Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudnátok segíteni abban, hogy a babakötvényt hol érdemes vezetni, milyen szempontokat vegyek figyelembe? Vagy hagyjam az Államkincstárnál? fórum

Tudnátok segíteni abban, hogy a babakötvényt hol érdemes vezetni, milyen szempontokat vegyek figyelembe? Vagy hagyjam az Államkincstárnál? (beszélgetős fórum)


2012. júl. 27. 13:45

Sziasztok!


Szeretném megosztani Veletek, hogy én hogy jártam az OTB-ben kötött babakötvényemmel. Tanulság arra, hogy nem csak az állam veszi el a babák pénzét. 2008-ban és 2010-ben gyermekeimnek kötöttem az OTP-nél start-betétszámlát. 2012. májusában átkértem egy másik pénzintézethez. Záró bankkivonat kézhezvételekor láttam, hogy az addig összegyült kamatokat visszavonták. Az ügyfélszolgálat először azt mondta, hogy a szerződésben ez benne volt, elolvastam mégegyszer, persze nem volt benne, hívtam őket újra, ekkor azt mondták, hogy az üzletszabályzat tartalmazza, ezt a neten nem találtuk az ügyfélszolgálatossal sem, erre azt mondták, hogy ja akkor a hirdetmény tartalmazza. Ez a hirdetmény 2011. 12. 21-n lépett életbe. Én viszont 2008-ban és 2010-ben kötöttem szerződést. Erről a hirdetményről, hogy ilyen lesz, senki sem tájékozatott, hogy akkor még előtte elvihessem gyermekeim pénzét kamatmegvonás nélkül. Ja és átkéréskor sem mondták, hogy átviheted a pénzt, de a kamatokat már nem. Írtam nekik levelet, erre az a válasz jött, hogy babakötvény kötéskor tudtam, hogy el fog veszni a kamat, ha átkérem máshova. 2010-ben egy 2011. decemberit? Kötött valaki 2011. dec. 21. után babakötvényt az OTP-vel tájékoztatták, hogy áthelyezéskor elveszik az összegyült kamatokat? Megteheti ezt az OTP??? Tudtommal szabad pénzintézet váltás van. Ezek után az OTP milyen kamatokat fog adni, ha nem viheted máshova a gyermek pénzét? Ki mit gondol erről? Köszönöm.

18. Manki (válaszként erre: 7. - Kiscsillag84)
2011. ápr. 9. 13:39
ez az oldal www.babakotveny.info tényleg nagyon jó Kiscsillag84! Köszi! Itt minden fontos infó fent van! Nekem már az államkincstárnál is mondták, hogyha mi is akarunk a számlára befizetni akkor valamelyik banknál nyitni kell egy start számlát, és hogy egyáltalán nem mindegy melyik bank az!
17. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - Darcy73)
2010. nov. 24. 21:10

A start számlának jogszabályban meghatározott számlavezetési dija van, amely az éves állomány legfeljebb 1%-a lehet a gyerek 18 éves koráig.

Vannak bankok, akik ragaszkodnak hozzá, hogy folyószámlát is kell nyitni mellé, annak viszont bármilyen költsége lehet.

2010. nov. 24. 21:01
Az nem baj ha egy fillért sem fizetsz bele,de akkor is hozd el az Államkincstárból!
2010. nov. 24. 20:52

Az én fiam 16 hónapos, a mienk még mindig az államkincstárban van. Én sem tudom, hogy mitévő legyek ezzel az egésszel, hiszen sajnos nem tudok belefizetni :(

Így olvasgatlak benneteket, hátha én is megtudok valami okosságot.

14. Darcy73 (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2010. nov. 24. 20:48
Szerintem nem mindegy hol nyitod,mert van ahol vannak költségek!
2010. nov. 24. 20:47
köszönöm
2010. nov. 24. 20:47
CIB-nél nincs számlavezetés,de hallottam már olyan bankról amelyik kér érte pénzt.Látra kamat 2,5%,de ha 2000ft van fizetve havonta,akkor 4,5%.
2010. nov. 24. 20:46
Mindegy melyik banknál nyitod a számlát. Az állami támogatás mindenhol egyforma. Arra az egyre kell figyelni, ha kell nyitni folyószámlát, akkor annak lehetnek költségei.
2010. nov. 24. 20:40

Szerintem minél hamarabb nyissátok meg a számlát nehogy meggondolják magukat és elvegyék ami bent van az államkincstárnál összeg.

Nyitni azért érdemes banknál számlát, mert az államkincstárra nem tehetsz be pénz. Érdemes azt nézni hogy havonta vagy évente van e kamatfizetés és mekkora ráfizetés után mekkora plusz kamatot ad a bank.

9. geranna7 (válaszként erre: 7. - Kiscsillag84)
2010. nov. 24. 20:39
Kerifiamnak is az 56.-nál van...és esetenként egy-egy nagyobb összeget is lehet tenni...ezt a mamák szokták..
2010. nov. 24. 20:32
Én a cibet választottam az közel is van hozzánk,de én nem is néztem melyik hol kedvezőbb.Havonta legfeljebb csak 10.000ft-ot lehet tenni rá,de ez minden banknál így van!
2010. nov. 24. 20:26

sziasztok

itt fel van sorolva az összes bank ha rákattintotok ki írja részletesen, össze tudjátok hasonlítani őket.

[link]


mi az 56-os alatt szereplő bankot választottuk kamat is jó és kamatos kamattal számolnak havi jóváírással.

2010. nov. 24. 20:21
Bocs, ha hülyeséget mondtam, de én 1 hónapja intéztem el.
5. Sopianae (válaszként erre: 2. - Fd8e423e9e)
2010. nov. 24. 20:21

A kamat nincs meghatározva. Az szerintem minden banknál ugyanaz, mivel ez a kicsik Start- számlája minden magyar állampolgárnak alanyi jogon jár és a magyar állami kincstárból "kapja az összeget", és a kamat mértékét szerintem az állam határozza meg.

Valami ilyesmit "vakeráltak" nekem az államkincstárnál.

4. Sopianae (válaszként erre: 2. - Fd8e423e9e)
2010. nov. 24. 20:17
A számlavezetés ennél a banknál ingyen van végig. A kamat... várj itt a papír :)
3. Sopianae (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2010. nov. 24. 20:16
Én átkértem az Er.s.te-hez és így minden hónapba teszek rá X 1000 forintot, amit majd 18 éves korába tud felvenni.
2010. nov. 24. 20:15
ez engem is érdekelne, hogy melyik bank kínálja a legjobb feltételeket (számlavezetési díj, kamat, stb)
2010. nov. 24. 20:13
Tudnátok segíteni abban, hogy a Babakötvényt hol érdemes vezetni, milyen szempontokat vegyek figyelembe vagy hagyjam az Államkincstárnál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook