Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen kutyád van, vagy milyet szeretnél ha lehetne? fórum

Milyen kutyád van, vagy milyet szeretnél ha lehetne? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2013. máj. 18. 05:41
egy fajtiszta németjuhász és egy bernipásztor keverék kutyink van.
144. 9678a02221 (válaszként erre: 1. - 62b5bd9ebe)
2013. máj. 17. 22:54

Szamojed golden retriver keverekunk volt ,el kellett altatni megtamadta a kisfiamat.Most Bichon friese-en gondolkodunk,VAGY maltai-yorki kevereken (Morkie)..Tunderi a pofaja:D

Ha a gyerekek nagyobbak lesznek akkor nemetjihasz vagy bernathegyi..Orok szerelmem a boxer sajnos a ferjemnek nem:(

143. Regin_a (válaszként erre: 124. - Guruljka)
2013. máj. 17. 13:10

és ami nem idegen mozgás a számára."


Höhö!

Ajtó becsukás télen ha szobába jön, sütő kinyitása és a sültcsirke kievése, fedeles üvegtálbol 30db. kókuszgolyó kievése üvegtörés nélkül, kávé és retek csomag "hazacipelése".

Ha tolattam autóval, rögtön lefeküdt, ha "nem látok" felkiáltás volt

Ez mind hasznos egy kutyának

:)

2013. máj. 17. 12:45
Moszkvai őrkutyám van és kölcsönösen tiszteljük egymást:)
141. Regin_a
2013. máj. 17. 11:46
Már semilyet, deha mégis, akkor német harlekin dogot
140. Sanka02 (válaszként erre: 138. - Ata06)
2013. máj. 17. 11:39
Kertben vannak, bár a spicc kifejezetten szobakutya. De viharban mindegyik szobakutya szeretne lenni:)
2013. máj. 17. 11:27

Szerintem minden fajta kutyának kell szocializáció ismerjen lásson ne csak otthon a másik kutyát lássa.Ez nem csak Stafiknál fontos:)

Nekem nem első kutya van egy beagle sok ismerős vállalt első kutyinak és semmi gond kutya ovi,suli kell minden fajtánál.

138. Ata06 (válaszként erre: 134. - Sanka02)
2013. máj. 17. 11:12

Azt a mindenit! :O Egyik se egy könnyű eset! :)

Lakásban, vagy kertben vannak?

137. Ata06 (válaszként erre: 131. - Ubi pretium)
2013. máj. 17. 11:11
Fila egy gyönyörű, imádnivaló kutyus! :)
136. Ata06 (válaszként erre: 135. - F1ed0b587a)
2013. máj. 17. 11:00

Nagy tévedés! Ezek minden élőlényt jellemeznek!

Ezt tanultam! És a kutya suliban is megerősítettek benne!

135. f1ed0b587a (válaszként erre: 133. - Ata06)
2013. máj. 17. 10:56
Ezek a típusok elsősorban emberekre vannak kitalálva.
134. Sanka02
2013. máj. 17. 10:53

Ami van: fehér törpespicc, jagd terrier, és egy németjuhász kuvasz keverék.

Amit szeretnék: egy dobermann.

133. Ata06
2013. máj. 17. 10:41

Az idegrendszer típusok.

Ezt csak azért írom le, hogy lehessen látni, hogy nem minden a nevelés és a szocializáció.

Melankolikus - gyenge típus,

kolerikus - ingerlékeny és kiegyensúlyozatlan típus,

szangvinikus - erős, kiegyensúlyozott, mozgékony típus, és

flegmatikus - erős, kiegyensúlyozott és nem mozgékony típus.

Ezek részben fedik is egymást és ettől is függ, hogy egy kutya mire alkalmas. A melankolikus mondjuk, hogy szinte semmire.

132. Ata06 (válaszként erre: 125. - 171925f409)
2013. máj. 17. 10:39

Kellő szocializáció? Na itt jön be az idegrendszer! Az én kutyámnál más kutyát nem nagyon lehet jobban szocializálni, mégis két éves korára megváltozott. Egész nap kutyák között volt és játszott - elengedve!

Pár hónap leforgása alatt megváltozott. Tehát csak csínján az ilyen kijelentésekkel, amíg Te magad nem találkoztál hasonlóval,addig ezt úgy sem lehet megérteni.

Ez olyan mikor egy szülőről véleményt nyilvánítanak, holott nem csak a nevelés számít ,hanem bizony a genetika is!

A staffi egy szuper kutya -én is imádom :), de nem kezdő kezébe való!

Imádom a pit bullt is ,mégse mondanám egy kezdőnek, hogy avval kezdje!

Én annak idején cane corsot szerettem volna, de lebeszéltek róla, hogy kezdő kutyásnak nem szabad belevágni. Megértettem és hallgattam az tapasztaltabbra ,aki már tudja miért mondja ,amit mond!

Ha mégis beleszeretett és nem tud mást elképzelni, akkor előbb fel kell készülni rá!

Nem lehet a kutya tartásba csak úgy fejest ugrani! Mondom úgy ,hogy én fejest ugrottam! :P És nem volt könnyű utána! Ettől akarok mindenkit megkímélni!

Arról már nem is beszélek, hogy a staffinak rövid a szőre. Hiába kutya, szerintem igenis lelketlenség egy rövid szőrű kutyát kitenni minusz 20 fokba. Mert télen éjszaka ennyi is szokott lenni.

Ugyan már vannak fűtött kutya házak, de kiderült ,hogy nem igazán jó, mert ízületi panaszokat okoz idővel, ha fűtött helyiségből ki-be rohangál.

131. ubi pretium (válaszként erre: 101. - 62b5bd9ebe)
2013. máj. 17. 10:31
Nekem mindig jól nevelt,senkit nem bántó,szófogadó kutyáim voltak,pedig bizony egytől-egyig még az ágyamba is beengedtem őket.A mostani Fila-t is,pedig nem kis darab kutya.Ez ráadásul kutyaiskolába is jár,rendkívül okos kutya,idegentől semmit nem fogad el,ellenben értem(aki nem is a gazdája,de minket tekint annak)sztem ölne is :)
130. 4b83fcfd3d (válaszként erre: 129. - 4b83fcfd3d)
2013. máj. 17. 10:08
nincs kutyám,de ha lenne,berni pásztorkutya lenne,így pontos:)
2013. máj. 17. 10:08
berni pásztorkutyát
2013. máj. 17. 09:46
Szabadban tartható, kicsi, rövid szőrűt.
127. 171925f409 (válaszként erre: 126. - 68ba7cfd11)
2013. máj. 17. 07:08
Nekünk is az van:)Nagyon cuki:)
2013. máj. 17. 07:01
Nincs kutyám,beagle-t szeretnék!
125. 171925f409 (válaszként erre: 123. - Ata06)
2013. máj. 17. 06:30

1 éves a Stafim soha nem ment senkinek se kutyának se embernek.Ez hülyeség ha kölyök kora óta foglalkozva van vele,megvolt a kellő szocializáció ilyen nem lehet.Őket nem harcra tanítjuk.Ugyan olyan mint bármely más kutya.Csak hát a médiának köszönhetően sokan félnek és tartanak a kutyától pedig ha egyszer megismerik rájönnek,hogy csodálatos kutya aki nagyon tud szeretni:))


Igen is vegyen aki akar még itt vagyunk nem vetett meg senkit:)Az tény,hogy kemény kezet igényel mert eléggé önfejű és ha megérzi egyszer ,hogy ő az úr ajajj:))Nem tudsz neki majd parancsolni:(Én tudom elcsesztem a nevelését de most járunk suliba és alakul:)

124. Guruljka (válaszként erre: 117. - 62b5bd9ebe)
2013. máj. 17. 02:06

Én a tacsit nem jellemezném viccesként.

Volt egy kis tacsim, az kikészített rendesen, pedig nem voltam már kezdő kutyás. Sikerült elajándékoznom, azaz elkönyörögték tőlem. Remélem, a szerelem kölcsönössé alakult. Soha többet nem vágytam tacsira.

Nem vicces, ahogy az a kis gondolatjel simán leiskoláz egy egész családot.

A komondorral viszont simán kijövök, bár őt is azonnal kell fegyelmezni néha. Állandóan észnél kell lenni, egy Gazdi soha nem engedhet ki. Akkor jó lesz a kutyája is.

Hozzáteszem, hogy mindig a kan kutyákkal jövök ki jobban, és én magam nem vagyok egy nagy termetű nő. A komondor két lábra állva magasabb nnálam, de nem ugrik rám még jókedvéből sem. NEM SZABAD neki.

Hogy pitizzen? Azt minek? Olyat tanítok neki, amivel jobban ki tudja fejezni a ragaszkodását, és ami nem idegen mozgás a számára.

123. Ata06 (válaszként erre: 118. - 62b5bd9ebe)
2013. máj. 17. 01:31

Mit csinálsz ha nem bírsz vele és megtámad valakit? Elég ha csak egy fajtársnak megy neki és Téged feljelentenek! Az ösztönt nem lehet belőle kiölni! Soha nem tudhatod, hogy a Te kutyád behódoló lesz -e vagy sem, mert az egyéniség később mutatkozik meg nem kölyök korban. Akkor a kutyának is rosszat teszel ,mert elaltatják meg magadnak is mert kemény dolgokon kell keresztül menned! Ez egy nagyon kemény kutya, ne felejtsd el!

A jellemzéseket meg ahány hely annyiféleképpen olvashatod. Szerintem nézz meg több helyet , csatlakozz egy amstaff csoporthoz és tanulj mielőtt belevágsz!

122. Ata06 (válaszként erre: 119. - 62b5bd9ebe)
2013. máj. 17. 01:24

Tudod ez sem tökéletesen fedi a valóságot! Ha picit is tudnál a pszichológiáról. akkor tudnád ,hogy 4 alapvető ideg rendszer van. Ebből kettő teljesen alkalmatlan arra ,hogy behódoló kutyád legyen. Tehát ha Te egy "akarom" alkat vagy, akkor igencsak meggyűlne a bajod egy domináns kutyával és az egész aminek örömet kéne okoznia keserűséggel záródik. Én azt mondom egy kicsit tanuljál még a kutyákról és ne akarj egy amstaffot bevállalni kezdésnek!

Vannak olyan fajták amiket kezdő kutyásoknak egyáltalán nem ajánlanak, ez a fajta is közéjük tartozik!

121. Ata06 (válaszként erre: 101. - 62b5bd9ebe)
2013. máj. 17. 01:19

Az hogy tiszteli a kutya a gazdáját és elfogadja-e falka vezérnek, nem attól függ, hogy kertben van-e vagy a lakásban! Sokat kell még tanulnod a kutyákról! Javaslom előbb olvass el egy pár könyvet és menj el kutya iskolába! Ugyanis valójában ott nem is a kutyákat tanítják ,hanem a gazdát, hogy hogyan kell kezelni a kutyát! Ez már eleve téves elgondolás, hogy attól válsz falka vezérré, hogy a kertben van a kutyád vagy sem!

Megjegyzem vannak büszke fajták amiket nem tudsz

rávenni, hogy pitizzen neked legfeljebb erőszakkal! Akkor meg nem szabad kutyát venni, ha erőszakkal szeretnéd nevelni!

De ha Neked ez kell akkor megfelelne egy interaktív kutya is! Az mindig azt csinálná, amit Te akarsz!

Én minden kutya tartónak kötelezővé tennék egy tanfolyamot és csak akkor juthatna kutyához, ha megfelelt. ha viszont a legkisebb agressziót is érezném benne egy életre eltiltanám a kutya tartástól!

120. Bcicus
2013. máj. 17. 00:21
Most csak beaglejeim vannak, kiváló családi kutyák. régebben voltak basseteim és boxerem. A boxer egy örök szerelem marad, szeretnék majd megint, meg amire még nagyon vágyom az egy basset fauve de bretange.
2013. máj. 17. 00:20
jo olvasást a kis gyüteményhez,remélem sokat megtudtatok a kutyákrol,föleg amikröl azt tartsák veszedelmesek!!,pedig csal rosszul vannak nevelve,mert emberekben is vannak akiket rosszul nevelnek!!!és veszélyesek!!!jobban mint a kedves kutyák,mert amilyenek és amilyenekké válnak arrol a gazdája felel!!nem a kutya!!!
2013. máj. 17. 00:18

és a nyertes!!legalábbis nálam!! :))


Amerikai Staffordshire Terrier


Ez a fajta az, ami a molosszerek és a bulldogok mellett az egyik nagy kedvencem. Méretéhez képest rendkívül erős középtermetű kutya. Igen aktív és fáradhatatlan. Bár az előzőekkel ellentétesnek tűnik de rendkívül nyugodt és határozott a fellépése. Még a számára ismeretlenekkel szemben is barátságos és jóindulatú, mindaddig, míg családját nem érzi veszélyben. Akkor viszont kőkemény és könyörtelen az ellenségeivel szemben. Soha nem hátrál meg, soha nem adja fel a félelmet még hírből sem ismeri. Termete és rövid szőrzete alkalmassá teszi arra, hogy akár családi házban, akár lakásban egyaránt tarthassuk. Rendkívül könnyen tanítható igényli a szellemi és a fizikai terhelést. Szenzációs őrző - védő és sportkutya. Tökéletes anatómiai felépítése erre kiváló lehetőséget biztosít. Az amstaffot már kis korától célszerű szocializálni. Meg kell tanítanunk neki a helyes viselkedést fajtársai kan egyedeivel szemben. Meg kell tanítanunk neki, hogy barátságosan viselkedjen velük, és csodát fogunk tapasztalni. Kedvünkért nagyon hamar elsajátítja a számunkra megfelelő viselkedésformát. Persze oktatási módszerünkkel semmi képen nem alázhatjuk meg ezt a karakán fickót. Szereti a gyerekeket, határtalan toleranciával tartozik irántuk, mindent eltűr tőlük. Rendkívül játékos szeret hancúrozni, labdázni. Összességében ez egy remek fajta, aki őt választja egy rendkívül sportos és karakán kutyához fog hozzájutni.

2013. máj. 17. 00:16

A vicces!!


Tacsó rövid szőrű


Németországból származik eredeti munkája a vadászat volt. Ma már, szinte kizárólag, családi kedvencnek tartják. Alacsony méretű, rövidlábú, hosszútestű kutya. Háromféle méretben létezik, súlya 4 – 9 kilogramm között mozog. Színe a sárgásvöröstől a sötétvörösig terjedhet. A kétszínű változat fekete, vagy barna alapszínű, rozsdás, vagy cserbarna rajzolattal. A tacskó értelmes, találékony, de meglehetősen akaratos. Kitűnő szimattal rendelkezik, csak akkor ugat, ha idegen zajokat észlel. Imádja a család minden tagját, idegenekkel szemben tartózkodó. A gyerekekkel a felnőtt tacskó jól kijön, a macerálással szemben azonban kevésbé toleráns. Értelmes kutya türelemmel sok mindenre megtanítható, bár szolgai módon, soha nem fogja követni utasításainkat. Szeretetre méltó és szeretetre éhes kutya, kiváló családi kedvenc.

2013. máj. 17. 00:13

A nagy bohóc!!


Puli


Származási helye Magyarország. A puli termete közepesnél kisebbnek mondható. Szőrzete különleges, nemezes zsinórszerű. Színe általában fekete, de a fehér és a piszkosfehér szín is elfogadott. A puli értelmes, könnyes és szívesen tanul. Mindazonáltal akaratos, önálló gondolkodású. Kiváló házőrző, családja portáját habozás nélkül megvédi. Idegenekkel szemben tartózkodó és később sem kedvel meg mindenkit. Bizalmatlansága oda vezethet, hogy bárki, számára idegent meglát a portája környékén, azonnal ugatásba kezd. Forgalmasabb környéken, ez folyamatos ugatásba torkolhat, célszerű erről időben leszoktatni. A puli fajtársaival és más háziállatokkal jól kijön. A gyerekeket szereti, azokkal toleráns. Szereti a családját, közülük mindig kiválaszt valakit, akit különös figyelemmel és szeretettel halmoz el. Remek terelő kutya ezért az állattartók szívesen alkalmazzák, ez a feladat a vérében van. Különleges szőrzete az időjárás minden viszontagságától megvédi. Mozgás igénye közepes, szeret labdázni, hancúrozni. Vidéki portákra javasolt

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook