Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem alussza végig az éjszakát a 11 hónapos kislányom? fórum

Miért nem alussza végig az éjszakát a 11 hónapos kislányom? (beszélgetős fórum)


1 2 3
25. gabika79 (válaszként erre: 24. - Bekomi)
2011. jan. 12. 22:06
:-) azért azt megnéztem volna, amikor éjjel a fejeden csücsül egy gyerek :-)
24. Bekomi (válaszként erre: 18. - Hemos)
2011. jan. 12. 22:03

a nagylányom volt olyan hogy éjjel egy csomószor sokáig volt fenn, ringatva aludt el, állandóan az ágyunkban aludt.... bébiörző a kiságyában, minden neszre futottunk a szobájába, amikor ott aludt el....

Totál készek voltunk


A középső fél éves koráig volt a szobánkban kiságyban, aztán különszoba.

A kicsit eleve azért tettük külön, mert a mi szobánk éjjeli átjáró volt a két nagyobb gyerek miatt.


Én szívesen aludnék vele egy ágyban de vele nem lehet.

Nem alszik el az ágyunkban, össze vissza forgott, a fejünkre ült, meg ilyenek, amikor áthoztam hogy aludjon velem, mert olyan jó lenne....:-)

aztán mivel nem vált be, hagytam hogy aludjon a helyén

23. Orsy27
2011. jan. 12. 22:03
Jön a foga, vagy rosszat álmodik. Én semmiképpen nem hagynám játszani éjszaka. Kislányom 1 éves múlt, fel-felsír néha éjjel, de visszaaltatom, az ágyból nem veszem ki, csak szépen visszafektetem, simizem, énekelek neki. Játszani éjszaka?
2011. jan. 12. 22:03

Hát nem tudom hogy működik ez de minden babánál máshogy van ez.Ismerősöm kisfia pici korától 2-3órát alszik éjszaka mert nem igényel többet,játékokat adnak neki hogy a felnőttek aludhassanak.


a lányom 18hónapos lesz de 1-2alkalmat kivéve végig aludta az éjszakákat nem egészen 9hónapos kora óta,előtte is 1-2szer kelt.

21. gabika79 (válaszként erre: 16. - Igazgyongy)
2011. jan. 12. 22:03
Nagyon nehéz ám kitartónak lenni, de amikor a fáradtság,kialvatlanság felülír mindent, nincs más választás szerintem, gyengéd, de határozott módon...
20. gabika79 (válaszként erre: 14. - Igazgyongy)
2011. jan. 12. 22:00
nekem azt mondták az okosok, akik már több 100 babával foglalkoztak, hogy olyan idős korra már nem fárasztja le a nézelődés, pici játszogatás, és emiatt nincs is akkora alvásigénye, mit pár hetesen, amikor még az "élet" is fárasztó, nem hogy az ébrenlét:-) Próbálj minél több ingert adni, ami "megdolgoztatja" kicsit, amitől fáradtabb lesz. Persze lehet szimplán, hogy a fogacskái bújkálnak!
19. eduso1 (válaszként erre: 13. - Domianyu)
2011. jan. 12. 21:59
Én is mindig a frontokra szoktam fogni:-))))ha nagyon hisztis
18. hemos
2011. jan. 12. 21:58
Azért még annyit hozzászólnék, hogy bár sokan vannak azon az állásponton, hogy hagyják a gyereket, meg csak kicsit veszik fel, meg különteszik és szoktatják stb Én ellenben a mai napig együtt alszunk a lányunkkal, ő kiságyában, ami a nagyágyunk mellé van húzva és én mindíg felvettem, sose hagytam sírni és altattam és hagytam, hogy köztünk aludjon ha akar és így is leszokott az éjszakai ébredésről és alszik a helyén, szóval ez is egy módszer!
17. eduso1 (válaszként erre: 14. - Igazgyongy)
2011. jan. 12. 21:57
Hónapokig azt sem tudtam mi az éjszakai szoptatás,csak reggel ébredt fel,de amióta a fogai jönnek azóta fent vagyunk éjszaka!
16. igazgyongy (válaszként erre: 12. - Gabika79)
2011. jan. 12. 21:57
Nagyon ugyesek voltatok!Ugy latom,tenyleg kitartonak kell lenni!!!
15. eduso1
2011. jan. 12. 21:55
18hónapos a Kisfiam és még a mai napig felkel!!Még 4 foga van hátra aztán remélem nyugodt éjszakáink lesznek:-))
2011. jan. 12. 21:55
Az en pici fiam 5 honapos mult,erdekes modon,nehany hetesen mar csak egyszer ebredt,mostansag meg valtakozo a dolog,van,hogy 5-szor,van,hogy csak egyszer.Nem ertem az osszefuggest!Mi valtozhatott?????
2011. jan. 12. 21:52

Én napok óta nem bírok a 1,5 évesemmel, nemhogy felébred, de pár napja 3-4 órán át ott gubbasztok mellette és akkor sem alszik vissza ha a fejem tetejére állok.

Én megelégszem azzal, ha felébred 1*-2*... 10 perc és alszik vissza, de most "balhézik".

Tegnap elzártam nála a fűtést, és levettük a rácsokat az ágyáról... nagyjából bejött, egyszer kelt, 10 perc és aludt reggel 9-ig.

Melegfront is van mostanság, az enyém azt sem bírja.

Kitartás!!!

2011. jan. 12. 21:52
Nehéz helyzet, az én kisfiam 11 hónapos kora óta alussza végig az éjszakákat, addig 2-3x is fent volt. a kezünkben el volt, de ha letettük sírt. Aztán szép lassan tovább hagytam nyöszörögni, nem azonnal ugrottam az első nyafira, és ha felvettem is csak megdajkáltam és vissza az ágyba, elég hosszú folyamat volt, amit most itt nem részletezek, de megérte a kitartás, mert most 19 hónaposan 8-kor alszik és reggel 7 körül kel, semmi éjszakai ébredéssel. :-)
11. Bekomi
2011. jan. 12. 21:50

A nagylányom 11 éves, de most is felkel éjjel:-))

nem tudom hogy sírjak vagy nevessek...

2011. jan. 12. 21:50

szerintem vagy szomjas vagy csak melege van vagy hirtelen aludt és mélyen

és kell neki egy kis idő míg visszaalszik

Teljesen normálisnak mondják sokan...

de ha nem csinálsz nagy világítást és nem kezdesz el vele nagyon játszani gyorsabban visszaalszik...

lassanként hozzászokik hogy az éjszaka alvásra való...

reggel mikor kell?

mert az is lehet hogy annyira kíváncsi a világra hogy kevesebb az alvásigénye...

9. Talian35 (válaszként erre: 1. - Edibest)
2011. jan. 12. 21:49
Az enyém 8 ÉVES(!) lesz de még most is sokszor felébred képtelen huzamosabb ideig mondjuk hetekig hogy ne keljen fel. Világéletében rossz alvó volt :-(
8. Bekomi (válaszként erre: 2. - Jucka1984)
2011. jan. 12. 21:49

én tudom:-)))

De sajnos az nem jó:-(((

Az én csajom a legkisebb kb 2 hetes kora óta átalussza az éjszakát(áprilisban lesz 2 éves)de ő szopizza az újját.

Igaz van most is néha megébred, olyankor nekiáll énekelni a pattanj pajtást, meg a télapót, hangoskodik, stb... de magától visszaalszik

Bár ehhez hozzátartozik, hogy ő külön szobában alszik amióta megjöttünk a kórházból a második naptól.

2011. jan. 12. 21:49
napközben mi a menet?
6. M_Marcsa (válaszként erre: 1. - Edibest)
2011. jan. 12. 21:49

Tea helyett adhatsz vizet, azért már nem érdemes felkelni.

te játszol vele?

2011. jan. 12. 21:47
Hát az én lányom is sokáig nem aludta át az éjszakát. Bár ő cicizni kelt fel és utána visszaaludt, olyan nem volt, hogy fennmaradt volna! Viszont ez másfél éves koráig volt így! Ja és ő is nagyon későn alszik el este, de cserébe későn is ébred. Minket nem zavar, mert mi is éjszakai baglyok vagyunk és szeretünk sokáig aludni, szóval mi még örülünk is ennek.
2011. jan. 12. 21:46
Szia.Hát sajnos én ebben nem tudok tanácsot adni,mert a kisfiam most 15 hónapos és 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát,egyszer sem kel fel.Hátha más tud neked segíteni.
2011. jan. 12. 21:46

sok oka lehet. Jöhet a foga

szomjas

kiesett a cumija

fázik-melege van

vagy egyszerűen csak anyai melegségre vágyik:-)))

Csak vigyázz nehogy hozzászokjon, mert akkor aztán te is hozzászokhatsz ahoz hogy felkelj hozzá:-)))

2011. jan. 12. 21:46
enyém 14 hónapos, tegnap először aludt 6.30-ig :))) de kb 5ször aludta át eddig az éjszakát, nem tudom mi a trükk sajnos :(
2011. jan. 12. 21:43
11 hónapos kislányom többször is felkel éjszaka.Teázik, vagy csak cumi, vagy egyik sem és visszaalszik.De van, mikor 1-2 órát játszik éjszaka.Ráadásul rendszeresen este 10-11 között alszik el.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook