Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen kutyád van, vagy milyet szeretnél ha lehetne? fórum

Milyen kutyád van, vagy milyet szeretnél ha lehetne? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2013. máj. 16. 20:34
A kis méretű kutyákat én sem szeretem az nem kutya hanem cica:)Főleg az ilyen kis zsebkutyákat.(A kutya az Amstaff,labradortól indul.)
24. 62b5bd9ebe (válaszként erre: 20. - Cicakaktusz)
2013. máj. 16. 20:33
hát majdnem nyávog ez igaz na de fél kutya csak :)))
2013. máj. 16. 20:32
Labrador van, én szeretem. Volt még németjuhász régebben és egyéb keverék. A németjuhász a legjobb, azt mondom.
2013. máj. 16. 20:32

Na,ez aztán jó fórum.

Kérdezed,hogy kinek milyen kutyája van illetve h milyet szeretne,erre aki ír,azt mindet lehurrogod.:D:D

Ez elég érdekes.


Családba,gyerek mellé éppen egy ,,öleb,, való,nem pedig egy olyan ,mint amilyet te szeretnél.


Pl exemnek staffordja volt...játékiból rám ugrott és olyan volt mintha késsel végig vágták volna a hátam...

Amúgy nem bántott,de hiába imádom a kutyákat,családba nem tenném...

21. 62b5bd9ebe (válaszként erre: 17. - 46f2f563a1)
2013. máj. 16. 20:32
pulim is volt egy tündérek!!!és nagyon hüségesek
20. cicakaktusz (válaszként erre: 5. - 62b5bd9ebe)
2013. máj. 16. 20:31
Már miért? Az öleb nyávog? Esetleg cincog? Kutyából lett az kitenyésztve, nem kakasból!
19. 171925f409 (válaszként erre: 16. - 62b5bd9ebe)
2013. máj. 16. 20:31
Imádom:))1 éves fiú nagyon régóta szerettem volna és lett:)Még egy kis Pit kellene:)
2013. máj. 16. 20:31
Tetszenek az ilyen kis ölebek is,aranyosak,de soha nem kellene ilyen.A kutya a vizsla körül kezdődik nálam :)
2013. máj. 16. 20:30

8éves koromig volt egy Bernáthegyi.Megjegyzem gyümölcsösben lakok nagyon nagy udvarral.

Ùtánna voltak pulik és vannak is és volt egy labrador is.

Ha tehettem majd a saját házamnál szeretnék egy Cocker Spaniel-t. Jelenleg nagyon tetszik ez a fajta.

16. 62b5bd9ebe (válaszként erre: 9. - 171925f409)
2013. máj. 16. 20:30
na de mesélj rola!!nagyon tetszik a staff
2013. máj. 16. 20:30

Egy ismeretlen keverék, a határból fogadtuk be, csontig volt soványodva.

A másik németjuhász keverék, csak épp az nem látszik rajta, pedig az anyja tiszta németjuhász, az apja félig az, a másik fele ismeretlen.

2013. máj. 16. 20:30
fehér szibériai szamojéd
13. Castia (válaszként erre: 5. - 62b5bd9ebe)
2013. máj. 16. 20:30
Ilyen hozzáállással inkább ne tarts kutyát. Pláne ne olyat, ami veszélyes lehet másokra, vagy mások kutyáira.
12. Ata06
2013. máj. 16. 20:29
Német boxerem van. Imádom! Az egyik legbóhocabb kutya fajta. :D
11. 62b5bd9ebe (válaszként erre: 4. - Ubi pretium)
2013. máj. 16. 20:29
nem rossz a német juhász,mert okos és értelmes és nagyon hüséges
10. gyöngyszemü (válaszként erre: 2. - Ostkati)
2013. máj. 16. 20:29
Ezt megerősítem, a barátnőmnek kettő is van, nagyon cukik kedvesek, bújósak, majdnem mint egy macska.
2013. máj. 16. 20:29
Stafi van:)És vagy megint ilyet vagy Pitbullt szeretnék:)
8. 62b5bd9ebe (válaszként erre: 6. - Ostkati)
2013. máj. 16. 20:28
ne haragudj de az a kutya amit soha nem vennék,mert nem szeretem öket
7. 62b5bd9ebe (válaszként erre: 1. - 62b5bd9ebe)
2013. máj. 16. 20:27

A fajta nagyon rossz hírnévvel rendelkezik, de ezt csak az emberi butaságnak és a sajtó szenzációhajhász, alaptalan kijelentéseinek köszönheti. Az amstaff egy csodálatos fajta: intelligens, tanulékony, kitartó, erős, bátor és mindenre képes a gazdájáért. Ez utóbbi tulajdonságát használják ki azok is, akik rossz célra nevelik ebeiket. Illetve sok ember vágyik birtokolni a csodálatos erőt, kitartást és akaratot.


Csak nem mindenki tudja kontrollálni és jóra használni.


Az amstaff kevés embernek való, mert következetes nevelést, kiegyensúlyozott embert igényel. Gyakran találkozunk karakteres, domináns kutyákkal a fajtában, aminek a kezelése komoly feladat. A kutya folyamatos szellemi és fizikai feladatokat vár el, igénye van a "munkára". Akinek nincs ideje, kedve ilyesmihez, annak nem való egy izomgolyó, aki ráadásul még rendkívül okos is.



Gazdiként a fajta gladiátor múltját is ismernünk kell és tisztában kell lennünk azzal, hogy bizony a gladiátor vér visszaköszönhet a kutyánkban.

A tudatos tenyésztés eredményeként már kevésbé agresszívak a fajtatársaikkal, de vannak olyan egyedek, akik tisztában vannak erejükkel és nem hódolnak be másik kutyának. Az amstaff gazdájának ismernie kell a kutyák kommunikációját és szocializációval, neveléssel kell a társadalomban elfogadottan viselkedő, kulturált kutyát nevelnie.


Az amerikai staffordshire terrier gazdája többszörös felelősséget vesz magára. Egyrészt felel a kutyáért, amit magához vesz, másrészt a fajta sorsáért is, hiszen egy rosszul nevelt kutyával tovább ronthatja a fajta amúgy is rossz hírnevét.


Hogy mitől is csodálatos az együttélés egy staffordshire terrierrel? Mert egy igazi arc, egyéniség. Fáradhatatlan mókamester, játszótárs. Mindig tud újat kitalálni, meglepetést okozni. Nem egy parancsokat végrehajtó gépkutya, hanem egy igazi társ, önálló egyéniséggel, tettekkel.



A meglepetések időnként lehetnek kellemetlenek is, amikor például a fém udvari lámpát választja játszópajtásnak és képes tövig darabolni. (még egyszer írom, fém lámpa volt...)

De a gazdi képtelen ilyesmiért haragudni, hiszen a kitörő örömmel, farkcsóválva érkező, öröm ugrálással elhalmozó kutyulira nem lehet haragudni.


Azt is öröm nézni, hogy az amstaff mindent teljes erőbedobással tesz, maximális energiával.

Akár a labdával kell rohanni, akár a hurkával kell játszani, mindig teljes gőzzel üzemel.


Nem kimondott munkakutyafajta, de sokféle "munkában" megállja a helyét, mert egészséges testtel és jó ösztönökkel rendelkező fajta, amit sokfélé dologra hasznosíthat a gazdi. Az agility-től kezdve, a keresésig, munkakutya sportig, súlyhúzásig sok mindent tehetünk a kutyával.


Az amstaff igazi emberbarát, a fajtát úgy szelektálták, hogy csak az emberbarát egyedek maradtak tenyésztésben. A gladiátor ősöknél is feltétel volt, hogy a ringben közbe tudjanak avatkozni. Az emberre támadást, ember elleni reakciót nem tűrték, szelektálták. Ellentétben mondjuk egy németjuhásszal, ahol követelmény az emberre támadás. Akkor most melyik kutyától is kell jobban félni?



Mindig szeret a gazdája és a család közelében lenni, lakásban is jól tartható. (Természetesen a kiadós napi mozgás meglétével.) Imád ágyban aludni és szinte fajta jellegzetesség, ahogy a hátukon hevernek. Olyan ügyesen hízelegnek és taktikáznak, hogy többnyire helyet kapnak a családi kanapén.

Ha jól egymásra talál a kutya és gazdája, akkor boldog 10-15 évnek néznek elébe, csak tudni kell a gazdinak, hogyan tudja foglalkoztatni és karakterének megfelelően tanítani, nevelni kutyáját.

2013. máj. 16. 20:27
Képeket mindkét kutyusomról láthatsz az adatlapomon!
5. 62b5bd9ebe (válaszként erre: 2. - Ostkati)
2013. máj. 16. 20:26
hát nem megbántani szeretnélek de kutyárol van szo nem ölebekröl,elnézésedet kérem,de nekem a palota pincsi nem kutya!!
2013. máj. 16. 20:26

Fila brasileiro van(hivatalosan nem a mienk),sztem az egyik legtündéribb kutyafajta,de ha nekem kellene etetni... :D

Amúgy a staff nekem is tetszik,édes pofák és mellettük nem félnék :) De kedvenc a német juhász.

2013. máj. 16. 20:26
Ha lehetne nekem Francia Buldogom lenne, csak sokba kerül és sok vele a gond......
2013. máj. 16. 20:25
Nekünk palotapincsi kutyusunk van, immár 15 éve. Az első sajnos 13 év után elhunyt, de ismét azt vettünk utánna, mert egy kedves emberszerető , hízelgő kutyus.
2013. máj. 16. 20:21

Ezt azért szeretném inditani ezt a forumot mert szeretném megtudni hogy milyen kutya valo egy átlagos családba!!

Bár jelenleg ami tetszik nekem,persze meg hökkentő,de az a kutya az Amerikai staffordshire terrier!!

Nem tudom kinek erröl mi a véleménye,de egy megnyerö kutya,és mégsem pitbull!!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook