Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Költözésnél milyen szempontokat vesztek figyelembe? Melyek a legélhetőbb városok? fórum

Költözésnél milyen szempontokat vesztek figyelembe? Melyek a legélhetőbb városok? (beszélgetős fórum)


1 2
2023. márc. 28. 16:25
Ti egyébként mi alapján választotok? Költözésnél. Városkép? Szórakozási lehetőségek? Munkalehetőségek? Barátok száma? Magasabb bérek? Nálatok mi a mérvadó?
2023. márc. 26. 21:32
Ahogy azt sem bánom, hogy azoktól is távol vagyok, akik suliban állandóan csak cseszegettek, bántottak és röhögtek rajtam.. A távolság és az idő begyógyítja a sebeket.
2023. márc. 26. 21:29
Próbáltam feléleszteni régi barátságokat nem egyszer, de mint írtam, ezek sikertelen kísérletek voltak. Úgy érzem egyébként én voltam mindegyikben a kezdeményező fél. Adtam egy második esélyt a dolognak, de újfent lapátra tettek. Való igaz, hogy sok elutasításban volt részem. Így ebben a felállásban, hogy lekoptattak így nyilván én sem akarok már semmit se tőlük. Örülök, hogy távol vagyok ezektől az emberektől, sőt remélem, hogy olyan távol leszek tőlük, amennyire csak lehetséges. Szerintem a fájó sebeket, rossz emberi kapcsolatokat alapvetően a távolság és az idő gyógyítja csak meg.
2023. márc. 26. 14:12
*akarom mondani 4 csoportra: nagyváros, város, kisváros és falu.
2023. márc. 26. 14:11
Engem kicsit az zavar, amikor a falusi embert figurázzák ki, pl Mi kis falunk az egy örök klasszikus. Mintha minden falusi férfiember alkoholista lenne és a kocsmázáson kívül semmi más programja nem lenne.. Kicsit túlzó általánosítás. De amúgy meg szerintem alapvetően 3 csoportra osztható, vannak a nagyvárosiak (Budapest), városiak (pl Miskolc, Debrecen, Győr, Székesfehérvár), kisvárosiak (pl Szolnok, Füzesabony) és a falusiak.
48. Főnix3 (válaszként erre: 47. - Channa*)
2023. márc. 26. 10:32

Nem kell felszívni magad.Nem is értem miért vetted magadra?

Sokan szeretnének csendesebb, tisztább kertes házban élni,menekülnének a nagy városból,gondolom ezért sokan fogalmaznak úgy, ahogy nem kéne. Én ezen a vidéki vagy, dolgon sosem akadtam fent, nem vettem sértésnek, általában, amit köré fogalmaznak egyesek,abból lehet arra következtetni, hogy irigyek. Hidd el, nem mindenki olyan, mint te!

Nem fogok magyarázkodni, akinek inge, öltözködjön.

47. Channa* (válaszként erre: 46. - Főnix3)
2023. márc. 26. 07:59

"Érdekes,én egy falúból költöztem városba, soha nem vettem sértésnek, hogy levidékeztek. :D Ne frusztráljon ennyire.Minden csak felfogás kérdése. Kitől jön? Olyantól, akitől szívesen vársz bármilyen tanácsot? Ha nem, le kell szarni, csak irigy."


Irigy? Mármint én, mint pesti, irigy vagyok a nem Pesten élőkre, ezért mondom, hogy vidéki?

Hát, nem. Nem vagyok irigy egyikre sem. Azért mondom, hogy vidéki, mert nem Pesten él, hanem vidéken.

46. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 20:56

Hogy kell ezt érteni? Nem akarsz ismerősökkel összefutni, de mire mennél kapcsolatok nélkül?

"A másik, kapcsolatok nélkül az ember nem sokra megy, azaz hiába költöznék bárhova, ha nincsen támogató közeg/barátok. Számomra az ottlakó emberek is fontosak. Hiába lenne sok lehetőség. Például alapkitétel számomra, hogy nem szívesen költöznék olyan városba, ahol ismerőssel összefuthatok."

Levidékeznek....

Érdekes,én egy falúból költöztem városba, soha nem vettem sértésnek, hogy levidékeztek. :D Ne frusztráljon ennyire.Minden csak felfogás kérdése. Kitől jön? Olyantól, akitől szívesen vársz bármilyen tanácsot? Ha nem, le kell szarni, csak irigy.

Nem rossz dolog, ha felégetsz magad mögött mindent..,ha könnyen ismerkedsz,ha nem,könnyen egyedül maradhatsz a nagy távolságtartás miatt. A világ egyébként roppant pici,bárhol összefuthatsz bárkivel, erre nincs garancia.

Van egy olyan érzésem, hogy magad miatt menekülsz, magad nem tudod hova tenni, magad nem tudod elfogadni, ezért nem fogadnak el téged sem, ill. azt aki vagy, vagy akivé akarsz formálódni.

A múltban a szétszakadást, egy intelligens ember könnyedén tudja kezelni, nem kell az oviban maradni és duzzogni, valami nem működött, el kell fogadni. Szakítás, barátokkal való kapcsolat megromlás? Nem kell megállni beszélgetni, elég egy szia, és menni tovább.

Idővel változunk, lemorzsolódnak emberek, barátok. Erőltetni nem tudsz barátságot.Lép túl.



Miért menekülnek tőled?

Vagy te menekülsz magad elöl?

45. krisztikrisz (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 19:32
Szerintem az a bűn, ha esélyt sem adsz magadnak a hiba kijavítására. Hibázni emberi dolog. A gyáva menekül, a bátor szembenéz a kudarcokkal, akkor is ha az ő hibája.
44. krisztikrisz (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 19:30
Viszont ezt se te döntöd el hogy melyik kapcsolat a menthetetlen. Nyilván ha te ezt eldöntöd magadban, az úgy lesz, mert esélyt sem adsz a jóvátételre.
43. krisztikrisz (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 19:28
A járt út is el tud romlani, de arra nem az a megoldás hogy felégetünk magunk mögött mindent. Nekem ezt soha nem javasolták, sőt, óvva intettek ettől. Láttam hogy mások így csinálták, aztán alig tudták helyrehozni a kapcsolataikat, mert a túlparton nem várta őket senki és majdnem beleőrültek. Szóval amit helyre lehet hozni, azt meg kéne javítani. Valamikor nincs menekülőút, az egyetlen menekülés ha vállaljuk a hibáinkat és megpróbáljuk helyrehozni. Vállalnunk kell a kockázatot hogy lejjebb adunk a büszkeségünkből, ami valójában félreértelmezett szégyenérzet. A kompromisszum pedig mindig kapcsolat alapja, akárcsak az őszinteség.
42. krisztikrisz (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 19:22

"a tüskék még ott vannak bennem"


Akkor viszont tisztáznod kéne a dolgot, mert addig tüske marad és valójában ez nem hagy nyugodni, ettől menekülsz. A saját lelkiismeret furdalásod tesz tönkre, csak ezen nem segít a helyváltoztatás. A lelkedet ugyanúgy viszed saját magaddal.

41. krisztikrisz (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 19:18

Szerintem magad elől menekülsz, mert azt írod hogy remélhetőleg nem b* tönkre az új ismeretségeidet. Valamint azt is írod, hogy hagytad elrohadni a barátságaidat. Akkor viszont nem vállalod a felelősséget, így megjavítani se akarod, hanem inkább elfutsz. Nyilván csak a te részedet tudod helyrehozni, ami a te sarad, de itt azt érzem, hogy inkább megfutamodsz. Az viszont nem garancia, hogy az új helyen is jobb ismeretségeid lesznek. Lehet hogy rosszabbak, vagy éppen a nagy semmi.


"nagyrészt az én hibám"

2023. márc. 25. 12:38
Köszönöm a válaszokat. Nem rabolom tovább senki idejét. Szép napot! :)
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Andi6020)
2023. márc. 25. 12:03
Nem félek. Csak nem akarok. 2 külön dolog.
2023. márc. 25. 12:02
Világ életemben budapesten éltem, az ismerőseim kb. 98 százaléka él itt, volt kollégák, exek, barátok, nembarátok, volt osztálytársak, rokonok stb. stb... Nagyjából 3-4 évente fordul elő olyan, hogy valakivel véletlenül összefutok.
37. timycat (válaszként erre: 28. - Fincsi5)
2023. márc. 25. 12:00

Mi ha Bp-re megyünk akkor is azt mondjuk vidéken leszünk 🤷‍♀️


Nálunk a vidék azt jelenti, hogy nem azon a településen ahol lakunk.

2023. márc. 25. 11:58

Talán segítség Neked a döntésedben


az én városom sajnos csak az ötödik helyen áll


[link]

35. 8d00a82c06 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 11:56
Persze,jó elgondolás,csak az èlet mókás tud lenni!
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - 8d00a82c06)
2023. márc. 25. 11:53
Egyszer elrontani valamit az életben hiba, másodszor bűn..
33. andi6020 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 11:52
Ez, amit írsz, meg az, hogy nem mersz Pestre költözni azért, hogy nehogy összefuss valami régi ismerőssel, nem ugyanaz.
32. 8d00a82c06 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 11:47

Ez menekülès.

Mire jó ez??

Ha a következő helyen is elrontasz mindent megint menekülőre fogod?

Ìgy akarsz èlni?

2023. márc. 25. 11:45
És ez nemcsak költözésre, hanem emberi kapcsolatokra is igaz. Néha az a legjobb, ha előre nézel, előre mész és soha többet nem nézel vissza. Nyilván ez nem azt jelenti feltétlen hogy mindent ott kell hagyni. A menthetetlen kapcsolatokra értem.
2023. márc. 25. 11:39
Summa summarum, én azt tudnám tanácsolni azoknak, akik új életet akarnak kezdeni tiszta lappal, hogy sose a járt úton haladjanak tovább, az rossz. Hisz hogyha a járt út lenne a helyes, akkor nem tartanának ott ahol és nem kellene új életet kezdeni maguk mögött hagyva mindent. És őszintén szólva én ebben nem nagyon érzek sem arany középutat, sem kompromisszumos megoldást... Aki mindent felégetett maga körül, az nem térhet vissza a régi útra. Új utakat kell keresni. Szerintem.
29. LBO
2023. márc. 25. 11:29

Megyeszékhelyen lakunk, nem nagy város, sokak szerint nem is élhető, de mi szeretünk itt élni. Családiházas övezet, nagyon szeretjük, lassan 16 éve.

Nálunk a legfőbb szempont a jó környék volt. Ez a legfontosabb szerintem. Csendes, nyugodt környék ahol lakunk, szinte csak a lakók járnak az utcában. Nincs átmenő forgalom.

Aztán persze fontos volt, hogy a gyerekekkel ne kelljen a fél várost átbumlizni ovi, iskola miatt. Persze már középsulisok, most már mindegy milyen messze van a suli, felülnek a helyijáratra és mennek. Max. 15-20 perc alatt eljutnak A-ból B-be.

Szerencsések vagyunk, mert a munkahelyeink is közel vannak.

28. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 11:29

Tévedésben vagy. Mert egy debreceni is azt mondja, ha pl. Téglásra megy, hogy vidéken leszek holnap. Minden adott vármegyeszékház környéke "vidék".


De lakást akarsz, vagy házat? Családdal, egyedül, vagy a pároddal kettesben?

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - K-né Zsóka)
2023. márc. 25. 11:12
Barátaim nincsenek, de szerintem ez nem meglepő, minden normális ember menekül tőlem. Több esetben próbáltam megmenteni barátságot, sikertelenül. Olyan, mint hullának a beöntés. Inkább ex-ismerősök. Hiába nincs velük MÁR semmilyen kapcsolatom, a tüskék még ott vannak bennem. De mindegy, túltárgyaltam tényleg a dolgot..
26. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 11:07
Ne haragudj, de némi ellentmondás van itt. Nem akarsz olyan helyre költözni, ahol nincsenek támogatók, barátok, de olyan helyre sem, ahol összefuthatsz egy ismerőssel. Nagyon úgy néz ki, hogy nincs letisztulva benned, hogy mit szeretnél. Állíts össze egy sorrendet, hogy mit szeretnél és mi a legfontosabb, aztán szépen sorban vedd az akadályokat.
25. Channa* (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 11:03

Ha reálisan nézed, akkor látod, hogy kicsi az esély arra, hogy egy nagy városban összefutsz egy utálatos ismerősöddel, ha meg még is, akkor intelligensen kezeled a helyzeted, azaz köszönsz neki és tovább mész.


Nem lehet állandóan fortyogni a múlt miatt. Tovább kell lépni és felnőtt módjára kezelni a helyzeteket.


Írod az exeket. Én velük is szoktam találkozni, és velük is beszélgetek. Igaz, nekem nem sok volt és én nem szoktam haraggal elválni senkitől, sőt! igazán nem is válok meg az ismerőseimtől, max. ritkábban találkozunk.


Jópofizni nem kell, ha nem akarsz, de egy kulturált viselkedést lehet alkalmazni bármilyen helyzetben.

24. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 11:00
Szerintem olyan település nincs ami megfelelne számodra.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook