Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sziasztok ! Nekem az lenne a kérdésem, hogy egy energiatakarékos izzó, mely energiaszabályozásra nem alkalmas, miért nem működik így? fórum

Sziasztok ! Nekem az lenne a kérdésem, hogy egy energiatakarékos izzó, mely energiaszabályozásra nem alkalmas, miért nem működik így? (tudásbázis kérdés)


10. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - Strigis)
2012. jan. 7. 10:19

úgy tudom, hogy ha hagyományos dimm-es lámpa van, abban még a dimmer kapcsolót is cserélni kell, hogy dimm-es clf körtét lehessen beletenni


valami olyan van, hogy a hagyományos pwd dimming úgy müxik, hogy a nullátmenetnél lekapcsol, magyarán nem folyamatosan adja az áramot, ami az energiatakarékos körtéknek egyáltalán nem jó, mert azokat állandó teljes teljesítményű áramátvitelre találták ki

9. strigis (válaszként erre: 8. - 07c4794583)
2012. jan. 7. 10:14

Nekem is szabályozós van Németországból rendeltünk 2 évvel ezelőtt a szabályozható izzót,jól működik,de bitang drága volt./osram/

Azóta már van a csavart formájúban is dimmes égő.

2012. jan. 7. 09:19

A CLF energiatakarékos izzókból is van olyan, ami fényerőszabályozóval is működik, de ez külön rá van írva a dobozra.


Én egyébként ezt nem tudtam, és betettem 3 sima CLF körtét a szabályzós lámpámba. Aztán letekerve üzemeltettem vagy 2 órát, nem is vettem észre semmit, majd kikapcsoltam, és a következő bekapcsolásnál egy izzó nem működött, egy meg vibrált, mint az állat. Szóval nem jó ötlet.

7. Ildi0325 (válaszként erre: 1. - Boti20)
2012. jan. 7. 09:13
Ilyen kapcsolók csak a sima , hagyományos ,ellenállásos izzóval működnek. Ezek pedig elektronikus gyújtásúak. Nem én vagyok ilyen okos, a férjem villamosmérnök.
2012. jan. 7. 08:04
Nekünk ledes van, úgy kellett választani hogy szabályzóshoz, és persze az drágább volt. De egyébként én sem értek hozzá.
5. 91d4989ab9 (válaszként erre: 2. - Boti20)
2012. jan. 7. 07:30

sima kapcsolóval működik?

változtasd a csuszka állapotát

2012. jan. 7. 04:16
Passz:-D
2012. jan. 6. 23:47
Nem értek hozzá sajnos, de engem is érdekel.
2012. jan. 6. 23:28

Sziasztok !


Nekem az lenne a kérdésem, hogy egy energiatakarékos izzó, mely energiaszabályozásra nem alkalmas, miért nem működik energiaszabályozós villanykapcsolóval, ha azt csak fel-le kapcsolom, de az energiaszabályozóját nem használom?

2012. jan. 6. 23:28
Sziasztok ! Nekem az lenne a kérdésem, hogy egy energiatakarékos izzó, mely energiaszabályozásra nem alkalmas, miért nem működik energiasza

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook