulladáscsökkentő és vérzéscsillapító is. Mióta szedem, már csak egy hét a menzeszem és szépen csökken a mennyiség is. Sajnos nekem is elhúzódó lett a spirál után és voltak gyulladásaim, valamint vérezgettem összevissza.
10353. mirena1982
nov. 15. 15:12

Sziasztok!


Kérlek adjatok tanácsot. Márciusban rakták fel a mirena spirált. Az elmúlt 3 hónapban a menszim kb. 2 hetesre kitolódott, igazából mennyiségre minimálisan, t.betét elég volt. Sajnos október végén igen erős nyilallást éreztem bal oldalt, ezért elmentem orvoshoz. Kiderült, hogy méhgyulladásom van, kaptam rá antibiotikumot és hüvelytablettát. Úgy tűnik ez nem segített, ahogy ismét megjött, azóta megint folyamatosan vérezgetek és fáj bal oldalt. Az orvos le akarta venni a spirált, mondván, hogy szerinte nem fog segíteni még egy kúra, nagy nehezen rábeszéltem, hogy mégis írjon fel még egy kör gyógyszert.El vagyok keseredve. Leegyszerűsítve, erős vérzés miatt tették fel a spirált, ami sokat javított az életminőségemen. Járt már vlki így? Esetleg van remény rá, hogy a gyulladás elmúlik, vagy ne kockáztassak? Tablettát nem akarok szedni. Esetleg injekcióról(depo provera) tapasztalata van-e vlkinek? Nem tudom mit csináljak, félek a szövődményektől, de a korábbi helyzetre se vágyom...

10352. TTT1976 (válaszként erre: 10351. - Enikosz)
nov. 15. 10:19
Végül csak egy nap volt a barnázás. Úgy látszik itt mindenre fel kell készülni...mellfeszülés nekem csak az első pár hétben volt, azóta nincs. De az idegbetegség az megvan 😏.
10351. enikosz (válaszként erre: 10349. - TTT1976)
nov. 14. 21:05

Nekem hétvégen aktuális, de szombat óta újra itt van a mellfeszülés, és rajtam van a mensi előtti idegbetegség, amit a férjem is megjegyzett ma.

Nekem is ma van a 8.tiszta nap.

10350. Sok kérdés (válaszként erre: 10346. - TTT1976)
nov. 13. 21:21

Szia.

Lényeg, hogy rendben van a Miréna, biztosan a miómák is csökkenni fognak...

A legjobbakat Neked is! :-)

10349. TTT1976 (válaszként erre: 10347. - Enikosz)
nov. 13. 20:17
Nekem ma kezdödött megint. Mondjuk a ciklus szerint pont időben. Ha még lehet egyáltalán ciklusról beszélni.Egyenlőre csak barnázok. 8 nap volt teljesen tiszta.
10348. c4da557d31 (válaszként erre: 10341. - Kittus4)
nov. 10. 20:29

Szia!

Nekem már a 2. Van meg. Nem voltak nagy vagy súlyos mellékhatások. A bőröm ugyanolyan, kollagént iszok. Menstruáció semmi, nagyon kényelmes! Néha fáj a derekam, de arra egy kis torna elég és mástól is lehet (ülőmunka).

Szóval lehet hogy semmi sem lesz.

10347. enikosz (válaszként erre: 10346. - TTT1976)
nov. 10. 20:20

Szuper. A jövő héten nekem is vissza kellene menni. Hétfő óta nekem is tiszta napjaim vannak. 🙏

Nekem 2 hét volt az első menses. Jövő hétvégén már aktuális lenne. Kíváncsi leszek én is mi várható.

10346. TTT1976
nov. 10. 18:45
Sziasztok, megvolt a 6 hetes kontroll. Szerencsére még ott van a mirena, ahová a dokinő feltette. Egyenlőre nem változtak a miómák méretei, de nagyon az elején vagyok. November 4 óta teljesen tiszta napok vannak, se vérzés, se fájdalom nincs. 23 napos volt az előző menzesz, nem tudni mikor jelentkezik a következő, és milyen meglepiket tartogat... Jelentkezem majd, mindenkinek minden jót kívánok 🌻
10345. Sok kérdés (válaszként erre: 10341. - Kittus4)
nov. 9. 18:34

Szia.

Mindenkinél más-más mellékhatás lehet.

Nekem a melleim fájtak pár hónapig nagyon, és nagyon érzékenyek voltak.

Lehet kicsit ingerlékenyebb voltam, érzékenyebb lelkileg, de erről nem vettem tudomást.

Pattanások nekem is előjöttek, de ahogy előjöttek, el is múltak.

Igen, ciszta is lehet ettől.

Mellékhatásnak gondoltam a hízást is, de mint kiderült, keményen szedtem a napi 2000 mg C vitamint és az nagyon megnöveli a szénhidrát éhséget. Én 11 hónapig nagyon erősen véreztem tőle, tiszta napok csak a barnázás volt. De utána elállt, már 7 éve van fent, 6 éve nem vérzek. Szóval, ha beáll, minden rendben van.

Fogamzásgátló, a hormon helyileg hat ott, ahol kell, tehát védelmet nyújt.

Szia.

10344. Sok kérdés (válaszként erre: 10340. - Marvel)
nov. 9. 18:30
Szívesen :-)
10343. Handy777 (válaszként erre: 10321. - Vkatka)
nov. 8. 23:47
Köszönöm a válaszod. Az óta nekem is enyhült. Vérzésem hála nincs néha kis barnázás.
10342. marvel (válaszként erre: 10341. - Kittus4)
nov. 8. 21:33

Szia!

Nekem személyszerint a hormonok egyensúlyának felborulása a mellékhatás, ez okozza a Mirenás panaszokat, de nyílván mindenkinek máshogy reagál a szervezete.

Nekem okoz pattanást, pedig normál bőröm van; 2 nap fejfájás a ciklus közepén; sok barnázás; hangulatingadozás; hasfájás; ciszta (ettől van -e nem tudom); igazából összességében szerintem egyelőre felerősítette a mensis panaszokat. Most lesz 5 hónapos a Mirenám, még az elején vagyok, azt mondta a doki.

Szóval sok türelem kell, akár 1 év is lehet a panaszok megszűnése. Nem elijeszteni akarlak, csak tudd h nem mindig egyszerű elviselni ezt a zűrzavart.

Sajnos a fogamzásgàtló hatásáról nem tudok nyilatkozni, mindig van valami nyavalya folyásom, plusz a gyermek velünk alszik 😅 a kreatív megoldásokra meg nincs életerőm 🫣 még jó h apuka végtelenül türelmes és támogató mindenben 😊

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook