Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért zavar ilyen sokakat a nyilvános szoptatás? fórum

Miért zavar ilyen sokakat a nyilvános szoptatás? (beszélgetős fórum)


61. simple (válaszként erre: 49. - M0ncsa)
2014. júl. 7. 16:45
Hát az a másik fele, mikor bárhol bármikor elkezdik a gyereket pisiltetni, kakiltatni.... ahol éppen rájön, lehúzzák a gatyáját/bugyiját és mehet. :D Döbbenet.
60. egypt (válaszként erre: 53. - 25800e2d09)
2014. júl. 7. 16:45
Nyilván ugyanaz a kategória, mint egy csecsemő táplálása. :S
59. nbandus (válaszként erre: 51. - Egypt)
2014. júl. 7. 16:45
És a kórházban is félrevonulhat, letakarhatja magát és senki nem szól egy büdös szót sem... A nyílvános szoptatás és a közszemlére tett szoptatás között is van különbség. Fogadjunk, hogy bármelyik strandon van olyan sarok, ahova el lehet vonulni, ha kellene?!
58. egypt (válaszként erre: 54. - M0ncsa)
2014. júl. 7. 16:44

Nem sok ember próbálja végig az összes strandot, csak hogy kiderüljön, hol tud nyugiban etetni. Amúgy nem a nyugiban etetésről volt szó, hanem a nyilvános szoptatásról. Én egy strandot sem tudok, ahol van baba-mama szoba külön erre a célra.

Te azt írtad, téged zavar a nyilvános szoptatás, és anya+baba maradjon otthon inkább. Szerintem meg a társadalom szégyene, hogy sokakat egy diszkrét, elvonulós szoptatás is zavar.

57. 25800e2d09 (válaszként erre: 56. - Simple)
2014. júl. 7. 16:43
akkor védelmünkbe kellene venni a szatírokat.. hiszen ők is csak szoptatni akarnak...
56. simple (válaszként erre: 45. - 5674644b5d)
2014. júl. 7. 16:42
Na igen, ez nagyon gáz. És akkor arról még nem is beszéltünk,hogy férfiak előtt is simán előkapják a mellüket!!!!
55. M0ncsa (válaszként erre: 53. - 25800e2d09)
2014. júl. 7. 16:40

:DD

Hat kb.

54. M0ncsa (válaszként erre: 51. - Egypt)
2014. júl. 7. 16:40

Nyilvan nem a korhazas esetre es tarsaira gondolok. De az ilyen azert eleg ritka.

Ami meg a Balatont illeti, ne akard mar bemeselni, hogy 200 km-es parton egyetlen strand sincs, ahol nyugiban meg lehetne etetni azt a babat!

53. 25800e2d09 (válaszként erre: 42. - Kubiak)
2014. júl. 7. 16:39
akkor legközelebb ha a párom óhajt a melleimmel játszani ne akadályozzam meg? :D hiszen az is természetes dolog :D
52. M0ncsa (válaszként erre: 45. - 5674644b5d)
2014. júl. 7. 16:37

Igy van :)

Ha diszkreten szoptat, nem zavar, ugyanis valoszinuleg eszre sem veszem, nem szoktam a kornyezetemet vizslatni.

Ami irrital, az a szinte mar kihivoan szoptato anyukak, akik hajlamosak meg atszellemult vigyorral a kepukon korbe is nezni, hogy na, mindenki latja? EEEEN BEZZEG szoptatok! (Szivesen letorolnem azt a vigyort az illetekesek keperol.)

51. egypt (válaszként erre: 49. - M0ncsa)
2014. júl. 7. 16:37
Akkor mondok egy példát: a Heim Pál kórházban voltunk, jött egy anyuka egy nagyon pici babával. Várni kellett ugye, jött az etetési idő, anyuka kérdezte, hol tud szoptatni. Hát sehol, az egész rohadt kórházban nincs egy helyiség, ahová elvonulhatna! Azt mondták neki, vonuljon félre a folyosón. És még számtalan eset lehet, mikor nem kerülhető el a dolog. Én azzal sem értek egyet, hogy mindenképp kerülje el valaki a nyilvános szoptatást. Nehogy már ne mehessen el a Balatonra nyáron vagy strandra, csak mert még szoptat.
50. 25800e2d09 (válaszként erre: 30. - Kubiak)
2014. júl. 7. 16:36
nincs de ettől még zavarhat :D a macska is elviszi a kölykeit ha szoptatja.. több esze van ezekszerint...
49. M0ncsa
2014. júl. 7. 16:32

Engem is zavar a nyilvanos szoptatas. Nyilvan a kedves mama ismeri a "terepet", ahova megy, es tudja, van-e lehetoseg elvonulni, vagy nincs. Tovabba nem hiszem, hogy gyerekenkent 6 honapot "bezarva lenni" (ami azert enyhe tulzas) akkora hatalmas aldozat lenne. Kesobb meg idozithetunk ugy, hogy ne szoptatasi idoben menjunk olyan helyre, ahol nem tudunk elvonulni, hanem olyankor, amikor szilard etel van soron.


Nbandus emlitette asszem, hogy a babat is zavarja a nyuzsges. Na ez meg a masik. Minel nagyobb, annal jobban.

Az meg, hogy a gyerek cicin alszik, az nem szoptatas, hanem egy nagyon rossz szokas, amirol hamar le kellene szoktatni.


Van gyerekem egyebkent, megoldottam, es erdekesmod a kornyezetemben is minden anyuka meg tudta oldani, hogy ne mindenki szeme lattara szoptasson. En nem ertem, mi a problema, inkabb csak kifogaskeresest latok.


Ugyanigy zavarnak amugy a nyalakodo parok, a kisgyereket parkban, utca kozepen pisilteto szulok, es meg egy csomo hasonlo dolog, ami nem tartozik idegenekre, raadasul nem is illendo.

48. Zebra25 (válaszként erre: 45. - 5674644b5d)
2014. júl. 7. 16:32

Igen, szerintem sokakat inkább ez zavar.

Szerintem ez már kicsit a másik véglet, amikor már csak azért sem takarja el.

47. Kubiak (válaszként erre: 45. - 5674644b5d)
2014. júl. 7. 16:31
Ez meg a másik véglet ja.
46. nbandus (válaszként erre: 45. - 5674644b5d)
2014. júl. 7. 16:30
Erről beszélek én is... :)
2014. júl. 7. 16:28

Engem tavaly ért olyan eset strandon, hogy ültem a medence szélén napoztam. Beült mellém egy hölgy pici babával. Fürcsiztette a picit, majd egyszer csak cici elő és elkezdett szoptatni.

Én ledöbbentem és körülöttem mindenki más, a hölgyet nem zavarta a bámuló népsereg.

Ha ez a következőképp történt volna: kimegy a medencéből a pokróhoz amennyire lehet a kutakodó szemek elől elfordulva (esetleg egy textil pelussal takarva) megszoptatja a gyermekét elsőként álltam volna a pártjára ha ez esetleg valakinek nem tetszik.

Én nem rökönyödöm meg ha valaki nyilvánosan szoptat, de lehet azt körültekintőbben is csinálni.

44. tnde
2014. júl. 7. 16:27
Na igen nézőpont kérdése.Én olyan helyen lakom ahol a kissebbség többségben van.Náluk ez nem kérdés,ha kell az utcán menet közben is megszoptatják a gyereket.De, és itt a de,mi miért nem tesszük meg.Sok fiatal nő nem is akar szoptatni.Vagy úgy lesz előbb utóbb mint a középkorban szoptatós dajkát fogadnak.Én sem tartom jó dolognak a nyilvános szoptatást,de ha muszály akkor ne úgy tegyük,mintha a fogunkat huznák,hanem teljes szívből.
43. egypt (válaszként erre: 34. - Nbandus)
2014. júl. 7. 16:26

Szerintem azzal a társadalommal van a baj, ami ebből ekkora ügyet csinál, és ahol sokak szerint a szoptatás undorító, illetve ugyanolyan, mint a vécézés. Nagy baj van a fejekben.

Sokszor kerülhet egy szoptatós anya olyan helyzetbe, hogy nyilvános helyen kell szoptatnia (én sem tudtam soha fejni például, de sok szoptatott baba cumisüvegből nem is tud inni, az enyém sem tudott), és sajnos szinte nulla az olyan helyek száma, ahol egy babát kulturált körülmények között meg lehet szoptatni. Szoptattam én is strandon öltözőben, hát az minden volt, csak nem kulturált és kényelmes. Azzal egyetértek, hogy diszkréten történjen, de sokakat az is zavar, ha egy nő félrevonulva, magát eltakarva szoptat nyilvános helyen, ez pedig a társadalmunk szégyene.

42. Kubiak (válaszként erre: 38. - 41676d7567)
2014. júl. 7. 16:25

Vagy szexhez hasonlítani?

Istenem seeggíítttsssss.........

41. 82d45dcd14 (válaszként erre: 38. - 41676d7567)
2014. júl. 7. 16:25
Csak is az intimitást illetően:)
40. nbandus (válaszként erre: 36. - Kubiak)
2014. júl. 7. 16:24
Hát az én lányom nem tett rá, ha akár csak az apja ott volt, már nem az evéssel volt elfoglalva...
39. Zebra25 (válaszként erre: 36. - Kubiak)
2014. júl. 7. 16:24
ennyi
38. 41676d7567 (válaszként erre: 24. - Kubiak)
2014. júl. 7. 16:24
Igen ez nekem is feltűnt. Hogy egyesek képesek párhuzamot vonni aközött, hogy valaki enni ad a babájának a legtermészetesebb módon, vagy a Városligetben kaksizik mondjuk.
2014. júl. 7. 16:23
Milyen érdekes, hogy intimitásról van szó. Amikor én szültem a fiam, nem szerettem senki előtt szoptatni. Ennek ellenére, amikor jött a védőnő, többször is kellett előtte szoptatnom, mert szerette volna látni, hogy tud e rendesen szopizni. Pedig hát semmi kételkednivalója nem volt. A másik meg, hogy a látogatók trappoltak be a szobába, hiába bújtam el, meg lett szólva, hogy szoptat, várjanak picit. Seni mást nem zavart rajtam kívül, hogy épp szoptatok:S
36. Kubiak (válaszként erre: 34. - Nbandus)
2014. júl. 7. 16:21
Hidd el egy éhes gyerek magasról tesz a meghittségre csak arra figyel hogy lakjon jól.
2014. júl. 7. 16:21

Az én kislányom is anyatejes még, bár már elkezdtük a hozzátáplálást. Mi jövő hónapban megyünk nyaralni, de lehet inkább jövőre halasztjuk. Nekünk nem létszükség, mert nincs nagyobb gyerek, mi meg kibírunk egy nyarat itthon (kettőt, mert tavaly a terhességem miatt nem mentünk sehová).

Én próbáltam mielőbb kiváltani 1-2 étkezést, aminek az lett a következménye, hogy rettenetes szorulása lett a babámnak. Ennyit nekünk nem ér a nyaralás. Most lassítottunk az ételek bevezetésén. Ha sikerül kiváltani legalább egy étkezést, akkor nyaralunk, ha nem, hát nem.

Bár engem nagyon zavar mások véleménye. Ha téged nem, akkor szoptass nyugodtan. Engem személy szerint nem zavar, ha ilyesmit látok. Láttam már felnőtt férfit is pl fa tövében pisilni. Az zavaróbb volt, de nem néztem oda. Van, akit egy utcán pisilő kisgyerek is zavar.

De meg lehet oldani diszkréten. Pl vannak ilyen kis strandsátrak, igaz abban kb 50 fok van. Én még abban sem merném, se letakarva, de én tényleg nagyon adok mások véleményére :(

34. nbandus (válaszként erre: 33. - Tnde)
2014. júl. 7. 16:19
Nem az a lényeg, hogy ki mit csinál, hanem hogy a szoptatás ne egy funkcionális dolog legyen, hanem meghitt 10 perc mondjuk... Nem a szoptatással van baj, hanem azzal, hogy ezt egyesek nyilvánosság előtt teszik, holott simán megoldható másként is...
33. tnde (válaszként erre: 23. - C9f9b53798)
2014. júl. 7. 16:16
Teljesen egyetértek veled.Azon nem rökönyödnek meg az emberek,hogy annyira pici szoknyában,ill.rövidnaciban és bögyömki pólóban vannak lányok,ill.sokszor meglett asszonyok.De azt undorítónak találja,ha egy anya önhibáján kívül szoptatni kényszerül.Mert szerintem nem direkt abban az időben megy valahova,amikor éppen szoptatási idő van.Én is voltam ilyen helyzetben.És nem akarattal tettem.És azu igazat megvallva nagyon tudom becsülni azokat az anyukákat akik szoptatnak.
32. firerife (válaszként erre: 10. - Syria)
2014. júl. 7. 16:16
Eljon annak is az ideje, amikor az termeszetes lesz, sajnos, meg par ev...:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook