Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 Hónapos babánál rejtett here miatt mütét lesz.Tudtok a mütétről valamit? Időtartalma, lefolyása, veszélyei? fórum

11 Hónapos babánál rejtett here miatt mütét lesz.Tudtok a mütétről valamit? Időtartalma, lefolyása, veszélyei? (tudásbázis kérdés)


10. Ymanie
2008. dec. 10. 18:36
az én fiamnak se szállt le az egyik heréje,és sérvet kapott,amit megműtöttek Kecskeméten a felnőtt urológián.na ezt nem lett volna szabad,mert csak Szegeden műthették volna meg,a gyermekurológián.A jobb heréje elsorvadt,így csak egy van neki,és arra nagyon kell vigyázni.
2008. szept. 10. 17:25
2008. szept. 10. 15:50
rejtett here az interneten nincs csak a betegség
2008. szept. 10. 11:48
Rejtett heréről találtam a neten de sajnos a mütét lefolyásásról semmit.
6. gerna (válaszként erre: 3. - Masször)
2008. szept. 10. 06:03
Lásd Google: "rejtett here"
2008. szept. 10. 05:59

A fiamnak az egyik here nem szállt le (nem volt a herezacskóban), ezért már eleve az volt a terv, hogy 1 éves korában megműtik. De 9 hónapos korban kizáródott, tehát sérvet okozott, ezért megműtötték. Nem volt nála a műtét alatt, mütét után sem probléma, pár nap múlva már otthon is volt. Figyelnünk kellett, hogy nem húzódik-e vissza a here, ugyanis a vezetékek néha nem elég hosszúak, de szerencsére ezzel sem volt probléma.


Azért kell időben lehozni a rejtett herét, mert ha sokáig a hasüregben marad, mindenféle elváltozás állhat elő, emiatt később már lehet, hogy el is kell távolítani. Tehát 11 hónapos korban pont időben vagytok.

4. 127f14054c (válaszként erre: 3. - Masször)
2008. szept. 10. 05:07

A herek mar a mehben leszallnak..tappintasra erzodik es nezi is a gyermekorvos szules utan.

A mutet elmeletileg nem tart sokat ha jol tudom..a rizikofaktor mint minden mutetnel az altatas...de szerintem ha rakeresel a neten akkor talalsz valamit errol...

2008. szept. 10. 01:17

Honnan tudják, hogy rejtett heréje van?

6-9 éves korra kellett az én időmben leszállni a heréknek..

Ennyire nem gyorsulhatott fel az élet:-)

2008. szept. 9. 22:57
JOBBULÁST, EGÉSZSÉGET, BOLDOGSÁGOT KIVÁNOK AZ EGÉSZ CSALÁDNAK. ismerös Babácskának csinálták és jól van HÁLA-ISTENNEK. többet sajnos nem tudok.
2008. szept. 9. 22:52
11 Hónapos babánál rejtett here miatt mütét lesz.Tudtok a mütétről valamit? Időtartalma, lefolyása, veszélyei?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook