Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom nem alussza át az éjszakát fórum

Kislányom nem alussza át az éjszakát (beszélgetős fórum)


2021. nov. 3. 06:10

Az a helyzet hogy a nap 24 órájában velem van. Itt Németországban 3 évig otthon maradhat az anyuka a kicsivel. Így a párom dolgozik én meg itthon vagyok a kislányunkkal.

Így a szeparációs félelem abszolút nem fordult meg a fejemben. De mivel mostanában az evészettel problémák voltak valószínűleg esti vacsoránál nem lett tele a kis gyomra ezért arra gyanakszom hogy éhes volt. Kapott egy kis folyadékot és vissza fektettem.


Tegnap este jól bevacsoráztattam és átaludta az éjszakát.🤗

27. Sophie35 (válaszként erre: 24. - Ágio8405)
2021. nov. 3. 05:45
Szia! Csecsemő és kisgyermek gondozó a szakmám és ilyeneket tanultam de az olyan rég volt hogy ez eszembe se jutott. Az a baj hogy a mostani lakásban a hálószobában egy ágy fér el és 2 kommod egymásra téve. De már kitaláltam a megoldást . Leraktam egy matracot a kiságya mellé és ha felébredne vissza megyek vele és ott alszom mellette.
2021. nov. 2. 22:16

Az én gyerekem 2 éves koráig volt rossz alvó, én aludtam az ágya mellett. Rácsos kiságya volt.

Két évesen bölcsibe került, ami nagyon sok változást hozott az életébe, gondoltam, akkor itt a lehetőség, lecseréltem az ágyát egy nagyobbaknak való gyerekágyra, hátha változik valami. Onnantól kezdve nem kellett hozzá menni, átaludta az éjszakát.

2021. nov. 2. 21:51
Mivel meghalt az anyja, a lányom rám maradt. Kb. fél évig küzködtem és most már nem, mert a probléma a MAGÁNY. Így megszűnik a félelem. Tőlünk keletebbre a kisgyerek a szülőkkel alszik, nem babaágyban. Próbálja ki egy napon ezt amit írtam, ennyit megér szerintem. Ha nem működik, akkor egyéb, talán egészségügyi probléma van.
24. Ágio8405 (válaszként erre: 4. - Sophie35)
2021. nov. 2. 21:28
Sokunknak ennyi idősen még soha nem aludta át. Amugy pont ilyenkor kezdődik a felos korszak. Szinte minden gyerek járkál a szülőkhoz. Azt érzi biztonságosnak. Rossz hir hogy ez eltart pár évig legtöbbeknél. Nem tehet róla. Estleg ha megoldható tegyétek az àgyát a szobátokba vagy az ágyatok mellé. Így veletek is van de külön is.
23. Sophie35 (válaszként erre: 21. - 8d00a82c06)
2021. nov. 2. 17:17
Kislányom 7 hónapos kora óta saját szobájában alszik. Az a probléma hogy párom reggel 5kor kel egész nap dolgozik és este 6kor ér haza. Az saját pihenésem nem érdekel mert a délutáni alvás időben én is tudok pihenni ha nincs dolgom. De a párom és gyerek kialvatlansága kicsit nyugtalanít. Éjszaka át költözöm a lányom szobájába hogy párom alhasson.
22. 8d00a82c06 (válaszként erre: 13. - Sophie35)
2021. nov. 2. 11:09

Mi összetoltuk a gyerek ágyát a miénkel.

A saját helyén aludt mindenki mégis együtt voltunk.

21. 8d00a82c06 (válaszként erre: 4. - Sophie35)
2021. nov. 2. 10:49

Én átestem ezen.

A lányom 4 éves kora után aludta át az éjszakát.

Szerinted mi tudtunk pihenni?

Nem, de vége lett és alszik.

20. Sophie35 (válaszként erre: 19. - Cc7a88f96d)
2021. nov. 2. 09:41
Na látod ez már tanács! Köszönöm szépen! Nálunk is vannak olyan esték amikor este lefektettem és utána 5* kijön a szobájából akkor természetesen ott maradok vele amíg el nem alszik. Ha beteg természetesen nem baj ha köztünk alszik. De ha nincs semmi probléma akkor a saját ágyikojában aludjon.
2021. nov. 2. 08:53

Illetve nehogy azt hidd,hogy másnak nem sz@rabb...nekem ott a 4éves aki néha felsír ha rosszat álmodik,vagy èpp szomjas,akkor ott a másfél éves aki min 1x felébred mai napig.Alap nem alszok vissza hamar,pl ma hajnali 3óta ébren vagyok,de ezek csak ideiglenes időszakok,amin minden szülő átesik,aki viszont előadja az idillt,annak a fele sem igaz.Lásd reálisan a dolgokat.Ilyenkor gondolj arra,hogy hamarosan normàlisan alszik,adj hàlát azért hogy egészséges,mert hány száz,vagy millió nő éjszakázik a beteg gyermeke ágya mellett.

Szóval mindig lehetne rosszabb..

18. cc7a88f96d (válaszként erre: 12. - Sophie35)
2021. nov. 2. 08:49
Annó addig ott maradtam az ágya mellett míg el nem aludt és utána kiosontam,ha kellett akár 1-2órát is eltöltöttem ezzel,de semmiképp sem engedtem közénk.Bár ez is vitatott téma,mert van aki beengedi.Nevelje mindenki ùgy ahogy akarja,de itt is te kell tudd,hogy nektek hogy a legjobb.
2021. nov. 2. 08:26
Szeparációs szorongás is lehet. Ahogy már írták, csak anyával érzi magát biztonságban. Ha ez a baj, idővel elmúlik.
2021. nov. 2. 08:10
Hát gyerekekkel semmi sincs kőbe vésve. Mikor alvásilag jó időszak van, mindig örülök, de fejben tartom, bármi felboríthatja. Idegi érés, fogzás, külső ingerek, betegség, mindig van valami. Ez ilyen biznisz. 😁
15. Borian (válaszként erre: 13. - Sophie35)
2021. nov. 2. 08:04
Mi nagyobb ágyat vettünk, a kicsi meg babaöbölben aludt, amikor négyen voltunk. Azután valóban kicsi lett négyünknek, akkor aludtunk kettesével. :-)
14. forrest2010 (válaszként erre: 11. - Borian)
2021. nov. 2. 07:49
... még eddig ez volt a legjobb tanács a F:I: részére ! :)))
13. Sophie35 (válaszként erre: 11. - Borian)
2021. nov. 2. 07:46
Nem azzal van a gond hogy velünk aludna hanem hogy kicsi az ágy hármunknak😂. Mostanában a matracon alszom a szobájában a kiságya mellett.
12. Sophie35 (válaszként erre: 7. - Cc7a88f96d)
2021. nov. 2. 07:42
Bocsánat nem veszem támadásnak csak tudom az első gyermekem és én sem tudhatok mindent. Azért kértem a segítségeteket hogy ha valaki ilyesmin már át esett gyermekével mit tett. És talán tud segíteni. De ez egyáltalán nem segítség volt. A te gyermekednél volt ilyen? Ha igen mit csináltál?
11. Borian (válaszként erre: 1. - Sophie35)
2021. nov. 2. 07:42

Csak lazán. Mi együtt aludtunk a szörnyecskékkel, volt, hogy négyen a nagy ágyban. Azután volt koedukált időszakunk, a fiam az apjával, lányom velem. Azt hittük, sosem szoknak le róla, de igen. Most már kamaszok, mindenki a saját szobájában alszik.


Mi pont azért nem játszottuk a visszavissuk, visszakísérjük, stb. dolgot, mert nem vagyok mazochisták és szeretünk aludni. A kisgyerek biztonságra vágyik, azért szeret a szüleihez bújni. Ha ezt megadod, hagy aludni, nem leszel fáradt.


Most a cica alszik a lábunknál, ő is ptt érzi magát biztonságban. :-)

10. Sophie35 (válaszként erre: 8. - Brandy85)
2021. nov. 2. 07:37
Minden rendben volt az alvásával. Fogával sosem volt probléma hacsak az nem hogy 2 hetente kellett neki cumit vásárolni😂. De az alvásában ez nem zavarta sosem. A napjaink sosem ugyanolyanok. Amikor az idő engedi mindig levegőn vagyok vele.
9. Sophie35 (válaszként erre: 6. - 9370250d08)
2021. nov. 2. 07:32
Köszönöm tanácsodat.🤗
2021. nov. 2. 07:15
Szia! Idáig átaludta? Mi változott? Foga esetleg,nem bújhat? Sok oka lehet. Napi rutinotok van? Ezek mind számítanak!
7. cc7a88f96d (válaszként erre: 4. - Sophie35)
2021. nov. 2. 07:10
Ha az ilyen normális szavakat támadásnak veszed akkor csak azt tudom mondani,hogy te nen vagy százas..
6. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Sophie35)
2021. nov. 2. 07:07

Szar dolog nem aludni, ingerultek; faradtak vagytok..

1 het...az meg nem a vilag! 😀

Ha megoldhato aludjatok kulon a gyerekkel; hogy legalabb; aki dolgozik tudjon aludni.

Menj vele sokat levegore; faraszd le.

Bolcsi; ilyesmi?


A tobb inger, uj elmeny; segit a farasztasban.

Kitartast!

5. Sophie35 (válaszként erre: 3. - Libikóka)
2021. nov. 2. 07:00
Nem csinálok ebből nagy ügyet. Amennyit lehet levegőn vagyok vele ha nem esik az eső. Csak ha éjszaka nem alussza ki magát napközben nem lehet vele bírni.
4. Sophie35 (válaszként erre: 2. - Cc7a88f96d)
2021. nov. 2. 06:58
A kislányom 2 éves. Ez az üzenet kicsit negatívnak tűnik nekem. Én igazából egy türelmes anya vagyok. Mondhatom azt is éjszakára átköltöztem a kislányom szobájába, hogy párom nyugodtan aludhasson és kislányom is át alussza az éjszakát. Hadd kérdezzem meg, Te átestél ezen?
3. libikóka (válaszként erre: 1. - Sophie35)
2021. nov. 2. 06:08
Nem kellemes, de előfordul.1 hét miatt még ne csinálj semmit.Simán csak visszakísérném,,ha tudom hogy nincs baja:))Legyen napközben elég levegőzés ,futkosás.
2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Sophie35)
2021. nov. 2. 05:59

Azt nem ìrtad,hogy mennyi idős?


Szerintem normális,minden gyereknél előfordul ilyesmi.Türelmesnek kell lenni.Ezzel jár a gyereknevelés,mindenki átesik rajta.

2021. nov. 2. 05:57

Sziasztok! Ismét a segítségeteket szeretném kérni! Kislányom lassan 1 hete nem alussza át az éjszakát. Felébred,kér inni ki van cserélve a pelenkája és vissza van fektetve a kis ágyába, de egy fél óra múlva újra kijön és bebujik közénk. Ezzel nem is lenne baj de sem én sem a párom nem tudja magát éjszaka kialudni. Általában 8-9 között szokott aludni menni. Próbáltam, hogy később fektettem le de ez sem jött be. Vettem neki "jó éjszakát" gyerek teát amit vacsoránál iszik de ezzel sem jártam sikerrel.


U.I.: negatív tanácsokat nem kérek köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook