Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sokakat zavar az elpirulás! Újabban van egy műtét: Endoszkopikus mellkasi szimpatektómia. Ti alá mernétek vetni magatokat? fórum

Sokakat zavar az elpirulás! Újabban van egy műtét: Endoszkopikus mellkasi szimpatektómia. Ti alá mernétek vetni magatokat? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. agica_
2012. okt. 17. 22:08
köszi a bíztatást :)
2012. okt. 17. 20:30

Szokták mondani, hogy bizonyos esetben jó, ha az ember elpirul... baj akkor van, ha már nem :D:D

Ez egy természetes jelenség. Ennek a kiiktatása kb. olyan lenne, mintha valakit zavarna a pislogás.

39. agica_
2012. okt. 17. 19:41
minden szituációban a téma az mindegy sajnos... attól mert mindenki engem néz és tudom hogy elpirulok és ettől félek erre figyelek és ezért nem a témától :/
38. SzánI. (válaszként erre: 29. - Agica_)
2012. okt. 17. 11:13

Teljesen ugyanez volt nálam. Csak akkor jött elő, ha több ember figyelt, mit mondok.


De minden szituációban, minden kérdésnél elpirultál a többen néztek, vagy aztér van olyan helyzet, amikor nem?


Mert én átgondoltam, hogy milyen szituban pirulok be, milyen kérdésektől, milyen témáktól, és gondolatban "párbeszédeztem magammal", majd a valóságban is elő tudtam pirulás nélkül adni hasonló szöveggel.

37. agica_
2012. okt. 16. 19:49
óh :/ hát én sajnos nem tudom ezt pozitívan felfogni és ez alapján félek munkát választani
36. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 35. - Agica_)
2012. okt. 16. 19:45
Mindig zavar,az élet minden területén.De hiába agykontrollozok,ezt úgy sem tudom legyőzni.Már úgy hozzám nőtt,sztem ha nem pirulnék,meg sem ismernének a barátok.
35. agica_ (válaszként erre: 34. - 6ee0ffb012)
2012. okt. 16. 19:42
hát akkor még talán más volt... a mai fiatalok inkább már nevetnek, gúnyt csinálnak belőle és emiatt még inkább kellemetlen... munkád során nem zavar?
34. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 32. - Agica_)
2012. okt. 16. 19:41
Na,annyi idősen engem még nem zavart,még inkább olyan szexisnek találtam.Most,kétszer annyi idősen viszont már valóban szégyenlem,de ez van :)
33. agica_
2012. okt. 16. 19:40
A műtéttel kapcsolatban pedig csak véleményekre voltam kiváncsi, nyilván ilyen fiatalon nem indulok el holnap megcsináltatni..
32. agica_
2012. okt. 16. 19:40
18
31. csabi4
2012. okt. 16. 19:39

[link]


A mellékhatásokkkkk +nemzetközi fórum az ETS-ről

30. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 29. - Agica_)
2012. okt. 16. 19:39
Mennyi idős vagy,ha nem titok?
29. agica_
2012. okt. 16. 19:38
Nekem olyankor jön elő ha mindenki engem néz, mert tudom hogy már csak azért is erre figyelnek mert tudják hogy pirulós vagyok. Ha kettesben beszélgetek valakikkel vagy többen barátnőkkel úgy nem gáz, csak sok emberrel.. :S
28. SzánI. (válaszként erre: 25. - Csabi4)
2012. okt. 16. 19:36

Teljesen jó a szöveg. Kivéve a 6. pont :D


Egyetértek veled, ezeket a kérdéseket át kell gondolni. Én is így csináltam. És ami a 3. kérdés, milyen helyzeteket akarok elkerülni, azt szoktam magamban átgondolni, esetleg kisebb párbeszédekkel (magamban), és a valóságban is sikerül. De tényleg. Már nagyon régóta kínlódtam ezzel a pirulással, de sikerült.

2012. okt. 16. 19:32

[link]


Én is nyitottam már ilyen témát. Régebben olyan beszélgetéseknél pirultam el, ami kínosan érintett. Az is jó, ha magadban, gondolatban elpróbálsz ilyen szituációkat, amikor ilyen téma jön elő.

Azóta tudatosan fejlesztem az önbizalmamat, és már egyáltalán nem pirulok el semmilyen helyzetben. (legalábbis amikben régen jól bevörösödtem). Meg kell próbálni helyesen visszaválaszolni, ha valaki erőszakosan vagy cikisen kérdezget.

26. agica_
2012. okt. 16. 19:28
Attól függ, hogy milyen mértékű a pirulásod. Én egy idei kezdtem megfeledkezni róla és nem odafigyelni rá, de újabban felhívták rá a figyelmem és onnantól kezdve nem tudok nem arra gondolni mikor minden szem rám szegeződik... El birom képzelni, hogy a munkámban is egy zavaró tényező lesz majd, és hogy alakítsak ki kapcsolatokat, ha piros leszek ha sokan figyelnek??
25. csabi4
2012. okt. 16. 19:27

Az ELPIRULÁS VALÓDI OKAI -MIELÖTT VALAKI MŰTÉTEN GONDOLKODNA


Elpirulás


Mielõtt a fájdalmas és az eltorzító jelekre kerülne a sor, finomabb jelzésekhez nyúl. A gyakori elpirulás egy olyan témát akar az érintett tudatába juttatni, ami ellen lezárta magát. A helyzetben van valami teátrális. Általában egy személyes élû témáról van szó, ami mondjuk egy viccbe csomagolva lebeg a térben. Az illetõ megpróbálja figyelmen kívül hagyni a témát, például úgy tesz, mintha egyáltalán nem értené a viccet vagy ha mégis, akkor sem lenne semmi köze hozzá. Mialatt a legszívesebben a padló alá süllyedne és láthatatlanná válna, õszinte és pillanatnyilag elvörösödõ arcbõre arról árulkodik, hogy az illetõ téma mégsem annyira közömbös a számára. Az égõpiros arc mágikusan magára vonja a figyelmet. Minél inkább ellenáll a tulajdonos a felismerésnek és megpróbálja elnyomni, annál vörösebb és forróbb lesz az arca. Mint egy világítótorony adja hírül a kínos igazságot. Amit az érintett nem akart elismerni, az félreismerhetetlenül kiül az arcára.

Hogy itt mi a feladott lécke, az világos. Csak arra kell az embernek késznek lennie, hogy az eddig semmibe vett témát felismerje és elismerje, hogy köze van hozzá, és akkor a piros lámpa kialszik. Amit normálisnak és természetesnek élünk meg, az nem kerget szégyenpírt az arcunkba. Amennyiben sikerül úgy elmesélnünk egy témába vágó viccet, hogy közben nem szégyenkezünk, akkor a téma integrálódott, és nem gyullad ki a figyelmeztetõ lámpa. Azt a témát, amelynek hallatán korábban kínosan éreztük magunkat és elfogott bennünket a szorongás, mostantól nyitottan és örömmel megélhetjük és életünk részévé tehetjük. Lám, egy látszólag jelentéktelen és ártatlan kis tünet is fontos tanulnivalókra és feladatokra m utat rá.


Kérdések


1. Az élet mely területei kínosak a számomra? Mi miatt szégyenkezem?

2. Melyek azok a gondolataim és érzéseim, amelyekért nem akarok felelni?

3. Milyen helyzeteket akarok mindenáron elkerülni? 4. Mit kellene éppen ezekben a helyzetekben megtanulnom? 5. Mit jelent a számomra a nyilvánosság és az, hogy a középpontban állok?

6. Hogyan tudnám az erotika témáját a fejembõl a szívembe és a nemi szerveim területére áthelyezni?

24. csabi4
2012. okt. 16. 19:26

[link]

AMIRŐL ELFELEJTENEK BESZÉLNI !!!

23. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 22. - Bibi25)
2012. okt. 16. 19:23
Na igen.Ott turkálnak az agyamban,elvágnak egy ideget :S Akkor inkább pirulok és szénné égek.Az ingyen van és kockázata sincs :)
22. Bibi25
2012. okt. 16. 19:20
Nehogy megmuttesd magad,ha teljesen egeszseges vagy. Minden mutetnek van kockazata, azonnali es olyan,ami kesobb jelenik meg. Egy ilyen indokert nem eri meg kockaztatni. Szinte mindenki talal magan olyasmit,amin mutettel valtoztani lehetne, de merlegelni kell, megeri-e?
21. t.Ili
2012. okt. 16. 19:20
Mindnképp megcsináltatnám, ha hozzám se lehetne szólni,mert pipacspiros leszek :)
20. era06
2012. okt. 16. 19:18

Még mi nincs?

Műtét pirulás,izzadás, kis cici, nagy cici, löttyedt popó, ránc,barna bőrszin, kínai szem,- ellen

19. f64f0d9a69 (válaszként erre: 16. - Agica_)
2012. okt. 16. 19:08

Mert erre programozod be az agyad!

Ha azt mondod, hogy egyre erősödik, az agyad ennek megfelelően fog cselekedni.

Agykontroll

18. f64f0d9a69 (válaszként erre: 16. - Agica_)
2012. okt. 16. 19:06
Járj sokat társaságba!
17. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 16. - Agica_)
2012. okt. 16. 19:06
Én sem fogom soha megszokni.De hogy megműtessem magam?? :O
16. agica_
2012. okt. 16. 19:04
Hát oké, de én úgy érzem hogy rengeteg dologban gátol és ez az évek során egyre erősebb nem hogy még gyengül...
2012. okt. 16. 18:58

Inkább egy nagyszájú társaságban edzeném magam.


Még hogy műtét...

14. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 13. - Agica_)
2012. okt. 16. 18:54
Akkor pirulok tovább :)
13. agica_
2012. okt. 16. 18:52
Azt sajnos még nem találtam meg, biztosan jó drága lehet!
12. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 9. - Agica_)
2012. okt. 16. 18:51
Pénzben?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook