Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Altatnád külön szobában a babát amig nem alussza át az éjszakát? fórum

Altatnád külön szobában a babát amig nem alussza át az éjszakát? (beszélgetős fórum)


1 2
50. spinneli (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2015. ápr. 14. 10:55

Az én kisfiam onnatól kezdte átaludni az éjszakát, hogy különszobába raktam, de ő akkor már 20 hónapos volt.


4 hónapos még ezer dolog maitt kelhet, teljesne normális, hogy nem alussza át az éjszakát még.

49. Tyna02
2015. ápr. 14. 10:42

Én sem raknám még külön szobába.

Jó érzés hallani a szuszogását a mocorgásait.....

Szerintem még ráérsz. Ezeket az együtt töltött perceket ki kell élvezni az utolsó pillanatig . :)

2009. okt. 19. 13:24
köszi mindenkinek!
2009. okt. 19. 13:11

lányom a születésétől kezdve külön aszik. Persze, eleinte át kellett menni megetetni, de inkább, mint hogy egy szobában legyünk, és ne lehessen megmozdulni.

Tesója is külön szobában fog aludni, szerintem is úgy tud mindenki a legjoban pihenni. Persze ha van rá lehetőség.

46. stulika (válaszként erre: 28. - 6c5f346e46)
2009. okt. 18. 08:57
Nálunk öt éves volt a lány, amikor kisöccse született. És mindjárt egy szobába laktak, pár nap alatt összeszoktak. A kicsi 3 hetes korára már átaludta az éjszakát. Ha felsírt átmentem megvígasztalni, két perc múlva megnyugodott, visszaaludt...
45. stulika (válaszként erre: 41. - Ében11)
2009. okt. 18. 08:46
De fogja majd igényelni a különszobát, csak akkor már nem baba lesz, hanem tini...:D:D:D:
44. thajny
2009. okt. 17. 21:20

Az en fiam mar az elso ejszakatol fogva kulon szobaban aludt. Elofordult neha, hogy koztunk aludt, de altalaban kulon szobaban. Nem tudom, ti hogy vagytok ezzel, de szerintem igy a legjobb.

Mindenki tud nyugodtan aludni, nem keltjuk fel egymast a mozgolodassal, meg ilyesmikkel...

Ha sir, akkor is meghallom, ha masik szobaban alszik.

2009. okt. 17. 21:16
hát nekem az első fiam külön szobában aludt már elég korán, mert ő éjszaka sose szopizott. A következő kb. 1 éves koráig és miután már nem evett éjjel áttettük őt a közös gyerekszobába. a harmadikkal és a 4-el is így volt. Mindegyik fiam kb. 1 éves kora körül kapott rendes nagy ágyat és attól kezdve ott aludtak. De előtte nagyon sokat voltak mellettünk, közöttünk a faranciaágyban. A kiszoktatás egyáltaán nemokozott gondot. Most a kicsilány még a mi szobánkban van. A kiságynak levettem az oldalát és teljesen oda van tolva a mi ágyunkhoz. Ő most éppen nagyon rossz alvó időszakát éli. Éjjelente akár 5ször is felébred és mindg szopizik,a cumi nem elég ilyenkor. Na őt eszembe sem jut most kitenni tőlünk. Önző is vagyok- nem akarok éjjelente járkálni a házban, így csak átnyulok hozzá, magamhoz húzom és szopizik. Eu a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás.De ha nem ébred majd ennyit, akkor ő is megkapja a saját nagy ágyát a tesói között.
2009. okt. 17. 18:25

Mi öten vagyunk testvérek és mindannyian anyáékon csüngtünk. Anyám egy igazi anyatigris. Semmit sem erőltetett mégis saját szobába költöztünk mindannyian még iskola előtt. Talán jó volt az is, hogy testvérként imádtuk egymást és követtük a nagyobbak példáját.

Az én lányom velünk 1 szobában alszik, de külön ágyon. Szépen megcsináltuk a szobáját és magától át is ment aludni. Viszont a kruppja miatt muszáj hallanom a légzését. Sajnos nem tudom egybe nyitni a két szobát és semmit se hallok át.

41. ében11 (válaszként erre: 40. - 39f5f6877d)
2009. okt. 17. 18:16

ezzel csak az a bibi-hogy a baba nem fogja igényelni a külön ágyat!

gondolom vannak történetek, akik együtt aludtak utána hogy szoktatták külön ágyba a gyerkőcöt.

legalábbis ezt látom azon ismerőseimnél akik még a gyerekkel együtt alszanak-nem a szülő akarja, most már a gyerek akar a szülei között maradni.és tiltakozik a különalvás különágy ellen.pedig már 3 osztályos iskolás.

az enyém megszokta korán a saját kiságyát-ezért ő ehhez ragaszkodik.ebben érzi magát biztonságban mert ezt szokta meg-és azt ha megijedt számíthatott ránk mert odamentünk hozzá.most az ő szobája ágya kb.4-5 méterre van tőlünk, este behajtjuk az ajtót de éjjel jobban kinyitom-ezt nem érzem nagy távolságnak.de tv-t nézhetek számítógépezhetek olvashatok vagy lehetek a párommal és ő már szépen alszik.

2009. okt. 17. 17:50
Az én kisfiam 17 hónapos, nem alszik külön szobában, van saját szobája, de sem én, sem a férjem nem tudtunk nyugodtan aludni azon a pár éjszakán mikor külön aludt, ezért úgy döntöttünk, hogy majd ha már nagyobb lesz és igényli a különszobát akkor megy oda de addig velünk alszik.
39. winny
2009. okt. 17. 17:48

A gyerekeim között nincs egy év a két nagyról beszélek velünk voltak.

Amikor a kicsi született már nekik külön szobájuk volt.

2 hónap alatt összeszoktak nappal és megkapták a kistesót.

Hála istennek nagyon jó testvérek felnőttként is.

2009. okt. 17. 17:41
Nem olvasom végig a hozzászólásokat.Én is a saját tapasztalataim írom le.Máté (19 éve)második gyerek volt.Tesója Ádám 3 évesen kapott külön szobát.Mivel nem akartam ő kevesebbnek érezze magát így tesóját haza hozva a kórházból idézőjelben a gondjaira bíztam így egy szobába kerültek.Persze éberen aludtam és néha volt olyan négyen aludtunk egy ágyban .De nem bántam meg.Nagyon jó testvérek .
2009. okt. 17. 17:31

Sziasztok!


Annyi időm nem volt, hogy végigolvassak minden

hozzászólást. Én a saját tapasztalatomat írom le.


A fiam, Kristóf 18 hónapos és még mindig szopizik este és reggel, néha éjjel is. Már elmúlt 1 éves, amikor rájöttünk, hogy éjszaka csak addig tud nyugodtan aludni, amíg mi be nem megyünk a szobába. (Amikor bementünk este lefeküdni, pontosan ugyanolyan testhelyzetben volt, ahogy letettem 3-4 órával korábban. Ha bent voltunk, 5-10 perc múlva elkezdett mocorogni, fészkelődni, és hamarosan fel is ébredt).


Mi ezért döntöttünk úgy, hogy külön szobába költöztetjük. 15 hónapos elmúlt, mire elkészültünk a szobájával. Előtte éjszaka 6-8-10 alkalommal is felkelt és csak szopival lehetett megnyugtatni.


Onnantól kezdve, hogy külön szobában voltunk tőle az éjszakai ébredések száma 2-3-ra csökkent. Mind a mai napig előfordul, hogy felébred éjszaka, de lényegesen ritkábban, mint akkor, amikor még közös szobában aludtunk.


Számunkra ez a döntés helyesnek bizonyult.


Ennek ellenére én is azt mondom, hogy a gyermeknek a legjobb helye az édesanyja mellett van, de mindenkinél máskor jön el az az idő, amikor külön szobába kell tennie a gyermekét.

2009. okt. 17. 17:28
Egyáltalán nem altatnám és nem altatrom külön.Majd ,ha nagyobb lesz és igényli akkor lesz külön szobája.Neki is biztonségérzetet ad,hogy velünk van egy szobában,nekem és a páromnak meg pláne!
35. cynnia
2009. okt. 17. 17:18

A két nagyobb gyerekem külön szobában aludtak saját kiságyukban,én egy matracon aludtam mellettük,de csak addig,amíg éjjel is szoptattam.Amikor már nem keltek fel éjszaka enni,visszamentem a saját szobánkba aludni.

A harmadiknál már nem volt lehetőség külön szobára,egy szobában alszunk a mai napig,kb. 2 hónapos korától nem kel fel éjszaka.

34. 6c5f346e46 (válaszként erre: 32. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 17. 17:06
nálunk még nem volt ilyen,de ami késik,az nem nyúlik...:D
2009. okt. 17. 17:04
:)
32. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 29. - 6c5f346e46)
2009. okt. 17. 16:55
Egyszer olvastam valahol, hogy teljesen felesleges azon aggódni, hogy a gyerek átjön szex közben, mert ez biztos hogy meg fog történni:D
31. hereng jozsef (válaszként erre: 28. - 6c5f346e46)
2009. okt. 17. 16:50
egy picinek aki még nem alussza át az egész éjszakát úgy ahogy írod az anya kozelében van a helye az illata is fontos a picinek érezze az anyuka illatát az már megnyugtatja de napkozben is a gyerek legyen anyuka kozelében a kisággyal. hogy pontosan mikor mehet kulon gyerekszobába az gyerekek viselkedésétol fugg nem lehet általánossan kijelenteni mindegyikgyerek másképpen reagál az elkulonítésre.
2009. okt. 17. 16:46

Én jobban szerettem ha hallom a szuszogásukat és mocorgásukat.Három csemeténk van...A barátnőm születésétől fogva külön szobába altatta a lányát.Teljesen egyén függő szerintem.Minden a szülőn és persze a kicsin múlik.Nálunk a harmadik gyerkőcnél a párom kérte,hogy rakjam oda, ő úgy nyugisabban alszik , na meg persze a kisleánykánk is.Erőltetni nem érdemes az biztos.....

Én még szopiztatok hajnalban és utána általában nagyon nehezen vagy egyáltalán nem tudok vissza aludni.Pedig ott van a szobába, ha még át kellene mennem másik szobába akkor talán mégúgy sem tudnék vissza aludni.Az enyémek nem kelnek fel éjszaka vagy kora reggel mocorgásunkra vagy készülődésünkre..Tehát változó...

29. 6c5f346e46 (válaszként erre: 27. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 17. 16:44
:DDD
2009. okt. 17. 16:42

sziasztok...

nekem az első gyereknél nem volt lehetőség külön szobára,egy szobában laktunk......az ágyunk az tabu volt számára éjszakára...nappal annyit volt az ágyunkban,amennyit csak akart,de éjjel nem feküdhetett mellénk,6 évessen kapott külön szobát,és sirt mert nem akart külön lenni,pedig mindig a külön szobát emlegette,napközben szereti,de éjjelre csak nyitott ajtónál alszik,de már lassan 8 éves...

a pici most két hónapos,velünk van egy szobában,de külön ágya van,ha akkora lessz,megy át a nagyhoz a gyerekszobába...

27. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 26. - Ében11)
2009. okt. 17. 16:40

Hát nálunk úgy van, hogy este beviszem a szobájába, ott elalszik az ágyon, és visszamegyek a hálóba.Ilyenkor beszélgetünk a párommal, mert amíg fenn a gyerek, erre esélyünk sincs.A Fanni nyolckor elalszik, én általában tízkor megyek be hozzá aludni, mert a párom is akkor alszik el a hálóban.Így van két óránk kb, amit nyugodtan eltölthetünk, ilyenkor van szex is, meg ilyenkor van kis időnk egymásra.Ha a Fanni alszik, akkor a megszokott zajokra nem ébred fel, csak a szokatlanokra.Pl öltözésre, meg hogy bebújok mellé, sosem ébred fel, de ha a felettünk lakó leejt egy gombostűt, arra igen:D Ő alszik belűl, én kívül, ez egy kihúzhatós ágy.Alvás közben a fal felé gurul mindíg, és a lábam felé, ezért ott esne le.Le is esett már háromszor, parkettás a szoba, és csak arra ébredtem fel, hogy egy hatalmasat koppant a kis feje a parkettán:(

Fanni is elkúszott a kiságyban, és mikor odaért a feje a végéhez, felébredt.Volt úgy, hogy szopizott, elaludt, visszatettem, természetesen jó messze a feji végétől, lekapcsoltam a villanyt, és öt perc múlva már hallottam is hogy felébredt, mert megint felkúszott:D

A szomszédunk pont múlt héten ejtett le egy szöget, 8 és tíz között, így a gyerek felébredt, és átjött a hálóba mikor éppen benne voltunk a közepében.Még kómában volt, és pici még, így nem hiszem, hogy tudta mit csinálunk:)

26. ében11 (válaszként erre: 21. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 17. 16:24

:) mint az enyém!

mikor hazajöttem vele...elkúszott a kiságyban-és onnantól kezdve mocorog álmában-szóval vele egy ágyban aludni nem pihentető-néha rugdal is!:)

nekünk még a rácsos ágy van a nagyobbik, éjszakára beteszem a rácsokat így nem gurul le.:D

az enyém általában megébredt ha mellette öltözködtünk stb.

így jobb volt külön. apa nyugodtan készülődhetett reggel korán munkába a babó meg aludhatott.

mondjuk az mindig érdekelt hogy akik együtt alszanak a babóval azok hogy oldják meg a szexet?

bíznak benne hogy a gyerek mélyen alszik vagy másik szobába vagy hogy?nálunk kizárt lenne az alvó gyerekkel egy szobába-most is izgulok mi lesz ha a rácsos ágyat kinövi és egyszer meglátogat bennünket váratlanul?:)

25. 3a92f8d690 (válaszként erre: 24. - Ében11)
2009. okt. 17. 16:22
Na ez nagyon durva........
24. ében11 (válaszként erre: 2. - Mariann7533)
2009. okt. 17. 16:15

én se csuktam rá az ajtót-de a szobája csupán pár méterre van nyitott ajtónál minden szusszanását meghallottuk éjjelente-és nem hiszem egyedül érezte magát bármikor is mert rögtön keltünk hozzá és simogatás takargatás.de legalább maradt egy kis tér magunknak is.szinte csak este találkoztunk a párommal-mikor munkából hazajött.szóval örültünk hogy kettesben is lehetünk a babó meg már szépen alszik.

az enyém annyira megszokta a saját ágyát-hogy néha anyumtól haza kellett menni vele, mert nála nem aludt-de ahogy betettem a helyére beájult.

mondjuk nekem az együtt alvásról rossz tapasztalataim vannak.két ismerősöm is úgy járt, hogy a tizenéves gyerek még mindig velük alszik!

és nem csak a szülőnek rossz, mert mondjuk nincs házasélet.hanem a gyereknek is-mert mentek osztály kirándulni meg táborozni és sírt a gyerek! hogy egyedül kell aludnia-ezért nem is megy csak ha egy naposra mennek.mert lelkileg kiakadnak a gyerekek.

2009. okt. 17. 16:15

Nekem koraszülött volt a kislányom. A kórházban azt mondták, hogy kissúlyú csecsemő, gyakori a hirtelen halál, ne várjak gyors javulást. Szerencsém volt, 1 hónapot töltöttünk az osztályon, maradandó károsodás nélkül megúsztuk. De nagyon féltettem. 2 évesen kruppost lett, így muszáj a légzését hallanom. Úgy gondolom amíg ő nem igényli, addig marad. De már aludt önszántából a saját szobájában. Egész éjszaka hozzá szaladgáltam, pedig ő édesen aludt.

Nekünk így jobb. Hozzáteszem, ha elalszik, akár porszívózhatok is mellette, így a magánéletünket nem zavarja!

2009. okt. 17. 16:09

8 hetes korától külön alszik a kislányunk.

Most 9,5 hónapos de még nem mindíg alussza át az éjszakát.Én pedig szivesen megyek át hozzá ha szükséges.

21. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2009. okt. 17. 16:08
Nálunk az van, hogy a gyereknek van külön szobája, és ott alszom vele egy ágyban.Nem így akartuk, de így alakult.Három hónapos kora óta nem marad meg a kiságyban, éjjelente hétszer-nyolcszor felébredt kétéves koráig, így ez volt a legjobb megoldás.Most két éves, és három hónapos, három hónapja alussza végig az éjszakát, de elég mozgékony álmában, így most meg ezért maradok még mellette.Ha nem tenném vissza az ágy széléről minden éjjel, leesne, így is volt rá példa, mert előbb érte el az ágy szélét, mint felébredtem volna visszatenni.Minden baba más. Általában nem zavarja őket ha alszik még ott valaki.Gyakran felébrednek, csak visszaalszanak. Újszülöttek pl jobban alszanak ha van ott valaki, mintha nincs.Szerintem csináld úgy, ahogy nektek a legjobb:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook