Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen szempontokat vegyek figyelembe, ha csendre vágyom, de csak panel lakásra elég a pénzem? fórum

Milyen szempontokat vegyek figyelembe, ha csendre vágyom, de csak panel lakásra elég a pénzem? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 22. 20:33

kapu fölött ne vegyél. Egész nap hallgathatod a kaputelefont, bárkihez nyomják,te mindig hallanád, plusz ajtócsapkodás.

Lift "fala" ne legyen a te szobád másik fala.(Anyuméknál így van. :(, Folyosón jó ha tied az utolsó lakás, nem jár el előtted el senki.

2010. jan. 22. 17:34
Egyedül a 10. emeletet nem javaslom, de ha jó a tetőszigetelés, akkor jó, meg persze, ha a lift is jó. De ha nem, akkor a hétvégi bevásárlással meg a gyerekkel szabad felslattyogni. Szóval V-IX. emeletet ajánlom. Még most is bevállalnám. Ha a lakás körbelakott, még jobb a hőmérséklet. A szélsőt nem ajánlom, főleg nem azt, aminek van északi fala. A délkeleti nyáron egy kicsit melegebb, mert reggeltől késő délutánig süti a nap. Ja és az sem mindegy, hogy milyen távolságban van a lift. Persze azóta már lehetnek még csendesebben működő szerkentyűk...
2010. jan. 22. 17:29
Milyen közel van az autóparkoló, milyen távolságban van a tömegközlekedés, buszmegálló stb. Iskola, óvoda, bevásárlóközpont, áruház hogy érhető el. De azt is megnézném, hogy éjszakai szórakozóhely, diszkó, uram bocsá' kocsma stb. Sajnos ilyen közösségben tudod, hogy mikor kloffolják a húst, vagy porszívóznak, vagy éppen hisztizik a szomszéd gyerek. Persze egy hungarocell szigetelés és egy jó bejárati ajtó sokat segít a gondon. Én pl. Békásmegyeren laktam a 9. emeleten, a két kis szoba és a konyha a budakalászi hegyekre nézett, nem volt rossz, de lehetett tudni este, hogy a férj v. a feleség ment ki pisilni... Fiatalon az ember több mindent elbír... Mögöttünk az iskola, előttünk az óvoda és a bölcsőde. Engem nem zavart a gyerekzsivaj és jó volt, hogy ismertem a szomszédokat, vigyáztunk egymás gyerekeire, vagy éppen vittünk valami ételkóstolót. azért nem árt azt sem megtudni, hogy milyen korúak laknak. Egy idős ember jobban vágyik a csendre, a nyugalomra. Szép és jó szóval, kedvességgel az ördögöt is meg lehet győzni. Persze egy-egy renitens mindig van mindenhol...
2010. jan. 22. 17:08

Szerintem a környék is nagyon fontos!

Én is panelben lakom, és előttünk pl egy nagy játszótér van, és sok sok fa, meg nagyon jó a kilátás. Itt kezdődik a kertváros rész. A ház előtt az úttesten pl fekvőrendőrök vannak, így "biztonságos" ha lemennek a gyerekek játszani, vagy tollasozni, és kifutnak az úttestre.

Ablak cserékkel amúgy valóban megoldható a hang és hőszigetelés!

2010. jan. 22. 16:58
Igen, a legfelső emeletre én is gondoltam. S arra is, hogy aztán valami szuper hangszigetelés... De erről van tapasztalatotok?
9. Kormi1985 (válaszként erre: 6. - Juvapcsu)
2010. jan. 22. 16:54
Küldtem privit...
2010. jan. 22. 16:54
szerintem a legfelso szintet válaszd az viszonylag " csendes". Én a 4. legfelso emeleten lakom,felettem senki sem duborog,és a bejárati ajtó csapkodását, sem a le-fel járkálást nem hallani...másrészt kulvárosi kérót vegyél, ahol nagyobb a nyugi-tapasztalatból mondom :) Sok sikert!
7. margareta51 (válaszként erre: 6. - Juvapcsu)
2010. jan. 22. 16:49
Ha csendre vagysz panel lakast ne valaszd ahany ember annyi felfogas,nekem is van panel lakasom csak mi maganhazban lakunk,a panelben nyugdijas oregek laknak vagy tul fiatalok azok altalaban kulfoldon dolgoznak es kiadjak berben tanuloknak na van zaj es meg pofatlanok raadasul en csak takaritani szoktam fel menni es akkor is eleg amit hallok nem lakik senki a lakasban maskulonben.
6. juvapcsu (válaszként erre: 5. - Kormi1985)
2010. jan. 22. 16:43
Szerencsések vagytok.
2010. jan. 22. 16:42
Nézz körül a környéken! Próbálj olyan helyet találni, ahol nincs a szomszédban panelház... Nekünk jó helyen van a lakás, az egyik oldalról családi házak, a másikról óvoda van és egy zöld parkszerűség...
2010. jan. 22. 16:41
Na igen... Hogyan tudok javítani a hangszigetelésen?
3. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 2. - 6d7bb5d08f)
2010. jan. 22. 16:40
Esetleg hangszigeteltségét. :)
2010. jan. 22. 16:40
A fal vastagságát... ;))))
2010. jan. 22. 16:39
Milyen szempontokat vegyek figyelembe, ha csendre vágyom, de csak panel lakásra elég a pénzem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook