Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mióma miatt a méhemet el kell távolitani tudtok valamit a műtétről? fórum

Mióma miatt a méhemet el kell távolitani tudtok valamit a műtétről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. ápr. 25. 12:16

Pécs = www.harmat.zoltan.hu

Debrecen = írd be a keresőbe: embolizáció debrecen és kiadja az ottani lehetőségeket.

65. 2cce0dcbe6 (válaszként erre: 64. - Delinke)
2009. ápr. 25. 11:44
debreceni lehetőségnek utána tudnátok nézni
64. delinke (válaszként erre: 62. - 2cce0dcbe6)
2009. ápr. 25. 11:05
Tudom mire gondol Márti, csak nem jut eszembe a neve. Debrecenbe is van egy ilyen klinika, úgy emlékszem.
63. CS.MARTI (válaszként erre: 62. - 2cce0dcbe6)
2009. ápr. 25. 08:54
Mivel a barátnőm orosházi, ezért biztos vagyok benne. Még azt is elmondta, hogy ez a doki nagyon rendes és megértő. Sőt a doki ajánlotta ezt a beavatkozást, mert ez tb. támogatott. Gondolj bele, vagy nagyműtét, ami egy életre szól, vagy egy pécsi út. Amikor megkapta a telefonszámot, felhívta, bejelentkezett, megbeszélt időpontra ment a kórházba, a doki normálisan fogadta. Kórház, nem magánrendelő.
62. 2cce0dcbe6 (válaszként erre: 60. - CS.MARTI)
2009. ápr. 25. 07:03

Köszi a segítséget,ha szükséges erről majd az ellenőrzés eredménye után visszatérünk.

Biztos vagy abban,hogy fogadnának másokat is?

Az ország másik végében élek keleten:-))

61. 2cce0dcbe6 (válaszként erre: 60. - CS.MARTI)
2009. ápr. 25. 07:00

Kösz,de én az ország másik végében lakom,és Pécsen nem igazán hiszem,hogy foglalkoznának velem.

Júni. elején kiderül,addig úgy vagyok vele,nem igen foglalkozom vele,mert agyilag zizi leszek.

Kaptam Culevit infúziót,egyenlőre maradok a természetes megoldások mellett,kevésbé megterhelőek.

2009. ápr. 23. 19:14
A barátnőmnek is ilyen problémája van. Először nagyműtétet, vagyis méh eltávolítást javasoltak, amibe nem akart belemenni (38 éves). Majd az endoszkópos beavatkozást. Ez sem tetszett neki, és mint kiderült nem is lehetett volna megcsinálni, mert nagyon rossz helyen van a mióma. Végül talált pécsen egy orvost, aki valami egészen más beavatkozást ajánlott neki. Pontosan nem tudom a nevét, de ha akarod szívesen utánna érdeklődöm. Ez a beavatkozás a legkíméletesebb, és térítés mentes. Hirtelen ennyi, ha érdekel írj!
2009. ápr. 23. 18:11

Köszi,megnéztem,hát nem szép...

Remélem visszahúzódik,nem szeretném ha kivennék a méhem,szeretnék még szűlni

58. klenca (válaszként erre: 56. - 2cce0dcbe6)
2009. ápr. 23. 13:00

Símán lehet a miómától méhnagyobbodás.

Írd be a youtube keresőjébe: hysterectomy (méheltávolítás), egy csomó link fog megjelenni.

57. Hmv. (válaszként erre: 56. - 2cce0dcbe6)
2009. ápr. 23. 11:02
Nálam is ilyen gond volt, az UH nem is mutatta ki a miómát, csak miután eltávolították a méhem, akkor derült ki, hogy a méhfalban volt beágyazódva egy lúdtojás nagyságú!
56. 2cce0dcbe6 (válaszként erre: 55. - Klenca)
2009. ápr. 23. 10:42
Júni.első hetében kell visszamennem ellenőrzésre addig gondolkodhatom rajta.Nehezíti a döntést,hogy méhnagyobbodásom van,az lehet a növekvő miómától?
55. klenca (válaszként erre: 54. - 2cce0dcbe6)
2009. ápr. 22. 17:21

3 pici seb...


[link]


[link]

2009. ápr. 21. 09:28
Sziasztok! Műtét előtt állok,orvosom az endoszkópos megoldást említette. Az jó?
53. klenca (válaszként erre: 52. - Hmv.)
2009. ápr. 20. 15:40

Két varrat indult meg.

Állítólag felszívódóak, de eddig sosem szívódtak fel: Az egyik hüvelyen keresztül indult el, a másik a hasfalon át...


De kemény csajszi vagyok, birom még.

Szinte óráról-órára jobban vagyok.:))

52. Hmv. (válaszként erre: 51. - Klenca)
2009. ápr. 19. 19:47

Nekem beletelt 6 hét, s akkor sem akart összejönni a dolog, mert mint írtam régebben, bent maradt egy varrat, s iszonyatos fájdalmat okozott.

Miután azt kiszedte a doki, már nem volt probléma.

51. klenca (válaszként erre: 49. - Delinke)
2009. ápr. 19. 14:36

Köszönöm a segítségeteket.:))


Sokkal jobban vagyok.

Erősebbnek érzem magamat, s valaki egyszer nemrégen úgy fogalmazott, olyan érzés, mint tini lánynak lenni. semmi mensi, semmi fájdalom...


Remélem agyilag is hamar összeszedem magamat.


Egy kérdés:

Mennyi idővel utána mertetek összebújni a párotokkal? Nem féltetek? (Mármint, hogy hogyan működik?...)

Válasz jöhet priviben is.

Várom.

50. Hmv. (válaszként erre: 48. - Klenca)
2009. ápr. 18. 09:29
Örülök, hogy minden rendben van!
49. delinke (válaszként erre: 48. - Klenca)
2009. ápr. 18. 08:33

Akkor mostmár megnyugodtál? :))

További jobbulást neked.

48. klenca
2009. ápr. 17. 22:39

Most voltam egy havi kontrollon. Minden rendben, nincs folyásom sem.

Csak a belső varratok fájnak, már az sem annyira, mint elsőre, de azt mondja, annak kell 2 hónap, mire elmúlik.

47. klenca (válaszként erre: 32. - Hmv.)
2009. ápr. 5. 22:53

Megkérdeztem az orvosomat.

A fürdéskor használt lemosót csak heti 2x ajánlja használni.

Ha furcsa szaga van, vagy váladék, akkor majd felír spéci kúpot, kenőcsöt. Ha nincs eltérés, akkor nincs más teendő.:))

46. klenca (válaszként erre: 31. - Delinke)
2009. ápr. 5. 22:50
Akkor már csak egy tettre kész kéményseprőt kell találnom....:))
45. klenca (válaszként erre: 37. - Delinke)
2009. ápr. 1. 18:41

Vágtak, de nem volt semmilyen zsák rajtam.

A könyvemet tettem a pocimra a takaró felett, de az jól is esett.:))


Mi miatt tesznek zsákot a műtét után a pocira?

2009. ápr. 1. 10:02

Sziasztok!

Ajánlom figyelmetekbe a mióma embolizációt.

Én 2 hónapja estem túl rajta, 2 db volt, nagyon véreztem tőle. Nekem is kipakolást "ajánlott " a doki.Szerencsére időben rátaláltam erre a humánus megoldásra. Az embolizáció óta teljesen megszűntek a panaszaim.

[link]

Itt olvashattok azoktól, akik már túl estek rajta. Teljes szívemből ajánlani tudom az embolizációt. Már kisbabája is született a mióma embolizáción átesett anyukának. :)

43. b4a3a4979d (válaszként erre: 42. - Delinke)
2009. ápr. 1. 08:01

Valószínű. Az embernek a sarkára kell állni, ha valamit akar, mert mindenféle (ál)tudoményosságba bújtatják a dolgot, úgy próbálják beadni, és aki ugye nem ért hozzá, és ilyen az emberek nagy része, el kénytelen hinni, mert hát az orvosok a szakemberek.

Szóval lényeg az, hogy a miómám nincs tovább, nem alakultak ki újak, amivel riogattak, és minden "alkatrészem" megvan.

Csináltam léböjtöket is a miómák "kiéheztetéséhez", állítólag a test először azokat a szöveteket használja fel ilyen "éhezéskor", amire nincs szüksége.

Nem is annyira akarom tudni, hogy ez, vagy valami más segített.

Mindenkinek szép napot kívánok, és jobbulást, akinek problémája van.

42. delinke (válaszként erre: 40. - B4a3a4979d)
2009. márc. 31. 18:51
Ezek szerint az orvosok, midenütt a számukra könnyebb megoldást válasszák.
41. b4a3a4979d (válaszként erre: 40. - B4a3a4979d)
2009. márc. 31. 10:49
Szóval a mióma eltávolítást, nem a méheltávolítást csinálták artroszkópiával.
2009. márc. 31. 10:48

Két éve hasonló problémám volt, mióma miatt el akarták az egész méhettávolítani, mondván, hogy most már úgysem akarok valószínűleg szülni, és az egyszerűbb műtét. Én nem engedtem, artroszkóposan csinálták meg, gondom nincs azóta.

Nagyon sok negatív dolgot hallottam a méheltávolításról, hogy az orvosok az "egyszerűség" kedvéért, meg a betegbiztosítótól kapott több pénzért részesítik ezt előnyben, de magának a paciensnek az estek nagy részében korántsem annyira előnyös.

Ja, ez Ausztriában történt.

39. delinke (válaszként erre: 37. - Delinke)
2009. márc. 31. 10:40
az összevarrt hasamra természetesen :)
38. micimacko72 (válaszként erre: 37. - Delinke)
2009. márc. 31. 10:38
mikor engem császároztak Pesten akkor én is kaptam ilyen zsákot. Viszont már a második császáromnál ami vidéken történt ott már szó sem volt zsákrol. Mondták vegyek haskötőt magamnak:-))
37. delinke (válaszként erre: 36. - Klenca)
2009. márc. 31. 10:35
homokzsák vagy sózsák, nem lestem bele :)). Amit a műtétkor a vágásra tettek, a hasadra. Neked nem volt? Engen muszáj volt vágni, alulról nem lehetett.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook