Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem alussza végig az éjszakát a 11 hónapos kislányom? fórum

Miért nem alussza végig az éjszakát a 11 hónapos kislányom? (beszélgetős fórum)


1 2 3
85. ea010c7029 (válaszként erre: 84. - Znéancsa)
2012. máj. 15. 21:29

Nekünk már kint van 16 foga,de még mindig meg tudja kínozni.Szinte a semmiből sír fel,még játék közben is.Szóval,készülj!:)

Nem baj az,ha elfárad!Majd hazamegy,és kipiheni magát!:) Te csak fogadd el nyugodtan a segítséget,mert szükséged van rá!:)

2012. máj. 15. 14:17
4 foga van, kettő felül kettő alul, de ugy tünik hogy most jön az oldalso metsző fog is. igen előfordulhat hogy amiatt kel fe. Nekem is idönként eljön anyosom segiteni, de hát ő is 65 éves, és afiam olyan mint egy turbo gép, letarol mindent. És hát nagyon ham ar elfárad.Ahogy én is.
83. ea010c7029 (válaszként erre: 82. - Znéancsa)
2012. máj. 15. 13:17
Megértelek...nagyon nehéz.Ha jól emlékszem már csak 1x aludt ennyi idősen,de ha borult a nap,akkor 2-t. Az a baj,hogyha érzi a feszültséget Rajtad,akkor Ő is csak még nyűgösebb lesz. Nekem is voltak mélypontjaim,de nekem tudott segíteni a családom,így valahogy átvészeltük,és mostmár könnyebb.Hány foga van kint? Nem lehet,hogy az bántja? Mert a leírásodból úgy látszik,hogy akar Ő aludni,csak valami felébreszti...
82. znéancsa (válaszként erre: 81. - Ea010c7029)
2012. máj. 15. 10:23
Az a gond hogy már teljesen kimerültem, és már nincs türelmem hozzá napközben sem. Sajna a férjem három müszakban dolgozik ugyhogy csak ha szabadnapos akkor tud segiteni. Nálunk hal istennek hamar visszaalszik, olyan még nem nem volt hogy nem kart visszaaludni, de csukava van a szeme, és ugy ül fel az ágyban, mintha rosszat álmodna.éS HÁNYSZOR ALUDT a fiad napközben ilyen korban? mert már azt is megprobáltuk hogy 1x altatom, de az sem vált be. Valamint a reggeli kelés nálunk reggel 6 ora, eg yperccel sem később, ig yelég nehéz birni ebéd utánig az alvást.
81. ea010c7029 (válaszként erre: 79. - Znéancsa)
2012. máj. 15. 09:58

Rosszul gondolod.:) Az én Fiam 18 hónapos,és nincs még egy hónapja sem,hogy utoljára éjszakáztunk vele.Volt,hogy 4x is felébredt egy éjszaka,de volt,hogy csak egyszer,de akkor 4órán át ébren volt.:)

Ha nem éhes,nem fázik,fogzik...stb,akkor nincs más választásod,minthogy teszed a dolgod. Én mindig azzal vigasztaltam magam,hogy ez is egy átmeneti állapot,és reményeim szerint 15 éves korában már nem kell hozzá bejárkálnom.:) Bár félő,hogy akkor egészen más problémák miatt fogok majd aggódni.:)

2012. máj. 15. 09:11
orinak irtam
2012. máj. 15. 09:11
de különben gondolom azért nem érted hogy mi van mert te ezen nem mentél át.
2012. máj. 15. 09:10
Mind KETTÖ. addig nyöszörög mig ez sirásba megy át.Amikor beadom acumit abba hagyja, de ez két oránként megismétlődik. DE azt hozzá treszem hogy napközben iszonyu sokat mozog, nagy mozgás igénye van ennek elélenére nem akar jol aludni .
77. angelcsocso (válaszként erre: 75. - Znéancsa)
2012. máj. 15. 08:38
Szia.Az én manocskám 10,5 honapos és szintén szeret éjszaka óránként kelni:-) ..Amikor jó idő van,és elviszem a játszotérre,..a sok rohangálás,mászokázás után van hogy 4órát is alszik éjszaka:-)
76. ea010c7029 (válaszként erre: 75. - Znéancsa)
2012. máj. 15. 08:33
Nem értelek.... Most az a baj,hogy oda kell neki adni a cumit vagy az,hogy nyöszörög álmában?
2012. máj. 15. 08:28
Kérem segitsetek!! Fiam most 11 hónapos, az éjszakáink borzalmasaak. kb 6 hónapja megébred éjszaka, van hogy két oránként, van hogy oránként. TEljesen kiborultam. Az ég világon mindent kiprobáltunk: homeopátiás bogyok, kifárasztás, velünk alvás/ de akkor sem aludt. Később fektettük le.A SZEME CSUKv van , olyan mintha álmában csinálná, de addig nem hagyja abba a nyöszörgést mig oda nem negyek és acumit meg nem kapja. KÉREM AKI TUD VALMILYEN MEGOLDÁST, VÁLASZOLJON. KÖSZÖNÖM
2011. júl. 17. 14:36
Az én lányom 2 éves lesz aug.4.-én,és nem alussza végig az éjszakát.Néha ugyan előfordul,de ez kb.havonta 1-2 alkalom...
2011. jan. 19. 14:57

Köszi a bíztatást de így én ki fogok dőlni a sorból.

Hétfő reggelre 2 órát aludtunk, kedd reggelre meg minden órában fent volt a gyerek:-(

Szerencsére ma reggelre Apával aludt.

Pedig Nurofent is adok neki estére, mert jöna foga is, de semmit nem segít:-(

2011. jan. 18. 16:37
Az én kislányom 18 hónapos és még mindig nem alussza át az éjszakát.Én úgy vagyok vele egyszer mindennek eljön a maga ideje.
71. igazgyongy (válaszként erre: 32. - Bettike2007)
2011. jan. 14. 19:02
Most nagyon irigykedem,persze jo ertelemben!Orulok,hogy vannak olyan szulok,akik tudnak pihenni!Egyszer a mi idonk is eljon:)
2011. jan. 14. 10:12

Nekem a lányom is és az ikreim is kezdettől külön szobában aludtak. Ha éjszaka felkenek a fiúk és nyöszörögnek arra én ritkán ébredek fel, maguktól visszaalszanak. Szerintem egy kis nyöszörgésre nem is szabad azonnal ugrani. Ha masszívan elkezd valamelyik sírni, akkor valószínüleg éhes, de ha cumit dugok a szájába még fél órát ki lehet húzni. Egyébként éjszaka csak a kisvillanyt kapcsolom fel, nem is nagyon beszélek hozzájuk, mindent a leggyorsabban próbálok elrendezni. Tisztába tenni mondjuk muszáj, mert mindig kakilnak. Most másfél hónaposan egyszer kelnek éjszaka. A lányom két és fél hónaposan átaludta az éjszakát.

Szóval szerintem külön szoba, de legalább kiságy, nem kell felkelni minden nyöszörgésre és minél egyszerűbben rendezni az éjszakai etetést. Nálam ez bevált.

Altatni sem szoktam őket, beteszem a kiságyba a fiúkat a kisvillany ég, és csak akkor megyek be ha nagyon sírnak. Felvenni nem szoktam őket, csak simizni, meg cumi a szájba.

2011. jan. 14. 07:25
Kislányomnál valószínűleg az is gond volt, hogy anyuméknál laktunk, és ugye mindenki dolgozott, ezért éjjel azonnal ki kellett kapni a kiságyból, hogy nehogy a többiek felébredjenek. Saját "birodalomban" kisfiamnál ez azért már könnyebben ment, nem kellett senkihez alkalmazkodni, nem dőlt össze a világ, ha nem tudtam fél percen belül mellette teremni.
68. monstro (válaszként erre: 63. - Edibest)
2011. jan. 13. 22:26
Nálunk hiába megy át apa, addig ordít amíg át nem megyek:)) Nálunk amúgy apa nagyon engedékeny és valszeg ezért ilyen a kiscsajom is:)) Én nem megyek át.....Ő már nem bírja a dünnyögését, nyüszögését és átmegy, aztán persze a gyerek meg üvölt utánam...így nekem is fel kell kelnem. SZóval nálunk apa inkább csak "árt" mint "használ":)) Merthogy az Ő kicsi lánya ne sírjon, mert biztos valami baja van:)
67. monstro (válaszként erre: 61. - Edibest)
2011. jan. 13. 22:21
kitartás előbb utóbb aludni fog:)) Nálunk ha egy hónapban egyszer van ilyen,márhogy alszik akkor is felkelek, hogy most meg miért nem kel fel:))
2011. jan. 13. 13:19

És még valami eszembe jutott!

Pl ma reggel keltettem Apát 6-kor, és pont úgy jött ki, hogy amint beléptem a szobába, rögtön felnézett a gyerek, meglátott és elkezdett ordítani.Utána bebújtam az ágyba, elbújtam, Apa mondta neki, hogy igyon és aludjon és utána elhallgatott.Mikor megint felemeltem a fejem és meglátott, megint ordított.

Szerintem érzi, hogy megesik rajta a szívem.

Ok, majd beszámolok a leszoktatásról:-)

65. hemos (válaszként erre: 63. - Edibest)
2011. jan. 13. 12:00

Fú, nagyon hasonlóan vagytok a mi szitunkhoz! Nálunk is a nagyágy melett van az ő ágya, ő is késő este alszik el és kb 9.-ig alszik, mostmár szünet nélkül. És én is rossz alvó vagyok, nekem is jobb volt, hogy csak magamhoz húztam, megciciztettem és kész. (mert nálunk este csak cicizés volt, semmi más) Szóval ugyanúgy voltunk. Nekünk is segített, hogy apa feküdt a kiságy és köztem, mert így, gondoltuk, nem érzi a szagomat és nem ingerlem cicizésre és végül ez vált be!

De egyet értek az alattam néhánnyal szólóval, hogy neked kell tudni, mi kényelmes és nem erőltetni semmit. Képzeld magad a gyerek helyébe és tedd azt, ami neked is jólesne abban a helyzetben!

64. aa35c27f5c (válaszként erre: 63. - Edibest)
2011. jan. 13. 11:41
Sok sikert kívánok hozzá :) Ez tényleg csak elszántsággal mehet. Majd számolj be róla, hogy sikerült és milyen módszerrel :) Biztos sokan örülnének -rajtad kívül- valami jó kis megoldásnak.
63. edibest (válaszként erre: 62. - Aa35c27f5c)
2011. jan. 13. 11:33

Szia!

Már próbáltuk a külön szobában alvást is, de akkor én ott aludtam mellette.Igazából miattam van velünk egy szobában, mert én annyira rossz alvó vagyok, hogy ha felkelés után még fel kell álni és átmenni hozzá a másik szobába, akkor tuti csak 1 óra múlva tudok visszaaludni.Utána meg megint kel a gyerek.Szóval én így kibuknék.

Így, meg csak ott van mellettünk, ha felkel, akkor odaadom amit éppen kér, és így 10-15perc múlva vissza tudok aludni.

De most Apa kezébe vette a dolgot(Ő a szigorúbb)és 3. napja Ő alszik Manócskával.Le akarja szoktatni a felkelésről.

Remélem sikerülni fog.

62. aa35c27f5c (válaszként erre: 61. - Edibest)
2011. jan. 13. 11:23

Szia!

Ha van rá mód, én a helyedben saját szobába tenném a kiságyát. Kisfiam 4 hetes kora óta külön szobában alszik. Megvolt a lelkifurdalás, a minden ajtót nyitva hagyok+teljes hangerőre állítom a bébiörzőt, de túlvagyunk rajta :) Nála is voltak kritikus időszakok, de ő alapjáraton jó alvó. Amikor épp nemalvós korszakát élte, akkor sem költözött vissza a szobánkba, ha beteg volt én mentem, ha sűrűn ébredt, én mentem. Volt egy kemény hónapunk, akkor pontosan 20 percenként ébredt. Akkor jött rá, hogy fel tud állni, azonban leülni már nem mert. 1 hét alatt megszokta, hogy ő bizony ébred, majd a hónap végére sikerült visszazökkenteni a régi kerékvágásba. Úgy nézett ki a dolog, hogy ő felébredt, átmentem, megnyugtattam. Volt, hogy kivettem, volt, hogy nem. Lefeküdt, elmondtam, hogy csak a másik szobában vagyok, nem megyek sehova. Visszaaludt, majd 20 perc múlva kezdődött elölről. Izgalmas egy hónap volt, de megérte. Már 3 éves elmúlt, de 2 éves kora óta ő kéri, hogy menjünk az emeletre, ha álmos. Ha úgy érzed, hogy egy rossz szokásról van szó, kitartással leszoktathatod róla, de én azt az elvet vallom, hogy csak olyat "erőltessünk" rá, ami nekünk hasonló szituációban nem "fájna". Babusgasd, szeretgesd, majd vezesd rá, hogy éjszaka van és ilyenkor aludni kell. Hidd el, ennyi idősen már megérti, ha meg akarja :)

2011. jan. 13. 08:32

Sziasztok!

Az tény, hogy jön a foga, de nem az a ludas, mert az első naptól kezdve nem alussza át az éjszakát.Amikor a fog miatt kel fel, akkor sírva ébred és rendesen könnyezik.Akkor ölbe kell venni, megnyugszik és visszaalszik.

Én nem játszok vele éjszaka, ő elmatat magának a kiságyba(ami a nagyágyunk mellett van).

Este későn alszik el(10-11)reggel pedig 9 körül kel.De ha esetleg este korán alszik el, akkor van hajnalban játszás.

Nappal pedig már csak egyszer alszik kb 2 órát.

Én is rossz alvó vagyok, biztos, hogy tőlem örökölte, de engem ezzel kikészít.Még szerencse, hogy Apa is szokott vele aludni és én olyankor átmegyek a másik szobába pihenni.

2011. jan. 13. 08:09
Egyébként én játszani sem hagynám és nem is játszanék vele éjszaka. Meg kell tanulnia a nappal és az éjszaka közti különbséget. Munkatársamék egyébként hasonló cipőben járnak, de ott már lassan 3 éves lesz a kislány. Éjjelente kakaóztatás van és órákon át játszanak, hogy aztán napközben végre aludjon a gyerek :S Ez rossz beidegződés, és csak hozzáállás kérdése.
59. aa35c27f5c (válaszként erre: 1. - Edibest)
2011. jan. 13. 08:05

Szia!

Nekem egy kislányom és egy kisfiam van. Ég és föld.

Kislányom 2,5 éves koráig kb. kétszer aludta át az éjszakát. 2 éves koráig éjszaka is rengetegszer szopizott. Nappal sem aludt. Totál kétségbe voltam esve, pedig csak (valószínűleg) tőlem örökölte. Ugyanilyen voltam. Már 9 éves lesz, reggel alig lehet ébreszteni :)

Kisfiam születése utáni első otthon töltött éjszakát átaludta, majd kb. két hétig 1x ébredt szopizni.

Mit csináltam másképp? Semmit.

DE...ébredni lehet megszokásból is, hogy pl. tudja, hogy felébred és kap teát, cumit, stb. Ébredni lehet szeparációs félelem miatt, ami kb. 8 hónapos kor körül szokott általában jelentkezni, ez többszöri ébredést okoz. Ébredhet a foga miatt, lappangó betegség miatt, száraz a szoba levegője, melege van, fázik...Ezt ki kell tapasztalnod :)

2011. jan. 13. 07:45
Szia! Az én lányom 23 hónpos lesz és még mindig nem alussza át az éjszakát.Én türelmes vagyok,előbb utóbb ennek is eljön az ideje.
57. hemos (válaszként erre: 56. - Monstro)
2011. jan. 12. 23:17
Jó éjszakát! Én is megyek pihizni!
56. monstro (válaszként erre: 54. - Mamcili)
2011. jan. 12. 23:14
:) Az én lányom most kelt először:)) Úgyhogy azst hiszem megyek én is aludni amíg lehet. Ilyenkor olyan 2-3 órát azért hagy aludni:))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook