Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen szakma a legkeresettebb szerinted most M.o-on?(ha van ilyen egyáltalán) fórum

Milyen szakma a legkeresettebb szerinted most M.o-on?(ha van ilyen egyáltalán) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2010. jan. 10. 17:02

a műkörmös: én azt látom, hogy Pesten nagyon jól megy ez a szakma, viszont már a vonzáskörzetében lévő kissebb településeken nem megy!!!!

emellé még kell valami kiegészítő tevékenység, pl. a masszírozás

2010. jan. 10. 17:00
a rendezvényszervező szakmában van egy ismerősöm. Szereti, de mivel neki pici gyereke van, így sokszor gondot okoz, amikor egy rendezvény késő estig elhúzódik vagy több napos és el kell utazni! Egy nőnek szerintem erre is gondolni kell.
19. Bucóka20 (válaszként erre: 17. - 471f3bbb7a)
2010. jan. 10. 16:53
Amúgy amit látok az az hogy leginkább a műkörmös-kozmetikus-masszőr-rendezvényszervező szakmám felé húznak a mai lányok..
18. Bucóka20 (válaszként erre: 16. - 471f3bbb7a)
2010. jan. 10. 16:51

Akkor neked még bőven van időd.:)

Azon vagyok hogy minél több szakmáról megtudjam,hogy mi a jó és mi a rossz benne,és hogy hogy megy neki a mai világba!?:)

2010. jan. 10. 16:51

nekem pl lenne kedvem ötvöséghez is...bemnetem egy ötvös üzletbe és kerek-perec megkérdeztem, hogy milyen ezt csinálni meg lehet-e belőle élni?

azt mondta a csaj, hogy kihaló szakma és nem ajánlja, mert manapság a gépek csak úgy fossák az aranyláncokat, ő meg jó, ha egyet megcsinál egy nap. S mivel az is ugyanolyan szép, viszont fele annyiba kerül, mint a kézzel készített, így a gépit veszik meg.

2010. jan. 10. 16:48

Nálam még nem katuális a dolog, mert egy hónap múlva szülök! :)


Viszont amikor 2-3 év múlva vissza kell mennem dolgozni, addigra szeretnék szakítani a bankkal.


Szerintem azt gondolod te is át, hogy mit szeretnél csinálni! Ha nem vagy biztos magadban, kérdezgess embereket, akár itt a neten, hogy milyennek látják azt a szakmát, amiben nap mint nap benne vannak!

15. Bucóka20 (válaszként erre: 14. - 471f3bbb7a)
2010. jan. 10. 16:35

Erről nem hallottam,hogy nem fogadják el.

Utána kell nézni mindenképpen.Bár nekem úgyse lenne annyi pontom h akármilyen fősulira felvegyenek..államilag támogatottra.Ha meg fizetős akkor ugyan ott vok mint,ha kifizetek 2-3 tanfolyamot.

Most néztem vmelyik oldalon hogy szinte 1 tanfolyam áráért adják a kozmetikusit meg a masszőrt....:)Mondjuk tuti addig filózok,hogy lekésem.

14. 471f3bbb7a (válaszként erre: 13. - Bucóka20)
2010. jan. 10. 16:30

Hát az biztos, hogy manapság többféle terülten is jónak kell/kéne lenni. Én pl. úgy tervezem a kozmetikát, hogy nem csak kozmetikusként dolgoznék, hanem akkor már megtanulnám a profi sminkelést, sminktetoválást, masszázst is.

Persze ez egy csomó tanfolyam, egy csomó pénz plusz a gépeket meg kell venni, a drága krémeket.


Valószínű hitel kell majd nekem ehhez, de egy fősikola is 1 millió plusz a nyelvtanfolyam, nyelvvizsga. Az sem lenne olcsóbb.


És hát egy életre szól a befektetés, hiszen ebből lesz majd keresetem.


Ráadádul ma hallottam, hogy a fősulik már el sem fogadják a régi tipusú érettségit? Ez igaz? Ez mekkora szemétség, ha tovább akarok tanulni, éerttségizzek le újra 9 év kihagyás után! ? !

Én is megszenvedtem annó azért a szaros papírért, most meg nem ér semmit?

13. Bucóka20 (válaszként erre: 12. - 471f3bbb7a)
2010. jan. 10. 16:23

Engem a sminkes szakma vonz a legjobban,de az magában (az én kisvárosomba) semmit sem ér.

Ezért kozmetikusit kellene először letenni.

De nem toom..jajj:D

12. 471f3bbb7a (válaszként erre: 10. - Bucóka20)
2010. jan. 10. 16:20

na, én pont abban gondolkodom, hogy kozmetikus leszek!

anyum fodrász és látom a különbséget, hogy milyen amikor az ember a maga ura és milyen amikor robotként kezelik.

11. 471f3bbb7a (válaszként erre: 8. - Bucóka20)
2010. jan. 10. 16:19

Hát szó-szó, relatíve jól kerestem. De azért annyira nem, hogy az ügyleten kaptam este nyugtató injekciót a fenekembe mert kiborultam a stressztől és a főnököm megalázásaitól.

Sokan nem hinnék, hogy egy bankfiókban milyen nagy a nyomás!


Jelenleg babát várok és munkanélküli segélyen vagyok, mert amikor szóltam a főnökömnek, hogy terhes vagyok, akkor közölte, hogy ezzel a határozott idejű szerződésemnek a meghosszabbítása eldőlt!

2010. jan. 10. 16:17

Én leérettségiztem,közbe beteg lettem,nem tudtam elmenni kozmetikusnak tanulni...így megcsináltam egy ruházati eladóit és egy boltvezetőit.

Dolgoztam anyum boltjába szűk 1 évet,de bezártunk..!

Most pedig döntenem kell,hogy tanulok vagy tanulok és dolgozok?(nem tuom)

9. 471f3bbb7a (válaszként erre: 3. - Bucóka20)
2010. jan. 10. 16:15
te még pályakezdő vagy?
8. Bucóka20 (válaszként erre: 7. - 471f3bbb7a)
2010. jan. 10. 16:14

Ők "jól" keresnek nem?

És most tanulsz vagy dolgozol?

2010. jan. 10. 16:13
bankos kisasszony vagyok!
6. Bucóka20 (válaszként erre: 5. - 471f3bbb7a)
2010. jan. 10. 16:11
Mit végeztél?
5. 471f3bbb7a (válaszként erre: 4. - Knezsu)
2010. jan. 10. 16:09

Én egy 2 éves fősulit végeztem. Aztán elkezdtem a szakmámban dolgozni. Még csak 3 évet dolgoztam (közben szültem) 2 db munkahelyen, de azt érzem, hogy nem erre vágyom.


Száz főnök, rabszolga munka. Kiráz a hideg, ha arra gondolok, hogy ezt csináljam életem végéig.


Ha még tovább tanulok jó sok évet, akkor lehet belőlem egy vezető és megnyerem, hogy már nem mindenki dirigál nekem, csak a felsővezetőség és dolgozhatok napi 12 órát....:((( Elkeserítő :((

4. knezsu (válaszként erre: 2. - 471f3bbb7a)
2010. jan. 10. 16:01
több nyelvet beszélni mindenképpen megéri, főleg, ha szoktál utazgatni. a sok diplomát meg nem tudom, én most csinálom az elsőt, de mire a 4. évemhez értem, elvették a kedvem tőle...azért mostmár befejezem...
2010. jan. 10. 15:58
Én is nagyon kíváncsi vagyok,mert döntés előtt állok...de brrr... nem tudom mi legyen?!:)
2010. jan. 10. 15:57
Nahát erre én is kíváncsi vagyok, meg arra, hogy megéri-e manapság annyit tanulni, több diplomát szerezni, több nylevet beszélni vagy ugyanolyan jól, hanem jobban megél egy jó szakmából?
2010. jan. 10. 15:51
Milyen szakma a legkeresetebb szerinted most M.o-on?(ha van ilyen egyáltalán)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook