Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik a tapasztalatok a Belara nevű fogamzásgátlóról? fórum

Mik a tapasztalatok a Belara nevű fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2411. Starfall
2009. szept. 30. 18:57
Köszönöm a választ!
2410. 099c0bed40 (válaszként erre: 2405. - Starfall)
2009. szept. 30. 06:14

Szedés közben azért nem véd, mert a ciklus ideje alatt akár csak egyetlen nap tabletta kihagyás is elég, hogy beginduljon a "saját ciklus", amiből már akkor is lehet spontán ovulációd, ha utána tovább szeded a gyógyszert.

Ha meg több napot is kihagysz, az esélyed csak növekszik minderre.

Ezért lehetséges.

2409. 099c0bed40 (válaszként erre: 2408. - Starfall)
2009. szept. 29. 22:05

A fog. gátlók úgy hatnak, hogy a bennük lévő szintetikus hormonok leállítják a petefészek tüszőérlelési folyamatát.

Ha nincs tüszőérés és tüszőrepedés, nem történhet megtermékenyítés sem, hisz nincs petesejt ami megtermékenyüljön.

A három heti szedés után beiktatott 7 napos szedési szünet pedig egy úgynevezett "megvonási vérzést" okoz, ami azért történik, mert azon a 7 napon nem történik mesterséges hormonbevitel, és a méhnyálkahártya ennek hiányában leválik.


Mivel azonban a ciklusban a fog. gátló szedése miatt nem volt petesejt, így a 7 napos szünetben sem lehet teherbe esni ennek hiányában.


Nem tudom, mennyire érthetően tudtam megfogalmazni, így most érthető-e.


Nem arra gondoltam egyébként hogy nem tudsz olvasni, csak amikor még én szedtem, mindez eléggé részletesen le volt írva a tájékoztatóban, Bocsáss meg, nem bántani szerettelek volna, esküszöm!

2408. Starfall
2009. szept. 29. 21:17
Hát nem tudom, én elolvastam, de lehet tényleg hülye vagyok, de a fizikai mechanizmusát akkor sem értem. Nem azért mert nem tudom elolvasni...
2407. Fisica
2009. szept. 28. 20:01
na igen ez egy kézenfekvő megoldás:)
2406. 099c0bed40 (válaszként erre: 2405. - Starfall)
2009. szept. 28. 20:00

Szia, ez mind benne van a tájékoztatóban, bocsáss meg, de el kéne olvasni azt is, mielőtt elkezdenéd szedni a gyógyszert.

Ne haragudj, nem bántani akarlak, de nem az első ilyen kérdés ez már itt....

2405. Starfall
2009. szept. 28. 19:53
Tudom, hogy lehet, csak nem értem az elvét. És akkor közbe mért nem vég, ha egy napot kihagyok?
2404. Fisica
2009. szept. 28. 13:32
a gyógyszermentes 7napban is véd a bogyó, nyugodtan lehet élvezni az életet:D
2403. Starfall
2009. szept. 27. 23:12
Ja és azt az előbb elejtettem. Lehet hülye kérdés, de erre még sehonnan nem kaptam választ. Hogy ugye ha szedés közben kimarad egy tabi, akkor kiegészítő védekezést ajánlanak. De mi van akkor, ha beszedtem a 21 darabot, de ugye utána csak 3-4 nappal jön meg. Az alatt az idő alatt mi van, mert ugye nem jön meg, tehát végülis még beágyazódhat a petesejt, mert az meg már a petevezetékben van. Vagy vágja a szervezet, hogy akkor már nem? Ha valaki egyáltalán megérti a kérdésem, az légyszi válaszoljon! :o)
2402. Starfall
2009. szept. 27. 23:00
Én kb 8 hónapja szedem, és az 1. hónapban nagyon durván megjött, azóta minden ciklus 24-25. napján jön meg és csak 1, max. 2 napig tart, nekem is ugyanilyen éppen csak barnás vérzéssel. Mondjuk nekem PCO-m van (sok sok petefészek ciszta), de arra is szedek gyógyszert, ami rendbe tenné a ciklust, ha nem szednék tabit, de semmi változás nem lett. Én sem értem mért lehet.
2401. 099c0bed40 (válaszként erre: 2400. - Maja87)
2009. szept. 19. 19:50

Nagyon szívesen, remélem hogy segíteni tudtam.

Kérlek majd jelezd hogy jobb lett-e, bízom benne hogy igen.

Üdv!

2400. Maja87
2009. szept. 19. 19:47
Köszönöm, hogy válaszoltál(és megnyugtattál)!!:)Megfogadom a tanácsod:):)
2399. 099c0bed40 (válaszként erre: 2398. - Maja87)
2009. szept. 19. 18:37

Szia, ha minden nap rendesen bevetted a gyógyszert, akkor szinte kizárt hogy terhes lennél.

A petefészek ciszta viszont okozhat ciklustól független vérezgetést, de erre meg kifejezetten fog. gátlót szoktak írni, mert rendbe szokta hozni.

Szerintem semmi komolyabb gond nincsen, próbálj meg E vitamint és Cetebét szedni egy hónapig, van akinek már ez is segít. Vagy esetleg Rutascorbint vegyél, ezek mind recept nélkül kaphatók a patikában.

2398. Maja87
2009. szept. 19. 18:19

Sziasztok!

Az a helyzet,hogy én 3 hónapja szedem a belarát nekem is voltak kissebb mellékhatásai(pl:hányinger), de szerencsére ezek rendben elmúltak az első menszesz után.Most azonban a harmadik hónap után olyan érdekes a menszeszem.Barnás vérzésem van és nem tudom, hogy miért.A neten már annyi helyen megnéztem, hogy mi lehet ennek az oka.Van rá esély,hogy terhes vok?segítsen valaki, mert teljesen kétségbe vok esve....Mondjuk a múlt hónapba voltam nődokinál és ő azt mondta, hogy van egy kissebb petefészek cisztám,de ne aggódjak, mert az a menszeszem után elmúlik.Létezik az, hogy most a ciszta miatt van barnás vérzésem?segítsen valaki!!:(Előre is köszi!

2397. 7230827147 (válaszként erre: 2394. - Marsalko)
2009. szept. 19. 15:43

Szia!

Mindenkinek a magánügye, hogy mivel mérgezi magát, de szerintem nem kéne cigizned gyógyszer mellett. Írtad persze, hogy minimálisan, de akkoris. Az egyik barátnőm járt ugy, hogy cigizett, és gyógyszert szedett egy ideig. Aztán jöttek nála is a folyamatos rosszullétek, hányingerek, szédülés, émelygés...stb. Minden hónapban tesztet csinált, mert terhességre gyanakodott. Akkor ért véget, amikor eléjult az utcán és bevitték a kórházba. Közölte vele az orvos, hogy vagy gyógyszer, vasgy cigi. Akkor mondott le a cigiről.

Persze nem mindenkinek reagál egyformán a szervezete a dolgokra, de szerintem nem véletlenül van ráírva a tájékoztatójára, hogy nem szabad mellette cigizni.

Igaz, nem a terhes lehetek-e kérdésre válaszoltam, hanem a rosszullétekre... Bocsi:D

2396. marsalko (válaszként erre: 2395. - 89b99f816e)
2009. szept. 17. 20:03

ebben reménykedtem én is.

csak minden összejött, gondolom legyengült a szervezetem.

2009. szept. 17. 18:32
Bármi lehet, de sztem nem vagy terhes, hisz megjött (oké, terhes nőnek is megjön néha, de te azért már hosszú idő óta szedted a bogyót). Én sokszor olvastam anno, hogy ha valaki rögtön az első napon kezdi szedni a bogyót, akkor már attól kezdve védett (nőgyógyászok írták). Bár én sosem támaszkodtam erre, mindig vártam x időt. Viszont ilyet ne nagyon csinálj,h 1 hónapra abbahagyod, és újra elkezded, mert nem tesz jót a szervezetednek! Ha abbahagyod, szünetet akarsz, akkor jó pár hónapig ne is szedd.
2394. marsalko
2009. szept. 17. 18:09

Érdeklődnék, nagyon fontos lenne!

2éve szedem a belara tablettát.

Júliusban nem váltottam ki a receptet ezért vártam amíg újra nem menstruáltam.A vérzésem első napján beszedtem a tablettát úgy ahogy ajánlották régebben is.Júl.21-én szedtem be az elsőt viszont 26-án már kapcsolatba léptem a barátommal.

Úgy tudom, hogy mivel már 2éve szedem kizárt , hogy terhes legyek mivel már annyira hozzá szokott a szervezetem, de azt is tudom, hogy 1hetet várnom kéne, hogy újra hasson a gyógyszer erősen.

Azóta megjött és ugyanúgy 4napig tartott, ugyanúgy voltak görcseim.

Azonban tartok a nem kívánt terhességtől a figyelmetlenségem miatt...mivel hallottam olyanról aki hiába szedte a fogamzásgátlót terhes lett és még menstruált is mellette.

Minimálisan dohányzom és 2 napja hányingerem van, ha elszívok egy szálat is...ennek köze lehet bármiféleképpen a nemi életemhez, vagy csak rosszul reagálok rá?

Veszek terhességi tesztet, de kiváncsi vagyok a véleményetekre.

2393. Hoxa
2009. szept. 10. 20:50

Emberek!

A fogamzásgátlók receptkötlesek, ezért ITT ÁRULNI TILOS! Értve vagyok?

Aki nem akar kitiltódni, maradjon a legalitás útján!

A hszeket töröltem.

2392. Fisica
2009. szept. 10. 19:09
Akkor miért irattad fel?:) miért félsz tőle?:)
2391. vekvik
2009. szept. 10. 17:20

sziasztok!

A belara nevű tablettát nekem is felírtákk, de nem tudom rávenni magam hogy elkezdjem szedni. Félek tőlük.

2390. Fisica
2009. szept. 9. 21:19
értem hát akkor már mindegy, folytasd tovább ahogy kell
2389. 571b2ed170 (válaszként erre: 2388. - Fisica)
2009. szept. 9. 20:25
Az-az igazság h figyelmetlen voltam. Elmentem kutyát sétáltatni és tudtam h hétkor amikor beszoktam venni nem leszek itthon. És mikor hazajöttem sajnos reflexből bevettem egy másikat... Sajnos ez történt.
2388. Fisica (válaszként erre: 2385. - 571b2ed170)
2009. szept. 9. 19:01
de hogy vettél be 2t? elfelejtetted h már vettél be?vagy kajak egyszerre vetted be?
2387. neela (válaszként erre: 2385. - 571b2ed170)
2009. szept. 9. 17:37
Én hogyha kifelejtek egyet, akkor ugy csinálom h reggel és este. Nekem így bevált sosem mertem bevenni duplát egyszerre:)
2386. neela
2009. szept. 9. 17:36
Sziasztok Csajok! Úgy döntöttem megosztom veletek Belara-s tapasztalataim. Diane után kaptam én is. Most már kb.3 éve szedem és eljutottam oda, hogy már nem jó. Nekem is jó volt az elején. Pontosan jött meg, a fájdalmaim szinte teljesen elmultak a menzes alatt. Én is tapasztaltam idővel, hogy egyre gyengébb a vérzés és rövidebb is lett. Egy jó ideje csak egy napra jött meg, gyenge vérzéssel. Mára már a 3. hónap fél éven belül, hogy egyáltalán nem jön meg. Ja és nem mellesleg nagy bánatomra 10 kilót híztam a 3év alatt. Pedig előtte akár éjjel is sütizhettem sosem híztam. Mozgással nincs baj, rendszeresen edzem,sportolok, de még a nyári edzőtáborban sem sikerült lefogynom egy dekát sem, pedig napi 6-8 órát edzettem tűző napon:( Tény a mellem nőtt, bár lehet, hogy csak a hízás következtében. Szóval itt a váltás ideje:) Yasminelle-re gondoltam, most bízom benne nagyon hátha legalább fogyni tudok. Van még egy levél Belaram amit nem szeretnék bewzedni lehet, hogy felajánlom:)
2009. szept. 9. 14:21
kettőt vettem be tegnap. Nagyon ügyesen.
2384. Fisica
2009. szept. 9. 13:45
Vagy elkezdted a levelet egynappal korábban? Mert akkor semmi gond, folytasd a következővel, amig el nem fogy, meg hát mindenféleképpen folytatni kell mintha mise történt volna, már nem tudsz vele mit csinálni
2383. Fisica
2009. szept. 9. 13:44
kettőt vettél be egyszerre?
2009. szept. 9. 13:29

sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni?? Belara fogamzásgátlót szedek és tegnap véletlenül bevettem a mai adagot mert azt hittem h szerda volt!!! Tehát most elvagyok csúszva egy nappal. Ilyenkor mi a teendő?????

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook