Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen szempontokat kell figyelembe venni általános iskola választásnál? fórum

Milyen szempontokat kell figyelembe venni általános iskola választásnál? (beszélgetős fórum)


2011. febr. 24. 09:07

Egy rossz pedagógus rengeteget árthat a gyereknek. A kislányom harmadikos, most iratkoztunk át egy másik suliba, mert a tanítónője nem tudott vele bánni, megalázta a társai előtt, lehúzta a jegyeit és teljesen ellentétes véleménye volt a kislányról, mint a többi pedagógusnak. Két és fél év alatt soha nem dicsérte meg ha jól teljesített, viszont a tájékoztató füzet tele van beírásokkal, osztályfőnökivel. Ez a tanítónő Elsőben félév előtt 22 főből 10-12 gyereket küldött a pedagógiai szakszolgálathoz vizsgálatra, az én lányomat nem tudta küldeni, mert a helyi fejlesztő pedagógus nem látta indokoltnak, sőt azt mondta, a lányom nagyon intelligens, gazdag a szókincse és nagyon fejlett igazságérzete van. Valószínűleg ez okozta a problémát, mert ha igazságtalannak érezte a büntetést, azt szóvá is tette a lányom. Nagyon erős ellenszenv alakult ki az osztályfőnök és a kislány között. Most, az új iskolába boldogan megy a lányom, jól érzi magát és a tanulmányi eredménye is lényegesen jobb. Szívesen tanul, mert itt nem marad el a dicséret ha megérdemli. Az előző osztályában van olyan gyerek, akit pszichológushoz kellett vinni, mert lelkileg gyötrődik az osztályfőnök miatt, kirándulásra sem hajlandó a kisfiú elmenni ezzel a tanítónővel. Mindehhez társul egy arrogáns, tudatlan iskolaigazgató nő, akinek ezek a dolgok lényegtelenek és szemet hunyt afelett is, hogy jogtalanul saját bankszámlára kéri az osztályfőnök a szokásos osztálypénz dupláját :-)

havonta.

2011. febr. 10. 17:49
Zsuzsóka04! Melyik sulit választjátok?
2011. febr. 10. 17:48
Szerintem is tanító nénit válasszatok, ne tagozatok között gondolkodjatok! Az csak ámítás és alsóban az a fontos, hogy az alapokat jól sajátítsa el a kisgyerek.
14. annaluca (válaszként erre: 11. - Zsuzsoka04)
2011. jan. 18. 13:08
ebben az esetben nem biztos, hogy jó, ha együtt mennek, mert félő, hogy egy kalap alá veszik őket. Tudod: madarat tolláról... Sajnos hamar megtörténik a skatulyázás.
13. Zsuzsoka04 (válaszként erre: 12. - Szemmelver)
2011. jan. 18. 10:57
Ez is igaz.
12. szemmelver (válaszként erre: 11. - Zsuzsoka04)
2011. jan. 18. 10:42
az a jobb, ha nincs ott ismerős, mert akkor nem csak vele barátkozik, hanem rákényszerül másra
11. Zsuzsoka04 (válaszként erre: 8. - Annaluca)
2011. jan. 18. 10:38
A kapcsolatuk jó az oviban, barátok. Azonban az a kisfiú nagyon eleven és nagyon csúnyán beszél. Sajnos nem foglalkoznak vele eleget a szülei. Félek, hogy egy kicsit "visszahúzná" a fiamat, viszont a másik oldalról tényleg az is jó a beilleszkedésnél, hogy van egy biztos pont, mert az én kisfiam elég nehezen oldódó, lelkis. Nehéz okosnak lenni.
10. szemmelver (válaszként erre: 5. - Lisy50)
2011. jan. 18. 10:30
ígaz! az én fiam is felnőtt már, de nagyon nem jó tanítói voltak, elvették a kedvét a sulitól, sosem dícsérték, csak feketepontoztak
9. szemmelver (válaszként erre: 4. - Mosoly30)
2011. jan. 18. 10:29
ez az igazság//!!!
8. annaluca (válaszként erre: 7. - Zsuzsoka04)
2011. jan. 18. 10:25
Attól is függ, milyen volt a kapcsolatuk az oviban. A beilleszkedésnél sokat segít, ha van ismerős, de néha árthat is. Ezt te tudod.
2011. jan. 18. 09:49
Szerintetek az jó ha az óvodai csoportból mennek mások is esetleg abba az osztályba? Esetünkben fenn áll a dolog és nem igazán örülök neki.
2011. jan. 18. 09:45

SZülőktől jól lehet informálódni, de az is fontos, hogy a gyerkőcnek is szimpi legyen a tantónéni.

Menjetek el suliváró foglalkozásokra, és ott is sok mindnt meg lehet tudni. Iskolát én, tanítót a lányom választott. Én másik osztályba irattam volna, de neki, Ő volt szimpatikus, és nem is csalódott.

2011. jan. 18. 09:28
Így igaz!Szülőktől próbálj meg informálódni, én elrontottam, ismerős kolléganőt kérdeztem? Hát nem volt igaz! Megjártuk! Már felnőtt a lányom, de nagyon kihatott a személyiség fejlődésében!:(((
2011. jan. 18. 09:19
Legfontosabb a jó tanítónéni kiválasztása. Mert egy rossz tanító pokollá tudja tenni az életeteket.
2011. jan. 18. 09:18

Nekem azt mondták a már iskolás gyerekkel bíró szülők, hogy alsóban mindig a tanító nénire figyeljek, hogy Ő legyen jó a gyermekemnek. Mivel egyik tanító nénit sem ismerem, ezért olyan szülőkkel beszélgettem, akik már ismerték a tanító néniket, és a sok infóból próbáltam leszűrni, hogy melyik lenne az én gyermekemnek jó.

Aztán azt is át kell gondolni, hogy melyik osztályba iratkozzunk. (A mi iskolánkban különböző osztályok indulnak: Angol-Informatika, Német nemzetiségi, stb.) Át kell gondolni, hogy a jövőre nézve melyik tantárgy válik majd jobban hasznára, felsőbb iskolákban melyikkel tud előbbre haladni.

2011. jan. 18. 09:13
kevés kisebbség!
2011. jan. 18. 09:10
Segítsetek! Iskolaválasztás előtt állunk, mire figyeljek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook