Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért zúg az energiatakarékos izzó? fórum

Miért zúg az energiatakarékos izzó? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 19. 17:33

Ma "beüzemeltem" egy P... márkájú, közepes árfekvésü takarékizzót.

Az alábbi pozitívumokat vettem észre a "számüzött" olcsó & ócska izzóhoz képest:


♣ Felkapcsoláskor szinte azonnal ég.

(A "noname" esetében, a hossú várakozási idö miatt viszont sokszor megfordult a fejemben, hogy: "What the fuck - nincs áram?!")


♣ Felkapcsolás után rögtön majdnem annyira világos, mint amennyi (lumen) a max. teljesítménye.

(A "noname" ehelyett olyan volt, mint 1-2 gyertya & perceket kellett várnom, mire nagynehezen produkálta a max. fényeröt.)


♣ Világosabb is, mint az elözö.


♣ És láss csodát: NEM ZÚG! ☺

(Vagy ha zúg is, olyan frekvencián "nyomja", amit még az én felettébb érzékeny füleim sem képesek érzékelni.)


Probléma tehát megoldva! ☺

13. Lara1984 (válaszként erre: 12. - 26092879c1)
2012. szept. 10. 01:43

A házban lévö összes ilyen izzó zúg (amely nem mellékesen ugyanolyan márkájú...); ezért valószínü, hogy nem a lámpatest a felelös.

OK; ha cserére kerül sor, akkor a minöségesebbet részesítjük majd elönyben.

12. 26092879c1 (válaszként erre: 11. - Lara1984)
2012. szept. 9. 15:10
Vásárolj márkásabb típust, pl. philips-et, az kevesebb eséllyel fog zúgni. Az is lehet hogy maga a lámpatest, vagy annak helytelen felszerelése erősíti fel a hangot.
11. Lara1984 (válaszként erre: 9. - 26092879c1)
2012. szept. 9. 14:42

Hajjaj, akkor nyilván kivétel nélkül mind ilyen!... :-(

Örülök, hogy írtál, mert konkrét választ kaptam a kérdésemre. Köszi!


Evetke írta, hogy ö többféle izzót is kipróbált; némelyek zúgtak, míg mások nem (vagy csak halkabban?).

Mivel az izzó csomagolásán nincs feltüntetve az okozott zaj erössége (mint pl. egy mosógép vagy porszívó esetében), nagyobb esélyt látok "zsákbamacska-vásárlásra", mint arra, hogy az amúgy sem létezö 0dB-es izzót megtaláljam.

Nem marad más hátra: valahogy meg kell barátkozni ezzel a kellemetlen "mellékzöngével". :-(

10. Lara1984 (válaszként erre: 5. - Roza78)
2012. szept. 9. 14:29

Hü, nem semmi!

Házibuliban lehet igazán hasznát venni - nem kell stroboszkóp! :-D


Lám, ezeknek az energiatakarékos izzóknak egyik tulajdonsága furább, mint a másik!...

9. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - Lara1984)
2012. szept. 9. 02:36
Ugyanazért, amiér a fénycsöves lámpatest: Mert van benne egy trafó
8. Evetke- (válaszként erre: 7. - Evetke-)
2012. szept. 8. 20:46
típúst = típust
7. Evetke- (válaszként erre: 2. - Lara1984)
2012. szept. 8. 20:45

Olyan idegesítő zúgó-búgó hangot hallasz, ugye?

Kaptunk anno pár éve e.takarékos izzókat, azok közül pár volt ilyen. De lecseréltük őket és amiket vettünk helyettük - több típúst próbáltunk ki direkt! -, szerencsére mind hangtalanul működik. :D

2012. szept. 8. 20:37
Nálam csendben vannak.
2012. szept. 8. 20:37
Nálunk nem zúg csak lekapcsolás után némelyik villog.
4. kisj
2012. szept. 8. 20:31
Azt hiszem én süket vagyok.
2012. szept. 8. 20:18

Juj!

Akkor az zúg a szobámban!Nálunk is az van,és nem is az olcsó fajta hanem a drága.Zúg mindig ha felkapcsolom.Eddig nem tudtam,hogy pontosan az,de most,hogy írod,valószínű nálam is az.De ,hogy miért....?

2012. szept. 8. 20:16

Néhány éve energiatakarékos izzókat használunk; de van egy kellemetlen tulajdonságuk: zúgnak. Zúg, ha világít, de zúg akkor is (csak halkabban), ha nem. Nem hangosan, de elegendöen ahhoz, hogy zavarjon.


Tapasztaltátok ezt már?

2012. szept. 8. 20:16
Miért zúg az energiatakarékos izzó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook