Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen emlékeid vannak kicsi gyermekkorodból, amire szinte hihetetlen, mégis emlékszel? fórum

Milyen emlékeid vannak kicsi gyermekkorodból, amire szinte hihetetlen, mégis emlékszel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
31. Ficánka5 (válaszként erre: 24. - Pan Dóra)
2012. júl. 20. 21:36
Szerintem igazat mondott. Anyám háború előtt látott egy filmet, amit mindig emlegetett. Aztán jó felnőtt fejjel egyszer lehetőségem volt a Filmmúzeumban megnézni. Abban volt, hogy a kicsi gyerekek a mennyben várnak a megszületésükre, és úgy szólítgatják Őket az angyalok, akiknek meg kell születni. A címére már nem emlékszem, de az egészből alig valamivel több maradt meg az emlékeimben.
30. Pan Dóra (válaszként erre: 28. - F1e23b97ee)
2012. júl. 20. 21:35

NEEEM!!! Kb. 4 éves volt, tévézni nem engedtem a gyerekeim, néhány állatmesét nézhettek csak videón, azt is csak a mi felügyeletünkkel :)


Egyébként nekem ovis koromtól vannak emlékeim, de leginkább olyanok, amik felzaklattak. Pl. az oviban volt egy fiú, aki gyakran beszorított a sarokba és megpuszilgatott, pedig nem is belé voltam szerelmes :(

29. Ficánka5 (válaszként erre: 22. - 2a69f78972)
2012. júl. 20. 21:30

Ez nagyon aranyos történet...igen, mackónak hívták azt a gatyát. A nagynénid egész biztos a meg nem született gyermeke helyett szeretett Téged és ezt Te is nagyon érezted, élvezted.


Én imádom a pici gyerekeket, a sajnos nemlétező uncsikám helyett. Volt már, hogy fiatal anyuka csaknem hülyének nézett, mert bátorkodtam a kocsiban lévő aranyos babájához beszélni. Nemmindenki szereti az ilyen közeledést, ezt is tudomásul kell venni. Nem vagyunk egyformák.

28. f1e23b97ee (válaszként erre: 24. - Pan Dóra)
2012. júl. 20. 21:30

A Csendőr és a földönkívüliek filmet sem láthatta?


Mert abban is van egy hasonló mondat.

27. Pan Dóra (válaszként erre: 25. - Mazsinka)
2012. júl. 20. 21:25
Nem. Akkor, amikor ez történt, még nem, és semmi olyat, ami ehhez hasonló.
26. Ficánka5 (válaszként erre: 19. - Mazsinka)
2012. júl. 20. 21:23
Én azt gondolom a saját emlékeimből, hogy az érzelmileg kiugró, tehát nem hétköznapi dolgokra emlékszik az ember. Lehet az jó, vagy rossz. Nekem csodás karácsonyaim voltak, egészen 13 éves koromig hittem a Jézuskában, pedig az utolsó években már árgus szemekkel figyeltem. De szinte szinházi rendezéssel, minden tökéletesen volt szervezve. 13éves voltam, amikor "lebuktak" és az számomra hatalmas csalódás volt.
25. Mazsinka (válaszként erre: 24. - Pan Dóra)
2012. júl. 20. 21:21
Néztétek már az E.T-t? Hátha ismeri:)
24. Pan Dóra (válaszként erre: 20. - 6350755685)
2012. júl. 20. 21:20
Nekem a kisfiam egyszer azt mondta, hogy az űrből jött, de békés szándékkal... Hozzáteszem, hogy addig nem látott ilyen mesefilmet, és nem is hallott erről a témáról - földi léptékek szerint. Próbáltam többet is kihúzni belőle, de nem sikerült :(((
2012. júl. 20. 21:17

Bölcsődés koromban megvertem egy kislányt,mert zavart,hogy ő tud aludni,én meg nem.....,aztán egyszer bilizés közben vendégek jöttek,és nem voltam hajlandó felállni róla,mert szégyellős voltam,ott bekkeltem ki a kisbilin a vendéglátást...

Kemény volt...

És egyszer-ez már később valamivel,mikor felidegesítettem a kakast,és megcsipkedte a popsim,mert az ajtókilincset nem értem el...

Ja,és mint Cippora,én is befulladtam,és emlékszem,hogy olyan 4 éves lehettem(szüleim szerint 5)befulladtam,és megkérdezte az orvos,hová kérem a szurit,és annyira rosszul voltam,hogy meg sem tudtam szólalni..

Sok mindenre emlékszem,miért,ti nem?

2012. júl. 20. 21:16

Karácsony előtt volt, a nagynénémmel sétáltunk és egy áruház kirakatánál megálltunk. A nagynéném mutogatta, hogy: Nézd csak, azt a mackót fogod megkapni Karácsonyra!

Én néztem, néztem, de nem láttam mackót sehol, csak ruhákat.

Hol, hol ???- kérdeztem

Hát ott, ott! - mutogatott, de én még mindig nem láttam semmit, végül mindketten feladtuk.

Eljött a Karácsony, és én kaptam a nagynénéméktől...egy tréninggatyát!!!!!!

Akik idősebbek, azok tudják, hogy ezt a ruhadarabot régen mackónadrágnak hívták.

Én rettenetesen kiborultam, bömböltem, kerestem a mackómat.

Ekkor 2 éves voltam !

A következő Karácsonyra aztán kaptam egy gyönyörű(?), fehér, IGAZI mackót.

Ezt a nagynénémet egyébként nagyon imádtam és ő is engem, de ezt soha nem tudom elfelejteni.:( Igazi anyatípus volt és érdekes, hogy pont neki nem született gyereke.

21. Ficánka5 (válaszként erre: 16. - Cippora)
2012. júl. 20. 21:16

Aki nem hisz Neked, kérd meg, hogy egyszer úgy igazán kutasson az emlékeiben, mi az amire ő emlékszik kicsi korából. Lehet akkor fog rádöbbenni, hogy mégis létezik ilyen.


Én 65 éves vagyok, és határozottan állíthatom, minél idősebb az ember, a hosszútávú memória annál hosszabbra nyúlik vissza. Bezzeg a rövid távú ezzel fordítottan arányos....sajnos.:DDD

20. 6350755685 (válaszként erre: 11. - Pan Dóra)
2012. júl. 20. 21:15
Erre is gondoltam már, de mivel nekem sem hittek a szüleim, hamar el is hesegették a kérdést. Pedig akkor még elevenebbek voltak az emlékeim...
2012. júl. 20. 21:15

Egy éves voltam, amikor anyukám megismerkedett a nevelőapámmal, bohóckodtak az udvaron, majd kergetőzni kezdtek, incselkedtek, és az apám nekiszaladt a szőlőt kifeszítő drótnak, majd meglátszott a helye a homlokán. Emlékszem rá. Nem sokra rá volt a lagzijuk, ahol nagy kerek szemmel bámultam a szaxofonost, harmonikást. Arra is emlékszem, és faltam a kókuszos tekercset...

Egy évesen már tudtam beszélni...ezt üzenem akkor egyúttal azoknak a kedves fórumozó társaimnak is, akik érvek híján különböző témák kapcsán felhozzák, hogy agyilag nem vagyok rendben...

18. evamaria0803 (válaszként erre: 12. - Ficánka5)
2012. júl. 20. 21:13
Jézuskát sajnos nem láttam, csak a gyönyörű karácsonyfát, és sikongattam, hogy ébredjenek már fel a többiek!
17. Ficánka5 (válaszként erre: 15. - 91d4989ab9)
2012. júl. 20. 21:11
És most, már felnőttként tudod azonosítani, hogy miknek az illatára emlékszel?
2012. júl. 20. 21:11
Emlékszem mikor 2 évesen befulladtam,és kórházba kerültem.Mindenre emlékszem pontosan,azóta is nehezen hiszik el.
2012. júl. 20. 21:10
szagokra emlékszem, illatokra 3 éves koromból:D
14. Ficánka5 (válaszként erre: 11. - Pan Dóra)
2012. júl. 20. 21:09
Igen, ilyenről én is olvastam. Arról is, hogy a kicsi gyermekeknek sokáig van még kapcsolatuk odaátról, olyan dolgokat látnak, hallanak, amit a nagyobbak, felnőttek már nem. Ezért van, hogy a kicsik sokat beszélnek magukban, holott valójában nem magukkal cseverésznek.
13. 6350755685 (válaszként erre: 9. - Ficánka5)
2012. júl. 20. 21:07
Őszintén szólva én is arra gondolok, mert a vállam beakadt a szülőcsatornában, biztos, hogy elég traumatikus élmény volt ez nekem, mint újszülöttnek. Talán ezért maradhatott meg ennyire...
12. Ficánka5 (válaszként erre: 5. - Evamaria0803)
2012. júl. 20. 21:05
Ez nagyon édes!!! Láttad a Jézuskát is???
11. Pan Dóra (válaszként erre: 8. - 6350755685)
2012. júl. 20. 21:05
Előző élet emlék. Ha ilyeneket mesél egy kisgyerek, azt mondják a felnőttek, hogy hazudik :(((
2012. júl. 20. 21:03
2,5 évesen voltam egy lakásban, ahol azóta sem és tökéletesen emlékszem az alaprajzára, bútorokra :-O Elég fura...
9. Ficánka5 (válaszként erre: 8. - 6350755685)
2012. júl. 20. 21:02
Nem lehet, hogy a születésed pillanatára emlékszel?
2012. júl. 20. 21:00

Nekem az egyik az, mikor cumisüvegből eszem a tejet és a bátyám a cumisüveg másik végénél cuppog, hogy megeszi előlem, én meg bőgök. :))) Ez is max. 1,5-2 éves koromban történhetett, mert utána nem ettem cumisüvegből.


A másik meg egy elég érdekes emlék, vagy álom, nem tudom mi lehet, mert gyerekkoromban biztos voltam abban, hogy ez emlék. Egy műtőben vagyok (hogy pontosan hol, arra nem emlékszem) és egy csomó orvos sürög-forog. A poén, hogy soha nem műtöttek semmivel, főleg nem 6-7 éves koromig, amikor ezt megkérdeztem a szüleimtől...

7. Ficánka5 (válaszként erre: 6. - Ficánka5)
2012. júl. 20. 20:59
Bocsika, lemaradt, az előzőt cherry coke bejegyzésére írtam
2012. júl. 20. 20:57

Ez nagyon jó, akkor sok szép emléked van. Jó lenne, ha sok szülőben tudatosulna, hogy a gyermeke akármilyen kicsi, sok dologra fog emlékezni és bizony azokat már visszacsinálni nem lehet.


Az egész gondolat onnan jutott eszembe, hogy ma hallottam, ahogy egy anyuci az utcán már-már ordítva nevelte a gyermekét.

2012. júl. 20. 20:56
Négy éves voltam, amikor az unokahúgom született. Hazahozták a kórházból, és átmenetileg beszállásolták a kiságyamba. A következő emlék még előbbről való, de nem tudom, mennyi idős voltam: éjszaka jött a Jézuska, és gyönyörű karácsonyfát állított.
4. Ayna
2012. júl. 20. 20:54

Fekszem. Nézek felfelé, és körülöttem mindennek khaki színe van. Csak azt nem értem, miért csak fekszem.

Hát anyukám elmagyarázta.

A nagybátyámat látogattuk meg a laktanyában. Nem tudjuk már pontosan, de az tuti, hogy egy év alatti voltam ilyenkor.

2012. júl. 20. 20:48
Rengeteg emlékem van ami 3 és 6 éves korom között történt velem,mert szinte folyamatosan boldog voltam és ezt nem lehet elfelejteni :)
2012. júl. 20. 20:46

Hogy a piszok óvónő a kedvenc cumimat vette el...és soha többé nem láttam.

Olyan szép virág alakú volt....a szívem szakad meg érte azóta is.:D

Utáltam azt a nőt! :))))))))

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook