Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen szempontokat vegyek figyelembe, ha laptopot szeretnék vásárolni? fórum

Milyen szempontokat vegyek figyelembe, ha laptopot szeretnék vásárolni? (tudásbázis kérdés)


10. nikcsike (válaszként erre: 9. - Polka)
2013. okt. 23. 19:47
Köszönöm szépen a segítséged! Megfontolom. ;-)
2013. okt. 23. 16:43

Szia, rengetegféle notebook van a piacon, minden boltban mást fogsz találni, mi itt szoktunk vásárolni (tapasztalatok alapján az egyik legolcsóbb hely).

Ez egy 15,6"-os notebook, tehát normál notebook méret, nem olyan "mini" méretű, mint ami pár éve bejött a divatba.


Mindkettőben 4 gb memória és 500 gigás winchester van.

Az Asus kétmagos processzort kapott, a Toshiba négymagosat.

A videókártyák elég alapdarabok, játszani nem nagyon fogsz tudni (netes játékra jó, de valami spéci újdonságban nem vagyok biztos)


Van wifi, három db usb (ebből az egyik a legújabb fajta), ismeri a DVD-t, és venni kell még hozzá operációs rendszert (az egyikhez nem adnak semmit, a másikhoz csak DOS-t)


Mindkettőhöz van két év garancia.


Én a százezer ft alatti kategóriából ezt a kettőt merem ajánlani ebből a kínálatból, de csodát ne várj.

(Ja, és ha lehet, akkor Acert ne vegyél, eddigi tapasztalataink alapján nagyon gyorsan szétesnek)


Asus 97ért: [link]


Toshiba 99-ért:

[link]

2013. okt. 23. 15:38
Illetve tudtok?
2013. okt. 23. 15:37
Nem tudok segíteni?
2013. okt. 22. 22:02

Nem ismerem annyira a márkákat (persze hallottam már őket, de nem igazán mond semmit, hogy melyik a megbízható stb.) Szóval 100000 ft. alatt szeretnék venni. Ennyi pénzem van rá nagyon maximum.

Esetleg tudsz vmilyet ajánlani???

2013. okt. 22. 22:00
Az az igazság hogy nincs konkrét. Teljesen összezavarodtam. Ár-érték arányban a legjobbat szeretném, de nem tudom mi felé döntsek.
2013. okt. 22. 21:46

Kb. azért, mint amiért egy BMW jobb egy Suzukinál :)


Persze fontos, hogy mekkora az órajele, hány magos a processzor, a memóriája milyen (DDR2 vagy DDR3), hány USB van benne (és az USB2 vagy USB3), a merevlemez "sima" vagy SSD, mekkora akksit tesznek bele, van-e hozzá Windows, a burkolata műanyag vagy alumínium, stb.

Van konkrét kiszemelted?

2013. okt. 22. 21:42
Az az én legnagyobb bajom, hogy annyira nagy a választék és az árkülönbségek is. Itthoni használatra kell, és szeretném ha 4 gb RAM lenne benne, meg 500 gb a memóriája. De az összes többi nekem kínai. Ilyen terméket lehet találni 80000ft-ért is meg 150000ft-ért is. De mitől jobb egyik a másiknál??
2013. okt. 22. 21:42

Először azt kell eldöntened, hogy mire akarod használni

Amúgy tök mindegy szinte, mind ugyanazt tudja

2013. okt. 22. 21:39
Milyen szempontokat vegyek figyelembe, ha laptopot szeretnék vásárolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook