Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mennyi egy 2, 5 hónapos csecsemő nappali alvásigénye? ( az éjszakát már majdnem végigalussza ) fórum

Szerintetek mennyi egy 2, 5 hónapos csecsemő nappali alvásigénye? ( az éjszakát már majdnem végigalussza ) (tudásbázis kérdés)


1 2
36. 14775640c4 (válaszként erre: 35. - 63bc899e64)
2008. aug. 8. 13:41
nem kell elhagyni, beszélgessetek priviben:))
35. 63bc899e64 (válaszként erre: 29. - Marcsix)
2008. aug. 8. 13:23

Elhagyom a fórumot, de most nem tudom melyikre menjek? Hol beszéltünk már?

Ne idegeljük tovább Ildikót.

Interneten meg nem szeretek ismerkedi igazán.

34. Raistlin Majere (válaszként erre: 7. - Magdolna23)
2008. aug. 8. 11:25

Ezt akárki mondta neked, bődületes baromság... Az anyatej termelődik éjjel-nappal egyfolytában. Az én lányom 6 hónapos koráig 3 óránként szopizott, órát lehetett igazítani hozzá.

Egyébként 2-3 hónapos korában délelőtt aludt 1-1,5 órát, délutánonként meg 2-2,5 órát.

33. 39f5f6877d (válaszként erre: 32. - Marcsix)
2008. aug. 8. 10:38
Nem az éjszakai alvás érdekelt. Tisztába vagyok vele, hogy lesz még alvást befolyásoló tényező. De általános állapotról beszéltünk. Egyébként azért érdekelt, mert van olyan nap, hogy alig van ébren( egymás után több nap ). Csak ha van egy nappal éber babád és hirtelen elkezd sokat aludni nem a fogfájásra gondolsz. Egyébként köszönöm, hogy próbálsz segíteni, de nem csak azért próbáltam választ kapni a tapasztaltabb anyukáktól mert unatkozom. Ja és köszönöm a privát üzeneteket, ami nagyon sok hasznos és megnyugtató infót tartalmazott.
2008. aug. 8. 10:27
Ja még valami. Nem rossz indulatból. Ha két és fél hónapos, az lehet hogy végigalussza, de már az előbb leírtam dzsin-nek is, hogy ezt még korai kijelenteni. Nálam kb 1 éves volt mikor már ténylegesen átaludta az éjszakát.. sőt lehet még több. Még a foga is csak a 6. hónap felé fog kibujni, és ha azok közé tartozik akik szenvednek vele, számíthatsz még átalvatlan éjszakákra. Plusz lehet még hasfájós. Nem hiszem, hogy ilyen korán már az éjszakát átaludnák a picik. Bár lehet hogy én csak az ellenkezőjét tapasztaltam és lehetséges, de csak előre szóltam ezzel kapcsolatban. Még egyszer elnézést.
31. marcsix (válaszként erre: 30. - 39f5f6877d)
2008. aug. 8. 10:23

Rendben! De neked sem kell tulzásokba esni, mert ha én flörtölök, az nálam nem igy néz ki! Nos a dzsingiszkán nevében nem tudok válaszolni. De mégegyszer bocsi, nem írok többet.

Szia!

30. 39f5f6877d (válaszként erre: 29. - Marcsix)
2008. aug. 8. 10:18

Tudod arról van ha látsz egy új hozzászólást az általad feltett témában ráklikkelsz, mert azt gondolod talán van valakinek mondani valója a témában. De akkor láttod, hogy csak két ember flörtölgetését olvashatod. Mivel sok mindent megtudtam már itt, gondoltam, hogy nem lesz már újdonság. De ha valaki veszi a fáradságot és hozzászól a saját témádhoz illik elolvasni. Ennyi.

Nem akarom senki fejét szedni, nem kell túlzásokba esni! Szia!

29. marcsix (válaszként erre: 28. - 39f5f6877d)
2008. aug. 8. 10:07

bvildikó: Én kérek elnézést!Egyébként igazad van, de ugy érzem, hogy sokkal több ujdonságot, már nem fogsz megtudni. Le lett írva, hogy változo, kinek hogy, és sok dologtól függ, hogy hogyan alszik a pici. Az is le lett írva, hogy mennyi ideig alszik az ennyi idős pici. Mit szeretnél még olvasni? Valami Óriási változást az egyik hozzászólásban, hogy NEM alszik annyit, bizonyított, hogy csak 5 órát alszik? Már régen választkaptál. De bocsi. És ezzel nem szerettem volna tolakodo lenni.

Dzsingiszkán: ha van kedved beszélgetni, nézz vissza a másik fórumra, ahol már beszéltünk. th. Ide meg csak akkor irj, ha a témához hozzászólsz, mert le veszik a fejed :)

28. 39f5f6877d (válaszként erre: 27. - Marcsix)
2008. aug. 8. 09:58

Ha nem a témához szóltok hozzá, örülnék ha ezeket a beszélgetéseket privátba intéznétek, mert nincs időm a nem ide vágó dolgokat olvasgatni.

Nem erre keresek választ. Köszi!

27. marcsix (válaszként erre: 25. - 63bc899e64)
2008. aug. 8. 09:48

:) Miért nem raksz fel valós képet mint mi? Na ez már szép dolog. A képet máris gondoltam :P.

Az én fiam most amint írtam két és fél éves, de kiválóan alszik, azt leszámítva, hogy mellettem, és állandóan leszorít az ágyról. Amugy most sokat vakarózik éjszaka, mert összecsipkedte a szunyog. Régen sokat szenvedtem vele. Mármint az alvással mikor kicsi volt. Készülj fel rá(Nem elrettentés képpen, hogy egy évig kb te is és a párod is kialvatlanok lesztek, amikor pici, mert sokat szoktak azért fellene. De általában etetés után ujra visszaalszanak. Ha nem hasfájósak, vagy fogfájósak. Na az már egy külön katasztrófa... De vannak rá gyógymódok. Mivel foglalkozol? Miért nem nyitsz egy ismerkedős fórumot, ahol megismerkedhetsz lányokkal? Szerintem nem is rossz ötlet. Még akár itt is találhatsz valakit. :)

26. 63bc899e64 (válaszként erre: 23. - Marcsix)
2008. aug. 8. 09:41
A fénykép tényleg nem az enyém, de hidd el még hasonlít is rám. A többi stimmel.
2008. aug. 8. 09:40

Sziasztok! Hogy alszanak a 2,5 4 5 stb. hónapos babáitok? Most úgy mélyebben elgondolkodtam, hogy pár éven belül én is szeretnék ilyen problémákkal küszködni. Csak kicsit vagyok hazudós, legalább 70% igaz, amit írtam. Szerintem nem szabad mindent elárulni, mert valaki visszélhet vele. De én tényleg egy rendes srác vagyok, csak valahogy nem találom a helyem, meg a párom.

Pl. nem alkoholizálok, nem cigizek, nem drogozok, és tényleg szeretnék pár éven belül egy takaros asszonykát meg 1-2 gyerkőcöt. Az anyagiakat én megtermelem hozzá.

2008. aug. 8. 08:16

nem tudom, ahány gyerek annyi féle.

szerintem mint ahogy felnőttnél is van hogy kevéssel beéri igy a gyereknél is, vagy fordítva.

a lényeg hogy éjjel aludjon

23. marcsix (válaszként erre: 22. - Marcsix)
2008. aug. 8. 08:05
Na visszatértem... megnéztem az adatlapod... hihihi még csak most sikerült magam összekaparni annyira szét nevettem magam...:)) Mi is igaz abból amit a bemutatkozodban írsz?? Ha azt írod hogy hazudós vagy... :P
22. marcsix (válaszként erre: 21. - 63bc899e64)
2008. aug. 8. 08:02

:)) Én nem bánom, hogy ez lett a kedveced. Ha van valami hozzászólásod, csak írj.. nyugodtan. Bár már csak ma nézek be, utána szerdáig nem leszek. Az igazság, hogy én meg csak félreértettem itt a dolgokat, de én is itt ragadtam. Mert nekem két és fél éves a fiam. :)) hehe... Fájt a szived...:)) Nem baj, hogy még nem vagy benne jártas, de ha odakerül a sor, elméletben már sok dolgot fogsz tudni. Ami ugye kevés, de majd a gyakorlat, tapasztaltabbá fog tenni. mennyi idős is vagy??? Na majd megnézem az adatlapodat. :) És akkor ezek szerint nem is szeretnél babát még? meg egy kedves kis párt magad mellé?

Egyébként elég változo a babák alvásigénye...szerintem

21. 63bc899e64 (válaszként erre: 20. - Marcsix)
2008. aug. 7. 15:08

Újra itt vagyok, annyira fájt a szívem, hogy muszáj volt visszajönnöm, nem bírtam! Csak azt nem tudom miért ez a fórum lett a kedvencem, mikor úgy igazán még nem is érint... se asszony, se gyerek... pláne azt sem tudom mit is kellene csinálni vele, főleg ha sír, az nekem lelki traumát okoz.

De tényleg, véletlenül olvastam múltkor fogorvosnál várva valamilyen gagyi lapban, hogy ennyi egy ekkora gyerek alvásigénye, egyébként nem szóltam volna hozzá, mert nem érint a dolog. Csak úgy odakattintottam, aztán megírtam, amit olvastam.

Lassan vége a munkaidőmnek (20 perc), hurrá!!! Akkor tényleg elbúcsúzok 1 napra.

20. marcsix (válaszként erre: 16. - 63bc899e64)
2008. aug. 7. 13:40
Ha fájó szívvel, akkor miért bucsuzol???hm?
19. Leoborta (válaszként erre: 18. - 705b04a4b3)
2008. aug. 7. 13:16
Semmit, ő ilyen. Ne erőltesd a dolgot, majd fölvesz valamilyen ritmust. Ha a családnak körülötte van napirendje, akkor idomul, ha minden összevissza történik, akkor nehezebb. Azért a 4 hónapos picurom sem mindig percre pontosan alszik, kel, eszik, és leginkább akkor borít föl minden megszokottat, mikor előre terveznék.
2008. aug. 7. 12:27
az én kislányom most lessz 4 hós,és semmi rendszer nincs a napjainkba :( Mit csinálok rosszul??? Egyszer végig alussza az éjszakát máskor csak egyszer kel fel,vagy többször. mikor milyen kedve van.nappal is mikor hogy 5xfélóra,3x1óra tehát össze vissza!Mit csináljak???
2008. aug. 7. 12:10
Na indulok dolgomra...
2008. aug. 7. 12:09
Nem tudom, semmi, csak úgy, de szerintem hamar beleunok, aztán fájó szívvel elbúcsúzok. Meg a dominók se úgy jönnek, ahogy szeretném.
15. magdolna23 (válaszként erre: 11. - 63bc899e64)
2008. aug. 7. 11:50

Szerinted mi értelme van a pontoknak?

Mert szerintem semmi én legalábbis nem igazán foglalkozok vele

14. szajko
2008. aug. 7. 11:44
Az en kislanyom ilyenkor csak nehany orat toltott ebren es ejszaka 3 orankent jelentkezett, de utana mindjart vissza is aludt.
13. marcsix (válaszként erre: 11. - 63bc899e64)
2008. aug. 7. 11:43
Azok a pontok nem fognak olya könnyen menni hozzád sem. Olvasd el a törzspontnál, hogy mikre kapsz. Lehet hogy utána már gyüjtögetni sem fogsz. :))
2008. aug. 7. 11:42
Amikor az én picim megszületett, szegény sárgaságos volt és nappal rengeteget aludt.Alig volt fenn. igazán csak enni kelt fel. És éjszaka többet fel volt. Most várom a másodikat hár remélem vele kicsit könnyebb lesz mint az elsővel:))
11. 63bc899e64 (válaszként erre: 8. - Magdolna23)
2008. aug. 7. 11:41

Polihisztor vagyok hehehe...

Meg gyűjtöm a pontokat, míg meg nem unom, aztán lelépek.

10. ts
2008. aug. 7. 11:40
Az én "manóm" ilyen idős korában 10-13 órákat aludt, aminek nagyrészét éjjelre igazította. Így szinte egész nap fenn volt, 2-3X aludt max. 1 órákat. Azóta is sokat van fenn (már 7,5 hónapos)... biztosan fél, hogy lemarad valamiről. :D
2008. aug. 7. 11:39
Én is olvastam valahol a neten, hogy úgy valahogy 16-17 óra. folyamatosan csökken 1 éves korra 14 órára. Az enyém 4 hónapos, és ki is jön. Este 8-tól reggel 7-ig (éjjel 1x szopik, de alszik is utána egyből), aztán 2x3 óra napközben. Közben van nyafogás, sírás is, meg jókedv.
8. magdolna23 (válaszként erre: 6. - Marcsix)
2008. aug. 7. 11:39
mindenhez ért hihihi
2008. aug. 7. 11:37

pedig még fordítva kéne hogy legyen nappal alludni és éjjel kajálni. Minden baba tudja hogy éjjel eszek és nappal alszok. Nekem a kórházban a csecsemő gondozó azt mondta hogy éjjel termelődik az anyatej azért kellnek éjjel fel a babák

és nappal meg akkár 20 órát is 17-19 órát is aludhatnak persze azt is megszakítással mert úgye nappal is kell enni

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook