Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mindent egybevetve érdekelne a véleményeket, hogy melyik minden idők legjelentősebb magyar együttese? fórum

Mindent egybevetve érdekelne a véleményeket, hogy melyik minden idők legjelentősebb magyar együttese? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
111. Napsugár8 (válaszként erre: 110. - Forrest2010)
2019. okt. 21. 06:06
👍
110. forrest2010 (válaszként erre: 33. - Napsugár8)
2019. okt. 21. 05:43
... gyönyörű Grigoras Dinicu Pacsirtája is :) csodálatosan szép :) mindig is nagyon tetszett :) / felőlem , akár hottentotta is lehet a szerzője :) / hallgasd + 1x / ha van kedved :) / Poljakin zenéjét : A kanári-t is Déki Lakatos Sándoréktól " ameg " lengyel szerző 1 szépséges zenedarabbal :) v : A dongó című Rimszkij-Korszakov szépséget szintén Déki Lakatoséktól :) :) mindegyik 1 csoda :) / a csoda az , ami magával ragad és elkápráztat :) :) ahogy ezek a zenék is :)
109. l.luiselotte (válaszként erre: 108. - L.luiselotte)
2019. okt. 21. 04:00
Beatrice Bikini, - ha nem i a legjelentősebbek - olyan talán nincs is - de jók
2019. okt. 21. 03:53
Kárpátia Ámokfutók
107. timycat (válaszként erre: 105. - Channa*)
2019. okt. 21. 00:35

Ha megfelelően tájékozott lennél akkor pont nem az Add a kezed hoztad volna fel, mert ismernéd a sztorit.


Amúgy kár hozzád szólni bármilyen témában is. Ha valaki nem egy véleményen van veled, ne adj Isten tájékozottabb, akkor kiborulsz. Sajnálom.

106. Channa* (válaszként erre: 104. - Dd41cc22f1)
2019. okt. 20. 23:16

A.E Bizottság?

Prognózis?


Ezek is jók, nem? Csak nem annyira jelentősek;)

105. Channa* (válaszként erre: 103. - Timycat)
2019. okt. 20. 23:15

Helyből elutasítás? Olvasd már el mit írtam és azt, hogy te mit ugrálsz azon.


Nevetséges vagy!


Nem kell rákeresnem semmire. A tájokozottságom teljesen megfelelő, és ha az általad felsorolt előadók a meglehetősen jelntősök között lennének, akkor meg lettek volna említve. De nem kerültek fel erre a listára sem...


Ja, nem én vettem magamra valamit, hanem te, hiszen te szólítáttál meg, és egy kicsit sem hiányzott!


Olvasás és értelmezés!

104. dd41cc22f1 (válaszként erre: 102. - Timycat)
2019. okt. 20. 22:57

Az általad említettek közül jó néhány számomra is ismerős ( Pál utcai fiuk, Quimby Paddy and the Rats, Heaven Street Seven), de nekem nem igazán jöttek be.

Miért legyek nyitott afelé, ami számomra nem tetszik?


Én is fel tudnék sorolni egy halom zenekart, ami szerintem igen jó, vagy jó volt, de ha csak egy réteg ismeri őket, attól még nem lesznek jelentősek. Maximum annál az egyénnél, aki szereti őket.

103. timycat (válaszként erre: 101. - Channa*)
2019. okt. 20. 22:53

Örülök hogy rákerestél. Igen Add a kezed Illés és Ivánék soha nem is követelték maguknak, el is mondják hogy éljen sokáig a beat nemzedék, őket is az inspirálta. Van elég saját számuk. Ivánék és Illés között kölcsönös a tisztelet.


Sajnálom hogy így magadra vetted a hozzászólást. Csak ez a helyből elutasítás mindennek ami új, pláne ismeretlenül, megért egy-két szót.

102. timycat (válaszként erre: 99. - Dd41cc22f1)
2019. okt. 20. 22:49

Attól hogy te valamit nem ismersz, még lehet ismert, pl az én korosztályomban.

De egyébként is meg kell őket ismerni. Persze akiket te favorizálsz akkor voltak a csúcson amikor te voltál fiatal, akkor utánamentél a bulinak és így a zenének, most meg elvárod hogy az újakat hozza valaki házhoz, de ami magától házhoz jön az ritka kivétellel csak a széles réteget kiszolgáló, mondani semmit nem tudó, de igazából nem is akaró "muzsikálgatás".


Nem kell feltétlen fesztiválra járni, elég a nyitottság, adott az internet tessék használni, érdeklődni.


Én ismerem, sőt szeretem azokat akiket te említettél, meg azokat is akiket én. Akkor most melyikünk lát rá nagyobb körre?

101. Channa* (válaszként erre: 98. - Timycat)
2019. okt. 20. 22:47

Az, hogy Pataki Attila kicsit dilis, nem von le semmit az Eddával elért sikereiből.


Szereted:DDDD

Akkor miért nem ezt írtad? Miért engem fikáztál? Más játszópajtást nem találsz magadnak?

Mond el amit akarsz, és ne velem kötekedj. Ennyi.


Baj van a részeg tengerésszel...Nagy zene! Kár, hogy nem azok írták, akiket te szeretsz, ahogy Ivánék sem az add a kezedet;) Hát ennyit a nagy tudásukról:))))

100. dd41cc22f1 (válaszként erre: 98. - Timycat)
2019. okt. 20. 22:42
Az Edda a magyar zenében olyan, mint Christiano Ronaldo a foci világában. Lehet őket szeretni, lehet utálni, de azt nem lehet elvitatni tőlük, hogy sokat letettek már az asztalra és nagyon jó, profi zenészek alkotják az együttest.
99. dd41cc22f1 (válaszként erre: 93. - Timycat)
2019. okt. 20. 22:38

Nem legyintek rájuk, csupán az általam felsorolt zenekarok 10 év után már mind ismertek voltak, amíg azok, akiket te említettél néhány kivételével csak úgymond fesztivál együttesek.

Illetve ahogy korábban mondtam a mostani fiatal zenekarok majd akkor lesznek patinásak, ha lehúztak legalább még 10 évet ebben a szakmában. Az Edda sem lett volna ilyen jelentős a magyar könnyűzene palettáján ha 4 album után végleg feloszlanak, és Pataky Attila egy év múlva nem éleszti ujjá, igaz szinte teljesen új tagokkal a zenekart.

98. timycat (válaszként erre: 95. - Channa*)
2019. okt. 20. 22:37

Voltam pár EDDA koncerten, mert szerettem őket, de mióta Attila átállt valami más szerre és lopkodják az UFO-k azóta vállalhatatlan.


Ami a véleményemet illeti nem ollóztam, egyszerűen én őket szeretem, őket hallgatom, ők magukért, maguknak tetszőt zenélnek, a populárisok meg inkább igényt szolgálnak ki, akár lelketlenül is.


Az hogy az általam felsoroltakat nem ismeri senki, érdekes. Hány koncertjükön voltál ahol nem láttál senkit?

97. Channa* (válaszként erre: 91. - Springtime)
2019. okt. 20. 22:37
Akkor te nem a véleményünket kérted, hanem azt, hogy találjuk ki, hogy szerinted melyik minden idők legjelentősebb magyar együttese...
96. Amaunet (válaszként erre: 91. - Springtime)
2019. okt. 20. 22:32

Ennek a sok kritériumnak megfelelő együttest biztosan Magyarországon keresed?:)


Nagyon kihegyezted ezt az egészet a titkos együttesedre - vagyis arra, amit tartasz róluk.


"tudom, hogy ők a legnagyobbak, mert lehet érezni."

Mi meg mást érzünk, mivel mások a kedvenceink:)


Ha meg sem nevezed őket és az eddig felsoroltak közt sincs, akkor valószínűleg nem is olyan nagy körben ismertek, nem?

95. Channa* (válaszként erre: 84. - Timycat)
2019. okt. 20. 22:29

Gratulálok, hogy képes voltál ilyen gyorsan kiollózni néhány olyan zenekart, akiket itthon szinte senki nem ismer és most azt hiszed bárki is megcsodál érte, hogy bezzeg te, mennyire menő vagy:DDD


És külön köszi azt, hogy csak belőlem nem nézed ki, hogy hallottam róluk.:D


Külön gratulálok a szelektív olvasási készségedhez!

Hogy siekrült átugranod TNT előtt említett együtteseket, és azt, hogy mit írtam a TNT-ről? Sokat gyakoroltad?


Ezeket, akiket írtál, nem csak most nem ismeri senki, de 50 év múlva sem fog senki tudni arról sem, hogy léteztek valaha.


Azért nem ismerik őket olyan sokan, mint az LGT.t, mert nem elég jók;)


Ja, Kis Pált ismerem, de nem tartom őt annyira jelentősnek, mint az Eddát vagy Dinamitot, vagy a Tátrai Bandet, LGT-t, Piramist, stb.

Ha őt be kellene sorolnom, akkor elég hátul lenne, talán még a Dolly Roll is megelőzné, az RGÓ tuti:D


Na, a fórum arról szól, hogy leírod: szerinted melyik minden idők legjelentősebb magyar együttese!


És nem arról, hogy minősítsd mások véleményét. Azaz, ha szerintem a TNT minden idők legjelentősebb magyar együttese, akkor azt el kell fogadnod és kész.


Szerintem viszont az EDDA a lejgejelentősebb, ahogy ezt már írtam az első hozzászólások között.


Szerintem nem kell ilyen nagylevegőt venned sosem, mert ciki, amit csinálsz:D

94. timycat (válaszként erre: 91. - Springtime)
2019. okt. 20. 22:27

Hát hogy mi itt mit mondunk, teljesen szubjektív. Attól hogy van valami amit mindenki szajkóz még nem biztos hogy minőség. Ennyi erővel nézhetsz youtube nézettségi számot is. Egyszerűbb lenne az összehasonlítás, persze csak abból a körből akikre egyáltalán rákeresel.


A mindenidők elvárás teljesíthetetlen, nem látunk a jövőbe.

93. timycat (válaszként erre: 88. - Dd41cc22f1)
2019. okt. 20. 22:14

Te helyből leírod a fiatalokat, pedig az övék a jövő.


Nem szeretem ezt a régen minden jobb volt hozzáállást. Nagyon csodás fiataljaink vannak tessék őket megismerni nem helyből legyinteni rájuk.

2019. okt. 20. 21:52
Kis Grófo-helyesen.
2019. okt. 20. 21:37

Nehéz meghatározni a paramétereket, de megpróbálom, mert jogos a kérés.


Először is az ismertség. Fontos, hogy az emberek zöme ismerje az együttes nevét, és ne kelljen gondolkodni azon, hogy kik is ezek, legyen némileg evidencia. Paddy and the rats és Blahalouisiana biztosan zseniálisak, de ebben a topikban márst keresünk, mert ők nem széles réteg számára jelentenek evidenciát.


Másik: az idő, nagyon fontos. Legalább egy nemzedéket öleljen fel a munkássága, mert akkor számít időtállónak.Akkor mondható el, hogy van ideje fejlődni, új színekben megmutatkozni,élettapasztalatot gyűjteni és nemzedékekhez szólni, ami fontos.


A célközönség: képes e a társadalom és korosztályok minél szélesebb rétegét megszólítani, tehát nem lehet egy iszonyúan szélsőséges stílus, ami csak keveseknek tetszik. Nem lehet sekélyes mondanivaló, és gagyi stílus, ami eleve kizárja a komolyan vehető kategóriát.


Komolyság: azt gondolom,a tartalomnak, hangszerelésnek monumentálisnak kell lennie, olyannak, ami nem riasztja le a 70 éves papit sem, lehet, hogy nem a kedvence, de nem menekül tőle, és épp olyan komolyan tud venni, mint egy igényesebb húszéves. Tehát Bunyós Pityu és Kisgráfó (bocs, ha nem jól írom, fingom sincs, hogy írják, és nem is érdekel igazán) nem igazán jöhetnek szóba, habár ezeken jót röhögtem, és jó, ha egy fórumban dönget a humor is.Hálás köszönet érte.


Eladott lemezek, koncertek száma, minősége, elengedhetetlen ilyenkor, és a különböző állami díjak, külföldi elismerések is gondolom nem véletlenül kerülnek kiosztásra, tehát ez is kell, hogy számítson valamit.


Előadói stílus mennyire professzionális, a hangszerelések, az énekhangok mennyire kifejezőek, igényesek, önállóan írják e a szöveget és a zenét, vagy íratnak maguknak, nagyon nem mindegy.


Egyedi stílus, amely bármikor, bárhol felismerhető, és nem keverhető össze senki és semmi mással. Ha meghallasz egy hangot, meglátsz egy arcot a tagok közül, azonnal tudod, és érzed, hogy fontos és jó.


Esetlegesen nemzetközi szinten is van neve/ismertsége a zenekarnak, vagy csupán "proli magyar" publikumnak jelent valamit-ezek mind-mind emelik a szintet, a lécet, és szűkítik a kört, ha komolyan vesszük a kérdést, és most ne legyünk szubjektívek. Legyünk tényszerűek, legyünk önzetlenek, és tudjunk irigység mentesen beszélni azokról, akik valóban nagyok. Ismerjük el az értékeiket, és ne kicsinyítsük az érdemeiket.


Sokan vannak az élmezőnyben, sokak neve elhangzott már, nem véletlenül. Mégis-nekem szent meggyőződésem, hogy van egy zenekar, ami kiemelhető a többi közül, de nem fogok szavazni, mert nem lenne etikus. Nem a kedvencem az együttes, de szeretem, tisztelem, becsülöm, és tudom, hogy ők a legnagyobbak, mert lehet érezni.


Arra vagyok kiváncsi, hogy meg tudunk e egyezni ebben önszántunkból, és el tudjuk e fogadni akkor is, ha mást szeretünk, vagy magyar ember módjára elferdítjük a topikot, a tényeket, az értékeket, és másokat, kevesebbeket helyezünk előtérbe.


Hát ennyi mára, egyenlőre jó éjt, és remélem, a zenekar játszik tovább holnap is...

90. dd41cc22f1 (válaszként erre: 84. - Timycat)
2019. okt. 20. 21:28

Ezeket a zenekarokat egy réteg ismeri, főleg azok, akik fesztiválokra járnak, de sosem fognak néhány ember kivételével róluk úgy beszélni hogy magyar zene történetében a legjelentősebb szerepet töltötték be.


Talán Lovasi András és Kiss Tibor neve jelenteni fog valamit az utókornak, de semmiképpen sem annyit,mint mondjuk Presser Gábor, akit szerintem azok is elismerik, akik nem szeretik a zenéjét.

89. Piroska52 (válaszként erre: 88. - Dd41cc22f1)
2019. okt. 20. 21:23
nagy igazság,
88. dd41cc22f1 (válaszként erre: 41. - Timycat)
2019. okt. 20. 21:19

Mondjál egy olyan zenekart! Azzal, hogy csinál néhány sikeres albumot a tinilányok pedig benedvesednek, ha az énekes egy sort elénekel, attól még nem lesz nagy zenekar. Majd az idő eldönti, hogy azok lesznek-e vagy a következő generáció nem is emlékezik majd rájuk.


Omega, LGT, Hobo, P. Mobil, Edda, és még folytathatnám, mind olyanok, akiket sokunk édesapja is ismert már, illetve a gyerekeink is az ő bulijukra járnak szórakozni.


Az, hogy egy most sikeres fiatal zenekar eléri-e ezt a szintet, majd a következő évtizedek eldöntik.

2019. okt. 20. 20:53
Ossian
86. Lávli (válaszként erre: 83. - Grassi)
2019. okt. 20. 20:40

Ha maradunk a pátoszos "minden idők" legjelentősebbjénél, akkor lehet, hogy félre kell tenni minden szubjektív érzést, szerelmet Sanyika iránt, házibulit Kispállal, vad búcsúkat Zoltán Erikával és Kozsóval, és meg kell vizsgálni szigorúan, hogy volt e Abbánk, Boney M-ünk.

Nekem úgy tűnik, nem volt.

Korabeli zenekritikusok talán az Omegára mondták, hogy vihették volna valamire, ha nem lett volna Erdős Péter.

Az én izlésemmel mindenesetre nem egyeztek.

85. gigi>
2019. okt. 20. 20:30
Neoton família ❤️
84. timycat (válaszként erre: 42. - Channa*)
2019. okt. 20. 20:08

Hűha, fogalmad sincs hogy kb kikre gondoltam ha TNT-vel, meg Crystallal jössz. De nyilván ez egy szint, amire én gondolok az meg egy másik.


Egy korábbiban ezért írtam, hogy van hogy külföldön ismertebbek mint itthon, sajnos. Persze mivel a magyar közönség túlnyomó többségét el is bukták ha angol nyelvű számaik (is) vannak. Pl Ivan and the Parazol volt a Whitesnake vagy a Deep Purple előzenekara. Talán ez mutatja, hogy nem annyira felejthetően zenélgetnek úgy 10 éve. Lehet hogy nem látod őket a bulvárban, meg nem nyomják a rádiók (vagy ha mégis leadnak egy-egy számot tőlük fogalmad sincs hogy magyarok), de szakmailag elég elismertek és normális gyerekek, sztárallűrök nélkül.

Ja és ha már a nagyöregek, Bródyt annyira megfogta egy koncertjükön az egyik angol nyelvű számuk, hogy magyar szöveget írt hozzá nekik (de szerintem angolul jobb; Love is like (Bourbon On the Rocks) - Ha megnyitod a szíved).


De más műfajból Paddy and the rats. Őket sem mondanám felejthetőnek. Szintén kb 10 éve zenélgetnek.


Blahalouisiana is igencsak jó úton jár. Ők kb 7-8 éve "nótázgatnak".


Gondolom Kispál is ismeretlen, pedig ők is elzenélgettek egy huszonpár évig, ha készítenek egy 90es évek említésre méltó magyar zenekarok összeállítást, akkor ők az elsők (és nem az "álomhajó" pedig rommá nyomták a rádiók), elég meghatározóak voltak. Most új formáció van, az sem rossz, de nem a régi. Velük futott párhuzamosan a Tankcsapda, szintén elég komolyan odatették magukat. Másik kedvenc, üzembiztosan hozzák a színvonalat és sokoldalúak, populárisak is tudnak lenni úgy hogy nem veszítenek a színvonalból.


Quimby se volt rossz, de mostanában nem az igaziak, valami megtört náluk. Folytathatnánk a sort Pál utcai fiúk, 30Y, Üllői úti fuck, Heaven Street Seven, Dawnstar stbstb. de csak az időmet rabolom. TNT vicc


Sajnálom, hogy nem ismered őket. Fesztiválokon lehet ilyen kis magyar csodákkal találkozni, nem a tvben, rádióban. Amiket említettem csak a jéghegy csúcsa, sajnos keveset ismerek én is, mostanában nekem kimaradtak a fesztiválok, koncertek. 😕

83. grassi (válaszként erre: 82. - Lávli)
2019. okt. 20. 19:58

igen! :)

és a korábbi hsz-eket végigolvasva, talán az sem ártana, ha definiálnánk azt, is, hogy ki számít magyarnak. mert úgy látom, ebben is megoszlanak a vélemények.

82. Lávli
2019. okt. 20. 19:48

Azt is pontosítani kéne, hogy mi a "mindent egybevetve".

🤔

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook